poster

Santa Diabla (TV seriál)

 • USA

  Broken Angel

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 2013, 136x45 min

 • ..Lucas..
  ***

  Seriál se spoustou klišé, otravných postav a různých dalších hloupostí, ale přesto mě baví, jak dokáže překvapit a zabavit. Velmi dobré zápletky a odhalování tajemství a minulosti. Někteří herci jsou velmi dobří, někteří už méně, ale všechny minusy naštěstí zatím převyšují klady. A vlastně se díky tomuto seriálu snažím učit španělsky (je na oficiálních stránkách s anglickými titulky), takže o důvod víc, proč se dívat dál. Po zkouknutí celého seriálu dávám tři hvězdičky, zhruba ve třičtvrtině se to blížilo až k odpadu, kdy se jedna z postav začala chovat naprosto iracionálně. Ale ani tak nelituji toho, že jsem tento výtvor viděl a to i díky tomu, že jsem si zlepšil španělštinu :)(18.9.2013)

 • fiLLthe3DD
  *****

  Problém tohoto seriálu spočívá především v tom, že je „směsicí" mnoha různých žánrů, avšak i tak jsem si jej nesmírně užil! Ano, mnohdy to celé bylo velmi natahované, plné logických „kiksů" a debilních dialogů, ale co je dokonalé, že? Gaby Espino odvedla perfektní herecký výkon - škoda jen, že si tvůrci o trochu „víc" nepohráli s charakterem její postavy, jež mohla být přeci jen o trochu více „ďábelská," Aarón Díaz byl skvělý a psychicky nemocného Santiaga ztvárnil opravdu velmi dobře. Též nemohu opomenout Ximenu Duque, Wandu D´Isidoro či Frances Ondivielu - ano, ženské obsazení výrazně převyšuje to mužské :) Příběh jako takový byl - pravda - nesmírně zdlouhavý a místy i úmorný, problém nastal především ve chvíli, kdy se do příběhu o pomstě připletly i různé pod zápletky ohledně rasismu, drog a nakonec i mafie. I tak to ale byla vydařená jízda plná intrik, vražd a tajemna, kde milostná zápletka místy „hrála" až tu vedlejší kolej. Hrdinové tohoto příběhu nebyli žádní svatoušci a právě díky tomuto faktu bylo sledování příběhu o dost zajímavější - vlastně by vše „šlapalo" takřka bez problému, nebýt milostného a rodinného mnohoúhelníku ohledně snědé Mary, Artura a jeho matky, rasistky Hortensie. Naopak zápletky ohledně nevěstince, krutého Patricia a mrchy Alicie jsem si užíval plnými doušky a vždy jsem s napětím očekával, jakých zvěrstev se „kdo" zase dopustí - tím né že by se tvůrci nesnažili, krve, násilí a vražd zde bylo opravdu spousta a onen kyselinový útok, naporcování mrtvoly do guláše či hlava useknutá katanou byly jen takovou třešničkou na pomyslném dortu :) Chválit mohu i technické zpracování - práce s kamerou, úžasný soundtrack, prostředí Louisiany a poměrně uvěřitelné kulisy, dále postupné „odkrývání" minulosti jednotlivých postav činí ze "Santy" seriál "level USA." Původně jsem chtěl udělit hvězdičky čtyři, avšak díky posledním (zhruba) dvaceti epizodám zde musím napálit plný počet, jelikož právě ke konci mi to celé přišlo mnohem ucelenější a více napínavější... Smrt Victorie jsem oplakal, zavraždění Inés litoval a "Panchovo" přiznání ohledně jeho sexuální orientace zcela předvídal. Konec, jenž zůstal otevřený mi poté jen položil otázku, zdali se celé to peklo plné lží, intrik a vražd rozjede nanovo... Mimo jiné oceňuji i to, že oproti jiným seriálům od "Telemunda" toto nekončí žádným happy endem... 75% (24.2.2017)

 • PandyRosalez

  V téhle novele prostě nikdo není normální, každý má své klady i zápory (někteří jen ty zápory) a hlavně spoustu tajemství. Novela má i spoustu chyb, ale umí zaujmout a občas i zabavit a je dost snadné stát se tak trochu závislý. Musím říct že mě novela baví a i když se někdy musím rozčilovat nad nelogikou některých počinů, baví mě. Pro fanoušky novel můžu jedině doporučit. EDIT: Tak bohužel musím po čase dopsat, že druhá polovina novely je naprosto hrozná. Fakt by mě zajímalo, jaký blázen to vymyslel...(18.9.2013)

 • - Spoiler: Ve scéně z první epizody v čase 15:22, kdy Santiago (Aarón Díaz) přijíždí do Marrera, hraje v pozadí instrumentální hudba z písně „Complicidad y Pasion“, jež zazněla v seriálu La Casa de al lado (od r. 2011), který je stejně jako Santa Diabla od společnosti Telemundo. V případě obou dvou seriálů navíc na režisérskou stoličku usedli Luis Manzo a Ricardo Schwarz. Pro porovnání mají navíc oba seriály podobné zápletky - vyskytuje se zde motiv pomsty za křivdy minulosti, dále hlavní protagonista, jež se v průběhu seriálu změní na hlavního antagonistu a ke konci se (stejně jako v La Casa de al lado) objevuje i motiv psychopatické sestry, která narozdíl od svých sourozenců vyrůstá v chudobě a později i ve vězení, aby se poté svým sourozencům pomstila za svůj krutý život. Dále je podobný i konec, ve kterém hlavní hrdinka spatří na protější straně ulice hlavního hrdinu/antagonistu (ten by ale měl být zavřený), poté projede auto a hrdina již na místě není - i tady ani v jednom z případů nelze říci, zdali šlo o skutečnost nebo jen o vidinu. (fiLLthe3DD)

 • - Spoiler: Ve 113. epizodě přichází Paula (Virna Flores) do domu a telefonuje, přičemž v obýváku nikdo není. Hned v další scéně se v tom samém obýváku přiznává Santa (Gaby Espino) své matce (Beatriz Valdes) k vraždě George (Ezequiel Montalt), přičemž Paula se již v obývacím pokoji nenachází. Navíc je možné všimnout si, že Santa a její matka byly v domě ještě dřív, než Paula přišla. (fiLLthe3DD)

 • - Gaby Espino se rolí vrátila k hraní po dvou letech, které strávila na mateřské. (..Lucas..)