Vlhká místa

Wetlands

Vlhké miesta

Komedie / Drama / Erotický

Německo, 2013, 109 min

Ještě, že jsem si tady přečetl, jak explicitní tenhle film je. Vlastně díky tomu jsem jen tak tak zapnul Cinemax, abych se na něj podíval. Chtěl jsem totiž mít hezký spaní a tenhle film k tomu rozhodně vybízel. Místy je totiž poctivě nechutný, což jsem i tušil. Nicméně veškeré ty sexuální šílenosti, co ta holka dělala, a co jsou daleko drsnější, než to, co dělala Nymfomanka od Larse von Triera mají základ v rodičích, takže se ve svý podstatě jedná o klasické drama. A to, jako takový, nebylo úplně zlý. Kdyby tam tohle nebylo, tak těm brutálním nechutnostem dám snad i odpad! jenom proto, že si to dovolil někdo natočit.(4.1.2015)

Žraní holubů ↓, zdravotní bratr ↑.(3.5.2015)

Tento film je v mnoha věcech historický milník v dějinách kinematografie. K mnoha scénám zmíněným v jiných komentářích bych přidal, že jde o první film v historii, ve kterém se olizuje koza (tělocvičné nářadí). A obsahuje nejlepší úvodní titulky od dob Enter the Void.(7.1.2014)

Za tu perverzní touhu odhalovat šokantnosti jen pro odhalování šokanstnístí by si to zasloužilo klidně odpad, ale to si ještě promyslím. Srovnat se to dá s aktuální tuzemskou Nepravděpodobnu romancí, oproti které to alespoň drží pohromadě a má nějaký základní smysl. Což je pokrok oproti minulému Wnendtově filmu, který smysl nedával nijak. Tak tedy hádám, že přičítám body za pokrok... zatím 2 a 1/2.(15.11.2013)

„Nemáš hlad“? Praštěná a absurdní hovadina…ale nutno uznat, že překvapivě dost zábavná a vynalézavá. Přívlastky o filmu platí také na hlavní rozpolcenou, provokativní a upřímnou hrdinku. A důvtipem, originalitou a děláním si srandy z žánrových klišé (kupříkladu ten nejklišovitější konec vůbec byla trefa do černého) jsou Vlhká místa rozhodně někde úplně jinde než ostatní (zde zmiňované) teenagerovské filmy o „tom“. Tvůrci si navíc rádi hrají s očekáváním diváka a Heleniny představy či sny na něj nejdřív nechávají působit jako čistou realitu a dávají si na čas s uvedením na pravou míru. Každopádně těch opravdu „vymazlených“ scén mají Vlhká místa celou řadu, namátkou „rozbor povrchu záchodového prkénka“, „porod“, „užívání si koly“, „pokrevní sesterství“ a nejvíc mě dojalo „přidávání ingrediencí do pizzy za doprovodu Na krásném modrém Dunaji“ (u toho jsem regulérně brečel smíchy). Takováto milá a nečekaná překvapení si nechám líbit a konkrétně tohle oceňuju slabšími 4*. „Přítelkyně?“ – „Jak se to vezme, máme teď něco jako… přestávku ve vztahu.“ – „Jak dlouho už?“ – „2 roky.“(21.7.2014)

• NinadeL

Explicitnosti a úchylárny nevadí, ale pokus o sociálně mravokárnou selanku ano. Škoda, že spouštěcím mechanizmem pro většinu úletů v dospívání je něco tak přítomného až banálního jako je rozvod rodičů.(21.10.2014)

• Dan9K

Docela slabota. Ztopořený péro jde a pořádný záběr na sračky rozmatlaný ženský konečník ne? Vždyť o tom to celé bylo! Charakter té holky mi přišel takový dost nepochopitelný a neuvěřitelný. Celý je to dost nuda a o hovnu. Čekal jsem, že si to aspoň rozdá s tím svým tátou, když už nic. Celý život jsem si myslel, že holčičky přece neprděj, takže ty dvě hvězdičky jdou na účet díky edukativní hodnotě tohoto filmu.(28.10.2014)

