Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

• Happens

Záměr režiséra na vybuzení jakých emocí?...mi stále není jasný. Prostě jen dvouhodinová mučírna jednoho italského amíka z období druhé světové.(26.7.2020)

• Xeelee

Chtěl jsem sem napsat to co Matty, jen asi trošku stručnějc. Nezlomný je bez práce s psychologií postav jen bezmyšlenkovitým řazením opakujících se výjevů, což je poněkud ubíjející.(10.11.2015)

Silný příběh, který by ale v rukou zkušenějšího režiséra dopadl mnohem lépe. Ze začátku mi vadilo nechronologické vyprávění, část na moři byla značně (i přes všechny ty žraloky) nezáživná, teprve v japonském zajetí to začalo být zajímavé. Chyběly mi emocionálně vypjaté scény (dostalo mě snad jen zobrazení vyhublého těla Zamperiniho kamaráda v džungli a samotný konec s fotkami) a naprosto mi neseděl herecký představitel krutého japonského dozorce - vypadal spíše jako vystrašená ženská než jako sadistické zvíře. Trošku mě to tedy zklamalo, ale už se těším na knižní předlohu, kterou mi naložil Ježíšek.(1.1.2015)

Něco jako Válečný kůň v pyskatém provedení. Zajímavý příběh, jenž by se taky dal dobře natočit, ale snaha dostat do toho senzaci, šok a mraky amerického vlastenectví z toho udělaly v mých očích propadák. Kolega verbal má recht. Proč žraloci skákající lidem až pomalu na hlavu? Tak to přeci v moři není. Když x měsíců kaloricky strádající týpek dostane pěstí do obličeje, sesype se od nosu až k pelvisu. Chcete mi snad říct, že popisované strádání udělá z amerických letců ty správně zocelené muže? S podobnými zraněními obličeje by natáhl kramle po dvou peckách do kebule, o nemožnosti polykat tu vodovou nestravu ani nemluvě. A když přelítne poslední béčtyřicetdevítka, chlapi se radostí vyhazují do vzduchu a dávají si hobly. Bodeť ne, však catering v průběhu natáčení určitě stál za to. Víc v únorovém kultu na konci ledna.(16.1.2015)

Copak o to, kvalitní životopisný materiál v podobě knižní předlohy by asi byl, ale právě šablonovitost příběhu, absence emocí a časová nevyváženost jednotlivých životních etap ve filmu, z nichž nejvíce času zaberou protahované scény na moři a v táboře, zkrátka nedovolují filmu jakkkoliv vybočit z žánrového průměru. Například etapy kolem Zamperiniho sportovní kariéry nebo jeho poválečného osudu byly paradoxně odbyty jen několika scénami. Občas se prostě stane, že se sejde zvučný tým tvůrců, ale výsledek je nemastný, neslaný a bez osobitého rukopisu. A Nezlomný je právě tento případ.(13.6.2015)

Spoilery! Tímto filmem Angelina ukázala, že nevyniká pouze ve vystavování svých umělých předností. Dokázala vyrobit snímek, kde mi dokonce nevadil Jai Courtney, kterého normálně nenávidím. Podařilo se jí to zřejmě proto, že ho hezky rychle poslala tam, kde umí hrát nejlépe - pod drn. Před zhlédnutím jsem očekával podstatně více sportu a podstatně méně války. Tyto dvě složky byly ve filmu zcela naopak. Celkem mě překvapilo, kolik přistěhovalců tehdy v Berlíně v roce 1936 vyhrálo pro USA medaile. Pokud si chce tuto událost někdo velmi detailně přiblížit z černé perspektivy, nechť tak učiní prostřednictvím tohoto snímku. Kromě této krátké atletické vsuvky snímek nabízí ještě dvě velmi kvalitní pasáže. Brutálně napínavou a kvalitní asi měsíční plavbu na člunu ve třech lidech a čekání na vysvobození. Toho se kluci nakonec dočkali, ale skončili v pařátech nelítostného seržanta Wasabiho (přezdívaného pták), který si komplex ze svého mikroskopického údu rád kompenzoval na zajatých válečných agresorech. Snad právě ten pobyt v kempu byl malinko roztahaný a místy značně stereotypní. Nakonec však přispěchala Angelina s velice kvalitním závěrem a nechyběla ani dojemná tečka. Já jsem z jejícho druhého počinu značně nadšen. Věčná škoda, že si o rok později pohřbila režijní kariéru dost nevydařenou sračkou. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel FFilipCZ.(23.3.2017)

