The Banshee Chapter

• Německo

Banshee Chapter - Illegale Experimente der CIA

Horor / Thriller

USA / Německo, 2013, 87 min

Keď bez stopy zmizne Annin najlepší priateľ James, rozhodne sa ho za každú cenu nájsť. Jediné čo po sebe zanechal, je video páska, na ktorej je zaznamenané ako užil tajnú drogu CIA. Podarí sa jej nakoniec zistiť čo sa s ním stalo? Po dlhej dobe skutočne vydarený atmosferický snímok s množstvom efektných lakačiek. Samotný záver síce veľký zmysel nedáva, ale seriem nato. Ja mám found footage horory rád - 75%.(24.12.2013)

Tenhle projekt mi proplul trochu pod radarem, a to i přesto, že trailer mě před pár měsíci celkem navnadil. The Banshee Chapter rozhodně není bez much (mnohdy jsou to fakt masařky), ale nedá se mu upřít zajímavý námět a několik opravdu děsivých momentů, obzvlášť ke konci je ta atmosféra nepříjemně naléhavá. Jo, a dvě lekačky jsou téměř infarktové! Pokud tedy nemáte do čeho "píchnout", nebojte se ho zkusit. (65%) P.S. Je fajn zase slyšet po delší době v hororu češtinu.(1.1.2014)

Lovecraft? Aha, tak to mám mnohem raději Gordonovo Ze záhrobí. Zpočátku jsem hodně bojoval, abych film nevypnul. Nakonec nejde o úplnou tragedii, ale ani nic světoborného se nekoná. Oni přicházejí! Akorát divák (zejména neznalý Lovecraftovy povídky) zřejmě netuší odkud - z Astrálu? Z temné strany lidské duše? Z druhé strany? Ze záhrobí? Nebo že by E.T.? Což je nakonec jedno, jelikož film je postaven hlavně na lekačkách (dobře, děsivých, ale třísknout do bubnu a vymrštit ruku ze tmy umí kdekdo...). Nebudu snad ani řešit věčné pobíhání s baterkou a neschopnost postavit se nebezpečí. Průměrné, na jedno podívání dostačující.(21.1.2015)

• Morholt

Téma mě docela navnadilo a zprvu se zdálo, že poloviční FF je přesně ten vhodný formát. Navíc tu byla sympatická Katia Winter, čili herečka s talentem. V FF hororech věc nevídaná. Jenže...........kamera se roztřepala, obraz zazrnil, nic nebylo vidět, slyšet byl jen řev a ty dvě lekačky s Katiou to vytrhnout nemohly. Erickson nějaký ten talent nejspíš má, ale měl by to ukázat v klasickém formátu a u scénáře, pod kterým by nebyl podepsaný. 30%(4.1.2014)

O absurdním a hodně špatně zvoleném příběhu se tu asi nemá cenu bavit, protože vše už zde bylo vyřčeno a zkritizováno. Já se tedy taky musela dost přemlouvat, abych dala ty hvězdičky tři, i když je ta třetí téměř bezvýznamná. Ty hvězdičky ale dávám hlavně za atmosféru, pokud zrovna děj nestál v kaluži totální nudy, dalo by se říct, že atmosféra byla poněkud hutná a po dlouhé době i zjevně snaživé lekačky, které jsou dalším plusem. Ještě naopak podotknu hodně nepřesvědčivou kameru, kdy opravdu nevíte, jestli je to standartní nebo ta FF a máte pocit, že hrdinka každou chvíli začne mluvit na ni, což se nestane. Tohle je další, co mi vadilo. Špatné, ale snaživé. No a to je asi tak všechno.(21.11.2014)

• - Mezi ženskými hlasy v rádiu, které říkají čísla, zazní i čeština. (FritoleXx)