Hulk and the Agents of S.M.A.S.H.

TV spot

Série(2) / Epizody(52)

Nové příběhy Hulka, jednoho z nejslavnějších komiksových hrdinů stáje Marvel a jeho společníků (Red Hulk, She-Hulk, Skaar a A-Bomb). Seriálem provází Hulkův kamarád Rick Jones. Ten za ním a jeho týmem na misích, které společně absolvují, vysílá levitující kamery, aby tak zdokumentoval a následně veřejnosti dokázal, že se svět nemusí Hulka obávat. (Caszidy)

Caszidy

Hulk má co se týče animáků značnou tradici a v seriálové podobě tu byl naposledy v roce 96. Poté následovaly dva filmy (Hulk vs. a Planeta Hulk) a bezpočet "hostovaček". Nyní se konečně Hulk vrací na obrazovky sólo. Respektive "sólo". Ty uvozovky jsou na místě, jelikož náš svalnatý zelenáč má k ruce kumpány (Red Hulk), kteří navíc v dalších dílech budou přibývat (Skaar, She-Hulk & A-Bomb). Pilot se rozjel vcelku slušně a kromě logicky všudypřítomné akce (nikoliv však nějak rušivě předimenzované), nabídl i hezkou animaci a vyprávění příběhu v útržcích alá "reality show". To však, alespoň zatím, nepůsobí zle. Stejně jako fakt, že Hulk běžně konverzuje, namísto aby mluvil v méně než holých větách, jak je obvyklé. Jediný, kdo z výsledného mixu vyšel jako otrava je hulkův lidský sidekick Rick Jones. V porovnání s Avengers Assemble ze stejné stáje na mne nový seriál o Hulkovi působí nepoměrně lépe a tak nějak "upřímněji". Na srovnání se skvosty typu Young Justice, nebo Earths Mightiest Heroes je zatím brzy. Uvidíme co nám přinese kompletní první řada. ()

novoten

1. série - 40% - Cílí na děti, ale míjí všechny. Brumlavý zelenáč je mi sympatický od chvíle, kdy jsem před dvanácti lety poprvé viděl celovečerák od Anga Lee, ale dát mu tým, kde mají všichni takřka stejné schopnosti, byl pořádný omyl. Pět bořitelů, mezi kterými je Hulk ten nejchytřejší, mi proto mělo znít podezřele už z premisy. Smutné je, že právě věčně zelený Bruce je i nejzajímavější postavou a ostatní jen naplňují stereotypy. A-Bomb je vtipálek, Red Hulk nesnesitelný mrzout, Skaar natvrdlý divoch a She-Hulk je sice jedinou ženskou postavou (navíc s hlasem Elizy Dushku), ale samostatná linka se kolem ní netočila snad nikdy a paradoxně zůstává tou jednoznačně nejzbytečnější z celé skvadry. Příliš nepomáhají ani jednotlivé zápletky. Dlouhodobá linka souboje s padouchem Leaderem ničím nepřekvapí (snad jen tím, jak je poslední regulérní epizoda Planet Leader svižná a z celé série pravděpodobně nejlepší) a epizodické zápletky zaujmou hlavně při očekávání, kdo z marvelovských kolegů se tentokrát objeví. Občas je z těchto častých návštěv příjemné dobrodružství (Wolverine, Deathlok, Inhumans), ve většině případů dost ospalý průměr a nejednou bohužel i kolosální průšvih (Venom, Galactus). Agenty Smashe proto nejde doporučit opravdu ani těm nejmenším dětem, protože bezhlavou destrukci najdou v každém druhém akčnějším animáku a většinou i s vtipnějšími hláškami a s vizuálně alespoň trochu povedenými nápady. 2. série - 40% - Zařekl jsem se, že jako komiksový fanoušek se kousnu a dotáhnu to s touhle partou do konce a nutno říct, že horší nápad jsem asi v poslední době nedostal. Nuda je totiž srovnatelná s předchozí sezónou, ale pro diváka o to horší, protože už ví, do čeho jde. Z dětského diváka, na kterého se tu cílí očividněji než kdy jindy, se dělá víceméně hlupák a najít chytřejší vtípek, hříčku či zápletku je nadlidský úkol. Vždyť i časové paradoxy jsou tu v pětidílném Days of Future Smash předkládány extrémně polopatě, aby následně porušovaly všechny možné myslitelné paradoxy. Další záhadou je pak Spider-man. Je až neuvěřitelné, že právě epizody, kde se objeví pavoučí miláček publika, patří svou stupiditou téměř do odpadu a dělají tak populární postavě medvědí službu. Jinak potěší asi jen epizody, které se zkouší zabývat Hulkovou osobností (Banner Day), naopak vyloženě naštvou "hravé" díly typu Wheels of Fury. Jedné věci si ale u tvůrců vážím a to ukončení celého seriálu. Nevím, zda si byli vědomi blížícího se zrušení, ale způsob, jakým se ve Spirit of Vengeance a následném dvojdílném finále Planet Monster vypořádali se všemi rozjetými zápletkami, je férový a příjemně tak ruší pravidlo, že superhrdinský komiks musí vždy končit naznačením dalšího dobrodružství. V apokalyptickém finiši, kde se perou snad všichni, které jsme v seriálu potkali, je sice poněkud smolně naznačeno, že Smashers toho sami moc nedokážou a když jde do tuhého, musí si zkrátka Avengers, X-Men, Fantastickou čtyřku nebo Strážce galaxie (v tomto případě pak ještě mnohem víc hrdinů!) pozvat na sraz, ale za tu galerii Marvelu to skoro i stálo. Pocit promarněného seriálu, u kterého si nejzavilejší fandové předloh zeleného bručouna musí rvát vlasy od začátku do konce, ale zůstává hodně hluboko. () (méně) (více)

jh666

Avengers Assemble jsou příkladem křišťálově čistého průměru, na Ultimate Spider-mana koukám rád, ale tohle je prostě špatný. Duo Hulk a Red HUlk by mohlo být zábavné, ale zbytek to prostě zabíjí. To, jak se tady snaží prezentovat Jen, je na ránu pěstí, zdejší A-Bomb je něco nesnesitelně otravnýho, ještě tak Skaar se dá. Navíc ty neustálé změny ořezu a "found footage" tomu taky nepřidají. 40 % ()

Hapretor

Hulk moc kecá a málo mlátí - teda v porovnání např. (Hulk na neznámé planetě). Takže dost nuda. Sem tam nějaký ten vtipný nápad, ale jinak jen na zabití času. ()

Da_reba

Po prvej sérii som dosť sklamaný. Očával som niečo sko Avengers Assemble - na čo sa dá pozerať aj keď máte viac ako 10 rokov. Animácia dobrá, námet dobrý ale bohužial spracovanie je jednoducho robené pre malé deti, škoda! ()