poster

Medvědi

 • USA

  Bears

 • Slovensko

  Medvede

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2014, 78 min

Hudba:

George Fenton

Hrají:

John C. Reilly
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Autogram
  ****

  Veľmi pekný príbeh, občas napínavý, občas dojímavý, a na konci s happyendom, ktorý sa takmer nekonal. V rozprávke je happyend nevyhnutný, a toto bola hraná rozprávka s medveďmi aj podľa komentára, ktorým sa štúdio Disney nezaprelo. Dospelého takýto komentár môže iritovať, ale už som videl film s rovnakými zábermi a s iným komentárom a priebehom príbehu, ktorý bol klasickým dokumentom.(5.3.2019)

 • 987Castiel
  *****

  Oceňujem smer akým sa Disney štúdio vybralo. Vzdelávanie mládeže a prinavrátenie znalostí o prírode je nevyhnutným krokom v lepšiemu zajtrajšku. Komentár bol pre mňa až príliš detský a takmer bez faktov, ale segment divákov vyzerá byť tak do 12 rokov, takže to dáva zmysel. Veľmi ma to potešilo a je to super oddychovka aj pre ľudí, ktorým je všetko známe. Na konci som bol prekvapený ako blízko štáb kameramanov stál pri medvedici a ostatnej divokej zvery. Na tej Aljaške sú zrejme denno denne v styku s ľuďmi a ignorujú ich aj keď sú 2 metre od ich mláďat.(27.9.2015)

 • xenopus
  ****

  Poctivá filmařina od dnes už klasika žánru, A. Fothergilla. Škoda, že Disney cílil na poněkud mladší skupinu diváků než jsem já. Komentář mi tak přišel tu přihlouplý, místy nevhodný a místy vyloženě blbý (narozdíl od Aldabry, kde si komentář O. Kaisera udržel ještě pro mě přijatelnou úroveň, narozdíl od Johna C. Reillyho). Další, co bych vytknul, je jistá nekompaktnost v ději. Ale jinak exteriéry, "herci", kamera i time-lapse... na to se prostě kouká nádherně.(13.3.2016)

 • loki5
  *****

  Když odhlédnu od trochu "dětského" komentáře, který mi zas tak moc nevadil jde o skvělou podívanou, která navíc výborně funguje i jako film. Když se podíváte na režiséra filmu zjistíte, že to není náhoda. Ostatně kdybych měl někdy děti rozhodně bych s nimi radši šel do kina na tohle než na Shreka 28 díl nebo novou Dobu ledovou. I dětské vtípky jsou snesitelnější v téhle podobě. Jinak už dokumenty skoro nesleduji jinak než v původním znění i když je česká verze k dispozici. 90%(21.4.2016)

 • Honzulik
  *****

  Medvědi (Bears) - tak tady musím ocenit velice zajímavě natočený dokument o dospívání a putování malých medvědích sourozenců po překrasné Aljašce! Skvělá režie Alastaira Fothergilla a Keitha Scholeyho nechala vyniknout zajímavé scény ve velmi náročných a nebezpečných podmínkách krásné a divoké přírody...(2.1.2015)