Zamperinimu bych za jeho nezdolnost dala plný počet, Angelině bych stěží udělila tři. Jako režisérka je totálně neinvenční, režíruje film jakoby ho točila v padesátých letech, ale ani zdaleka se nepřibližuje tehdejší emotivnosti. Spíš ten velkolepý příběh sráží do kolen a to i unylou hudbou. Nedokáže natočit dramatickou nebo dojemnou scénu. Úplně jí chybí smysl pro vykreslení postav - probohy, on se tam najednou objeví v koncentráku Phil na jednu jedinou scénu a pak o něm padne zmínka až v závěrečných titulcích. To ho tam Japončíci dovezli jen, aby Louise potrápili a pak na Phila všichni zapomněli? ____ A ten souboj nepoddajného Louise a jeho japonského věznitele podala ve skutečnosti jako sado-maso homosexuální romanci. Furt jsem čekala, že si ho jednou v noci vytáhne z lágru do své velitelské ložnice a něžně se s ním pomiluje. Vždyť i ten herec vypadá v obličeji jako holka! ______ Angelině nebylo trapné sáhnout ani po tak provařených metaforách, jako je vzpomínka na běh ve slunci, ve chvíli, kdy ubitý Louis málem vypouští duši. Téměř nechala japonského sadistu rozbrečet se před celým zajateckým táborem - tak to by se určitě v reálu stalo - a opět mu na tvář svítí oslňující slunce. Prostě v těch finálních scénách už zobrazila jednoznačný kýč. _____ SHRNUTÍ: Hanba ti, Angelino, že jsi takhle zprasila příběh neskutečně statečného muže.(30.9.2018)

Úctyhodný životní příběh, který si jistě zasloužil zfilmovat. Alespoň jsem zase moudřejší a v hlavě mám o jednoho hrdinu navíc....bohužel si ten statečný pán, který na konci filmu běží s olympijským ohněm ve svých 80. letech, zasloužil lepší vyprávění. Filmu chybí nějaký šmrnc, atmosféra, dojemnost, větší jiskra...celé to vypadá dobře, ale ve výsledku to ve mně nic nezanechalo....škoda.(15.8.2015)

Prísť v roku 2014 s filmom, démonizujúcim Japoncov počas druhej svetovej vojny, je myslím komerčná aj umelecká sebevražda. Niežeby nemohol byť veliteľ tábora hajzel, ale inak sa nič o okolnostiach vojny v Japonsku nedozvieme, božechráň spomenúť nejaké bombardovanie Tokya a ďalších miest. Ak Američania točia filmy ako Emperor, kde vidíme zhoreté stovky tiel po bombardovaní, Angelinin film a Ceonovcov scenár príliš nechápem. Prvá polovica je super, olympiáda, závody v Amerike, oceán, po prehupnutí sa do tábora ide tempo dole a koniec bol skôr vyslobodením, ako katarziou.(19.3.2017)

• SLOTH

Paní Agelnia měla spíše zůstat u herectví. To ji šlo lépe. Když natočíte válečný film bez emocí tak je na čase pověsit režírování na hřebík PS: Coldplay na konci? Vážně?!(16.1.2015)

Příběh je to krásný, což o to, ale tak nudně natočený...(2.12.2017)

• Ratemus

Angelina by se asi měla vrátit k herectví, přeci jen tam jí to jde lépe než za kamerou,protože jak je průměrná herečka, tak režisérka je ještě horší. Unbroken je průměrnej film snažící se v divákovi probudit byť jen špetku sentimentu, to už mám raději Railway mana, který mi přišel ve všech ohledech lepší. Těch flashbacků je tam až moc, film je neskutečně natahovanej, tak 20 minut by si zasloužilo odstřihnout, hlavní hrdina působí jako neskutečný patriot protože i kdyby mu mámu na nože brali tak on se prostě nenechá zlomit. Vím jistě, že jednou stačilo a již se k tomu nemusím nikdy vracet, protože není proč.(1.5.2015)

Opět jsem nevěděl,jestli mam čekat dobrý film či naopak,akor když jsem to chtěl vidět v době kdy Angelina Jolie točila nebo dotočila asi ne moc dobrý film s Bradem Pittem.Tento snímek jsem chtěl vidět hlavně ,abych viděl kde ještě hrál Jai Courtney.Dostal jsem naservírované pořádné drama podle skutečných událostí.Film o odvaze,překonání bolesti a vůli.Doporučuji a už jen z té motivační stránky filmu dávám za mě celkově 90 % a pět hvězd.(26.12.2015)

