Nezlomný

• Nový Zéland

• Austrálie

Válečný / Životopisný / Sportovní / Drama

USA, 2014, 137 min

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Viz verbal, jen dám o hvězdičku víc, protože to zas tak nudný nebylo a dalo se to přežít. Nicméně, krom lehce zdlouhavé pasáže na moři (a já si ještě po pár prvních minutách rýpnul, jaká to bude nuda, až tam budou 14 dní), ve mě nezůstal žádný výrazný pocit. Pokud nepočítám (jak kreativně zmiňuje verbal) pachuť z cesty po žalostných troskách mostu přes řeku Kwai a krále chcíplé krysy. Na oba vzpomínané filmy si tenhle možná hraje a tvůrci se tváří, že takový je, ale není. Je tuctovej a líbivej, chce bejt drsnej, ale bojí se naturalismu. Pokud jste tedy oba originály již viděli, nic nového se pro vás nekoná a za něco stojí snad jen scéna se žralokem a letadlem.(24.2.2015)

No Angelina mě překvapila to musím uznat. I přesto bych byl pro jednotnou dějovou linii, ty flashbacky na začátku nic pro mě :) Jinak je to film o zajímavé osobnosti který se bohužel nedočkal premiéry svého filmu. Výborný soundtrack od Coldplay!(24.2.2015)

Na to jak byl film dlouhý tak byl i docela dobrý a zajímavý. Víceméně moc nenudil. Nečekal jsem takový výkon od Angeliny Jolie, ale byl jsem příjemné překvapen. 70%(5.5.2015)

Velmi dojemné drama o jednom vojákovi, když bojoval proti Japončíkům v Pacifiku.(31.5.2015)

• 0L0V0

Veľmi nadnesený film v ktorom chýbajú emócie a poslednej tretine to je už príliš natiahnuté. 50%(8.6.2015)

Film, jehož hodnocení je vyšší, jak se blíží k závěru. Fantastický výkon Jacka O´Connella, fajn režie Angeliny. Hodně podobné filmům od Clinta. Poslední třetina filmu, odehrávající se v táboře, je fantazie. Jen tak dál, Brad tě může poplácat po zádech.(21.9.2015)

Zcela neurážející průměr. Až je mi Angeliny líto, že nenatočila nejlepší film desetiletí jak od ní evidentně spousta lidí čekala.(6.2.2016)

Že ze začátku nemáte souvislosti a film vás pouze za pomoci flashbacků seznamuje s životem hlavního hrdiny, je víceméně taková standardní záležitost. Ale pokud ty souvislosti mezi jednotlivými scénami schází i zbytek filmu, něco je špatně. Jmenovitě samozřejmě režie. Materiál není vůbec špatný a ono ani to provedení se nemá za co stydět, ale chybí tomu jakákoliv lepší výstavba, která by vás udržela v náležité pozornosti. Nic proti převyprávění příběhu bez příkras a přehnanému amerikanismu, to oceňuji, ale film má být film a ne pár epizodických výjevů slepených za sebe, což "Nozlomný " bohužel je.(13.2.2016)

Nemělo to konce a nemělo to konec, takže to vlastně nemělo moc smysl, bohužel. Pěkná závěrečná písnička tak potěšila nejenom hudebně, ale i fakticky oznamujíce konec utrpení pro válečné zajatce i pro mě.(17.4.2016)

Velmi slibné, ale ve výsledku jen solidní průměr. Nic víc... Přitom úvod nadchne, bohužel jsem ale měl dojem, že z potenciálu šlo dostat mnohem více (třeba se věnovat OH v nacistickém Německu, apod.).(13.9.2016)

Žiadna veľká emotívna scéna ktorá by ma vtiahla do deju a mala by byť povinnosťou v takomto filme, a to nie len jedna...ďalej veliteľ japonského zajateckého táboru mi pripadal ako 15 ročny hanblivý chlapec, ktorý sa každú chvíľu rozplače(sranda, že Angelina bola v rozhovoroch konkrétne s týmto obsadením velice spokojná), z castingu ma takisto nemilo prekvapilo obsadenie môjho legendárneho herca ,,nesympatického Íra,, čakal som kde sa zas objaví a ono to prišlo...nie som presvedčený, že bolo dobrým krokom dať režírovať tento film Angeline aj keď ju mám rád. U mňa sklamanie....(16.1.2015)

Na tak silný příběh to bylo až překvapivě neemotivní ale zase lepší takhle než z toho zas udělat přehnaně srdceryvnej maglajs jak se často stává. Nicméně celková monotónnost bez výraznějších vrcholů určitě na škodu byla a větší hloubka by určitě neuškodila.(20.1.2015)

