SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob SquarePants 2

SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

• slovenský

Spongebob vo filme: Hubka na suchu

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 92 min

Je pravda, že by si tenhle film asi nezasloužil čtyři hvězdy, ale když mě se tak líbil! :) Sice to bylo vše DOST absurdní a PĚKNĚ šílený, o tom žádná, ale skoro to stejné se odehrává v seriálu, takže jsem na to celkem zvyklý:). Navíc to bylo podáno akčním způsobem ve 3D a při přeměně na hrdiny jsem vybouchl radostí!! Spongebobova, i ostatních přeměna mě hodně zaujala a ta Planktonova mi nevím proč připomínala Hulka:). Vtípků bylo dostatek a často jsem se jim nahlas zasmál. Ale Stroj času je už myslím dost neoriginální a nechápu, proč poslední dobou všichni používají ve filmech zrovna tenhle nápad (také v animáku Ptačí úlet a Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana). Pirát Hambivous byl k pláči a urážkou všech žijících i mrtvých pirátů! Ale jinak naprosto skvělá jízda!!(9.6.2015)

• Grran

Na tendle film člověk musí jít už s tím, že počítá, že jde na hroznou hovadinu. Pokud je tento předpoklad splněn, vychutná si těch pár vtipných mikroscének, které jsou bohužel poslepovány nezáživným a utloukajícím bahnem špatného animáku. Ty mikroscénky sou fajn, ale to se člověk může kouknout jen na trailer a zas o tak moc víc jich nepřijde....(26.4.2015)

• MikO_NR_1909

Zatiaľ márne hľadám "normálnu" rozprávku z neterkinho USB kľúča animákov, ktoré som si prekopíroval na PC. A ani neľutujem, že som vyrastal v "normálnejšom detstve" alebo "normálnejšej dobe", bez týchto sugestívnejších a čudáckejších "príbehov". Teda no, na Cartoon Network seriálový SpongerBob ešte vzbudzoval istú nemohúcnosť a predstavoval skôr krátke skeče a zostrihy bez pointy, ktoré jeho divák ani neočakával. V plnom, 90 minútovom formáte je to do oka bijúce.(28.7.2017)

Nic proti ničemu. Příjemný výplach, který dokáže v pohodě pobavit, pokud mu to dovolíte. Když, půjdete filmu naproti, tak se Vám odvděčí spoustou gagů, parodických odkazů, humoru, který se tolik nevidí. Tempo je bohužel trochu slabší, ale i přesto jsem si film docela užil a bavil se nad tím co jsou tvůrci schopni vymyslet. A Banderas si to hrozně dává.(3.4.2016)

Nepovažujem sa za fanúšika Spongeboba, no na druhú stranu musím priznať, že nakoniec išlo o celkom vtipný zábavný a pohodový film, na ktorom som sa občas aj dobre zasmial. Nie som voči nemu až tak pozitívny ako niektorí kritici, no nemyslím si, že ide o zlý animák. Fanúšikovia Spongboba a decká si prídu na svoje, a ostatní si aspoň môžu užiť trošku zábavy a príjemných ručných animácií, čo je celkom osviežujúce v dnešnej dobe počítačových animákov. A nebudeme si klamať, že na konci sa film stane animovaným hybridom, kde sa postavy prevedú do počítačových animácií v reálnom svete, ale vyzerajú podľa mňa veľmi dobre. Na pobavenie to podľa mňa absolútne stačí, ale nie som si istý, či by som sa k filmu ešte niekedy vrátil.(8.6.2015)

• - Delfín Bubbles bol kompletne vytvorený technikou stop-motion. (mckika)

• - Když se natáčelo, musel Antonio Banderas jako Alameda Jack mluvit k tenisovým míčkum a ne k ptákům, jak je pak vidět ve filmu. (BOSSTFK)

• - Film měl být původně uveden už v roce 2014, nakonec ale Paramount Pictures premiéru přesunulo na únor 2015. (JORDY)