O pohnutých osudech lidí nezdolné vůle je třeba vyprávět s citem, a to se tady nepochybně povedlo. Není to věru nikterak zvlášť originální námět, nicméně taková posloupnost různých druhů dramat není rozhodně k vidění příliš často. A přitom všechny části jsou odvyprávěny výtečně, s velkou dávkou pokory a v poměrně intimním duchu. Tomu napomáhá i pomalé tempo, které nechává všechny situace patřičně doznít, vynikající kamera a krásně decentní hudební motiv. Ten, skoro až starosvětský styl, se k takto působivému příběhu skvěle hodí. 90 %(12.2.2015)

Klasický hollywoodský životopisný film, režijně sterilní, ale po technické a scenáristické stránce ne vůbec špatný. Postava Louise Zamperiniho je zajímavá a příběh i docela napínavý, byť ve vypjatějších momentech mu tak nějak chybí šikovnější vyvolání emocí - ať už napětí, strachu, či vzteku, což je pro film tohoto žánru dost podstatný prvek. Jak říkám, režijně trochu rutina, Angelina se má ještě co učit.(20.11.2015)

• Tommassi3

"Tohle je Tokio, že jo ?!" - "Určitě !!" - "Tady jsem měl běžet na olympiádě, než ji zrušili.."(16.7.2016)

Musím říci, že tohle je opravdu vynikající film. Režisérce Angeline Jolie se to opravdu povedlo, vypadá to, že je to nejenom výborná herečka, ale také výborná režisérka. Přijde mi, že v tom filmu se odehrálo skutečně vše, celý život Louise Zamperiniho, od dětství přes jeho sportovní kariéru, poté kariéru u letectva, boj o život na holém moři až po přežívání v zajateckém táboře. To je opravdu neskutečné, jak se tohle všechno vešlo do jednoho filmu a to dodávám, že každá tahle část měla ve filmu dost prostoru. Prostě parádní práce ode všech co se podíleli na filmu od režisérky, přes scénáristy, hudbu Alexandre Depslata až po herecké výkony.(25.10.2016)

Skvělý námět na film, který by však v rukou zkušenějšího režiséra vypadal o něco lépe. Tím však nechci říct, že Angelina Jolie natočila vyloženě špatný film, jen je poněkud chaoticky poskládán dohromady a na můj vkus až příliš natažený. Hluchá místa se začínají projevovat zejména při scénách na moři, kde film vůbec nemá spád a vše ubíhá v ubíjející monotónnosti. Nicméně zhruba v polovině filmu se Jolie probere z letargie a začne nám servírovat jeden vypjatý okamžik za druhým a právě v tu chvíli Vás Unbroken chytne a až do samotného finále nepustí. Škoda jen, že tento moment nepřišel dříve, nejlépe hned na začátku.(14.1.2015)

DIRECTED BY:ANGELINA JOLIE,WRITERS:Bratia Coenovci,CINEMATOGRAPHY:ROGER DEAKINS,ORIGINAL SCORE:ALEXANDRE DESPLAT,FILM EDITORS:WILLIAM GOLDENBERG,TIM SQUYRES... Budúcej režisérke Angeline Jolie skrátka nestačí byť obklopená perfektným štábom alebo napozerať niekoľko klasík ako napríklad:Leanov THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI,a tváriť sa akoby nič,akoby sa nechumelilo! Snaží sa zachytiť životný príbeh:Louis Silvie Zamperini,ktorý bol v americkom olympijskom týme na olympiáde v Berlíne v roku 1936,keď sa Hitler začal pomaly rozťahovať,a tak poriadal olympiádu,aby sa ukázal,aký je ľudomil! Pár rokov po olympiáde je Louis už na inom mieste,prebieha vojna,nachádza sa v južnom Pacifiku na záchrannej operácii,ktorého bombardér spadne do oceánu na strane nepriateľa Japonska,ale pokiaľ sa „zoznámi” s krutým veliteľom tábora,sadistickým magorom Watanabem,tak okúsi,aký je veľký oceán,ale najmä boj o prežitie na mori v člne s dvomi parťákmi z bombardéra,ktorí prilákajú tých,ktorí im vysvetlia,že s nimi sa hrať nebudú na schovávačku! Totiž ešte som nespomenul,že je slávny športovec,ktorému ako novej CELEBRITE podmienky v tábore budú prd platné,veliteľ tábora si ho bude podávať ako horúci zemiak,pokiaľ ho nezlomí!Podarí sa mu to?Samozrejme,že nie,veď o tom je celý film,že je NEZLOMNÝ! JOLIE možno po pár nasledujúcich režijných počinov sa zlepší?To si nedovolím hovoriť dopredu,ambície má,ale TALENT rozprávať biografiu Zamperiniho zvláda na polovicu!Hlavný predstaviteľ JACK O CONNELL má čosi v sebe,čo by mohlo pripomínať tohoto populárneho športovca/zajatca.Ale ani s ním som sa nestotožnil,ako by sa patrilo na hercov,ktorí prepožičiavajú svoju tvár všeobecne známym postavám dejín z rôznej časti kultúry.Ja si odnášam najprv už 12 nomináciu pre ROGERA DEAKINSA,ktorý bohužiaľ si ani tentoraz OSCARA domov neprinesie,dobrý zvuk,ale stvárnenie a rozprávanie príbehu by v rukách schopnejšieho režiséra mohlo skončiť lepšie!Takto film obdržal 3 nominácie na oscara v technických kategóriach.Po titulkoch si na film spomeniem asi len tak,že Réžia:A.Jolie!(17.1.2015)

