Nezlomný

• Nový Zéland

• Austrálie

Válečný / Životopisný / Sportovní / Drama

USA, 2014, 137 min

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Tu kládu by nad hlavou neudržel ani člověk, který by to měl jako olympijskou disciplínu. Takže proto jen tři hvězdy. Myslím si, že takovéto téma jde uchopit i bez toho, že by se muselo pro dramatičnost tlačit na pilu. Každopádně se ale jedná o životní příběh člověka, který to měl nalajnované úplně jinak. A v tomto ohledu mi to může být líto a taky je.(30.5.2016)

Někdy se do kin dostanou zajímavé příběhy (pro mě většinou neznámých lidí), kteří to neměli v životě lehké a přesto si s tím dokázali poradit. Což už je možná trochu okoukané, ale respektuji, že to může spoustu lidí inspirovat. To je i případ Nezlomného. Louise prožil dosti opravdu dost zajímavý život. Začal jako mladý atlet, který se chtěl vzdát a nevěřil si, ale za podpory bratra to dotáhl až na olympiádu do Berlína. A podobně jako Vito Scaletta nastoupil do války, akorát proti Japončíkům. Shodou náhod se dostane do prekérní situace, když se ocitne po havárii svého letadla spolu s dalšíma dvěma vojákama v žlutém záchranném člunu. Na člunu tráví nepříjemných 45 dní (trošku moc, ne), přičemž jim dochází voda (kterou ani nijak nedoplňovali, možná pili mořskou), jídlo a začíná jim hrabat (to bude tou vodou asi). Na člunu poslouchám strašně keců o tom jak se mají špatně a jak se vaří noky a pořád dokola, až to začíná. ,,Naštěstí" se dostanou do Japonského zajetí, kde je to sice ostřejší, zato pro diváka svižnější. Skvěle to doplňuje představitel vůdce tábora, jež ve své malé roli předvádí stejný výkon jako Jack O´Connell. No ve zbytku filmu sledujeme jejich počínání, které může někoho chvílemi nudit. Přesto je výsledek vcelku slušný a splňuje přesně to, co má mít. Možná, že v rukou někoho schopnějšího (Ron Howard třeba?) něž Angelina by to celé dopadlo o něco lépe. Ale i tak je to povedený kousek. 70%(2.1.2015)

• Johnny.ARN

Tak Angelinka na nás vyblafla svoj druhý film. Nebudem to naťahovať, proste nuda jak hovado, nič čo by nadchlo, Courtneya zakilluje skoro na začiatku, proste silný útok na emócie, ale čo je veľa, to je veľa. Cez dve hodiny je proste moc. Aj na polovicu by to bolo moc. Dobre, že som na tom nebol v kine, lebo by som hrozne trpel. Tak ako pri debute, ani toto neoslovilo a to som tomu dával ale veľké šance. Nuda, drísty, nezaujímavé postavy, neskutočne dlhé a frontálny útok na divákové emócie. Neviem, asi na tento film treba byť v inom rozpoložení, aby sa človek s tým Talianom vžil. Ja som nebol. A úplne súhlasím s Verbalom. 2 z 5(15.6.2015)

Což o to, pěkný realistický příběh to vážně byl, akorát mohla Angelina trošku dohlédnout na střihače a nechat ho ořezat minimálně dalších třicet minut stopáže. Takhle to na čtyři hvězdičky strhává jenom to, že to je podle skutečné události, protože jinak to byla místy docela slušná nuda. 70%(30.6.2017)

Film o válce. Film o Mirku Dušínovi. Film o americké síle. Moc čistý na válečný film, trochu zbytečný. Ta jejich americká nezdolná síla z filmu přímo stříkala. Poznámka: nepotřebujete ani příliš umět anglicky, abyste tomu zvládli porozumět.(23.9.2018)

Nezlomný mě zlomil,jak malýho kluka. Neváhám sázet plné hodnocení,protože tohle je poctivá (oblívený termín zdejších "znalců") filmařina. Emoční pecka, plná neokoukaných tvaří (a toho si cením nejvíce) v dobrém tempu a hlavně plná neočekávaných zvratů.... naprosta spokojenost Angelino..(4.2.2015)

Tenhle nezlomnej makarón by si zasloužil víc jak 68% ale to by zde nesměli hodnotit zamindrákovaný hovna jako je verbal, JASM, T2 a další z party lidí žijících pouze a jedině svou rádoby slávou na čsfd. Smutná parta hoven. A tak jim to nebudu vyčítat někdo je zkrátka chudák a někdo ne a tito hošani patří do té první skupiny :)(5.4.2015)

