Až po uši (TV seriál)

Head Over Heels

Komedie / Romantický

Česko, 2014–2017, 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Jan Hřebejk

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer, Zuzana Šulajová, Jana Švandová, Taťjana Medvecká, František Němec, Jaromír Hanzlík, Sebastian Jacques, Nela Bušková, Kajetán Písařovic, Tereza Osláčová, Zdeněk Mucha, Ivan Vojnár, Jana Gýrová, Jordan Haj, Martin Sitta, Matěj Ruppert, Jiří Štědroň, Petr Čadek, Jan Neckář, Jiří Menzel, Naďa Urbánková, Karel Smyczek, Emma Smetana, Jindřich Šmejkal, Alžběta Jungrová, Daniel Junas, Táňa Hlostová, Adéla Stodolová, Karolína Koblenová, Karel Řezníček, Jaroslav Pížl, Karel Lampa, Lenka Franková, Bohumír Starý, Tereza Hálová, Simona Vavrušková, Aleš Dušek, Vladivojna La Chia, Roman Pihík, Karolína Gulyášová, Marta Dancingerová, Anton Čamaj, Jan Bejšovec, Petra Pelechová, Ondřej Polák, Jana Laichterová, Antonín Kratochvíl, Prokop Laichter, Helena Poláková, Lukáš Houdek, Věra Lasovská, Klára Hanušová, Linda Bartošová, Petr Vobecký, Mark Grein, Lars Haken Sjostrand, Ignát Kinol, Vlasta Čtvrtníčková, Alice Kovaczová, Mark von Tiefenbach, Zdeněk Košata, Michaela Vítková, Jan Šibík, Petr Meliš, Anna Vodrážková, Karel Fink, Andrei Toader, Filip Menzel, Vilma Frantová, Dana Hradiláková, Václav Neckář, Kristýna Boková, Lukáš Melník, Richard Tesařík, Václav Kopta, Roman Vaněk, Zdeněk Podhůrský, Karel Freund, Markéta Krejčová

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Seriál mě v žádném případě nenaplnil nadšením. První sezóna byla ještě mírně nadprůměrná, přinesla množství humorných momentů, ale i celou řadu zklamání a nepřesvědčivých hereckých výkonů, ve druhé řadě došlo ke značnému poklesu kvality, ubylo kvalitního humoru a celá sezóna se stala jaksi těžkopádnější a nemile předvídatelnou. Jediným pevným bodem obou řad, tím pádem i celého seriálu, byl Hynek Čermák, který neustále podával perfektní výkon a po celou dobu mě skvěle bavil.(13.3.2018)

První řada seriálu mě spíše zklamala. Od této tvůrčí sestavy jsem přece jen čekal lepší výkon, ale celá záležitost trpěla značnou nevyrovnaností. Do páté epizody bylo skoro všechno špatně, pak se situace přece jen stabilizovala, ale scény dvojice Šárka/ Jakub pro mě byly utrpením až do konce. Nejlepší herecký výkon podle mě po celou dobu podával Hynek Čermák, jeho Milan mě opravdu bavil, Anna Polívková a její Ema (Sid) se starala o to, abych se častěji smál a Jitka Čvančarová měla na starost jemné erotično. Scénář nebyl žádnou perlou, i když uznávám, že mohl být mnohem horší, ale co ten závěr s vyhlídkou na všeobecné štěstí? Abych to shrnul, na české poměry mírný nadprůměr s několika opravdu dobrými momenty, při němž jsem se k vlastnímu údivu celkem bavil.(11.2.2018)

• Epizoda 1 (S01E01) (epizoda) (2014)

První epizoda mě vyloženě zklamala, navnadilo mě obsazení i režisér, a pak seriál odstartuje neuvěřitelně stupidně natočená scéna s idiotským cyklistou, aby následoval naprosto katastrofální dialog mezi Aňou Geislerovou a Jiřím Havelkou. Po tomto úvodu jsem měl sto chutí se sledováním přestat, naštěstí mě ještě stihla pobavit Anna Polívková, objevila se Jitka Čvančarová, na kterou se mi vždycky dobře dívá, jako obvykle u mě zabodoval Hynek Čermák a nakonec tato sestava pracně vydřela dvě hvězdičky. "Mám hubu jak panda křížená s veverkou."(11.2.2018)

• Epizoda 2 (S01E02) (epizoda) (2014)

Proti předchozí epizodě nedošlo prakticky k žádným změnám, Hynek Čermák podává ze všech zúčastněných nejlepší herecký výkon, Anna Polívková je nejlegračnější a Jitka Čvančarová je nejvíc sexy. Tak to byly klady. Scénář zůstává podivně jalový a scény s Aňou Geislerovou a Jiřím Havelkou ve mně budí podezření, že jejich postavy trpí poruchou osobnosti.(11.2.2018)

