Dicte se dozvěděla o tom, že má dospělou nevlastní sestru Mai. Otec o ní z neznámého důvodu tvrdil, že je dávno po smrti, Dicte se ale rozhodne s Mai seznámit. Zjistí, že žije i s malým synkem v těžkých podmínkách – nemá peníze a navíc se zdá, že ji někdo pronásleduje. Torsten navrhne Anne, aby se s dětmi přestěhovali do komuny. Snadné období nemá ani Róza. Není si jistá, kdo je biologickým otcem jejího dítěte. (Česká televize)

Radko

Seriál Dicte mám rád. Nepozerám nejako pravidelne, no ak už narazím na dvojepizódu, rád ju schrumnem na jeden záťah. Seriál je síce komponovaný ako jeden celok, no v rámci neho vždy dve po sebe nasledujúce časti tvoria zároveň jeden z prípadov zvedavej novinárky. Novinárky, ktorá sa venuje predovšetkým záležitostiam týkajúcich sa detí a rodiny. A nakoľko ide o krimi, ide o prípady, kde rodina a výchova nefunguje buď vôbec, alebo veľmi narušene. Popri jednotlivých kauzách sa v seriáli odvíja rodinný príbeh samotnej Dicte, jej neľahkého osudu dieťaťa z jehovistickej rodiny, prežívajúcej i v súčasnosti náročné vzťahové drámy. Či už v najintímnejšom súkromí alebo v rodinách jej blízkych kamarátov, kolegov a zamestnancov polície. Neinak je tomu i v závere tretej série, kde Dicte rieši osobnosť po rokoch objavenej nevlastnej sestry a jej komplikovanej životnej anabáze. Na konci epizódy ostáva viac otázok ako odpovedí. ()