SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob SquarePants 2

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

Spongebob vo filme: Hubka na suchu

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 92 min

• MikeCool

Už samotný název (Spongebob NA SUCHU) láká diváky na vtipnou a spanilou jízdu trojrozměrného hlavního hrdiny s jeho přáteli prohánějící se v reálném světě. Opak byl paradoxně pravdou. Trojrozměrného Spongeboba si zde divák užije zhruba 20 minut, což dává za pravdu tomu faktu, že komerce a reklamní propagace je v dnešních filmech (nejen u animovaných filmů) mocná. ___ Celý tento komerční přírůstek do animované filmografie stál opět na jednom ohraném pilíři animovaných filmů, čímž mám na mysli bezduchou, na nervy lezoucí, akční spanilou jízdu s notnou dávkou přeplácané sci-fiction hrůzných rozměrů. Mě osobně nevadí ten fakt, že u tří-čtvrtin animáků nefungují fyzikální zákony, ale co je moc, to je moc. Vše alespoň zachraňuje občasné vtipné momenty vyplívající z děje. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(9.3.2015)

• Lachtaan

Hrůza a děs. Kreslený Spongebob je jednou z nejpropracovanějších postav animovaného seriálu současnosti i paradoxně ruku v ruce s tím, jak je vlastně jednoduchý. Jeho televizní dobrodružství přímo zbožňuju už dlouhá léta, líbil se mi velmi i jeho televizní film s jedním kontinuálním příběhem. Ale tenhle 3D výplach s nemožným Banderasem jako Kapitánem? Sorry, ale možná i jedna hvězda byla mnou udělena jen ze shovívavosti. Už nikdy víc, taková ubohost se snad nemůže líbit ani malým dětem, kterým je pochopitelně primárně určena.(26.11.2017)

• kenkaku

Tak hele. Film jsem viděl z donucení a Houboboba jsem nikdy rád neměl. Vadí mi ta úchylná animace a celkem často morbidní výjevy. Jo, humor občas o nějaký zakopnete, ale že bych se lámal v pase celý film? Ani omylem. Nejsmutnější je, že ani nevím komu je určen. Dětem? Tak to celkem nechápu přítomnost cca půl tuctu ryze dospěláckých vtipů (sad-maso obleček kraba jako jeden za všechny). Dospělým? To snad ne... Každopádně dospělí v kině spali... děti okolo 5 let zírali na plátno a jediný kdo občas vybuchl smíchy byl hlouček cca devítiletých holek co seděl za mnou (ach bože, to bylo trauma). Paradoxně nejméně nudná pasáž nastala jakmile Houbobob vylezl z vody a vstoupil do třetího rozměru. No... možná, že je to logické. Zmizela ta úchylná animace. Jenže to je právě moment (a to se vsadím) kdy pravověrní houbomilové začali trpět. Zabralo to ale jen cca 1/4 filmu :/. Takže obrázek si každý může udělat sám.(22.3.2015)

• MikO_NR_1909

Zatiaľ márne hľadám "normálnu" rozprávku z neterkinho USB kľúča animákov, ktoré som si prekopíroval na PC. A ani neľutujem, že som vyrastal v "normálnejšom detstve" alebo "normálnejšej dobe", bez týchto sugestívnejších a čudáckejších "príbehov". Teda no, na Cartoon Network seriálový SpongerBob ešte vzbudzoval istú nemohúcnosť a predstavoval skôr krátke skeče a zostrihy bez pointy, ktoré jeho divák ani neočakával. V plnom, 90 minútovom formáte je to do oka bijúce.(28.7.2017)

Původně jsem s hodnocením začínal na odpadu, ale dcerka si to tak oblíbila, že jsem se nevyhnul dalším projekcím a začal se pomalu do toho humoru dostávat. Nicméně stále platí, že některé scény psal někdo nespíš přímo s léčebny a ve svírací kazajce je někomu diktoval. Banderas docela degradace a to 3D finále, které to podle některých poslalo film do kopru to právě naopak zachránilo. Jednou jsem se ale opravdu královsky zasmál.(30.7.2016)

• - Film měl být původně uveden už v roce 2014, nakonec ale Paramount Pictures premiéru přesunulo na únor 2015. (JORDY)

• - Když se natáčelo, musel Antonio Banderas jako Alameda Jack mluvit k tenisovým míčkum a ne k ptákům, jak je pak vidět ve filmu. (BOSSTFK)

• - Delfín Bubbles bol kompletne vytvorený technikou stop-motion. (mckika)