• juta

Film začíná probouzet diváka, aby si připravil kýbl hned ze začátku, kdy hlavní postava vytírá svým nahým zadkem veřejné a zasviněné WC a přitom si to užívá. To je bohužel na dlouhou dobu to nejhorší, až ke stříkancům na pizzu a jinak se vše drží zkrátka, jakoby se na poslední chvíli snažili udělat film mírnějším. Dějově se film ztratí v nemocnici a už nevyleze a tím pádem začíná být nuda a dívání se na hodinky, kdy už bude konečně konec.(30.10.2018)

• Chlupis

Narozdíl od ostatních si nemyslím, že jsou Vlhká místa šokujicí film. Jsou ale tak ohromně nudná a přes svou mediální kampaň paradoxně plná všemožných klišé, že za návstěvu kina jednoduše ani trochu nestojí. Hranice se holt v dnešní době, kdy se po plátnech kin prohání režiséři typo Neó nebo Trier, posouvají jinak. Dokonce i v mainstreamu.(21.11.2013)

• Disk

Za tohle by se styděli i tvůrci "komedií" typu Kluci to chtěj taky.(15.11.2013)

Schizoidné to rozprávanie, keď točíte sociálnu drámu a robíte to komediálnym spôsobom. Feuchtgebiete je jeden z najdepresívnejších psychologických filmov čo som v poslednej dobe videl, príbeh o rebelke s príčinou, dievčati z rozvrátenej rodiny so slabošským otcom a napol fanatickou, puntičkárskou matkou sklamanou životom, príbeh o dievčati čo sa chce pomstiť manierom prehnanej výchovy a zapadnúť, pretože nemá kam. O dievčati čo nie je úplne v poriadku. To treba mať na pamäti, než sa vám už v úvode zhnusí vytretím záchodovej dosky vagínou. Miestami vážne hnus, o to odpornejší, že vyzerá ako fekálna teen komédia. V tom je práve ten podvod na divákovi; Úplne vidím zhnusené teenky, keď čakajú že sa oddychovo zabavia filmom o svojej rovesníčke a dostanú tú najextrémnejšiu kritiku seba samých. Spring Breakers level 2 a nehovorte mi že to tak nebolo myslené, už len pre tú "nastokávaciu" scénu. Režisér vlastne použil rovnaké výchovné metódy ako tu kritizuje, keď nám dovolil súcitiť s osobou ktorou nás núti opovrhovať a mať strach z jej nestabilnosti. A ešte sa tomu smeje, ty vole(7.2.2014)

nemecká verzia srbského "klipu" to síce nie je, na to je to o čosi "sociálne" veselšie (ale tak zasa - to logicky a kontextuálne vyplýva už len z rozdielov medzi nemeckom a srbskom), rovnako to nie je ani "dievčenská verzia" staršieho nemeckého brata "oh boy", no jedná sa o ďalší veľmi silný európsky film o súčasnej generácii mladých ľudí (tínedžerov) zmietajúcich sa vo víre každodenných problémov - malých i veľkých, rodinných i spoločenských (napríklad poľská "miestnosť samovrahov"), rozšírený o pridanú hodnotu "kontroverznosti" dávkovanej neskrývaným ukazovaním rôznych aj dodnes "tabu" tém ženskej intimity (spojenej so sexom a hygienou); čo sa však miestami javí ako silná chuť v prvom rade šokovať je vždy kryté a istené v podstate jednoduchou kombináciou comming-of-age, rodinnej drámy a romantického (či čoraz populárnejšieho anti-romantického) filmu s jemne hipstersky vypimpovanou formálnou zložkou (hudba, kamera, strih...); milé, očarujúce (ako hlavná predstaviteľka) a vhodné na rande - no zrejme nie na prvé...(17.6.2014)

Snímok určite nie je pre každého. David Wnendt patrí k režisérom, ktorí sa neboja kontroverzných alebo citlivých tém. No dokáže ich podať zaujímavým spôsob a tak, že to nikoho neurazí. Aj Vlhké miesta sú také, a to aj napriek tomu, že to miestami bolo trochu nechutné. No vždy to vypálilo aspoň do toho humoru, alebo do zaujímavej myšlienky, len treba nad tým porozmýšľať a nevidieť za tým len tie nechutnosti s kakaním napríklad. Všetko má svoju príčinu, aj to, prečo bola hlavná hrdinka taká "strelená". Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(23.11.2018)

