SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob SquarePants 2

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

Spongebob vo filme: Hubka na suchu

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 92 min

Magořina jak ma být, jenže ať jsou hrané časti sebevíc otravné, trapné i naprosto lacinné, dokud se děj (pokud, se tomu chaosu, tak dá říkat) odehrává v Zátiší Bikin, tedy pod mořskou hladinou, je to překvapivě dobrá zábava s filmovými odkazy na každém kroku :-). Vlastně mi plno scének utkvělo v paměti více než u kdejaké oceňované komedie :-D. Krabí hambáče, to musí být žrádlo!(30.6.2015)

Mňa osobne tento film veľmi milo prekvapil. Kvôli hodnoteniam som sa dosť obávala ale našťastie u mňa SpongeBob zase zabodoval. Bála som sa, že celý film bude formou 3D animácie ale našťastie to netrvalo dlho a v podstate takmer celý film bol "kreslený". Nebolo to síce natoľko vtipné ako seriál či prvý film ale nebola som vôbec sklamaná.(31.8.2015)

Já jsem vlastně neviděl ani jeden celý díl seriálu, vždycky jen tu a tam něco, když na to kouká kluk, takže sice vím zhruba o co jde, znám mnohé postavy i jejich charaktery, ale komplexně jsem do Spongeboba kopl až na tomhle v kině. A byl jsem trochu zklamán. Řekl bych, že podstatnou částí úspěchu Spongeboba je právě seriálová stopáž, do níž se dá nacpat spousta vtípků a v té nahuštěnosti se suché, mdlé a vatové části ztratí. Naneštěstí ne ve filmu. Jo, je to sranda, je to úlet, podobný vypatlaný humor mám rád a mnohé vtípky mě bavili, jenže všechno zábavné a to, čemu jsem se smál, v tomhle filmu by se tak akorát vlezlo právě do cca 20 minut seriálového dílu. V celovečeráku to nutně muselo být prošpikováno spoustou nezajímavé vaty. Asi dvakrát jsem se přistihl při usínání (a nakonec zjistil, že jednu scénu jsem dokonce prospal). Nejzábavnější mi přišly scény na suchu. 3D formát naprosto zbytečný, nějaké opodstatnění jsem cítil jen na začátku při brouzdání džunglí, jinak prostě jen zbytečné pozlátko. Takže Spongeboba příště už asi jen v krátkém provedení.(9.2.2015)

Se SpongeBobem jsem se setkal víceméně poprvé a byla to neskutečně zábavná, švihlá a extrémně absurdní jízda! Zpočátku jsem se bál, že to bude příliš děcky infantilní (a Banderas napodobující v úvodu Deppa mou skepsi ještě prohloubil), ale snímek skvěle nabírá na otáčkách, předhazuje jednu parádní scénku za druhou a v kině se bavili jak děti, tak i opilí či zkouření dospěláci. Ano i já jsem byl slušně našrot, takže přimhuřuji oči nad českým dabingem (který fakt nemusím) a nahazuji lehce ošoupané 4*, protože to zkrátka byla super bžunda!(10.8.2015)

• Prometheus69

nevim jestli to bylo tím že z 3D tam bylo převážně asi jen 20minut! Zbytek bežná animace co jsme zvyklí ze seriálu. Nebo, že tam to 3D vůbec bylo. Ale tak jako tak, dopadlo to hodně špatně. Ano, sasmál jsem se... ale to i u seriálu. Na kino jsem přece jen čekal trochu víc... než schizofrenické záporáka co chce dělat konkurenci MD... a pár vtipnejch racků... a keců, a né moc dobrých postřehů na odkazy k různým filmům" Máš rád kůži? Né já raději semiš... :] A teď závěrečná myšlenka ... v podstatě dovysvětlení kterému se ve filmu zřejmě kuly capartům vyhli tou trapárnou na konci. " JAKÁ JE ONA TA ZVLÁŠTNÍ KOUZELNÁ INGREDIENCE? KRABÍ HANBÁČ, CO BY TO TAK ASI MOHLO BÝT? Na to už si ale, odpovězte sami. B) Uplně si představuju tu scénu jak někde v podzemí pan Crabs v pominutí smyslu drží a popravuje své bratry a sestry aby je pak mohl naporcovat nic netušícím hostům. Třeba to příště bude horor... :3(20.6.2015)

• - Film měl být původně uveden už v roce 2014, nakonec ale Paramount Pictures premiéru přesunulo na únor 2015. (JORDY)

• - Když se natáčelo, musel Antonio Banderas jako Alameda Jack mluvit k tenisovým míčkum a ne k ptákům, jak je pak vidět ve filmu. (BOSSTFK)

• - Delfín Bubbles bol kompletne vytvorený technikou stop-motion. (mckika)