Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

• Plastík

Tak nevím, ničím mě to nenadchlo. Jen mě štvalo, jak jsou lidi přízemní. Ať už parťák ve člunu, nebo ten japonský kejklíř.(6.9.2015)

Moje hodnocení: 70%(19.9.2015)

Chladné, bez emocí, což je sice lepší, než přeslazený holyvůdský biják, ale tak ploché, že se člověk zmůže jenom na čirou nenávist vůči lidskejm troskám, které si "zvesela" provozují násilí a sadismus na nevinných. Celý film jsem si říkal, kdy konečně přijde ta hlavní pointa... Ok, nikdo ho nezlomil (v reálu málem alkohol), ale to mi na film přijde dost málo. Nejde se tudíž ubránit dojmu, že látka mohla být zajímavá (když už něco ze života Zamperiniho, tak jeho odpuštění svým věznitelům v pozdější části svého života), ale autorům se z toho nepodařilo dostat tolik, kolik šlo. Jestli je na vině režie, anebo Coenovci (ačkoli nevím, jak moc se na scénáři podíleli) si vybrali slabší chvilku, těžko říct. Koukat se na to dá, ale to je tak všechno, co si člověk z tohodle filmu odnese.(22.12.2015)

• mirkath1

Jsem docela zklamaná :( Mnohem lepší filmy na toto téma lze najít-např Koleje osudu-no co už. Nedovedu pochopit, že když dostal na držku od asi 200 chlapů, že to vůbec přežil.Skoro půl filmu nudná podívaná na chlapy ve člunu-to už bylo zajímavější Otevřené moře- a to tam byli jen dva :D Angelíno zahraj raději zase nějakou Laru Croft, to je alespoň sranda :)(3.6.2016)

Překvapivě velice dobrý film, asi nejlepší co jsem od Angeliny Jolie viděl. Letecké scény velmi dobré, ztroskotání a zajatecký tábor také...Vpodstatě mi ve filmu jen chyběly nějaké hlubší emoce, nebo něco zvláštního, abych dal filmu 5 hvězdiček. Lecos vymyslet by se jistě dalo. Ale 83% za solidní řemeslo je zde určitě ucházející.(20.7.2016)

Angelina nám ukazuje, že na režisérskej stoličke má nielen ambície, ale aj potenciál. Príbeh je to silný, réžia sústredená a poteší Gleeson a hlavne O´Connell, ktorý to zahral vierohodne. Všetky zložky filmu boli vyvážené, malo to svoje emocionálne vrcholy a určite by som si tipol, že to režíroval jeden z hollywoodskych velikánov... 75%(12.9.2016)

Pro Angelinu Jolie to jistě byla ohromná výzva posadit se na režijní stoličku a natočit dramatický osud sportovce běžeckého talenta Louise Zamperiniho v době druhé světové války. Podobných námětu už bylo natočeno více dost a tak také určitě bylo hodně těžké se podobným projektům alespoň vyrovnat. Což o to, sepsaný scénář po dějové stránce není špatný a události v plynulém ničím nerušeném tempu taktéž nejsou natočeny nijak zle, ale bohužel mi tu nějak chybí citová položka dramatických a drsných nelidských scén. Je sestřeleno letadlo a nám je to jedno, to se v boji prostě stává. Zachráněná posádka je na záchranném člunu na moři plného žraloků a nám je to jedno. I to se může stát. Nic divného. Když fanatický japončík v zajateckém táboře krutě zachází s naším hlavním hrdinou, je nám to zase jedno. Takové věci se prostě stávali. V ději zkrátka chybí napětí a hlavně dramatizace, která by šokovala až děsila. I přes svou dlouhou stopáž tak snímek, co se týče celkové atmosféry, vypadá spíše televizně, což je ohromná škoda. Tohle mělo rozhodně navíc.(14.10.2016)

Príbeh ako taký má v sebe určite veľkú silu, ale v scenári mi príde trošku pateticky skreslený a zameraný len na žmýkanie emócií za každú cenu. Možno by stálo za to aj načrieť hlbšie do psychológie postáv, než s ňou len balansovať vo vypätých situáciách. Taktiež by nebolo od veci film lepšie zostrihať, pretože takto vyzerá ako sled mierne naťahovaných epizód nie až tak fungujúceho celku. Hlavnej úlohy sa však celkom schopne zhostil neznámy Jack O'Connell, ktorý podáva obdivuhodný fyzický výkon a ako tak zachraňuje celý film. Ostatní herci sú vzhľadom k dĺžke pobytu na scéne skôr do počtu. Plusom je aj dobrá kamera, ale celkovo je to zo strany Angeliny len priemerný zásek. 60%.(19.3.2017)

Spíše průměrný 2SV film, nicméně celkem hezky se na to kouká, vizuální stránka je fajn na pohodu, žádná syrovost z toho nečíší. Hodně nevěrohodné se mi zdáli scény z internačního tábora, kde velitel neměl nic jiného na práci než týrat a celý den pozorovat našeho hlavního hrdinu. Americký rukopis a šablonovitost je hodně znatelná, ale i tak konstatuji, že to byl celkem příjemný na koukání film, jehož největší hodnota spočívá v tom, že je inspirován skutečným osudem Louise Silvie Zamperiniho. Jo a nejzajímavější věcí je, že to režírovala Angelina. ( tak to u mne zabodovala)(4.7.2017)

uznávám, že jedna hvězdička je za ten příběh?(1.10.2017)

