Nezlomný

• Nový Zéland

• Austrálie

Válečný / Životopisný / Sportovní / Drama

USA, 2014, 137 min

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Silný příběh, který by ale v rukou zkušenějšího režiséra dopadl mnohem lépe. Ze začátku mi vadilo nechronologické vyprávění, část na moři byla značně (i přes všechny ty žraloky) nezáživná, teprve v japonském zajetí to začalo být zajímavé. Chyběly mi emocionálně vypjaté scény (dostalo mě snad jen zobrazení vyhublého těla Zamperiniho kamaráda v džungli a samotný konec s fotkami) a naprosto mi neseděl herecký představitel krutého japonského dozorce - vypadal spíše jako vystrašená ženská než jako sadistické zvíře. Trošku mě to tedy zklamalo, ale už se těším na knižní předlohu, kterou mi naložil Ježíšek.(1.1.2015)

Něco jako Válečný kůň v pyskatém provedení. Zajímavý příběh, jenž by se taky dal dobře natočit, ale snaha dostat do toho senzaci, šok a mraky amerického vlastenectví z toho udělaly v mých očích propadák. Kolega verbal má recht. Proč žraloci skákající lidem až pomalu na hlavu? Tak to přeci v moři není. Když x měsíců kaloricky strádající týpek dostane pěstí do obličeje, sesype se od nosu až k pelvisu. Chcete mi snad říct, že popisované strádání udělá z amerických letců ty správně zocelené muže? S podobnými zraněními obličeje by natáhl kramle po dvou peckách do kebule, o nemožnosti polykat tu vodovou nestravu ani nemluvě. A když přelítne poslední béčtyřicetdevítka, chlapi se radostí vyhazují do vzduchu a dávají si hobly. Bodeť ne, však catering v průběhu natáčení určitě stál za to. Víc v únorovém kultu na konci ledna.(16.1.2015)

Zamperinimu bych za jeho nezdolnost dala plný počet, Angelině bych stěží udělila tři. Jako režisérka je totálně neinvenční, režíruje film jakoby ho točila v padesátých letech, ale ani zdaleka se nepřibližuje tehdejší emotivnosti. Spíš ten velkolepý příběh sráží do kolen a to i unylou hudbou. Nedokáže natočit dramatickou nebo dojemnou scénu. Úplně jí chybí smysl pro vykreslení postav - probohy, on se tam najednou objeví v koncentráku Phil na jednu jedinou scénu a pak o něm padne zmínka až v závěrečných titulcích. To ho tam Japončíci dovezli jen, aby Louise potrápili a pak na Phila všichni zapomněli? ____ A ten souboj nepoddajného Louise a jeho japonského věznitele podala ve skutečnosti jako sado-maso homosexuální romanci. Furt jsem čekala, že si ho jednou v noci vytáhne z lágru do své velitelské ložnice a něžně se s ním pomiluje. Vždyť i ten herec vypadá v obličeji jako holka! ______ Angelině nebylo trapné sáhnout ani po tak provařených metaforách, jako je vzpomínka na běh ve slunci, ve chvíli, kdy ubitý Louis málem vypouští duši. Téměř nechala japonského sadistu rozbrečet se před celým zajateckým táborem - tak to by se určitě v reálu stalo - a opět mu na tvář svítí oslňující slunce. Prostě v těch finálních scénách už zobrazila jednoznačný kýč. _____ SHRNUTÍ: Hanba ti, Angelino, že jsi takhle zprasila příběh neskutečně statečného muže.(30.9.2018)

• SLOTH

Paní Agelnia měla spíše zůstat u herectví. To ji šlo lépe. Když natočíte válečný film bez emocí tak je na čase pověsit režírování na hřebík PS: Coldplay na konci? Vážně?!(16.1.2015)

Prísť v roku 2014 s filmom, démonizujúcim Japoncov počas druhej svetovej vojny, je myslím komerčná aj umelecká sebevražda. Niežeby nemohol byť veliteľ tábora hajzel, ale inak sa nič o okolnostiach vojny v Japonsku nedozvieme, božechráň spomenúť nejaké bombardovanie Tokya a ďalších miest. Ak Američania točia filmy ako Emperor, kde vidíme zhoreté stovky tiel po bombardovaní, Angelinin film a Ceonovcov scenár príliš nechápem. Prvá polovica je super, olympiáda, závody v Amerike, oceán, po prehupnutí sa do tábora ide tempo dole a koniec bol skôr vyslobodením, ako katarziou.(19.3.2017)

Louie Zamperini sa stal v Amerike symbolom obrovskej národnej sily, ktorá ho postavila na piedestál hrdinov. Heroický príbeh syna talianskych migrantov nedal spávať spisovateľke Laure Hillenbrand a neskôr ani herečke, režisérke a hollywoodskej sexbombe Angeline Jolie. Akokoľvek vyznieva príbeh pateticky, jeho pravdivosť nepustí. Angelina Jolie však opomenula viaceré fakty a najmä obdobie dospievania pre účely zbytočného sentimentu prikrášlili. V skutočnosti bol Louie Zamperini ako tínedžer zlodej a bitkár a nie len nepochopený nezbedník čeliaci krivdám. Ale to by neboli amíci, keby neurobili aj z teroristu národného hrdinu. Za scenárom stoja autorsky spoľahliví, Oscaroví bratia Coenovci, tento príbeh však nepatrí medzi špičku ich tvorby. Príliš súcitu a úcty k príbehu im šliapalo na brzdu a pod tlakom rešpektu uviazla i Angelina. Psychologizácia postáv pláva na povrchu a ponára sa len občas a zľahka. Tri nominácie na Oscara (kamera, strih zvuku, mix zvuku) už snímke zabezpečili pozornosť, sympatie zaručí intenzita príbehu, záverečné autentické momenty dojmú. A hlavne sa na to proste dobre díva.(31.5.2019)

Příběh je to krásný, což o to, ale tak nudně natočený...(2.12.2017)

O pohnutých osudech lidí nezdolné vůle je třeba vyprávět s citem, a to se tady nepochybně povedlo. Není to věru nikterak zvlášť originální námět, nicméně taková posloupnost různých druhů dramat není rozhodně k vidění příliš často. A přitom všechny části jsou odvyprávěny výtečně, s velkou dávkou pokory a v poměrně intimním duchu. Tomu napomáhá i pomalé tempo, které nechává všechny situace patřičně doznít, vynikající kamera a krásně decentní hudební motiv. Ten, skoro až starosvětský styl, se k takto působivému příběhu skvěle hodí. 90 %(12.2.2015)

Opět jsem nevěděl,jestli mam čekat dobrý film či naopak,akor když jsem to chtěl vidět v době kdy Angelina Jolie točila nebo dotočila asi ne moc dobrý film s Bradem Pittem.Tento snímek jsem chtěl vidět hlavně ,abych viděl kde ještě hrál Jai Courtney.Dostal jsem naservírované pořádné drama podle skutečných událostí.Film o odvaze,překonání bolesti a vůli.Doporučuji a už jen z té motivační stránky filmu dávám za mě celkově 90 % a pět hvězd.(26.12.2015)

Spoilery! Tímto filmem Angelina ukázala, že nevyniká pouze ve vystavování svých umělých předností. Dokázala vyrobit snímek, kde mi dokonce nevadil Jai Courtney, kterého normálně nenávidím. Podařilo se jí to zřejmě proto, že ho hezky rychle poslala tam, kde umí hrát nejlépe - pod drn. Před zhlédnutím jsem očekával podstatně více sportu a podstatně méně války. Tyto dvě složky byly ve filmu zcela naopak. Celkem mě překvapilo, kolik přistěhovalců tehdy v Berlíně v roce 1936 vyhrálo pro USA medaile. Pokud si chce tuto událost někdo velmi detailně přiblížit z černé perspektivy, nechť tak učiní prostřednictvím tohoto snímku. Kromě této krátké atletické vsuvky snímek nabízí ještě dvě velmi kvalitní pasáže. Brutálně napínavou a kvalitní asi měsíční plavbu na člunu ve třech lidech a čekání na vysvobození. Toho se kluci nakonec dočkali, ale skončili v pařátech nelítostného seržanta Wasabiho (přezdívaného pták), který si komplex ze svého mikroskopického údu rád kompenzoval na zajatých válečných agresorech. Snad právě ten pobyt v kempu byl malinko roztahaný a místy značně stereotypní. Nakonec však přispěchala Angelina s velice kvalitním závěrem a nechyběla ani dojemná tečka. Já jsem z jejícho druhého počinu značně nadšen. Věčná škoda, že si o rok později pohřbila režijní kariéru dost nevydařenou sračkou. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel FFilipCZ.(23.3.2017)

