Medvědi

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2014, 78 min

George Fenton

John C. Reilly

Veľmi pekný príbeh, občas napínavý, občas dojímavý, a na konci s happyendom, ktorý sa takmer nekonal. V rozprávke je happyend nevyhnutný, a toto bola hraná rozprávka s medveďmi aj podľa komentára, ktorým sa štúdio Disney nezaprelo. Dospelého takýto komentár môže iritovať, ale už som videl film s rovnakými zábermi a s iným komentárom a priebehom príbehu, ktorý bol klasickým dokumentom.(5.3.2019)

Oceňujem smer akým sa Disney štúdio vybralo. Vzdelávanie mládeže a prinavrátenie znalostí o prírode je nevyhnutným krokom v lepšiemu zajtrajšku. Komentár bol pre mňa až príliš detský a takmer bez faktov, ale segment divákov vyzerá byť tak do 12 rokov, takže to dáva zmysel. Veľmi ma to potešilo a je to super oddychovka aj pre ľudí, ktorým je všetko známe. Na konci som bol prekvapený ako blízko štáb kameramanov stál pri medvedici a ostatnej divokej zvery. Na tej Aljaške sú zrejme denno denne v styku s ľuďmi a ignorujú ich aj keď sú 2 metre od ich mláďat.(27.9.2015)

Poctivá filmařina od dnes už klasika žánru, A. Fothergilla. Škoda, že Disney cílil na poněkud mladší skupinu diváků než jsem já. Komentář mi tak přišel tu přihlouplý, místy nevhodný a místy vyloženě blbý (narozdíl od Aldabry, kde si komentář O. Kaisera udržel ještě pro mě přijatelnou úroveň, narozdíl od Johna C. Reillyho). Další, co bych vytknul, je jistá nekompaktnost v ději. Ale jinak exteriéry, "herci", kamera i time-lapse... na to se prostě kouká nádherně.(13.3.2016)

Když odhlédnu od trochu "dětského" komentáře, který mi zas tak moc nevadil jde o skvělou podívanou, která navíc výborně funguje i jako film. Když se podíváte na režiséra filmu zjistíte, že to není náhoda. Ostatně kdybych měl někdy děti rozhodně bych s nimi radši šel do kina na tohle než na Shreka 28 díl nebo novou Dobu ledovou. I dětské vtípky jsou snesitelnější v téhle podobě. Jinak už dokumenty skoro nesleduji jinak než v původním znění i když je česká verze k dispozici. 90%(21.4.2016)

Medvědi (Bears) - tak tady musím ocenit velice zajímavě natočený dokument o dospívání a putování malých medvědích sourozenců po překrasné Aljašce! Skvělá režie Alastaira Fothergilla a Keitha Scholeyho nechala vyniknout zajímavé scény ve velmi náročných a nebezpečných podmínkách krásné a divoké přírody...(2.1.2015)