• V.Silver

Nevím, jestli mám být zklamaný tím, že takovou donebevolající nudu napsali bratři Coenovi, nebo že takový příběh někdo vůbec svěřil Angelině. Celé je to strašně roztahaná, ploché, postavám nerozumíte, nenavážete s nimi žádné citové pouto, ale hlavně jsem nepochopil, proč se to jmenovalo "Nezlomný". To jako že mu nic nezlomili? Vždyť si po jedné scéně spravuje zlomený nos! Promiňte, omlouvám se za svou necitlivost, věřím, že skutečný Louie byl opravdu hrdina, ale tento film vám to neřekne. Neřekne vám nic. 40% za to, že byl pěkně barevný a byla tam fajn úvodní sekvence amerického náletu. That's all.(20.5.2015)

• Honzua

Můj celkový dojem docela přesně vysvětluje konfrontace s mými přáteli bezprostředně po skončení snímku, která následovala na jejich docela nevinou otázku, jak se mi to líbilo. Za veškerou kritiku, kterou jsem Unbroken podrobil, jsem byl pak ostrakizován opravdu odzbrojujícím argumentem: "Chtěl bych vidět tebe v zajateckém táboře." Marně jsem se snažil vysvětlit, že mé výtky na adresu snímku přece nejsou výtkami na osobu Louiho Zamperiniho, ba naopak snímek dle mého názoru nedostává cti jeho životnímu příběhu. Docela překvapen jsem tím zjistil, že je těch lidí víc, kteří přes štít toho, o čem snímek vypráví, nedohlédnou na to, jakým způsobem tak činí a jestli vůbec kvalitně. Myslím si, že ten nejhlubší rozpor v Unbroken tkví ve skutečnosti, že na jedné straně se snaží podat pravdivé a silné svědectví o individuální nezlomnosti ducha navzdory brutální tortury v zajateckém táboře v Pacifiku, avšak s kýčovitou, vymazlenou kamerou a dokonale depilovanými svalovci, na kterých sedí půl tuna makeupu i po několika letech v lágru. Díky tomuto a PG-13 ratingu, protože přece nemůžeme pominout výchovný účel snímku, se mě tak bohužel nedotýkalo nic z toho, čím byl Zamperini zkoušen. Film ke své vlastní škodě rovněž zcela pomíjí náboženskou rovinu odpuštění, kterou plně odhalí až závěrečný epilog v titulcích, který tak prozradí opravdový potenciál Zamperiniho příběhu. Kdyby se film spíše věnoval Zamperiniho cestě po letech do Japonska s paralelním flashbackovým vyprávěním z války a (ne)konfrontaci s velitelem tábora zabalené v náboženské polemice, možná by to dopadlo mnohem lépe. Místo toho máme ale snímek bez špetky vlastního rukopisu s wtf scénou s velkou kládou a asi hodinou strávenou ve člunu, po kterých se může za nezlomného považovat každej, kdo to v kině vydržel do konce.(30.10.2015)

Tak za druhou půlku filmu a závěr....(8.11.2015)

Angelina si vybrala dokonalý tým a podle toho film také vypadá. Nádherná kamera, hudba a poměrně slušný scénář. Problémem je, že se film občas neúnosně natahuje místo tnutí do živého a přitom herci hrají absolutně skvěle. 6,5/10 Film pro Spielberga no. Škoda:)(9.3.2016)

Vzhledem k nezkušenosti režisérky opravdu velmi slušně natočený snímek s poměrně těžko uchopitelnou tématiku, jako snímek je to sice dost standardní životopisný kousek, ale vyvedl se. Řekl bych, že hodně za to můžeme vděčit scénáři Coenových, kteří jsou ve svém oboru prostě mistry, ale musím přiznat, že pasát s uvězněním na vodě byla o dost zajímavější, než mučení v táborech, což není zase tak něco nového. Kamera a Desplatova hudba jsou bomba, jen mě trochu mrzí, že mezi herci panuje taková monotónnost a přestože O'Connell se ukázal ve svém nejlepším světle, tak tomu chybí nějaký herecký výkon, který by to mohl utáhnout až k těm pěti hvězdičkám. Ale jsem spokojený.(3.4.2016)

Mrhání talentovaných lidí na režijní sen Angeliny Jolie. Ta zoufalá neschopnost vykřesat nějaké emoce, i přes soustavné tlačení na pilu, je vlastně docela smutná. Ale koukat se na to dá. 5/10(27.7.2018)

Válečné drama založené na neuvěřitelném skutečném příběhu si stejně jako Koleje osudu s téměř totožnou tématikou zasloužilo trochu zručnějšího režiséra. Nic proti Angelině Jolie, ale zfilmovat takovýto příběh, aniž by z něho čišely jakékoliv emoce, je jasným důkazem její nezkušenosti. Problémem bohužel je i přílišná stopáž a výběr rádoby dech beroucích scén, které nejenže jsou zbytečné, ale po chvíli začnou nudit, což platí naštěstí pouze první polovinu filmu a tyká se zejména samotného ztroskotání, kde se půl hodiny koukáte jenom moře a posloucháte nezáživné dialogy. Na druhou stranu samotné zajetí je vyobrazeno velmi dobře a oceňuji snahu, aby vypadalo co nejautentičtěji. Připočtu-li k tomu fakt, že hlavní představitelé podávají skvělé výkony, tak se rozhodně o žádný propadák nejedná. Moje hodnocení 65%.(10.1.2015)

