Nebezpeční mazlíčci (TV film)

• Česko

Louis Theroux: Nejnebezpečnější mazlíčci Ameriky

Louis Theroux: American's Most Dangerous Pets

Dokumentární

USA, 2011, 59 min

Louis Theroux

Joe Carey

Moc zajímavý počin. Kterak svéhlaví Američané soukromně chovají mnohé vzácné šelmy a nebezpečné žiivočichy..(12.7.2015)

Záslužný TV film o lidské demenci.(12.7.2015)

• korndaddy

Ty chovatelé jsou dementi, ale Louis Theroux sympoš a jeho trefné, dobře mířené otázky se mi líbili. To asi tak všechno.(3.9.2013)

Je až neuvěřitelné kolik soukromých chovatelů exotických zvířat s titulem "magor" existuje. Křížení odlišných druhů, putovní show "přijďte si do klícky pohrát s malými tygry, medvědy atd. za 25 dolarů" jsou jen malým zlomkem totální ignorace a zhýralosti druhu homo sapiens. Mít doma 1400 exotických zvířat velkých rozměrů a přemýšlet nad jejich útratou v případě, že mu bude domácí pseudo-park zavřen. Domácí továrny na odchovy a následný prodej nejrůznějších druhů ohrožených zvířat. Burzy, pokusy o křížení kříženců a zplození šavlozubého tygra, dospělí klokani v kočárcích, propiercingované opičky v šatech atd. Nepřivazuju se na komínech a nestojím s cedulemi na Václaváku, ale s dokumentem jsem měl vážně problém - ostatně stejně jako s hodnocením. Dokument je velkou osvětou Louise Therouxe a BBC, jehož obsah se dotkne každého, kdo má sebemenší vztah k přírodě takové, jakou ji známe.(12.7.2015)