• nascendi

Niekedy sa hodiny blížia k polnoci, nechce sa mi spať a nemám v pláne pozeranie nejakého seriózneho filmu. To je chvíľa, keď prepínam TV kanály, aby som získal letmý prehľad o tom ako vyzerajú filmy, s ktorými nepočítam. Včera som narazil na Vlhké miesta, ktoré neprispeli k môjmu usínaniu. Po desiatich minútach dostali hviezdičku z milosti a teraz by som mal vysvetliť prečo. Časť filmov chce dosiahnuť úspech a sledovanosť tým, že bude šokovať. Niektoré ostanú hlúpe a nepodarené, ale existujú filmy, ktoré dokážu osloviť špecifickú časť divákov práve preto, že sú odporné a deviantné. Najtrápnejšie je, keď sa niekto v tých filmoch rýpe a hľadá v nich umelecké stvárnenie niečoho. Nevidel som a ani netúžim vidieť Passoliniho Saló, ale videl som (i keď z niektorých iba časť) Anatomii pekla, Trainspotting, Lidskou stonožku, Nymfomanku a naposledy aj tento vlhký zázrak. Väčšinu života som prežil v dobe, keď existovala cenzúra, ktorá nás chránila pred takýmito výtvormi. Bohužiaľ nás chránila aj pred vynikajúcimi dielami, ktoré mali tú smolu, že boli protirežimové. Netúžim po návrate cenzúry, ale novelu trestného zákona by som privítal. Všetko, čo má prívlastok absolútne, prináša so sebou problémy. Tak je to aj s absolútnou slobodou prejavu. Keď sa odtrhne sloboda od zodpovednosti vznikajú také paškvily, akými sú Vlhké miesta.(29.1.2015)

• Tsuki

Tváří se to jako sonda do duše jedné mladé zvrácené exhibicionistky, ale ve skutečnosti mi to přijde pouze jako jeden z mnoha sprostých teenage filmů, jen s tím rozdílem, že už to hodně překračuje jisté hranice. Místy to bylo docela nechutné a ve výsledku mi to absolutně nic neřeklo. To už je skoro lepší i film Holky to chtěj taky, který je prostě jen obyčejná sprostá komedie pro mladé, ale na nic víc si nehraje. Tohle je nesmyslná slátanina hraničící s pornem. A ještě k tomu je to navíc nuda, modlila jsem se ať už to skončí. ~(1,3)~(20.9.2014)

Není to tak zlé. Ke komediím typu Holky/Kluci to chtěj taky bych to vůbec nepřirovnával, tohle má mnohem větší ambice. Těch oplzlostí ale mohlo být míň.(6.7.2014)

• Chrustyn

Divoká a vizuálně nápaditá, značně nechutná jízda o puberťačce, která se vyžívá v obskurních nechutnostech (vyhledávání nejšpinavějších záchodů ve městě apod.) a zažívá první lásku, ke které jí zavedl proříznutý hemeroid. Jen pro otrlé, ale občas docela zábavné.(18.3.2014)

Převážně nechutné a špinavé, přesto to nebylo vůbec špatné. Nevim čim to je, ale chtěl jsem to dokoukat celý. Což teda chci vždycky, ale tady se to vypnutí filmu občas dost nabízelo :D(10.9.2014)

• Katullka

To sviceni si to zaslouzi!(8.8.2014)

Mírně nadpůměrné překvapení, které není, tak úplně zhovadilé, jak by se snad podle názvu mohlo zdát. Opravdu jsem vůbec nic nečekal, ale párkrát jsem se u filmu i mírně pousmál, což mi spolu s několika vypečenými scénami a soundtrackem bohatě stačilo. Jenom na umýváním záchodového prkýnka jsem nechápavě kroutil hlavou, ale jinak dobrý!(29.1.2015)

• ConanVJ

Za prvé to neni ani v nejmenším vtipný film a ani vtipný scény tady nejsou. Za druhý je to taková nuda, že jsem to s obtížema dokoukal. Za třetí hlavní postavy mi vůbec nesedly. Za čtvrtý večně posraná postel o ničem. Vůbec ně nenapadá, co na tom filmu má být vtipnýho. Zlatý Kluci to chtěj taky........... Hlavní hrdinka hnusná jak prdel, její kamarádka to samé. Film je opravdová ztráta času. Už nikdy víc. 0% :((1.2.2014)

