Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Angelina, Angelina, mohla si radšej prenechať post režiséra niekomu inému. Nevravím ale že to bolo hrozné. Nato všetko ale že to bol jej druhý film, kt. sama režíruje to bolo skvelé. Veľmi skvelý príbeh, plný silných momentov, kt sa dali ale ešte viac vygradovať podľa mňa. Tak isto aj ten príbeh sa dal krajšie od vyprávať. Nebolo to veľké sklamanie ako mnohý očakávali/te.(15.1.2015)

Angelina Jolie sa snaží, no režisérkou sa nestala ani na druhý pokus. Taký silný motív, akým je životný príbeh Louisa Zamperiniho, mal dostať do rúk niekto skúsenejší, niekto, kto má cit pre rozprávanie príbehu a schopnosť zapôsobiť tam, kde je to potrebné. Práve to je hlavným problémom celého projektu. Vybičovať emócie sa film snaží prostredníctvom scén, ktoré nielenže neraz nevyvolajú želaný efekt, no sú navyše úplne zbytočné a diváka skôr uvedú do rozpakov, než naňho zapôsobia (vrcholom je v tomto smere oznámenie smrti prezidenta Roosvelta). Naopak scény, ktoré mali byť najjagavejším drahokamom v mozaike celého filmu, sa k človeku dostanú, no nedokážu sa mu vryť pod kožu. Snímku napokon popri fakte, že nech už by bolo spracovanie akokoľvek nepodarené, námet je sám o sebe obrovským kladom, zachraňuje autentické prostredie zajateckých táborov, práca s kamerou a skvelá hudba Alexandra Desplata. Bohužiaľ, toto nielenže mohol, toto rozhodne mal byť lepší film. (60%)(15.1.2015)

Typický film udělaný pro Akademii, která ho oprávněně opomněla. Příběh je to neskutečný, ale to nestačí. V některých pasážích se až moc mluví, dlouhé pohledy a značně pomalé tempo a zkrácení snímku o 30 minut by prospělo. Za zmínku a pochvalu stojí jen vynikající kamera Rogera Deakinse a patřičně kvalitní hudba Alexandra Desplata. Palec dolu za režii, Jolie to ještě v malíčku prostě nemá!(15.1.2015)

I kdybych měl vydržet jen desetinu toho co on, zemřel bych. Jeho příběh by vydal dost útrap a bolesti na deset životů. On to zvládl sám, nepodlehl a nedal se. Pokud mám o někom mluvit s hrdostí a úctou jako o válečném veteránovi, pak je Louis Zamperini právoplatně jeden z nich! Herecké výkony, režie i šokující scénář - z většiny napsaný životem - na jedničku. 80%(7.6.2015)

(91/2015) / Krásne a profesionálne natočený príbeh, ktorý ale postráda akúkolvek gradáciu alebo prekvapivý moment. Skrátiť o pol hodinu minimálne a pridať na tempe a mohlo ísť o nadpriemer. (6/10)(12.7.2015)

Zajímavý námět, ale jako spousta podobných filmů z válečného zajetí, zpracován tak nezajímavě. Akční pasáže zezačátku přitom vypadaly slibně. Potom je to ale už jen jedno týrání za druhým. A co je nejhorší, vlastně na sebe ani nijak nenavazují jednotlivé části. Válčení, polehávání ve člunu a terorizování od japonskýho bachaře. A ze začátku nějaké ty flashbecky, abychom věděli, že jde o známou sportovní osobnost.(1.1.2017)

• Mishqo

50% ... Čakal som viac. Dostal som nezastaviteľný nával sentimentality od Angeliny Jolie (Warhorse-like). Príbeh mal potenciál, no zostal nezúžitkovaný. Proti Jackovi O'Connellovi nemám vôbec nič, ale to už nemohla nájsť talianskejšie vyzerajúceho herca než tomuto chudáčikovi zafarbiť pleť nejakou neprirodzenou oranžádou a vlasy ešte neprirodzenejšou čiernou. A inak po vojne zázračne vybledol. Hudba bola tiež strašne presladená. Aspoň cez tu kameru sa bolo na čo pozerať. A aj chlapci-herci sa držali aj keď na žiadne oslavné chorály to nebolo.(4.2.2015)

