Elvira se během uvádění televizní hororové show dozvídá, že se stala jedinou dědičkou velkého sídla v Nové Anglii. Do domu se přestěhuje a časem zjišťuje, že je plný magických předmětů. Před tím, než se vyrovná se strašidelným sídlem, se ale musí poprat s nevolí starousedlíků, kteří jí vyčítají vyzývavý vzhled, ostrý jazyk a bezprostřední chování. (oficiální text distributora)

Malarkey

Já vlastně nevím, co víc k tomuhle filmu napsat. Elvíra mě sundala hned když jsem jí poprvý viděl. Celý to pak ale mělo takový šílený nádech komedie, že mi prostě chybělo trošku víc vtipných scén, než jich ve filmu ve skutečnosti bylo a jak by správná šílená komedie měla mít. Elvíra je ale top. Tak brutální postavu jsem hodně dlouho neviděl. ()

EdaS

Příjemná osmdesátková podivně komediální kravinka s nepřehlédnutelnou Elvirou alias Cassandrou Peterson. Její podobnost s Vampirou, známou mimo jiné z filmů Eda Wooda, je čistě nenáhodná. ()

Segrestor

S odstupem času mě při náhodném sledování této taškařice napadlo, jak a kde by se dal ten fór udělat lépe, ale přesto všechno, ten film docela bavil. Co si budeme nalhávat, kdo sundal oči z Elvírinina poprsí a věnoval se ději, kdo? ()

MM_Ramone

Mám rád všetky horrorové subžánry. No keby som mal označiť ten, ktorý mi sedí najmenej, tak by to bola zrejme horrorová komédia. Po tomto odľahčenom druhu horroru siaham len výnimočne. Titul "Elvira - Vládkyňa noci" mi dlho doma zapadal prachom. Dnes som si ho konečne pustil. Stroho konštatujem, že to bolo celkom fajn. Kozatá gothická čůza Elvíra ma trocha i pobavila, ale predovšetkým ma ohúrila tými svojimi monumentálnymi ceckami. *** ()

kulyk

Patrně nejstrašnější dabingový výron všech dob. Cassandra v originále totiž nehovoří stylem zlitého retarda, takže děkujeme, Kořínkovic obludko. Film sám o sobě není žádný majstrštyk, důvody, proč jsme naň hleděli my, slušní lidé, a s námi i několik neslušných nelidí, tedy žen, se dají obejít za pomoci následujícího postupu: spusťte své Atari - po hodinové čekačce na naběhnutí strojovny klikněte na ikonku internátu - do obdélníčku Vašeho Seznamu napište (hned poté, co dojucháte nad obrázkem pejska v krkolomné pozici) google obrázky - i tam Vaše oko vyslídí ten správný plac pro vtlační písmen. Po naťukání Cassandra Peterson naked již nemáte důvod čučet na biják. Přeji příjemné chvíle s hairy girl. ()

Faustka

Při scéně na benzínce s kouřícím pumpařem, který tak dlouho ostentativně dával najevo, že ženská za volant nepatří, až mu benzínka vybuchla pod líným zadkem, jsem o Elvíře prohlásila: „To je moje holka!“ Rázná, sebevědomá a s chlapama se nepáře. A umí skvěle vařit. Její večeře, to je magicky kulinářský i hororový zážitek. ()

Vitex

Film mého mládí (proto čtyři hv.) - už jen pro ty micáky to stojí za to vidět - a mimo to je to aj sranda ()

darkrobyk

Tleskám! Obavy, zda ještě po letech Elvíra a její prsa pobaví, se rozplynuly hned v úvodu. Výborná hudba (převažuje rock), skvělá kamera, metalové auto, výbuchy, konflikty a něco satanismu. Trochu strašidelna, ale hlavně humor a zábava. Z vtipných dialogů by se dal sestavit telefonní seznam, jen namátkou: Sestro, kdybych chtěla znát tvůj názor, tak ho z tebe vytluču! Nebo: Jaký to máš parfém? - Bezolovný super, NEKUŘ! A z milých dvojsmyslů: Ukážete mu dům od sklepa po půdu, každý kout a každou škvíru... Byť je erotických narážek spousta, nikdy nesklouznou k laciné vulgárnosti současných komediálních trapností. A americké maloměsto jakoby z oka vypadlo těm našim. Pseudomorálka dostane po zásluze na frak během upjatého pikniku... V dabingu kraluje Lenka Kořínková následovaná D.Syslovou, K.Fialovou a dalšími skvělými herci. Takže: Hele, tvoje sekyra! - Jauuu! ()