Občas žasnu, jak se tady na csfd (ne)prvoplánově přizabije film tím, že se nacpe do cizí škatulky se kterou se pak veze. Zcela chápu, že ten, kdo jde v daném případě na komedii, dá jednu nebo odpad, protože tady se opravdu může smát jen pervert. A ano, jde o mnohem, mnohem explicitnější distribuci úchyláren a "věcí, které se netočí" než u Nymfomanky. Celkově to ale jakž takž funguje a dokonce se objeví sympatické věci, které dávají smysl. Jako postmoderní portrét rodinky s dceruškou vcelku svěží a zajímavé, jako studie toho, jak se dají natočit věci, které už skorem jistě nikdy jindy ve filmu neuvidíte ještě víc. Slabé tři.(1.3.2015)

Možná je to revoluční teenagerská komedie, která kašle na pravidla žánru a naservíruje divákovi všechno bez servítek. Možná je to revoluční film o problematickém dospívání v nefunkční rodině. V každém případě tyto dva žánry ale nefungují v kombinaci. Už dlouho jsem nebyl z nějakého filmu tak rozervaný, protože na jednu stranu je to výtečně zahraná a výtečně natočená komedie, u které jsem se na mnoha místech smál, na mnoha místech aktivně WTFoval, ale také na mnoha místech vrtěl hlavou a nechápal, co a proč se děje. Na druhou stranu jsem ještě nikdy neviděl film, ve kterém by čtyři chlapi masturbovali nad pizzou, stříkali sperma ve zpomaleném záběru a do toho hrál valčík Na krásném modrém Dunaji.(15.11.2013)

• Frajer42

Tohle alespoň mělo nějakou úroveň. Feuchtgebiete je ovšem totální hovadina. Hovadina v obou smyslech. Tedy blbost i nechutnost. Blbost samozřejmě těžce převažuje a těch nechutností je tam pouze pár, ale stojí za to. Frajerka mi v podstatě dokonale znechutila další zájem o něžné pohlaví. Přičemž po zhlédnutí mi absolutně uniká, proč je něžné pohlaví něžným pohlavím vůbec nazýváno. Když jsem si letmo přečetl pár komentářů pod filmem, tak jsem si povšimnul, že veškeré zdejší slečny se vlastně chovají úplně stejně. Což lze považovat za docela nepříjemné zjištění. Přiznávám, že jsem se párkrát pousmál. Především scénka s pizzou, kterou její čtyři stvořitelé dokonce nakonec obohatili troškou sebe sama, neměla chybičku. Bohužel, drtivá většina stopáže je absolutně o ničem a je příšerně stereotypní. No jo, Německo odhalilo svoji pravou tvář. Tohle oni milují. Tím se oni baví. Ještě že jsem na tom nebyl v kině. Připadal bych si tam jako největší hovado a absolutní debil. Takhle debilní příběh jsem snad roky neviděl. Frajerka se nemyje, vaginou vytírá posrané veřejné záchodky a fláká holení intimních partií. Jednoho krásného dne si rozřízne hemeroid, či co a skončí v nemocnici, kde se zamiluje do nesmělého ošetřovatele. Z toho bychom se měli zřejmě všichni udělat a napálit sem minimálně 6 hvězdiček. Úplně mě to minulo. Odpad.(1.3.2014)

• hous.enka

Vlhká místa mi rozhodně nepřijdou nijak skandální v době, kdy už všechno vlastně bylo natočeno mě nerozhodí holení ani honění, natož erekce či menstruační krev pěkně zblízka. To už jsme ale viděli jinde, že ano. Zbývá tedy jen film o nemocné holce, co má problémy s rodinou a hemoroidy. Myslím, že scéna skokem do matčiny náruče celý film velmi dobře vystihuje. A musím přiznat, že ani knížka nenabízí žádnou přidanou hodnotu, takže za mě dost zklamání, neb jsem očekávala generační výpověď soudobé generace.(1.2.2014)

• JohnCZ

Pro fandy úchylností a pseudoartovek asi ráj na zemi, ale na mě tohle bylo fakt moc. Takhle nechutnej a zvrácenej film jsem snad ještě neviděl. Snímek, kterej se snaží lákat do kina na ty nejlacinější triky a když jsem už jsem začínal mít pocit, že to zas tak hloupé nebude a ona zvrácenost bude mít nějakou hlubší pointu, film mě během pár chvil vyvedl z omylu. Feuchtgebiete je jen hloupá snaha napodobit Larse von Triera.(25.9.2014)