Musím říci, že tohle je opravdu vynikající film. Režisérce Angeline Jolie se to opravdu povedlo, vypadá to, že je to nejenom výborná herečka, ale také výborná režisérka. Přijde mi, že v tom filmu se odehrálo skutečně vše, celý život Louise Zamperiniho, od dětství přes jeho sportovní kariéru, poté kariéru u letectva, boj o život na holém moři až po přežívání v zajateckém táboře. To je opravdu neskutečné, jak se tohle všechno vešlo do jednoho filmu a to dodávám, že každá tahle část měla ve filmu dost prostoru. Prostě parádní práce ode všech co se podíleli na filmu od režisérky, přes scénáristy, hudbu Alexandre Depslata až po herecké výkony.(25.10.2016)

Je ľahké Angeline vyčítať, že sa obklopila tým najlepším tímom ľudí, od famóznej Deakinsovej kamery ktorá vytvára až umelecké obrazy, cez scenár od Coenovcov, až po fantastickú Desplatovu hudbu, a sama sa už nemusela veľmi činiť ako je cítiť z niektorých komentárov, ktoré riešia len to kto sedí na režisérskej stoličke. Stačí sa však odpútať od predpojatosti, zahodiť predsudky a pozrieť sa na to, že Unbroken nie je len technicky perfektne zvládnutý film so skvelou kamerou, hudbou, kostýmami, výpravou, maskami a autentickými exteriérmi, ale aj presne vyrozprávaný príbeh zbavený typického pátosu, amerického patriotizmu ako je zvykom v podobným vojnových/zajateckých filmoch alebo zbytočne prehnaného dramatizovania situácii, ktoré by diváka len prvoplánovo citovo vydierali. Je to síce film s moderným vizuálom, ale natočený pocitovo, akoby zo starej školy. Možno práve preto je Unbroken vyčítané akési nedostatočne strhujúce podanie. To však evidentne nebolo režisérkiným zámerom. Je to ľudsky, decentne vyrozprávaný príbeh bez potreby v každej chvíli ohurovať. Či už je to survival časť na mori po vzore minuloročného All Is Lost v prvej polovici alebo zajatecká časť v japonskom tábore po vzore kultového The Bridge on the River Kwai všetko tu má svoje jasné miesto v celkovom príbehu o Zamperinim. Áno, Angelina si berie za predobraz niekoľko slávnejších snímkou, z ktorých prvky zliepa dohromady v Unbroken, ale ako začínajúca režisérka takýto veľký projekt ukočírovala statočne. Napriek tomu by sa jej však hodila ešte o niečo lepšia práca s tempom, hlavne počas druhej polovice v zajatí s ním pracovať efektívnejšie nakoľko určité časti pôsobia dosť rozťahane a vytráca sa tak pocit tej naliehavej situácie v ktorej sa hlavný predstaviteľ ocitol. V určitých scénach sa priam žiadalo o niečo viac pritlačiť na pílu. Zapríčinené to je aj nedostatočne vykreslenou postavou japonského dôstojníka-tyrana, ktorého správanie nie je zdôvodnené do takej mieri, aby sa dal plnohodnotne pochopiť jeho nevraživosť voči Zamperini (pár scén kde sa na neho pozrie k tomu nestačí). Navyše tomu nepridáva ani fakt, že táto postava japonského dôstojníka je stvárnená pomerne slabým hercom (japonský spevák Miyavi), ktorý sa typovo do tejto úlohy ani nehodí. Pôsobí to ako päsť na oko medzi ostatným obsadením, hlavne počas jeho interakcie s Jack O'Donnelom, ktorý ide až na doraz svojich hereckých schopností a tohtoročné nenominovanie na Oscara je rozhodne nezaslúžené. Vo výsledku však silná vojnová dráma, ktorú nezlomila ani tá zaujatosť poniektorých voči jej režisérke. CELKOVO: 3,5* (7/10)(23.1.2015)