Tentokrát jsem jednu hvězdičku přidal, protože Lenka Krobotová oživila to děsivé utrpení dua Geislerová/ Havelka a protože se mi dostalo hodnotné rady do života o tom, že je dobré naředit silný džus vodkou. Zatímco mi dost vadí, když se musím dívat na lásku mezi dvěma chlapci, lesbičky ve mně nikdy negativní pocity nebudily, takže ten zárodek čehosi na masáži hodnotím kladně.(11.2.2018)

• Epizoda 4 (S01E04) (epizoda) (2014)

Tak ale teď vážně, ty zoufalé schůzky u Vltavy bych fakt zrušil, zbytečně mě nutí ubírat na hodnocení. Jaguár s Mustangem se postarali o to, že jsem se přece jen místy bavil, celkově se ale stále nedělo nic úžasného. Hynek Čermák mi v seriálu připadá jednoznačně nejpřesvědčivější a Milanovo pojetí výročí musí být snem každé romanticky založené ženy. "Já přece nemůžu za to, že jsem atraktivní."(11.2.2018)

Pátou epizodu otevřela scéna z posilovny a následná Emina cesta domů, po které jsem se dlouho chechtal, to byla pecka. Zjistil jsem, že Lenka Krobotová výborně zahání nudu, která neustále obklopuje Jiřího Havelku. V zatím nejzajímavější dějovou linii se mění lesbický experiment, na rozdíl od jiných záležitostí působí opravdově.(11.2.2018)

• Epizoda 6 (S01E06) (epizoda) (2014)

Už jsem si myslel, že by se mohla situace zlepšit a znovu přišel propad na úroveň první epizody. Děj, pokud se to tak dá nazvat, byl úplně o ničem a kromě romantických schůzek nad komatikem, mě nic nepobavilo. U seriálu mě momentálně drží dvě věci: stopáž a to, že když jsem vydržel do poloviny, musím vytrvat až do konce.(11.2.2018)

Sedmá epizoda byla zatím nejlepší, Milanova deprese byla skvělá a likvidace vánočních kolekcí byla dokonalá. Nějak mi unikl důvod, proč byla Šárka s Jiřím v Jakubově půjčovně/ opravně, tuto pasáž jsem jaksi nepobral. Firemní večírek jasně přebily Zuzana s Lindou a jsem zvědav, co bude s Jaguárem.(11.2.2018)

Ema se konečně probudila a hned mě pobavila. Anna Polívková má smůlu v tom, že má tatínek tak silné geny, nos by mohl být problém, ale ten předkus... Milan je opravdu případ, jeho deprese i nadšení mě baví a už se těším, až zjistí, jak je to doopravdy. Z toho je jasně patrné, že mě tak nějak proti mé vůli začíná seriál bavit (alespoň jeho část).(11.2.2018)

Nedostatky přetrvávaly i v deváté epizodě, takže bych ji za normálních okolností ohodnotil třemi hvězdičkami, ale sečetlo se několik záležitostí a toto je výsledek. Jitka Čvančarová přišla s kůží na trh, Milan došel prozření a lenochoda Sida nemůžu dostat z hlavy. Krátký souboj o dveře od lednice byl výborný a konečně jsem se pořádně zasmál.(11.2.2018)

Tentokrát nebyl díl tak výrazný, jako ten předchozí (měřeno vtipnými momenty), ale s údivem přiznávám, že jsem se vcelku bavil. Přesně to napsal mira007, stěžovat si manželce na milenku, to už je extrém, ale je jasné, že tak člověk vyplaví víc adrenalinu, než u bungee jumpingu.(11.2.2018)

Je tedy faktem, že celý seriál začal jako katastrofa, podobně i pokračoval, ale nějaké ty kladné momenty se občas vynořily. Jedenáctá epizoda mě podobně jako devátá dokázala pobavit, Milan nemá chybu a závěrečná slezina v Šárčině bytě byla skvělá. A to ani nemluvím o Sidovi.(11.2.2018)

Dvanáctá epizoda patřila ke standardu, nekonaly se žádné velké humory, které by díl osvěžily, takže vše prostoupila spíše melancholická nálada, i když je pravdou, že akce Zuzana- Linda- Milan dokázala pobavit. Jestli se má v příštím dílu vše dořešit, tuším uspěchaný závěr.(11.2.2018)

Já tedy vím, že Jan Hřebejk tvrdí, že v dobré komedii musí být i nějaká ta tragédie pro kontrast, ale tento seriál nebyl až tak komický a různých kontrastů tam bylo celkem dost, takže mi vraždění alkoholičky přišlo zhola zbytečné. No, na druhou stranu to bylo rychlejší, než cirhóza.(11.2.2018)

• Série 2 (série) (2017)

