Medvědi

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2014, 78 min

George Fenton

John C. Reilly

V dokumentu jako takovém, mi nejvíc chybí celkový dokumentaristický nadhled a komplexnost. Také ty přiblblé komentáře od tvůrců (jako co si myslí medvědi) jsou velmi trapné a jen člověku odvádí pozornost. Bohužel jsem se z dokumentu nic nového nedozvěděl, ale výborná kamera s úžasnýma medvídkama dokument zachranuje. Palec nahoru.(22.1.2017)

Podobně jako u filmů V. Chaloupka je snaha o netradiční komentář spíš kontraproduktivní. Alespoň mně teda místy dost vadil. Na druhou stranu je ovšem možné, že zase přiláká k dokumentu mladší ročníky. Pro ně může být tento komentář naopak atraktivní. Ale na čem se musí shodnout všechny generace - že záběry jsou to vskutku nádherné.(25.12.2017)

Když odhlédnu od trochu "dětského" komentáře, který mi zas tak moc nevadil jde o skvělou podívanou, která navíc výborně funguje i jako film. Když se podíváte na režiséra filmu zjistíte, že to není náhoda. Ostatně kdybych měl někdy děti rozhodně bych s nimi radši šel do kina na tohle než na Shreka 28 díl nebo novou Dobu ledovou. I dětské vtípky jsou snesitelnější v téhle podobě. Jinak už dokumenty skoro nesleduji jinak než v původním znění i když je česká verze k dispozici. 90%(21.4.2016)

Pozoruhodný příběh aljašských medvědů z jejich světa je naprosto fascinující. Jak obrazem i obsahem. Již od úvodních okamžiků filmu jsem tušil, že to bude paráda. Samozřejmě jen dodám, že tyhle filmy mám hodně rád. Skvělá práce a výsledek je každopádně za ***** Předpokládám, že jeho realizace vyžadovala v náročných podmínkách určitě ohromnou trpělivost. Evidentně bez dávky fandovství a důvěrnou blízkost autorů k prostředí by nemohl vzniknout film plný zajímavě nasnímaných scén. Což si opravdu cením. Vřele doporučuji všem milovníkům zvířat.(23.12.2014)

• nascendi

Náhoda chcela, aby môj 2000. komentár bol k prírodopisnému filmu. Mám dlhodobý problém s tým, že spoločne s hranými celovečernými filmami je na ČSFD hodnotené všetko možné, čo má šancu priniesť nejaké body. Už iba čakám, keď niekto dá hviezdičky vlajúcej zástave pri hymne ukončujúcej denné vysielanie verejnoprávnej TV. Ale nedá sa nič robiť. Film bol výborný. Ukázal, že predátori nie sú žiadnymi vládcami prírody a hlad majú častejšie ako ich potenciálne obete. Kameramani odviedli skvelú prácu, čo sa o autorovi komentára napísať nedá. Infantilný komentár zrazil celkový dojem z filmu minimálne o hviezdičku. A to je škoda, lebo dobrý komentár dokáže aj z priemerného filmu spraviť zážitok. Ostáva mi veriť, že než napíšem 3000. komentár niekto si uvedomí škodlivosť súčasného stavu a oddelí, v niektorých prípadoch úplne zruší, hodnotenia odlišných produktov.(6.2.2015)