Příběh je to nádherný, a o to více mě mrzí, že ve mě nevyvolal téměř žádné emoce. Většinu času jsem se nudil, ničím film nepřekvapil, stále furt se držel stejného nevýrazného tempa a je to jen škoda. Materiál k tomu krásná Angelina měla víc než dost a měla z toho vytěžit více. Ale tak, hlavně že to na sebe vydělá a nějaký ten dolar navíc se taky hodí, alespon děti Angeliny budou mít co žrát...(22.1.2015)

Je pravda, že keď sa na film pozerám s odstupom niekoľkých hodín či dní, tak mi nepríde až taký skvelý. Striedanie časových rovín či prostredí vo filme je výborný a účinný nástroj, treba s ním však pracovať dôsledne, tu mi striedanie športovej a vojnovej roviny prišlo veľmi zmätočné, čakal som, že sa to v priebehu vysvetlí, mohlo sa však lepšie, po skončení tohto striedania mi scény prišli až zbytočne rovnaké: Japonec zbil Američana, ten si dal dokopy rany, zbil ho znova, a takto sa to opakovalo. Prečo teda dávam také vysoké hodnotenie, keď vlastne film len kritizujem? Scény samotné boli úžasné a na každú ďalšiu som netrpezlivo čakal a nevedel som sa dočkať, čo príde v nasledujúcej minúte. Možno to je niečo medzi tromi a štyrmi hviezdami, to, že bol film natočený podľa skutočnej udalosti, ho postrčilo k vyššiemu hodnoteniu.(9.2.2015)

• Black-star

Omg, nudné, roztahané, nezáživné a emociálně ploché!(11.2.2015)

Připadá mi, že zase všichni musí jít s davem a říct, jak to ta Angelina nezvládla a jak by to bylo lepší v rukou jiného režiséra a jaké to bylo obyčejné a blablabla a všichni v tom budou pokračovat... Já už fakt ničemu asi nerozumím, protože je to ten typ filmu, na který musíte pořád myslet a je vám vlastně líto, že už skončil. Sympaťák hlavní hrdina, silný, silný, strašně silný příběh, příběh, jaký vás prostě vtáhne do děje a jenom zíráte s otevřenou pusou celou dobu. Tohle jsou pro mě emoce. Vsadím se, že kdyby to natočil Spielberg úplně stejně, všichni by to hodnotili jako špičku. Ne jedna slza mi ukápla. A ten pocit, vždycky když běžel... Jakoby člověk běžel s ním. Taky jsem si přála běžet.(13.2.2015)

• Mamlas

Pomalé, nudné, monotónní. Asi bych se měl stydět, že empaticky nevnímám požadovaně hloubku filmu, ale ono se to děsně vleklo a v podstatě to nebylo o ničem.(9.3.2015)

Nezlomný je dechberoucí příběh o obrovské touze přežít. Jediná škoda je, že se režie nezhostil zkušenější režisér, který by dokázal lépe využít obrovský potenciál tohoto tématu (ano, Angelino, takhle výtka je určená tobě!). Ani volba představitele Louise Zamperiniho nebyla dvakrát šťastná. Byť se Jack O'Connell snažil, občas působil plochým, neuvěřitelným dojmem. Ještě, že se Angelina obklopila tak výbornými scénáristy a kameramanem, díky kterým to byla alespoň pěkná podívaná s rychle ubíhajícím dějem.(9.3.2015)

Takže základní otázka zní: zaujal mě tento film vůbec něčím? :D Co se týče příběhu.. ani bych neřekla, že by to bylo nějak přelomové. V podstatě se jedná o klasický příběh, kdy jedinec překonává překážky, které mu osud hází pod nohy. Ale to by mohli natočit o komkoli :D Tenhle film to až přehání! Nejvíc mě zklamala část filmu, která následuje po perfektní pasáži na moři, kde jsem hltala každou vteřinu! (Nemluvě o žralocích! ) Po tom co se hrdina konečně dostane na souš se děj neuvěřitelně táhne! Samozřejmě nechybí ani pořádné "všem jsem to natřel" klišé - zvednutí trámu nad hlavu. Každopádně ten týpek není tak úplně nezlomný! Pár kostí mu bylo zlomeno jistou bambusovou tyčí, haha :D Jinak je to samozřejmě pěkně natočené! Jen mi úplně nesedí tag "sportovní" :)(16.3.2015)

Příběh silný a parádní, ale čekal jsem to lepší, na pomezí 3 a 4*...(30.3.2015)