Reklama

Reklama

Medvědi

Trailer 3
Dokumentární / Dobrodružný
USA, 2014, 78 min

Hudba:

George Fenton

Hrají:

John C. Reilly (vypravěč)

VOD (1)

Přírodopisný dokument z rodiny Disney sleduje rok života medvědice Sky a jejích dvou medvíďat Amber a Scouta. Příběh barvitě popisuje rok jejich života, během kterého utrží nejednu důležitou lekci. Jejich cesta napříč Aljaškou začíná na konci zimy, kdy medvědi putují z hor k oceánu a čelí nebezpečným nástrahám divočiny. Tento skvěle a trpělivě nasnímaný dokument plný napětí, roztomilých rodinných lapálií a krásné divoké přírody potěší nejen fanoušky tohoto žánru. (HBO Europe)

(více)

Videa (13)

Trailer 3

Recenze (43)

nascendi

všechny recenze uživatele

Náhoda chcela, aby môj 2000. komentár bol k prírodopisnému filmu. Mám dlhodobý problém s tým, že spoločne s hranými celovečernými filmami je na ČSFD hodnotené všetko možné, čo má šancu priniesť nejaké body. Už iba čakám, keď niekto dá hviezdičky vlajúcej zástave pri hymne ukončujúcej denné vysielanie verejnoprávnej TV. Ale nedá sa nič robiť. Film bol výborný. Ukázal, že predátori nie sú žiadnymi vládcami prírody a hlad majú častejšie ako ich potenciálne obete. Kameramani odviedli skvelú prácu, čo sa o autorovi komentára napísať nedá. Infantilný komentár zrazil celkový dojem z filmu minimálne o hviezdičku. A to je škoda, lebo dobrý komentár dokáže aj z priemerného filmu spraviť zážitok. Ostáva mi veriť, že než napíšem 3000. komentár niekto si uvedomí škodlivosť súčasného stavu a oddelí, v niektorých prípadoch úplne zruší, hodnotenia odlišných produktov. ()

dom156 

všechny recenze uživatele

V dokumentu jako takovém, mi nejvíc chybí celkový dokumentaristický nadhled a komplexnost. Také ty přiblblé komentáře od tvůrců (jako co si myslí medvědi) jsou velmi trapné a jen člověku odvádí pozornost. Bohužel jsem se z dokumentu nic nového nedozvěděl, ale výborná kamera s úžasnýma medvídkama dokument zachranuje. Palec nahoru. ()

Reklama

tahit 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný příběh aljašských medvědů z jejich světa je naprosto fascinující. Jak obrazem i obsahem. Již od úvodních okamžiků filmu jsem tušil, že to bude paráda. Samozřejmě jen dodám, že tyhle filmy mám hodně rád. Skvělá práce a výsledek je každopádně za ***** Předpokládám, že jeho realizace vyžadovala v náročných podmínkách určitě ohromnou trpělivost. Evidentně bez dávky fandovství a důvěrnou blízkost autorů k prostředí by nemohl vzniknout film plný zajímavě nasnímaných scén. Což si opravdu cením. Vřele doporučuji všem milovníkům zvířat. ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Výborne prvotriedne zábery. Špička špičky žánru, aj so strihom, ale ten komentár bol pre deti, alebo na zábavu. Ako náučny informatívny dokument to neobstojí, kôli tomu komentáru. Fakt ešte raz, prečo ten komentár? Udelil by som 5*, ale kôli tomu komentáru jedna hviezdička dole a zrejme nie som jediný, čo mu ten komentár nehladkal vajíčka. ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Povedený Disneyho dětský dokument o dospívání sympatických medvědích sourozenců na Aljašce, jehož primární ambicí není utopit diváky v přívalu informací a odborném žargonu, ale spíše přiblížit relativně vzdálený svět medvědů skrze roztomilý příběh a dechberoucí vizuál. Pátráte-li po informačně hutném dokumentu o medvědech, pak zalovte v jiných vodách. Zde jde vpravdě o idealizovaný rodinný příběh s dobrým koncem, který ukázuje medvědí trable s notnou dávkou nadhledu. John C. Reilly si čtení komentáře "očividně" užíval. 9/10! ()

Galerie (59)

Reklama

Reklama