• Fisek

Nic není jednoduché. Obzvláště, když danou činnost děláte poprvé nebo i podruhé. V tomhle případě ani nelze brát ohled, že by se jednalo o její režijní debut. Musím tak film označit jako fiasko. Což mě dost mrzí, protože jsem Angelině fandil a věřil. Ve filmu byla totiž spousta zbytečných pasáží (což mělo za následek zbytečně dlouhé stopáže… ke konci se to vyloženě nedalo vydržet), jako například, když byly hlavní postavy uvězněni na moři. Unbroken vlastně začíná až po druhé polovině, kdy se děj odehrává v zajateckém táboře a už se začíná něco dít. Už to na diváka začíná mít určitý vliv, přesně jaký by film tohohle druhu mít měl. The Railway Man je ale mnohem lepší… ono se konec konců jedná o téměř totožné filmy.(25.1.2015)

Moje první setkání s Angelínou, co by režisérkou. Začátek slušnej - Slušnej start, ale pak film postupně začínal nudit, až mě unudil k spánku, takže sem musel dokoukávat na dvakrát :o). Příbeh si bezesporu zasloužil filmové zpracování, páč to co prožil tenhle týpek, tak se nevidí každý den. Co mi vadilo asi nejvíc, tak hlavní hrdina, kterej nebyl prakticky vůbec charismatickej, prostě takovej týpek o ničem. Nějak to na mě celkově nefungovalo. Když trpěli žízní na člunu, netrpěl sem s nima, když ho šikanoval rákosník rákoskou, neměl sem pocit,že sem obětí šikany :o). Moc mě Angelína nedokázala vtáhnout do děje a tím přesvědčit o svých režisérských kvalitách. Příště to snad bude o trochu lepčí. Ale každopádně snaha byla...(28.1.2015)

Tak já si nemyslím, že by to Angelina nějak prokaučovala z důvodů svojí celkové režijní nezkušenosti, film se sice místy vleče jak sopel, ale toto mínus vzápětí zachraňují skvostné herecké výkony - Jack O´Connell, to co tady předvedl, je neskutečná one-man show ! Zatím jsem ho měl možnost vidět pouze ve filmu Jezero smrti, kde byla jeho role záporná, ale především nevyzrálá. Tady, na to že mu je pouhých !! 24 !! let, zvládá svou roli nezlomného zajatce skutečně na výbornou. Samotný konec je dosti kýčovitý, na druhou stranu si ale asi každý přál kladný konec a co si budeme namlouvat, mohlo to skončit i hůře. Nakonec tedy hodnotím, jako velice milé a zasloužené 4*, jsem příjemně překvapen, jedná se o kvalitní, umě odvyprávěný válečný film, ty neskutečné podmínky a to,jak bylo ve válečných kempech zacházeno se zajatci, jsou vykresleny hodně reálně....................moje hodnocení = 7,5 z 10.(17.5.2015)

Spočiatku som sa obávala, že ma Nezlomný nezaujme, nakoľko pôsobil príliš sterilne. Chýbalo mi nejaké prepojenie s hlavným hrdinom, ktoré by ma dokázalo vtiahnuť do príbehu mladého vojaka Louisa. Ale postupne som prišla na chuť tomuto spôsobu prerozprávania naozaj neobyčajnej životnej cesty jedného nezlomného človeka. Páčila sa mi aj tá čistota s akou je to podané bez výraznejšej heroizácie a s úplnou absenciou amerického patriotizmu. Jednoducho sa tomu dalo veriť, že takto nejak sa to mohlo stať. Mínusom sú však nevýrazné herecké výkony, ale možno obsadenie známejšieho a výraznejšieho herca by malo za následok stratu toho, čo sa mi na filme páčilo, teda tá uveriteľnosť. Ťažko povedať, každopádne sa mi to páčilo.(26.7.2015)

na to že jde o příběh podle skutečnosti,navíc poměrně silný příběh,výsledkem je až překvapivě sterilní a nevýrazné drama,které prostě jen tak propluje a nedokáže zaujmout absolutně ničím výrazným.Na jedno podívání OK ale podruhé už bych to vidět nemusel...60%(17.8.2015)

On to není vůbec špatný film, ale během dvou a čtvrt hodiny nebyl jediný mrazivý moment, jediný moment, kdy bych utíral slzu dojetí... což u filmu jménem Nezlomný je nejspíš špatně. Tenhle film totiž nezlomil ani mě, ale to je přece špatně Angelino!(15.3.2015)