• javak810i

Ohne Kommentar...das muss man selbst sehen. :D(19.11.2013)

• Asgy

Docela hezky natočený film o ničem. Když už mě má něco šokovat, chtělo by to nějakou pointu, tu jsem zde nenašel.(1.12.2013)

• Cimr

Když film začal velmi dynamickou sekvencí skejt - hemeroidy - mikroskopická jízda kolem bakterií na záchodovém prkýnku, byl jsem docela nadšený. A protože jsem už věděl o nízkém hodnocení zde i v recenzích, říkal jsem si, co je špatně? Že by diváci byli tak strašně šokováni tím, že i mladé ženy mají hemeroidy? A dostal jsem se do stavu, kdy jsem snímku začal fandit - tak pojď, co ještě těm pokryteckým maloměšťákům předvedeme? Jenomže pak se to zlomilo. Nejsem schopný říct přesně kdy, ale najednou jako by se film změnil v úplně jiné dílo. Dívky se pomazávají menstruační krví, Helen se probudí celá zadělaná od průjmu, pak si schválně zarazí ostrý okraj postele do zadku, bílou pietu pomaže krví ze svých hnisajících vředů... Z cool a skvěle natočené věci se náhle stává výplod chorého mozku vyprávějící o dívce, která se v sexuálním vývoji zatím nedostala za anální období. Divák se nestačí ptát - proč tohle všechno? Prvoplánové ,,šokování" z jednotlivých scén úplně stříká - přitom podobné (i mnohem horší) věci dělali už akcionisté v Rakousku 60. let. Tehdy to bylo převratné, dnes už je to jen trapné. Je vidět, jak se tvůrci snažili vytvořit kultovní dílo, ale jaksi si neuvědomili, že se to nedá udělat ,,uměle" neboli jen tak, že si řeknu - natočím něco kultovního. Například ta scéna s pizzou. Muži v detailu onanují, načež jejich semeno dopadá na pizzu za doprovodu hudby Johanna Strausse. Je očividná snaha napodobit třeba moment, kdy pračlověk v Kubrickově 2001 vyhodí do vzduchu kost za hudby jiného Strausse. Jenomže tam jde o pečlivě vymyšlenou kompozici - obraz a hudba se dokonale spojí a scéna vychází z děje příběhu a geniálně ho doplní. Kdežto ve Vlhkých místech prostě Helen řekne ,,Řeknu ti historku - holky si objednaly pizzu a byly hrubý, tak se pizzaři rozhodli, že se jim pomstí a na tu pizzu se vyhonili." Konec. Žádný přesah - kdyby tam tahle odbočka nebyla, vůbec nic by se nestalo. Byť zajímavě natočené, je to úplně zbytečné a marné, takže to nemá šanci zkultovnět. Tohle všechno laciné šokování má nakonec za následek, že Helen (Carla Juri), která by nám zřejmě měla být velmi sympatická svým nekonformním pohledem na svět, se chová jako totální sobecká a labilní kráva. Divák se nestačí divit, proč vcelku sympatický lékař Robin opouští svoji milou přítelkyni kvůli téhle pizdě, co je neustále jen vulgární a pomazává se různými tělními tekutinami. Konec proto vyznívá velmi rozpačitě. Je to velká škoda, protože jak už jsem psal - začátek si mě získal a několik momentů (malá Helen skáče ze zídky do matčiny náruče) je opravdu pozoruhodných. Nakonec se to ale utopí ve snaze být za každou cenu kontroverzní. S úvodním citátem o tom, že tento film je zkažený a tvůrci by se měli každý den radši modlit k Pánu - který zpočátku vyvolá satirické úšklebky - se nakonec jistě nejeden divák ztotožní.(5.12.2013)

někde za tím vším je docela zajímavý příběh o mladé slečně, co by chtěla mít úplnou rodinu.. nicméně to všechno nad tím je docela silný zážitek. 3* protože z toho mám dost rozporuplné pocity(8.12.2013)

