Ďábelská hra

Jawbreaker

Diabolská hra

Komedie / Krimi

USA, 1999, 87 min

Střední škole vládne parta krásných a sebevědomých dívek. Courtney, Julie, Marcie a Liz, která ovládá ostatní kombinací krásy,sexu a zastrašování. Jen Liz spolužáky neopovrhuje a je jediná, kdo dokáže udržet na uzdě vůdkyni party Courtney, ale také jediná, kdo může ohrozit její naděje na titul školní královny krásy. K nečekanému zvratu dojde, když Courtney vymyslí, jak zpestřit Liz sedmnácté narozeniny. Ale vtípek může skončit až tragicky. Jak se říká hračky plačky a co vypadalo zpočátku jen jako takový ostřejší žertík, se jeho autorkám posléze moc nevyplatí a budou za něj pykat. Film bych ovšem tímto neházel do kategorie horor, protože do něj má svým pojetím film daleko. Osciluje spíše mezi thrillerem a černou komedií, ale ani jeden z těchto dvou žánrů nedokáže plnokrevně naplnit. Podle mě bylo celkově zaděláno navíc, protože se z toho mohla vyloupnout solidní psycho jízda. O všechny zmíněné žánry se film jen otře a pak nakonec vyměkne a nepostará se o nějaké velké překvapení. Půvabné herečky se však postarají spolu s několika dalšími aspekty o poměrně dobrou masáž nejen filmového vnímání a smyslů. Mé hodnocení: 60%(1.4.2013)

Jeden z mnoha filmů, který jsem si našla díky mé oblíbené parodii "Bulšit" (Not another teen movie). Trochu morbidní příběh ze školního prostředí s (alespoň zčásti) neohranou zápletkou. Julie Benz jsem si zatím všimla jen v drobné roli v seriálu "Dva z Queensu", v "Saw 5", ale zafixovanou ji mám především jako Dexterovu ženu. Tady ji poprvé vidím jako totálně vymaštěnou blondýnku se slepičím mozkem. Judy Greer hraje jako ve filmu "Přes noc třicítkou" nafoukanou nánu, i když tady jen dočasně. Rose McGowan (Courtney) se tu tentokrát neobjevuje v roli oběti ("Vřískot"), ale jako hlavní záporná postava. Film se točil v době, kdy měla románek s Marilynem Mansonem, který si ve filmu také zahrál a jen tak mimochodem se se svým coverem skladby "Tainted love" podílel i na soundtracku Bulšitu, jenž mě k Ďábelské hře přivedl.(15.8.2014)

Úchylně zábavné. V neděli večer okolo jedenácté člověk pustí televizi a v první scéně se po školní "promenádě" projdou 4 nafintěné dívky v krátkých kostýmech živých barev. Smršť následujících vtipů a hlášek je zarážející a místo, abych se bál při hororu jsem se s radostí smál u komedie, která snad neměla žádné hranice. Hlášky jako "je nějaká ztuhlá, to už si aerobik nezacvičí" nebo "mňam, to je číča..." nikdy nevyzněli tak vtipně. K tomu všemu je hlavní čtveřice (až pětice) obsazena správně "hezkými" herečkami, z nichž především Rose McGowan předvádí šílené věci. Za odvahu, zvrácený a krutý humor, postavy a příběh zvrácené 3*.(20.7.2009)

• Renton

Scénář: Darren Stein .. To jsem zas v tej TéVé narazil na klenot. Jelikož jsem nestihl úplný začátek, až brácha mne ujistil, že se jedná o film, nikoliv epizodu z nějakého praštěného teen seriálu. Úroveň, ať herecká tak obsahová, je velice nízká, i když přiznám se, že několika málo hláškám jsem se opravdu zasmál. Jinak bída, ani ty holky nejsou zrovna extra pokoukáníčko. Mělo to být asi něco víc než tuctovka z vlny filmů pro mladé, ale nevyšlo to, byť černota v humoru místy zafunguje.(30.8.2006)

Zabíjet lidi není správné... úmyslně. Překvapivě dobrá komedie, která vsází na dost jednoduchou zápletku a notnou porci černého humoru. A také (jak jinak) na půvaby hereček v hlavní roli. A víte co, mě se tahle, někdy až moc zvrácená komedie, vcelku líbila, proto dávám pěkné 3 *. A myslím, že Rose McGowan byla nejžhavější ze všech zúčastněných!(21.7.2009)