• Tomihiro
  *****

  Space Dandy is a dandy in space, baby! Shinichiro Watanabe se vrací do vesmíru, tentokrát v humornějším provedení. Ono to s posádkou mající přezdívky Baka (Dandy), Ponkotsu (robot QT), Bonkura (Meow) ani jinak nejde a jejich trable s lovením mimozemšťanů jsou neskutečně zábavné. I want more boobies, baby!(6.7.2014)

 • Starletka
  ****

  Další ze seriálů, které člověk nemůže hodnotit jen podle prvních dílů. Respektive po prvních třech epizodách jsem vůbec nechápala, co na tom všichni vidí. A pak přišel díl čtvrtý, z kterého jsem ležela smíchy pod stolem, a díl pátý, který považuji za nejlepší díl první série, a Space Dandy si získal i mě. Zjednodušeně řečeno: Je to takový Cowboy Bebop na LSD. Parta idiotů lítá vesmírem a prožívá spousty absurdních dobrodružství. Kromě humoru se mi líbila i (místy až surrealistická) animace, psychedelický opening a po všech směrech dokonalý ending. 7,5/10(18.11.2014)

 • Hromino
  *****

  Nee Everett! Lepší rozjezd do nového roku 2014 jsem si snad nemohl přát. Watanabe nezklamal, jeho druhý výlet napříč vesmírem a pobočkami sítě Boobies jest exkurzí náramně dobrodružnou a zábavnou, jejíž epizodičnost není seriálu vůbec na škodu, neboť prokreslenost a vynikajícnost hlavních postav dokáže tuto vesmírnou jízdu skvěle utáhnout. Líbí se mi, že Space Dandy není jen čistokrevná šaškárna plná přesně mířených gagů se správným timingem (rozhodně bych to nenazval japonským Red Dwarfem, jak to některý z anglických recenzentů pojmenoval), nýbrž jest mixem různých žánrů a nálad, které se v seriálu mísí vzájemně dohromady; Dandy nabízí diváku na talíři chvíle vážné, chvíle napínavé, chvíle akční a chvíle zábavné, nabízí také spoustu odkazů na nejrůznější historické události a prvky současné doby a nejrůznější nápady. Tvůrci si v seriálu hrají nejen s diváky, ale tak trochu mi místy připadalo, jako by si snad hráli sami se sebou a Space Dandy tak byl jakousi animátorskou ódou na radost. Ičidžigen, nidžigen, sandžigen… Samozřejmě ne všechny epizody byly na plný počet, samozřejmě ne každému tento vskutku roztodivný eintopf může býti po chuti, ovšem jedinečná, svérázná atmosféra a půvab seriálu vlastní mi nedokázaly zabránit udělit plný počet a mnout si dlaně na chystané letní pokračování. Tímto ukončuji tuto slovní omáčku, v níž bych klidně mohl ještě pokračovat, leč teď mám chuť si zas honem pustit ten chytlavý ending, v němž použita skladba od Ecuko Jakušimaru jest!(6.4.2014)

 • Jeoffrey
  ****

  Čekal jsem ledacos a trošičku jsem se bál, že to bude hrozná blbost, ale dostal jsem dobrou zábavu(***), neskutečnou dávku originality (*****), dobrou animaci i hudbu (***), skvělé charaktery (*****) a zajímavý příběh(****). Zkrátka Space Dandy mě mile překvapil. Opravdu nadprůměrný zážitek kdy jsem se sice neválel smíchy jako někteří jiní, ale občas jsem se velmi dobře pobavil.(26.1.2015)

 • P. J. D.
  ***

  Nebudu lhát, že po skvělém Kovboji Bebopovi jsem si od tohohle sliboval mnohem víc. Očekával jsem satyru na vesmírná sci-fi dobrodružství hvězdných bukanýrů a to se také splnilo, ale přesto vše ne tak docela, jak bych si to představoval. Epizody zde na příbězích docela pokulhávají. Nějaká hlavní myšlenka, či upozornění na cosi podstatného tu zcela chybí. Stejně tak i celistvý svazek, který by říkal, že začátek, prostředek i konec mají hlavu a patu, tudíž na sebe plánovitě a tím pádem i účelně navazují. Vtípky a různé narážky se to sice snaží zachránit a stejně tak i postavy, které jsou vcelku zajímavě zpracované, avšak to nedokáže vytáhnout z kaše něco, co už je tak dost pocuchané. Nemluvě o tom, že hudba je zde poněkud – no řekněme, že mdlá. Dá se tak říci, že seriál je spíše průměrný. 3/5(13.12.2015)

 • - Když se ve druhém díle Dandy s Mňauem dostanou prostřednictvím červí díry k výrobci rámenu, lze si krátce po jejich příletu všimnout vznášejícího se loga animačního studia Bones, jež seriál vyrobilo. (Hromino)