Sociální teenage drama zapečené do absurdního koláče s příchutí menstruační krve, semene a hemeroidů. Když si odmyslíte všechny ty nechutnosti, zbyde jen mělká báchorka o tom, jak je život na hovno, když se máma s tátou nemají rádi. Místy je to ovšem velmi vtipné a přes všechny ty odpornosti je hrdinka celkem sympatický kvíteček. Jedno zhlédnutí vás nezabije.(25.11.2014)

Film o tom, že "něžné" pohlaví dokáže být také pěkně nechutné a lepší je se neholit.(3.2.2014)

Asi nebyl nejlepší nápad objednávat pizzu před tímto filmem. Ale jinak jsem si u té scény napůl cvrnkla do kalhotek záchvatem smíchu a napůl se schovávala do deky, jak to bylo vlastně nechutné.... což se mi v průběhu snímku stávalo dost často. Někdy převládla ta vtipná stránka, někdy ta nechutná... ale v podstatě celou dobu se mé pocity pohybovaly na velmi tenké hranici pobavení/nechutnost. Např. utírání záchodového prkénka svým pozadím na hajzlech, kam by nevkročila snad ani krysa? Rozhodně převládla stránka nechutnosti. Záběr, kdy olizuje kozu (nebuďme hned tak sexuálně chtiví.... mám na mysli kozu jako cvičební nářadí) už asi všem při olizování něčeho s podobným povrchem uvízne v hlavě - rozhodně stránka pobavení a taky zděšení se, aby se mi to posléze nevybavilo. Pokrevní výměna tamponů, nebo když se nabodla na židli? Bleh... u toho druhého jsem si musela zakrýt oči. Porod avokáda nebo když si ten borec vzal na oholení jejího přirození čelovku? Tak tam je to jasné - salvy smíchu. A potom přišel konec... ten hrozně přeslazený konec, který se tu absolutně nehodil a za to je velké mínus. Hrozně esteticky krásně se vyvedly přechodové záběry - řízne se při holení zadku a kape na zem krev a hned vzápětí záběr na pánev v kuchyni s kousíčky červené papriky... ach ta podobnost. A poslední věta komentáře patří její matce. Její matka byla největší p**a na světě. "Skoč" - malá asi pětiletá Helen se odhodlá a skočí... matka uhne a pak jí řekne do ucha "Nikomu nevěř. Ani rodičům. Radši rozbité koleno než později zlomené srdce."(12.2.2015)

Úprimnosť sa cení, nech je akokoľvek surová aneb európska postmoderna. Takáto je duša mladých Európanov (aspoň niektorých). Mužeme o tom diskutovat, mužeme s tim nesouhlasit. Ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.(7.6.2014)

Měl jsem hlad jak vlk tak jsem na začátku filmu vytáhnul rohlík a vlašák, že budu přikusovat... Noo, po pravdě se mi to nežralo moc dobře... Vždy jsem se chtěl dozvědět něco o tom jak udržovat zdravou bakteriální flóru v mušličce, ale radši asi na lačno.. Po chvilce jsem si zvyknul a nakonec jsem to vyhodnotil jako něco co bych úplně zfleku nezatracoval... Většina komentářů se soustředí na tu šokantní složku filmu, ale ono se to snaží i o jakýsi přesah. Pravda je, že to co film chce sdělit jsme vlastně slyšeli už X krát předtím a nemuseli u toho lízat tvaroh, ale zase-vítejak....proti gustu...(2.6.2017)

Zajímavý film o tom, jak je také možné vnímat vlastní sexualitu a vlastní tělo. Je to takový pohled, který je hodně otevřený, hodně upřímný, ale přitom se snaží být i zábavný. Jsem si jistý, že se některým lidem z toho, co tu hrdinka místy dělá, může zvednout kufr, ale proč ne, pokud se takhle chce poznat.(28.3.2017)

• Marze

Zajímavé šokování. V závěru se film předstírá hlubší smysl.(13.9.2017)

Amélie z Montmartru je princeznou, Helen z Hellersdorfu prasákem. Nic proti princeznám ale tahle petarda a její duševní mindrák mi imponuje mnohem více. Helen těch nechutností napadne opravdu hodně, všechny je ale zvládá smáznout jediným úsměvem. I když mě během projekce nesčetněkrát natáhlo, stačilo vždy odvrátit zrak a nechat pracovat bránici. Filmařsky dospělý snímek, hudba, kamera, prostřihy, vše zmíněné zanechá silný dojem. Jen víc takových filmů, iniciativních.) Velice zábavný krok trochu jiným směrem.(22.9.2014)

