Reklama

Reklama

Patema nohama vzhůru

(festivalový název)
  • Japonsko Sakasama no Patema (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Když ji pustím, spadne do nebe.
Patema celý život strávila pod zemí. Po katastrofickém pokusu o spoutání alternativních zdrojů energie se musel její lid usadit v temné a stísněné síti podzemních tunelů. V temnotě sní o dobrodružstvích na povrchu. Eidži jaksi nezapadá ve škole, ani ve společnosti. Jeho svět ovládá již po generace tyranský rod Izamura. Městu ve středu království dominuje obří Řídící věž a v dálce na horizontu se ukazují rozsáhlé pustiny. Tato dvojice se brzy zaplete do velkých událostí, které postaví jejich světy na hlavu... (Animefest)

(více)

Videa (6)

Trailer 4

Recenze (22)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Koukáte na to, navíc v kině, je to fajn. Upřímně jsem to čekala více pohádkové, takže některé scény na mě působily v rámci filmu až moc násilně, možná krutě, říkala jsem si, že takový snímek by se bez takových drsných scén krásně obešel. Hudba na mě dojem neudělala – v podstatě téměř po skončení filmu jsem si nedokázala vybavit jediný motiv. Na druhou stranu vykreslení vztahu Mezi Patemou a Eidžim bylo velmi vydařené, radost pohledět. Nápad s opačnou gravitací není nic nového, naštěstí s tím tvůrci ve filmu pěkně hrají, obzvláště ve chvíli, kdy se s opačnou gravitací otočí i kamera, je to velmi vydařené. Hned po skončení filmu má člověk pocit, že viděl kvalitní snímek s lehce předvídatelným koncem, ale i tak za krásné 4*. Jenomže když nad tím člověk pak chvíli přemýšlí, případně diskutuje s někým dalším, najednou si začíná všímat jistých nedotažeností, nesmyslů a už nemá z filmu tak pěkný pocit, jako měl po jeho skončení. Proto nakonec dávám 3*. I tak určitě doporučuji ke zhlédnutí, pokud máte chuť na milý příběh o síle přátelství, bez velikých zvratů, milých postaviček a jednoho sociopata. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Byly momenty, kdy jsem se maličko neorientoval a některé dějové prvky z konce filmu mi připadly maličko nereálné. Nicméně prvek převrácené gravitace byl velmi dobře zobrazen a využit - okamžiky, kdy se "pohled" na scénu přetočí z úhlu té které postavy, patří mezi nejsilnější. Jsem rád, že Patema Inverted bylo v rámci brněnského Animefestu promítáno (a že o tom Zíza napsala v zdejší diskusi). ■ Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=RQZAXLAV63s ■ S odstupem: V tuto chvíli má film na ČSFD 78% - což si myslím, že je přeceněno - film má reálnou kvalitu tak 72%. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá animovaná sci-fi dráma. Má výborný príbeh o dievčati, mladej princeznej, žijúcej po dávnej rozsiahlej katastrofe v podzemnom mestečku, ktorá aj napriek zákazom neustále prehľadáva nové miesta, až kvôli nečakaným komplikáciám spadne do veľkej rokliny. No nehodu prežije a ocitne sa na povrchu, kde sa nielen zoznamuje so sympatickým mladíkom, vďaka čomu si uvedomí, že tu existuje ľudský život, no ten je kvôli opačnej gravitácii, než má ona otočený naopak. A tak sa zoznamuje s novými skutočnosťami, ale kvôli tunajšiemu prísnemu režimu ich čaká aj mnoho problémov. So spracovaním som dosť spokojný, síce už na prvý pohľad ma nepríjemne prekvapila jedna výrazná vlastnosť, možno až príliš to pripomína film Paralelné svety, keďže tých spoločných prvkov je tu predsa len dosť, ale našťastie to je aj to jediné, čo ma tu sklamalo a už po chvíli som sa cez to dokázal preniesť. Aj tak je ten prvok s postavami z dvoch otočených svetov výrazne odlišný, film má svoju vlastnú a výbornú mytológiu, takže dejovo mi to takmer celý čas prišlo nadmieru zaujímavé, chémia medzi postavami funguje, preto som im nemal problém fandiť a v druhej polovici sa už nájde aj nejaký ten zvrat, ktorý je skvelý, aj keď ho mohli dotiahnť. Ale dosť rozporuplne na mňa pôsobí záver, na jednej strane sa mi páči, vyvolá to dobré pocity, ale zároveň mi to prišlo aj dosť nelogické, toto mali tvorcovia lepšie premyslieť. Inak o nejakej plnohodnotnej akcii sa tu moc hovoriť nedá, film obsahuje skôr len také menej výrazné sekvencie, ale určite si nemôžem sťažovať, presne tento typ mi tu príde najideálnejší a hlavne na to fungovanie oboch hlavných postáv je radosť pozerať. Postavy sú na tom veľmi dobre, hlavné duo je výborné, či už samostatne, ale hlavne v spoločných scénach, nesklame ani hlavný záporák, ale aj všetky vedľajšie postavy mi prídu úplne ideálne. Čo sa týka animácie, sklamali ma jedine postavy, ktoré už pôsobia predsa len trochu zastarane, ale zvykol som si a všetko ostatné je už v poriadku, pričom sa tu nájde aj pár skvelých záberov. Takže až na tú podobnosť a určitú nedotiahnutosť si tu ani nemám moc na čo sťažovať, jeden z tých lepších filmov svojej kategórie. 78% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - My jsme úplně jiné bytosti než vy......... Je to trošku převrácený příběh a to co funguje na papíře, nemusí zákonitě fungovat ve filmu. CITÁT - Nenech mě spadnout!!....... Jezdící chodník mě dostal a je velmi věrohodný. Celkově mě však příběh moc neoslovil. Byl krásně kreslený a hudbu měl jen průměrnou. DIALOG: PATEMA - Jsi.....vzhůru nohama!!! EIJI - Ne, to ty jsi vzhůru nohama!!!....... ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že se mi to velmi líbilo. Nápad s otočenou gravitací je poměrně zajímavý a tady si s ním opravdu pěkně pohráli. Ústřední dvojice byla fajn a ten lehký nádech přátelství a romantiky byl poměrně příjemný. Stejně tak se mi líbilo vykreslení obou světů a především ten totalitní byl dost zajímavý. Animace byla povedená a i hudba se mi líbila, takže opět celkově spokojenost a příjemný zážitek. 8,4/10 ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama