SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob SquarePants 2

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

Spongebob vo filme: Hubka na suchu

• Austrálie

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 92 min

• rekkky

Animated adaption of TV show, produced by studio Paramount, has for sure its own audience, but as not involve spectator, I must say that without few very funny moments, it is a crazy mixture of scenes without further point. The plot works only in a few occasions and the rest of the entertainment is done by mini-scenes, but that is not enough. The quite positive result is mainly supported by some script lines, gags, jokes and interactions between characters. At the bottom line those short stories are without doubt better for shorter format of TV show. 2/3 of this movie could be consumable, but last 1/3 is total nonsense and it has no clue whatsoever.(20.7.2015)

• kenkaku

Tak hele. Film jsem viděl z donucení a Houboboba jsem nikdy rád neměl. Vadí mi ta úchylná animace a celkem často morbidní výjevy. Jo, humor občas o nějaký zakopnete, ale že bych se lámal v pase celý film? Ani omylem. Nejsmutnější je, že ani nevím komu je určen. Dětem? Tak to celkem nechápu přítomnost cca půl tuctu ryze dospěláckých vtipů (sad-maso obleček kraba jako jeden za všechny). Dospělým? To snad ne... Každopádně dospělí v kině spali... děti okolo 5 let zírali na plátno a jediný kdo občas vybuchl smíchy byl hlouček cca devítiletých holek co seděl za mnou (ach bože, to bylo trauma). Paradoxně nejméně nudná pasáž nastala jakmile Houbobob vylezl z vody a vstoupil do třetího rozměru. No... možná, že je to logické. Zmizela ta úchylná animace. Jenže to je právě moment (a to se vsadím) kdy pravověrní houbomilové začali trpět. Zabralo to ale jen cca 1/4 filmu :/. Takže obrázek si každý může udělat sám.(22.3.2015)

Já jsem vlastně neviděl ani jeden celý díl seriálu, vždycky jen tu a tam něco, když na to kouká kluk, takže sice vím zhruba o co jde, znám mnohé postavy i jejich charaktery, ale komplexně jsem do Spongeboba kopl až na tomhle v kině. A byl jsem trochu zklamán. Řekl bych, že podstatnou částí úspěchu Spongeboba je právě seriálová stopáž, do níž se dá nacpat spousta vtípků a v té nahuštěnosti se suché, mdlé a vatové části ztratí. Naneštěstí ne ve filmu. Jo, je to sranda, je to úlet, podobný vypatlaný humor mám rád a mnohé vtípky mě bavili, jenže všechno zábavné a to, čemu jsem se smál, v tomhle filmu by se tak akorát vlezlo právě do cca 20 minut seriálového dílu. V celovečeráku to nutně muselo být prošpikováno spoustou nezajímavé vaty. Asi dvakrát jsem se přistihl při usínání (a nakonec zjistil, že jednu scénu jsem dokonce prospal). Nejzábavnější mi přišly scény na suchu. 3D formát naprosto zbytečný, nějaké opodstatnění jsem cítil jen na začátku při brouzdání džunglí, jinak prostě jen zbytečné pozlátko. Takže Spongeboba příště už asi jen v krátkém provedení.(9.2.2015)

• Yardie

Jak jsem psal, na seriál se dá koukat a člověk se občas i pobaví, i když to není žádné terno, alespoň pro mě. Ale tohle je neskutečná slátanina, které chybí v podstatě vtip, nápad, je to totální mišmaš, trapné a infantilní. Synovi od přítelkyně se to sice líbí, kouká na to asi obden, ale pro dospělého, na rozdíl od seriálu, je to naprostá trapárna. Ani nemůžu napsat zklamání, protože jsem od toho ani nic nečekal a nejsem fanda Houby. Ale viděl jsem to u večeře a byl jsem zděšen. Děs běs. Dvě hvězdičky za to, že asi existují i horší filmy bezesporu a neodešel jsem zhnuseně od televize. Howgh!(26.1.2016)

• Frajer42

Seriálem jsem téměř nepolíbený. Viděl jsem přibližně 2 díly a mírně se mi to zalíbilo, takže jsem se rozhodl hopsnout do rizika a zkusit celovečerák. Zpětně tohoto rozhodnutí začínám litovat. Příběh stál totiž absolutně za hovno a zbylo tedy pouze několik málo vtipných gagů. Asi tak dva. Většinou stopáže mě provázela šeredná nuda a scénky s Banderasem byly vyloženým průserem. Nejvíce jsem se těšil na přechod z kresleného podvodního světa do toho lidského. Bohužel na souši to bylo ještě horší až nekoukatelné. Dávám maximálně jednoho retardovaného Patricka.(14.6.2015)

• - Film měl být původně uveden už v roce 2014, nakonec ale Paramount Pictures premiéru přesunulo na únor 2015. (JORDY)

• - Když se natáčelo, musel Antonio Banderas jako Alameda Jack mluvit k tenisovým míčkum a ne k ptákům, jak je pak vidět ve filmu. (BOSSTFK)

• - Delfín Bubbles bol kompletne vytvorený technikou stop-motion. (mckika)