Autoři filmu si udělali seznam " 10 věcí, které v kině rozhodně nechcete vidět " a spojili to s dramatickým příběhem jedné rodiny. Co z toho vzniklo? Film z první poloviny zábavný, z druhé série nechutných scén s výměnou tampónů, sebepoškozování a znechucování pizzy.(12.11.2013)

-4* nedivím se rozporuplnému hodnocení tohoto filmu, který je v mnohých oblastech průkopnický a přináší témata, o kterých se nemluví - natož natáčí filmy, ale je v nich velký kus lidskosti a přirozenosti. Věřím, že může většině způsobovat nechutnost a odpor, ale s dobrou vůlí a nadhledem se dá přes to přenést a za sebe musím říct, že jsem se dobře bavil. V celkovém hvězdičkovém hodnocení lehce nadhodnocuji, abych tento originální kousek zviditelnil. Ani nevím, komu bych ho doporučil, i když poučný by mohl být všem - ale citlivé a čisté duše s ním budou mít problém. Zajímavý je i tím, že se v něm neobjeví žádné ženské přirození, ale mužských je tam dost a přitom gay film to zdaleka není. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.10.2016)

Je to hodně nekorektní, hravé, intimní až odpudivým způsobem, ale holky tohle prostě láká. Protože si každá po takovýchto filmech typu vyměníme si spolu použitý tampon, může říct, že všechny máme stejně těžký život, ve kterém ovšem můžeme tajnými zbraněmi obrátit cokoliv ve svůj prospěch. Spousta věcí, které tam vyvádí hlavní hrdinka, jež se mimochodem své role zhostila s velkým odhodláním, by mě snad ani ve snu nenapadla. Jednou za čas si proto tyhle naprosto zvrácené počiny ráda dopřeju. Žádné velké myšlenky v tom nehledat, prostě se divit a smát.(28.2.2014)

Jediné co mě na tom filmu vážně štvalo, že je tak famózně natočený a musím ho dokoukat až do konce. Už dlouho jsem neviděl preciznější kameru, která si bravurně poradila s choulostivými intimními scénami, přechody mezi realitou, sny, tužbami a vzpomínkami a bohužel taky s četnými fekálními scénami, které jsou opravdu dotažené na hranu a občas mi nebylo úplně nejlíp od žaludku. Každopádně to asi k předloze patří. Asi si knihu budu muset přečíst. Za zmínku stojí také odzbrojující soundtrack, který spolu s kamerou a hereckým výkonem hlavní představitelky stojí opravdu za pozornost. Ovšem předem varuji, nejde o jednoduchou záležitost a chce to kus odhodlání.(25.7.2014)

• Aljak

Fanúšikovia nechutných, úchylných a zvrátených filmov si možno prídu na svoje... Ale žiaľ (alebo našťastie?), medzi takých ja nepatrím. Aj keď treba uznať, že to bol naozaj odvážny film o rôznych úchylkách ľudskej (resp. konkrétne ženskej) intimity. Hlavná "hrdinka" mi prišla nehorázne nesympatická, či už svojim vzhľadom, no predovšetkým správaním. Najviac zo všetkého sa mi páčili tie zábery z Heleninho detstva, ktoré čiastočne vysvetľujú jej nevšedné správanie. Z mnohých scén mi zostalo mdlo, ale to bol asi aj cieľ tohto podivného nemeckého snímku. Dávam 1* za odvahu, vydarenú vizuálnu stránku filmu a zopár emočne silných dialógov, ktoré stoja za úvahu. Taký srbský film Klip, ktorý bol tématicko aj štýlovo podobný tomuto, sa mi pozdával oveľa oveľa viac.(5.1.2015)

Jednoduše geil !! Fekál a přitom poetické .. :D Kniha vs. film = 1:1. Němci to umí.(16.1.2014)

• slunicko2

Ve třinácti bych asi u takového filmu omdlel. 1) Po čase začne fekální upřímnost hlavní postavy otravovat a smrdět samoúčelnou exhibicí. 2) 28letá Švýcarka Carla Juriová má pěknou tvář a zřejmě i dost odvahy.(11.4.2015)