Druhá série byla proti té první výrazně slabší, citelně ubylo dobrého humoru, ale, bohužel, zůstaly křečovité výkony některých herců, scénář byl místy až zoufalý a myslím si, že by bylo mnohem lepší seriál ukončit po první řadě a odejít se ctí. Měl jsem dojem, že druhá série jen recykluje témata z minulé sezóny a ani pokus o oživení situace přidáním nových postav příliš nevyšel. Přestože jsem neměl velká očekávání, výsledek mě zklamal. Opravdu mě potěšil jen výborný výkon Hynka Čermáka, ten mě fakt dostal.(13.3.2018)

První epizoda druhé série mi svým začátkem připomněla cyklistický start první řady, taky to bylo prkenné a celkově úplně špatné. Další průběh byl už standardní, tvůrci divákům odhalili, co se s postavami stalo v průběhu roku, takže šlo o typický seznamovací díl, který bych ohodnotil dvěma hvězdičkami, ale třetí jsem musel přihodit Hynkovi Čermákovi, ten mě znovu pobavil.(13.3.2018)

• Epizoda 2 (S02E02) (epizoda) (2017)

Druhá epizoda se mi zdála být hodně nudná a stejně jako v první sérii mám neodbytný pocit, že je duo Geislerová/ Havelka nejslabším článkem celého řetězu. Já těm dvěma nevěřím ani slovo, pořád je na nich vidět, že se snaží o herecký výkon, zatímco většina ostatních prostě hraje. Jediným světlým bodem byl opět Hynek Čermák.(13.3.2018)

• Epizoda 3 (S02E03) (epizoda) (2017)

Ani třetí díl druhé řady mě příliš nepotěšil, nejvíc mi vadila neuvěřitelně křečovitá snaha o humor. Uznávám, že jsem se občas zasmál, ale většinou se mě tvůrci snažili ze všech sil přesvědčit, že bych se smát rozhodně měl, a v tom byl právě problém.(13.3.2018)

• Epizoda 4 (S02E04) (epizoda) (2017)

Fajn, už je to jasné, první série nebyla sice žádná pecka, ale přece jen jsem se u ní vcelku bavil, druhá řada mi zatím zábavná nepřipadá, což je problém, když už mám za sebou čtvrtou epizodu. I tentokrát mě dokázal pobavit jen Hynek Čermák, jeho Milan je prostě někde jinde.(13.3.2018)

• Epizoda 5 (S02E05) (epizoda) (2017)

Když už to začínalo vypadat, že by Hynek Čermák mohl zajistit páté epizodě lepší hodnocení, začaly "humorné" scény s pokusy o početí a podobné ohavnosti, takže to vypadá, že už se u mě série přes dvě hvězdičky nedostane. Pořád přemýšlím nad tím, jestli Jan Hřebejk nepodstoupil lobotomii, jeho jméno mi k této podivnosti jaksi nesedí.(13.3.2018)

To bylo ale překvapení! Ve chvíli, kdy jsem se vzdal všech nadějí, přišli tvůrci zatím s nejlepší epizodou druhé série, poprvé jsem měl dojem, že se opravdu něco děje, dokonce ani Jiří Havelka mi nelezl tolik na nervy a Hynek Čermák byl samozřejmě opět skvělý, ocenil jsem hlavně jeho novoroční souboj na pěsti.(13.3.2018)

Sedmá epizoda se mi zdála být celkem v pohodě, byla zhruba na stejné úrovni jako předchozí díl, a i když jsem se tolik nezasmál, nechal jsem hodnocení na třech hvězdičkách. Je škoda, že se tvůrcům nepodařilo skrýt jejich záměry, takže je vlastně jasné, kdo s kým skončí, a vytratil se tak moment překvapení, ale co už...(13.3.2018)

Konečně vtipná epizoda. Navíc jsme se dobrali jediné naprosté jistoty, všichni chodí s Adélou. Hynek Čermák krásně navázal na novoroční souboj a pobavil mě až za roh. Pozitivních momentů sice bylo více, než ve všech předchozích dílech druhé řady dohromady, ale ani tak jsem to na čtyři hvězdičky neviděl. 3*+(13.3.2018)

• Epizoda 9 (S02E09) (epizoda) (2017)

Proti dvěma předchozím epizodám kvalita opět lehce poklesla, neměl jsem až tolik možností zasmát se a celá dějová linie, která se týká vztahu Šárka/ Jakub je děsivě průhledná, takže musí být všem jasné, jak to dopadne. Vytváření rádoby dramatických momentů je tedy úplně zbytečné.(13.3.2018)

• Epizoda 10 (S02E10) (epizoda) (2017)

Závěrečná epizoda přinesla přesně takové zakončení, jaké jsem očekával a jaké tvůrci signalizovali už od pátého dílu. Ale nevadí, naštěstí jsem všech deset dílů dokázal shlédnout během dnešního dne, takže si zítra mohu spravit chuť něčím jiným. Kromě úvodní scény s Jakubem a Markétou jsem se příliš nepobavil.(13.3.2018)