JohnnyD

Dobrá jemne hororová pubertálna zábava s hláškujúcou Cassandrou Peterson. Keď človek občas - ale fakt občas - zdvihne zrak, tak je to fakt skvelá komediálna herečka. ()

Omnibus

Na svou hruď má zbrojní pas, touhu střílet budí v nás.“ I v obyvatelích Fallwellu, družebního města spořádaného anglického Sandfordu. Ňadra divoženky jsou totiž tak bujná, že pod nimi pukne řetěz brány i mravokárné okovy prudérní komunity. NOTÁŘSKÉ OKÉNKO: [][] Závěť zapomenuté tetičky? Bingo! () Elvíra sevře volant, naladí v rádiu rock a vyrazí za dědictvím. () Do bohem zapomenutého vidlákova, kde lišky dávají dobrou noc jen cudně, ve vší počestnosti. () A co že to vlastně zdědila, že se tak kysele šklebila? Zchátralý barák, pekelného psa a plesnivou knihu, kvůli které by její strejda vraždil. () Naštěstí se při zatmění Měsíce do zápasu zapojí i zesnulá tetička Morgana a třistaletý strejda má s temnými choutkami šmytec. [][] Vtipná a brakově šmrncovní odlehčená zábava. Tajný recept na Adraka Kozorol, s pikantní přísadou edrazeba též velmi bujný. ()

Campbell

Elvira dostane díky smrti příbuzné parádní gotickej barák a jelikož je to zapadlé město tak jí nikdo nevěří a postupem času si o ní místní burani myslí že je čarodějnice. Peterson je nehorázná kost a Elvira je její životní role, a tak díky popularitě vznikl film který sice není tak dobrý jako její hostování v seriálu ale dokáže sem tam mile překvapit humorem. Horor moc nečekejte. Je tu pár parádních scén a pár slabších, já se bavil takové silnější 3*. Pokračování je o dost slabší. ()

Morholt

Místní hodnocení je krásnym důkazem toho, že dobře tvarovaný kozy dokážou vytáhnout z podprůměru leckterou sračku. Komedie nic moc, horor nulovej, ale Cassandra Peterson je kusanec ve všech směrech. 50% ()

corpsy

Ukážkový príklad toho, ako môže byť zlý film nadpriemerne zábavný. Šikovný, na nič sa nehrajúci, obsahujúci zopár dobrých hlášok, pričom záverečná scéna by sa uplatnila aj vo vážnom horore. Príjemná oddychovka. ()

Tayen

Svého času pro mne nejoblíbenější horor, nebo spíše hororová komedie. Výstřední, čistě noční tvor, hvězda temných show Evíra přijíždí do malebného puritánského městečka, jehož obyvatelé svým zjevem pobouří natolik, že ji obviní z čarodějnictví a odsoudí na hranici. A nemají daleko od pravdy. Film stojí za to skouknout už kvůli konfliktům temné skoro pornohvězdy s mravními občany ()

blackrain

Je to šílené. Má to šílenou hlavní postavu, která vypadá jako něco mezi pornohvězdou a členkou rodiny Addamsových a bylo to natočeno v osmdesátých letech. Co víc si může člověk přát? Snad jedině odpočinutou bránici, protože ta chudinka v klidu nezůstane. Už jenom ta cesta, kdy si Elvíra jede pro dědictví, stojí opravdu za to a její setrvání ve městě je pak bláznivý kolotoč, který vám nedá vydechnout. V osmdesátých letech se prostě točily samé perličky. ()

BoredSeal

Výborná hororová komedie se spoustou hlášek a zábavným dějem. Elvíra suverénně film táhne celých 100 minut, tolik hlášek a přisprostlých vtipů jsem od ženský snad v životě neslyšel. Ach jo, zlatý osmdesátý léta, kam jste se poděly... ()