Myslím, že téma je super, ale tak nějak lacině prodané... Ačkoli věřím, že všechny události zde vyobrazené byly strašné, z filmu to tak úplně nepůsobí, bohužel. Dalo se mnohem více pohrát s psychikou jednotlivých postav, i se samotným dějem. Každopádně klobouk dolů za to, jak hezky někteří herci dokázali pro roli zhubnout :-)(3.6.2015)

Angelina umí, vynikající prvotina. Pod rukama zkušenějšího by to pravděpodobně dopadlo lépe, protože se jedná o dost silné téma, ale i tak se jedná o výborné drama. Škoda snad jen, že záporák japončík vypadal jak rozmazlený fakánek (podle popisu postavy, takový asi opravdu byl), děsivější vzezření by však bylo ku prospěchu věci. A protože na přelomu roku jsou aktuální dva válečné filmy, tak si neodpustím srovnání, který je lepší. Ve srovnání s American Sniperem Unbroken prohrává, Clint umí filmy lépe zabalit a vymazlit. I tak je ale Unbroken velmi slušným filmem, který navíc natočila manželka Brada Pitta.. a to stojí za vidění.(11.1.2015)

Klasicky viděný film o síle vůle v dobách II. světové války...Škoda jen, že to nejzajimavější je na konci vysvětleno pouze titulky...Doporučuji si po filmu přečíst také něco o poválečném životě tohoto člověka...Díky nezlomnosti se později stal křesťanem a jenom díky tomu se vracel zpět do Japonska, aby i věznitelé mohli doznat odpuštění a uvěřit v Ježíše...Nezlomný nakonec byl i Louisův japonský věznitel, ale spíše v nezlomnosti přijmout zodpovědnost a odpuštění...Angelina Jolie se obklopila schopnými tvůrci, takže film nepůsobí nijak trapně a drží se zajetých kolejí tohoto žánru...A jak říkám, chybělo mi tam posledních 15 minut z poválečného života, něco jako ve filmu The Railway Man...Ten film by pak dostal úplně jiný rozměr...(5.2.2015)

Klasický hollywoodský životopisný film, režijně sterilní, ale po technické a scenáristické stránce ne vůbec špatný. Postava Louise Zamperiniho je zajímavá a příběh i docela napínavý, byť ve vypjatějších momentech mu tak nějak chybí šikovnější vyvolání emocí - ať už napětí, strachu, či vzteku, což je pro film tohoto žánru dost podstatný prvek. Jak říkám, režijně trochu rutina, Angelina se má ještě co učit.(20.11.2015)

• Tommassi3

"Tohle je Tokio, že jo ?!" - "Určitě !!" - "Tady jsem měl běžet na olympiádě, než ji zrušili.."(16.7.2016)

Docela dlouho jsem se na tento film těšil a on mě nezklamal. Myslím si, že přenést knihu Nezlomny na filmově plátno není jednoduché, ale Angelina to zvládla. Hodně se mi libilo ztvárnění olympiády v Berlíně. Herecký výkon Jacka O' Connella byl špatný. Jinak Angelina dokázala natočit celkem povedený debut...... 80%(31.12.2014)

Vcelku kvalitně zfilmovaný příběh Zamperiniho. Víc jak hodinu mě až překvapovalo, jak dobrá je Angelina režisérka, ale od zajateckého tábora se projevila nejspíš její nezkušenost. Film ztratí tempo a napětí zrovna v části filmu, kdy prožívá Zamperini asi nejtěžší období? To mi přijde škoda, bylo zaděláno určitě na víc. 65%(16.1.2015)

Neodcházel jsem z kina znuděn ani otráven, ale je nutno uznat, že je to dost sterilně předvídavě ničím zvláštní film, kdy se s hlavní postavou nijak nesžijete a to, co se mu děje, prostě berete jako samozřejmost. Ono vlastně pokud jste viděli trailer, viděli jste i film, jen ten je hrozně dlouhý a vyplněný dalšími nijak zvláštními scénami. pěkná kamera, hudba, herci. Přišlo mi, že to bylo střihačem pokráceno z mnohem delšího filmu. Ale to bylo tak nějak vše. Jako poklona osudu jednoho rebelského Italo-američana dobrý, ale jak to není špatné, tak to není ani ničím výrazné. ~~~ Takovým nepřímým pokračováním může být podobně nijak zvláštní také životopisné drama The Railway Man.(6.2.2015)