A. Jolie, ako režisérka, teraz veľmi prekvapila. Je vidieť, že išla na istotu, pretože jej film berie malé čiastky z mnohých „klasických“ zdrojov (napr. Hartova vojna) . Príbeh Loiusa je silný a má čo povedať. Scény najmä z väzenia (napr. „facka“ pre Louisa od každého) len pre silnejšie povahy. Scéna s držaním dreva nad hlavou je z určitého pohľadu alfou a omegou celého príbehu. PS.: Záverečné autentické zábery dokonale zapôsobia na diváka/človeka. Osobné hodnotenie: 83% (****) (18.3.2018)

• Honzulik

Nezlomný (Unbroken) - tak opět ukázka, jakoví jsou ti "Amíci" supermani... Film až neuvěřitelně popisuje život olympijského sportovce Luise Zamperini, nejprve několik týdnu bez jídla a vody v gumovém člunu na moři, pak v japonském zajetí, kde "Superman" Luis vydrží vše, neustále bití, udrží nad hlavou půl dne asi 50 kilovou kládu atd, atd... Je až příliš zřejmé, že režisérka Angelina Jolie pojímá vězení, jako svoje filmy a nechápe, že v reálu je vše poněkud jiné. Pro mne spíš úsměvné a je možná dobře, že se skutečný Louis Zamperini tohoto zpackaného filmu nedožil...(7.2.2019)

Ale jo. Takový filmy si zaslouží vytáhnout hodnocení.. Kde tu mám přesah? Asi paradoxně v té víře :) obdivuhodný příběh podle skutečné události s peckovnim závěrem. 2h, které nenudí a jednoduše doporučení hodný film. Do toho :) bravo Angelino(27.7.2019)

Hrdina 2.světové, který byl skoro 50 dní na opuštěném moři a později ‘‘zachráněn‘‘ Japonci, kteří ho drželi v zajateckém táboře, kde zažil nejhorší roky svého života. Příběh ukazuje, jakou měl silnou vůli a nezdolnost. Film režírovala Angelina Jolie, což mě dost překvapilo, ale chopila se toho skvěle. ***** 85%(22.10.2019)

Dobrý vojnový film, ale na konci som vôbec nemal pocit oslobodenia, ktorý sa tu žiadal. Emócie mohli byť ešte silnejšie a krajné situácie ešte viac vyhrotenejšie, dalo sa zájsť oveľa ďalej. Film je rozdelený na relatívne tri samostatné časti. Prvá sa mi zdala pre dej viacmenej zbytočná a nepodstatná...ozajstná "zábava" začne po stroskotaní, a aj keď sa tu takmer nič originálne nestane je to pútavá polhodinka. Finálna hodina sa tiež dá pozerať, disponuje silnými momentami a drží si stabilne vyrovnané (bohužiaľ priemerné) tempo...a záver ako som už naznačil, mohol byť silnejší, aj keď to bolo zrejme limitované skutočnými udalosťami. Hlavný hrdina nevýrazný, jeho tvár si už nepamätám.(14.1.2015)

Velmi silny pribeh vyrozpravany skoro nezaujantym sposobom. Skoro az bez emocii, rozohratym obrazom chyba dramatizacia co sa na jednej strane da povazovat v sucastnej umelej dobe za plus. U mna sa vsak nedostavilo vtiahnutie do deja a zobrazene utrpenie akoby sa ani nestalo, ako by ani nebolelo a vydrzat to co hlavny hrdina je vlastne uplne bezproblemova vec.(16.2.2015)

Proc by to melo byt spatne? Na platne vidite neustale se menici dej, ktery je zajimavy. Je zrucne natocen, nenudi, udrzuje vasi pozornost a neustale se posouva dopredu. I kdyz je stopaz pres dve hodiny, vam to utece jako voda. Vyrazne filmu pomohli scenariste a vubec cely filmovy stab. Jen bych v castingu na hlavni roli dal nekoho jineho. Tohle nebylo ono.(19.2.2015)

Hrdinské americké príbehy by som zrušil, ale tento ma presvedčil, že je TRUE. Sprofanovaný americký sen sa len tak ľahko nevzdá.(20.2.2015)

• wick

Trapný pokus...o rádoby strhující životopis, který je trapně uhlazený, škemrající o Oskara a směšný, v některých scénách jako té v přístavu se zvedáním klády nad hlavu mi bylo za tvůrce až stydno. Angelina J. je nehorázně přeceňovanou nejen herečkou, ale i (ne)režisérkou.(8.3.2015)

Těžko říct, zda 3* nebo 4*. Kdyby to paní Jolie zkrátila o půl hodiny a zbytečně neprotahovala mučení v japonském lágru, tak by to bylo na 4*. V tomto znění mě to už ke konci přestalo bavit a přitom začátek filmu byl chytlavý a fakt mě bavil.(11.3.2015)