Tak za druhou půlku filmu a závěr....(8.11.2015)

Angelina ukázala, že i s kamerou v ruce, dokáže skvělé věci jako před ní. Samozřejmě na svojí délku v určitých pasážích lehce nudilo, ale vše vykompenzovali herci, atmosféra a pěkná kamera! Příběh Louise a jeho životní cesty, plné utrpení a silné vůle přežít, je ohromující! Jako malý v něm objeví bratr talent v běhu. Ten ho dostane až na olympiádu, ale když ve válce se svými spojenci havarují, vše se rozpadá! Nejprve čelí přežití na otevřeném oceánu a bojují s přírodními podmínkami na člunu. Když se zdá, že jejch tríznění končí v podobě záchranné lodi, čeká je teprve ta nejtěžší zkouška. Dostanou se do japonského uprchlického tábora, kde jim začne peklo... 70%(16.3.2016)

Tenhle nezlomnej makarón by si zasloužil víc jak 68% ale to by zde nesměli hodnotit zamindrákovaný hovna jako je verbal, JASM, T2 a další z party lidí žijících pouze a jedině svou rádoby slávou na čsfd. Smutná parta hoven. A tak jim to nebudu vyčítat někdo je zkrátka chudák a někdo ne a tito hošani patří do té první skupiny :)(5.4.2015)

• Johnny.ARN

Tak Angelinka na nás vyblafla svoj druhý film. Nebudem to naťahovať, proste nuda jak hovado, nič čo by nadchlo, Courtneya zakilluje skoro na začiatku, proste silný útok na emócie, ale čo je veľa, to je veľa. Cez dve hodiny je proste moc. Aj na polovicu by to bolo moc. Dobre, že som na tom nebol v kine, lebo by som hrozne trpel. Tak ako pri debute, ani toto neoslovilo a to som tomu dával ale veľké šance. Nuda, drísty, nezaujímavé postavy, neskutočne dlhé a frontálny útok na divákové emócie. Neviem, asi na tento film treba byť v inom rozpoložení, aby sa človek s tým Talianom vžil. Ja som nebol. A úplne súhlasím s Verbalom. 2 z 5(15.6.2015)

• Honzua

Můj celkový dojem docela přesně vysvětluje konfrontace s mými přáteli bezprostředně po skončení snímku, která následovala na jejich docela nevinou otázku, jak se mi to líbilo. Za veškerou kritiku, kterou jsem Unbroken podrobil, jsem byl pak ostrakizován opravdu odzbrojujícím argumentem: "Chtěl bych vidět tebe v zajateckém táboře." Marně jsem se snažil vysvětlit, že mé výtky na adresu snímku přece nejsou výtkami na osobu Louiho Zamperiniho, ba naopak snímek dle mého názoru nedostává cti jeho životnímu příběhu. Docela překvapen jsem tím zjistil, že je těch lidí víc, kteří přes štít toho, o čem snímek vypráví, nedohlédnou na to, jakým způsobem tak činí a jestli vůbec kvalitně. Myslím si, že ten nejhlubší rozpor v Unbroken tkví ve skutečnosti, že na jedné straně se snaží podat pravdivé a silné svědectví o individuální nezlomnosti ducha navzdory brutální tortury v zajateckém táboře v Pacifiku, avšak s kýčovitou, vymazlenou kamerou a dokonale depilovanými svalovci, na kterých sedí půl tuna makeupu i po několika letech v lágru. Díky tomuto a PG-13 ratingu, protože přece nemůžeme pominout výchovný účel snímku, se mě tak bohužel nedotýkalo nic z toho, čím byl Zamperini zkoušen. Film ke své vlastní škodě rovněž zcela pomíjí náboženskou rovinu odpuštění, kterou plně odhalí až závěrečný epilog v titulcích, který tak prozradí opravdový potenciál Zamperiniho příběhu. Kdyby se film spíše věnoval Zamperiniho cestě po letech do Japonska s paralelním flashbackovým vyprávěním z války a (ne)konfrontaci s velitelem tábora zabalené v náboženské polemice, možná by to dopadlo mnohem lépe. Místo toho máme ale snímek bez špetky vlastního rukopisu s wtf scénou s velkou kládou a asi hodinou strávenou ve člunu, po kterých se může za nezlomného považovat každej, kdo to v kině vydržel do konce.(30.10.2015)

