poster

QI XL (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2013, 40 min

 • hrona
  ****

  Tak tento pořad je pro mě velikým překvapením. Měl jsem tu čest vidět pár velice zdařilých dílů se Stephenem Fryem a rozhodně musím říci, že koncept nastaven a zároveň i dodržen. Nejsem moc velikým vyznavačem pana Mareše, ale tato role mu sedí. Výběr hostů také nezklame ať už pan Šmoldas, či partička ze Stojáka zde mají svá místa jistá. Zkrátka absurdní show o absurdních otázkách ve velmi humorném duchu, kterého je, přiznejme si, v tuzemských televizních pořadech poskrovnu a každá snaha, ať už ne originální se počítá.(19.11.2013)

 • UnholyEvil
  *

  Jelikož nevidím v obou verzích žádný dramatický rozdíl a moje hodnocení se odráží od "kvalit" tohoto pořadu, které se prodloužení či zkrácení stopáže netýkají, dovolila bych si replikovat svůj komentář ze základní verze. Doufám, že mi odpustíte. Už pouhý nápad udělat předělávku originálního QI je zavrženíhodný, obsazení Mareše (na post, který v originálu zastupuje Stephen Fry) by si zasloužilo minimálně trestní oznámení. Hezucký je neuvěřitelně neohrabaný a až na několik vyjímek jsou i ostatní hosté více trapní než vtipní. Říká se mi to nelehce, ale veškerý patriotismus musí stranou, jelikož humor je něco, v čem si s Velkou Británií prostě nezadáme. Zatímco ostrované zvládají s grácií glosovat a ohánět se satirou a ironií, my se tady bohužel uchylujeme zatím pouze k vulgarismům. Tento pořad je z hlediska kulturního srovnání v tomto ohledu naneštěstí velice výstižný. Chápu proto, pokud se českému národu líbí. Pro příště bych navrhovala najmout kvalitní překladatele a vysílat originál s titulky. A pokud kvůli tomu přijdou Mareš a jemu podobní o práci (alespoň u médií), žádná škoda...(21.9.2013)

 • JohnnyB.
  *

  No panečku, od Kobzanové bych tento level čekal nic proti ní). Ale, že na tento level sestoupí Kohák a Šmoldas... Hrozně trapné otázky a ještě trapnější odpovědi. A já myslel, že dobu estrád, kam by se tento pořad nármaně svou úrovní hodil, máme už dávno za sebou. Je tohumor tak na úrovni Novot, Hogo Fogo atd.(2.11.2013)

 • PECHY15
  *

  Velmi ubohé, možná kdyby Mareš zase nahodil kabát a rozjel nějakej z těch svejch songů tak bych se i smál, protože ty jeho vtipy jsou skutečně pod průměrem (zdá se, že stále navazuje na svou šňůru trapnosti v Superstar). Ubohý pokus o vyžírání Britů, podobně jako u všeho ostatního (big brúdr, vyhulení, x tractor atd.) co nám ta naše slavná televize servíruje. Jedna hvězda za zajímavosti.(17.8.2013)

 • Everyone
  **

  Převzatý pořad z VB http://www.csfd.cz/film/290049-qi/ Naši verzi drží/drželi Ivo Šmoldas (i když mám nejraději, když je solitérem a má prostor, on do řeči skákat nebude), Miloš Knor (projevuje největší fantazii v každé situaci, i když na podání pana Šmoldase asi nikdo nemá :-)) a Jakub Kohák (ten v každé situaci na sebe usurpuje pozornost a je ho plný díl:-) a kamera prakticky zabírá jen jeho) a bez nich to padlo v kvalitě. A Leoš mi často přišel, že si buď šňupnul nebo měl před pořadem panáka :-), no, ale co :-). Patrik, kterému dal taky vydělat :-) má roli ve stylu plácni blbost, zmáčkni tlačítko, aby převzali iniciativu ostatní hosté. ____ Ačkoliv mám tento typ pořadů rád, tak bych očekával jistou vyrovnanost. Ale kvůli světlým výstřelům do temnoty trapnosti se nebudu přemáhat. Je mi líto toho zmařeného potenciálu.(28.4.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace