Kletba

Franco Vanorio

Kostýmy:

Faye Sloan
  • SeBig

Zavítáme do vidlakova mrknout na život pobožné divně zředěné familie, kde je sex hříchem a housky od manželky moc suché. V hl. Rolích syn, matka, dcera, fackujici nevlastni fotr, syna šikanujici syn nevlastniho fotra a chlivnik, který neodolá matčinymu krku.. toto velmi napínavé rodinné drama se bohužel přeruší náhlým pádem asteroidu, který znečisti vodu a lidem ztoho začne růst jeden bedar za druhym na xichte, až ztoho maj na držce celudytydu. Všichni začnou tak nějak šílet a vznikne menší rodinná šarvátka nakažení držky versus nenakažení jednotlivci..Celý se to ale táhne jak smrad, až me to neoslovilo..taky mam bedary, takže mě to ani nijak nedojalo. Hudba mistama brnkačka na kytarku aka walker texas ranger a ke konci už to chytlo takovej ten solidní 80s beat do toho postupnyho vyvražďováníčka na konci, který mě i celkem na pár sekund chytlo. Během sledování jsem zjistil, že to ma další dvě pokračování..to je pěkně v prdeli...dnešek bude dlouhej.(11.10.2018)

• Goldbeater

Slabé. Rozjezd se táhne jako sliz z meteoritu spadlého na dvorek nesympatických vidláků, jimž od začátku nějakou tu vesmírnou mutaci vyloženě přejete. A ani zbytek snímku nedokáže vybudovat takovou gradaci, aby to dokázalo člověka nějak zaujmout. A táhne se to i ve finále. Ona sice předloha H.P. Lovecrafta je velmi nosná a mezi producenty filmu můžete objevit jméno Louis Fulci (ano, jde o TOHO Fulciho), takže by se mohlo zdát, že film byl v dobrých rukou, ale hlavní tvůrčí aspekty byly ponechány amatérům - scénář má na svědomí David Chaskin, který předtím napsal jen druhý díl Noční můry z Elm Street (což je zaručeně nejhorší díl celé série a trestuhodně špatný snímek) a režijně film zaštítil herec David Keith, pro nějž toto byl režijní debut (a to nijak slavný). Prkenné herce ani zmiňovat nebudu. Ale aby v roce 1987 byly speciální efekty tak chudé, že je zřetelně vidět drát připevněný k maketě meteoritu, to je poměrně velká ostuda, která by byla omluvitelná naposledy tak v 50. letech. Naprosto neuspokojivý horor po všech směrech.(5.9.2019)

Dialógy mi trhali uši, postavy sa chovali sprosto a detinsky. Film sa dosť vliekol a jeho rozbeh som zaznamenal asi v 50 minúte a práve tam to konečne roztočil. Aj keď logika v tomto filme bola, ale slabá, film disponoval niektorými dosť vypätými momentami, ktoré tomuto filmu zaručili tú 4*, lebo herecky to tiež nebolo bohvie čo, ale aspoň mal niekoľko pútavých scén.(9.1.2016)

Svižná zlatá hororová léta k nám přinášela v osmdesátkách vynikající a zajímavé kousky na které se dalo bez problémů koukat. O těch dnešních se to říct bohužel nedá. Užijeme si zde meteorit, který kontaminuje v okolí farmy vodu a změní ji v sliz, který začne zabíjet vše co žije v okolí. Bude jen otázkou času než na to někdo přijde a začne s emzákem bojovat. 90%(14.4.2015)

"V jednu letnú noc na miestnom zapadákove to prišlo z vesmíru." Ľudia nevedeli čo to je, až po kým sa z obrovskej žeravej gule nevykukľala nákaza, ktorá sa rozšírila po celej farme a napadla zvieratá, vodu, aj ľudí a celý dom u farmára. Vyzerá to, že to bude posledná noc, a keď sa chcete ešte dožiť rána, musíte robiť to čo máte a najmä nepiť vodu z vodovodu, drží sa to totiž v tej vode. Kliatba pôsobí grotesknou víziou v niekoľkých pasážiach filmu, a môžte sa tak tešiť na pár zaujímavých a pre niekoho možno vtipných scénok. Prečo ľudia ale nenávidia tento film? Možno má nejaké nedostatky. David Keith není nijak veľký režisér, akým je Carpenter, alebo Fulci, ale dokázal z B-čka dostať všetko čo sa len dalo a už len kvôli tomuto faktu si umňa tento režisér získal rešpekt. Nechápem tak nízke hodnotenie, čo sa každý zbláznil? Pre niekoho to možno je B-éčko, ale umňa si tento film určite zaslúži vyššie hodnotenie, už len preto, že to vychádza z Lovecraftovej adaptácie, alebo aj preto, že sa to podobá na novšiu verziu Cabin Fevera, ikeď s príbehom to nemá nič spoločné, akurát tak dejom a dusnou atmosférou, ktorá vrcholí každou minútou. Našli by sa aj menšie chyby, ale ak ich prestanete vnímať a sústredite sa iba na film, na rok 1980, určite nebudete sklamaný. Protestujem a hodnotenie dvíham na plný počet, ľudia spamätajte sa už. Kadejakým chujovinám dáte plný počet, ale klasike iba to málo 100 percent. Navrhujem, aby ste ignorovali väčšinu hodnotení, pozrite sa na film, a vyrobte si vlastné rozhodnutie, či je to dobré alebo zlé. Nuda ma počas filmu nezastihla, všetko bolo vpohode od začiatku, až po koniec. PS: Existuje tu podobnosť s neskorším Russelovým filmom Sliz z roku 1988.(17.1.2010)

• - Producent Ovidio G. Assonitis vyhlásil, že film bol inšpirovaný sociálnou krízou farmárov za vlády Ronalda Reagana v 80. rokoch 20. storočia. (beso74)

• - Wil Wheaton (Zack) sa o filme vyjadril, že jediným jeho plusom bola skutočnosť, že si v ňom mohla zahrať o šesť rokov mladšia sestra. Amy Wheaton stvárnila postavu menom Alice. (beso74)

• - Film je adaptací povídky Howarda Phillipse Lovecrafta "Barva z Komsu". Děj je přenesen do dobových reálií 80. let, předlohy se však drží věrně. (m.xFuck)