Tu kládu by nad hlavou neudržel ani člověk, který by to měl jako olympijskou disciplínu. Takže proto jen tři hvězdy. Myslím si, že takovéto téma jde uchopit i bez toho, že by se muselo pro dramatičnost tlačit na pilu. Každopádně se ale jedná o životní příběh člověka, který to měl nalajnované úplně jinak. A v tomto ohledu mi to může být líto a taky je.(30.5.2016)

Film o válce. Film o Mirku Dušínovi. Film o americké síle. Moc čistý na válečný film, trochu zbytečný. Ta jejich americká nezdolná síla z filmu přímo stříkala. Poznámka: nepotřebujete ani příliš umět anglicky, abyste tomu zvládli porozumět.(23.9.2018)

Nezlomný mě zlomil,jak malýho kluka. Neváhám sázet plné hodnocení,protože tohle je poctivá (oblívený termín zdejších "znalců") filmařina. Emoční pecka, plná neokoukaných tvaří (a toho si cením nejvíce) v dobrém tempu a hlavně plná neočekávaných zvratů.... naprosta spokojenost Angelino..(4.2.2015)

• V.Silver

Nevím, jestli mám být zklamaný tím, že takovou donebevolající nudu napsali bratři Coenovi, nebo že takový příběh někdo vůbec svěřil Angelině. Celé je to strašně roztahaná, ploché, postavám nerozumíte, nenavážete s nimi žádné citové pouto, ale hlavně jsem nepochopil, proč se to jmenovalo "Nezlomný". To jako že mu nic nezlomili? Vždyť si po jedné scéně spravuje zlomený nos! Promiňte, omlouvám se za svou necitlivost, věřím, že skutečný Louie byl opravdu hrdina, ale tento film vám to neřekne. Neřekne vám nic. 40% za to, že byl pěkně barevný a byla tam fajn úvodní sekvence amerického náletu. That's all.(20.5.2015)

na to že jde o příběh podle skutečnosti,navíc poměrně silný příběh,výsledkem je až překvapivě sterilní a nevýrazné drama,které prostě jen tak propluje a nedokáže zaujmout absolutně ničím výrazným.Na jedno podívání OK ale podruhé už bych to vidět nemusel...60%(17.8.2015)

Angelina si vybrala dokonalý tým a podle toho film také vypadá. Nádherná kamera, hudba a poměrně slušný scénář. Problémem je, že se film občas neúnosně natahuje místo tnutí do živého a přitom herci hrají absolutně skvěle. 6,5/10 Film pro Spielberga no. Škoda:)(9.3.2016)

Mrhání talentovaných lidí na režijní sen Angeliny Jolie. Ta zoufalá neschopnost vykřesat nějaké emoce, i přes soustavné tlačení na pilu, je vlastně docela smutná. Ale koukat se na to dá. 5/10(27.7.2018)

Válečné drama založené na neuvěřitelném skutečném příběhu si stejně jako Koleje osudu s téměř totožnou tématikou zasloužilo trochu zručnějšího režiséra. Nic proti Angelině Jolie, ale zfilmovat takovýto příběh, aniž by z něho čišely jakékoliv emoce, je jasným důkazem její nezkušenosti. Problémem bohužel je i přílišná stopáž a výběr rádoby dech beroucích scén, které nejenže jsou zbytečné, ale po chvíli začnou nudit, což platí naštěstí pouze první polovinu filmu a tyká se zejména samotného ztroskotání, kde se půl hodiny koukáte jenom moře a posloucháte nezáživné dialogy. Na druhou stranu samotné zajetí je vyobrazeno velmi dobře a oceňuji snahu, aby vypadalo co nejautentičtěji. Připočtu-li k tomu fakt, že hlavní představitelé podávají skvělé výkony, tak se rozhodně o žádný propadák nejedná. Moje hodnocení 65%.(10.1.2015)

1 4 5 6 7 8 9 10 12 17 22