Ďábelská hra

Diabolská hra

Komedie / Krimi

USA, 1999, 87 min

• EKLEKTIK

"Vím, že je to trochu, mimo vaše chápání." Tento film, jehož původní název nese jméno bonbónu a jehož žánr nejde přesně definovat, jelikož se zde jedná o takzvané, kouzlo nechtěného, mě v první řadě zaujal především stářím jeho protagonistek, představující dívky ve věku okolo osmnácti let a kterým bylo v době natáčení třiadvacet až osmadvacet, což na nich bylo hodně patrné. Ve druhé řadě mě také napadlo, že jestli čtveřice dívek jela autem na narozeninovou oslavu jedné z nich, jak to, že se nikdo nezabýval tím, co se s touto akcí odehrávalo poté, co oslavenkyně, ani její nejlepší kamarádky nedorazily? Ve třetí řadě, jsem si všiml, že se zde objevila herečka Pam Grier, známá především z Tarantinova filmu "Jackie Brownová" a v poslední řadě mi došlo, že tento snímek byl v USA distribuován ten samý rok, kdy došlo k masakru na americké střední škole Columbine.(24.9.2015)

Průměr, který se točí kolem sexy koček, včetně ukecané Roce McGowan a trochu úchylé krimi zápletky. Je to koukatelné, asi tak na zabití času, když není nic lepšího po ruce. Vyzdvihnout musím hudbu, v půlce mě ohromilo Rock Me Like a Hurricane a od té chvíle jsem si dbré hudby začal všímat víc, možná i díky tomu nakonec 3* za 50%.(27.7.2010)

uf ako si toto nejak obhájiť..Jawbreaker podla mňa spracováva miliónkrát točenú tému, preberá tiež všetky možné klišé o krutej mrche královne, o dievčati, ktoré dostane šancu baviť sa s vyvolenými, ale nakoniec to nevyjde, tiež o holke, ktorá sa postaví Queen bitch a zosadí ju ( o takých detajloch ako, že každá skupinka má svoj stôl v jedálni a pri slovách tamto sedia socky vždy ukážu punkáčov a podobných sa radšej nevyjadrujem, to už sa len smejem :D ), ale určitým spôsobom tento film síce tie klišé používa, ale akoby ich len o málinko pootočil a nanovo vyfarbil..Rose McGowan je skutočne hnusná, krásky nenosia ružovú ako keby vyšli z cukríkova, nepočúvajú diskačiny ( soundtrack je výborný, každý song ku každej scéne sedí - milujem YooHoo od imperial teens ), ani tá good girl mi nepríde nejak good, šprtka, čo sa stala obľúbenou sa toho nevzdá kvôli tomu, že si uvedomí, že je z nej mrcha a vlastne sa správa ako hus, ak by nevyplávalo na povrch kto je, tak by nemenila nič, vskutku si to užívala a pri takomto filme na mňa ako čierny humor pôsobí už len to, že ak si niekto prefarbí vlasy, zmení šatník a kamarátov, tak ho nikto nespozná...vyhovuje mi aj obsadenie, pretože tieto holky nie sú ani vyložene pekné ( myslím tým spôsobom ako je napr Megan Fox), ale ani charizmatické (ako Nataly Portman ), len prachaté, namyslené a celý život pracujú na tom, aby boli populárne, myslím, že mi to pridáva na akejsi reálnosti...myslím, že tvorcovia skutočne odviedli celkom slušnú robotu, takže tým 47% celkom nerozumiem, videla som horšie filmy tejto tématiky a mali viacej- viď Mean Girls ... nebodaj niekomu až tak chýba tá Lindsey Lohan ?(11.7.2011)

• Daewiik

Zajímavé, jeden z mála filmů z americké střední, co není šíleně nudná a předvídatelná love story, nebo naopak přetrapněný teen horor. Nicméně se to neobešlo bez šílených klišé, které jsou naprosto v KAŽDÉM filmu tohoto typu a které mě už i mnohdy vytáčí. Takové nechtěné zabití je sice zajímavé, ale klid, se kterým to všechny braly byl těžko uvěřitelný. Konec konců...byla to nuda.(2.3.2014)

"Myslela jsem, že kameňák bude vtipnej !!" Jo, holky, to si svýho času myslel i Zdenál Troška !! Co svýho času ?! On si to ten kudrnáč vlastně myslí dodnes, ačkoliv většina z nás dobře ví, že tomu tak není ani náhodou, když třeba téhle šílenosti, šíleně vtipné šílenosti, tedy alespoň zpočátku vtipné, nesahá ten jeho slepenec ani po prdel !! ;) Tohle srovnání možná vyznívá dost nesmyslně, nicméně když už jsem se u té hlášky díky zmíněné asociaci tak hlasitě smál, tak proč se o ně nepokusit, ostatně oba dva kousky si zde shodně vysloužily podobně silně rozporuplná hodnocení, tak jakýpak copak !! ;)(29.5.2014)

• - Vo filme zaznela pieseň od skupiny Imperial Teen s názvom „Yoo Hoo“, v ktorej klipe si zahrala Rose McGowan. (RosieMcgowa)

• - Herečka Pam Grier nosí vo filme tri parochne zmiešané dohromady. (RosieMcgowa)

• - Pôvodne mala mať Rose McGowan na plese jemne rozpustené vlasy s copom na druhej strane. Keď však urobili herečke Rebecce Gayheart vlasy aj s kvetmi, Rose šla hneď za stylistkami a rýchlo vyžadovala, nech má lepší účes ako jej kolegyňa Rebecca. (RosieMcgowa)