Je ľahké Angeline vyčítať, že sa obklopila tým najlepším tímom ľudí, od famóznej Deakinsovej kamery ktorá vytvára až umelecké obrazy, cez scenár od Coenovcov, až po fantastickú Desplatovu hudbu, a sama sa už nemusela veľmi činiť ako je cítiť z niektorých komentárov, ktoré riešia len to kto sedí na režisérskej stoličke. Stačí sa však odpútať od predpojatosti, zahodiť predsudky a pozrieť sa na to, že Unbroken nie je len technicky perfektne zvládnutý film so skvelou kamerou, hudbou, kostýmami, výpravou, maskami a autentickými exteriérmi, ale aj presne vyrozprávaný príbeh zbavený typického pátosu, amerického patriotizmu ako je zvykom v podobným vojnových/zajateckých filmoch alebo zbytočne prehnaného dramatizovania situácii, ktoré by diváka len prvoplánovo citovo vydierali. Je to síce film s moderným vizuálom, ale natočený pocitovo, akoby zo starej školy. Možno práve preto je Unbroken vyčítané akési nedostatočne strhujúce podanie. To však evidentne nebolo režisérkiným zámerom. Je to ľudsky, decentne vyrozprávaný príbeh bez potreby v každej chvíli ohurovať. Či už je to survival časť na mori po vzore minuloročného All Is Lost v prvej polovici alebo zajatecká časť v japonskom tábore po vzore kultového The Bridge on the River Kwai všetko tu má svoje jasné miesto v celkovom príbehu o Zamperinim. Áno, Angelina si berie za predobraz niekoľko slávnejších snímkou, z ktorých prvky zliepa dohromady v Unbroken, ale ako začínajúca režisérka takýto veľký projekt ukočírovala statočne. Napriek tomu by sa jej však hodila ešte o niečo lepšia práca s tempom, hlavne počas druhej polovice v zajatí s ním pracovať efektívnejšie nakoľko určité časti pôsobia dosť rozťahane a vytráca sa tak pocit tej naliehavej situácie v ktorej sa hlavný predstaviteľ ocitol. V určitých scénach sa priam žiadalo o niečo viac pritlačiť na pílu. Zapríčinené to je aj nedostatočne vykreslenou postavou japonského dôstojníka-tyrana, ktorého správanie nie je zdôvodnené do takej mieri, aby sa dal plnohodnotne pochopiť jeho nevraživosť voči Zamperini (pár scén kde sa na neho pozrie k tomu nestačí). Navyše tomu nepridáva ani fakt, že táto postava japonského dôstojníka je stvárnená pomerne slabým hercom (japonský spevák Miyavi), ktorý sa typovo do tejto úlohy ani nehodí. Pôsobí to ako päsť na oko medzi ostatným obsadením, hlavne počas jeho interakcie s Jack O'Donnelom, ktorý ide až na doraz svojich hereckých schopností a tohtoročné nenominovanie na Oscara je rozhodne nezaslúžené. Vo výsledku však silná vojnová dráma, ktorú nezlomila ani tá zaujatosť poniektorých voči jej režisérke. CELKOVO: 3,5* (7/10)(23.1.2015)