poster

The Banshee Chapter

 • Německo

  Banshee Chapter - Illegale Experimente der CIA

Horor / Thriller

USA / Německo, 2013, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  **

  Téma mě docela navnadilo a zprvu se zdálo, že poloviční FF je přesně ten vhodný formát. Navíc tu byla sympatická Katia Winter, čili herečka s talentem. V FF hororech věc nevídaná. Jenže...........kamera se roztřepala, obraz zazrnil, nic nebylo vidět, slyšet byl jen řev a ty dvě lekačky s Katiou to vytrhnout nemohly. Erickson nějaký ten talent nejspíš má, ale měl by to ukázat v klasickém formátu a u scénáře, pod kterým by nebyl podepsaný. 30%(4.1.2014)

 • darkrobyk
  ***

  Lovecraft? Aha, tak to mám mnohem raději Gordonovo Ze záhrobí. Zpočátku jsem hodně bojoval, abych film nevypnul. Nakonec nejde o úplnou tragedii, ale ani nic světoborného se nekoná. Oni přicházejí! Akorát divák (zejména neznalý Lovecraftovy povídky) zřejmě netuší odkud - z Astrálu? Z temné strany lidské duše? Z druhé strany? Ze záhrobí? Nebo že by E.T.? Což je nakonec jedno, jelikož film je postaven hlavně na lekačkách (dobře, děsivých, ale třísknout do bubnu a vymrštit ruku ze tmy umí kdekdo...). Nebudu snad ani řešit věčné pobíhání s baterkou a neschopnost postavit se nebezpečí. Průměrné, na jedno podívání dostačující.(21.1.2015)

 • kaylin
  ***

  „Banshee Chapter“ se tak nad vodou skutečně drží, a tak tu necelou hodinu a půl celkem v klidu zvládnete a užijete si ji, aniž byste museli nějak trpět. Ano, je to found footage a trikově je to velmi slabé, nic zde neuvidíte, ale forma příběhu sedí, a kdyby to odhalování nebylo tak křečovité, tak by se to vyšplhalo i na vyšší hodnocení. Jsem rád, že někdo ještě má nápady, jak found footage trochu oživit. Není to skvělé, ale možnosti zde jsou a třeba je někdo opravdu využije.(6.4.2015)

 • Fr
  ***

  ,,CHCI VĚDĚT, CO SE JAMESOVI STALO. PROČ ZMIZEL, KDO ZA TÍM JE, CO TAHLE MK-ULTRA DROGA LIDEM SKUTEČNĚ DĚLÁ.…“ /// Příběh o bytostech, který vidíme, když máme halušky. Takže vlastně – co viděj halušky, když máme halušky!? Nebo … sračky na to, moc bych se v tom nehrabal (a bude to pro fšechny lepší). Je to found footage, není to found footage…? (ty vole, to je votázek…) Spíš není, páč se na to dá dívat (spíš je, páč je hovňajza vidět!). A že to všechno zní jako píčovina? (hmm, asi film pro zvídavý!) Jak říkám neřešit kraviny, zavřít se sám v noci na vopuštěný místo a užít si těch několik zajímavých okamžiků, při kterejch zafunguje faktor strachu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rád, když každej najde, co hledá. 2.) Vod found footage se nechám jenom ,,lízat“. 3.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(29.12.2013)

 • FritoleXx
  odpad!

  Už ani nepamatuju, kdy jsem se u hororu opravdu bál. Raz za čas mě zaujme cover, tak tomu tedy dám šanci a vždycky to stojí za prd. Na Banshee Chapter je nejhorší, že na diváka zkouší furt dokola ten trapný trik "Kouknu z okna, nic, otočím se, baf!". To opravdu někdo ještě nečeká lekačku až po prodlevě? Mor tohoto žánru! Samozřejmostí je i otřesná kamera a neustálá tma, protože tma je bububu a dobře se v ní maskují slabší efekty a hnusné masky. Prostě chaotická a nudná blbost...(9.2.2016)

 • - Mezi ženskými hlasy v rádiu, které říkají čísla, zazní i čeština. (FritoleXx)