Ako hovorí spoločné hodnotenie, je to film na 50% z každého hľadiska. Hudba ako z rodinnej drámy, dej ako predohra pre nemecký stereotyp. Postoj k spoločnosti by som postavila stranou. Ja si skôr nie som istá, aký pocit môže vyjadriť môj postoj k takýmto herečkám. Z časti to bude asi obdiv k tomu, že sú schopné sa „znížiť“ na úroveň tohto typu fekálneho, alebo tampónového „humoru“. Zaujímalo by ma, čo ich k tomu vedie. Druhý postoj by bol asi pohŕdanie. Keď to ale preberiem z inej stránky, tak je to stále kus kokotiny o jednej nehygienickej mrdke. A jej jebnutom okolí. A keby si môj žalúdok pri menení menštruačných tekutín neurobil výlet do môjho krku, a následne to nezopakoval pri pizza - príbehu, brala by som tento film omnoho pozitívnejšie. Knihu by som si ale prečítala zo záujmom. Neviem si totiž predstaviť, ako môže byť niečo takéto vyjadrené slovami.(7.10.2016)

Pravý nefalšovaný německý fekál,odvrácená strana dívčí duše i přesto zajímavý zážitek.(4.2.2014)

Dobrá práce s kamerou, slušný hudební doprovod a trochu jiná hlavní hrdinka, než obvykle v komediích pro mládež nebo "romcomech", jak se dneska říká, bývá. Jasně, chvílemi to bylo trochu nechutné, ale pořád je mi to o hodně sympatičtější, než ty přeslazené lovestory se stále stejným průběhem a zápletkou, stále stejnými klaďasy v hlavních rolích a stále stejnými happyendy.(20.12.2015)

• _DAVE_

Tak tohle již bylo opravdu za hranicí vkusu. Zcela účelné zobrazování co možná největších zhovadilostí o kterých se tady snad ani nedá rozepisovat.(8.7.2014)

Všechny nechutnosti a zvrhlosti, které jste nikdy nechtěli na plátně vidět, najdete vyskládané pěkně v řadě v tomto snímku. Pokud máte dostatečně silný žaludek, abyste to vydrželi, čeká na vás pod vším tím hnusem příběh malé opuštěné holky volající o pomoc.... Nicméně, pokud vám filmy jako třeba Antikrist nebo Velká žranice přišly už přes čáru, Vlhká místa ani nezkoušejte, vězte, že oba tyto snímky jsou proti nim odpoledním čajíkem pro starší dámy.(20.11.2015)

• grizly007

Ty vole už po pár vteřinách jsem se málem poblil, to je nechutnost nejhrubšího zrna. Hnus.(16.3.2019)

• ecceHOMMO

Na jednej strane mi prišlo fajn, že film predkladá mnohé i tabuizované a pritom bežne obyčajné veci a problémy ľudí zobrazené s ľahkým humorom, vtipom a nadsázkou. Na druhej strane tá nadsádzka a celkový obraz snímku pôsobili až príliš podivne, bez ladu a skladu a nezáživne. */**(20.3.2014)

Nechutné to bylo rozhodně, místy až tak moc, že musí být opravdu umění natočit takhle nechutný film. Upřimně si však nemyslím, že by to byl kdo ví jaký průser, vše je na hranici průměrnosti a Feuchtgebiete jsou poměrně zajímavá. Ano,s naží se pouze těžit ze své explicitnosti, kontroverze a vulgárnosti. Tohle je asi hodně o vkusu a o tom, komu co vadí. Mě bylo špatně z první scény na záchodech, zbytek nebyl tak těžký, ale zaujalo mě to. Bohužel mám problém s provedením, tři hvězdy si ale odvážná Helen rozhodně zaslouží.(4.10.2015)

• Shimargh

Odporná slečna.(16.8.2015)

Začátek namlsá na legrační a perverzně nechutnou podívanou o sexu, o honění ptáků, o masturbaci a o vůních ženského genitálu, ale bohužel, po namlsání přijdou hemeroidy a těch perverzností okolo sexu znatelně ubyde, ale i tak je film chvílema lehce nechutný (tak moc jak se píše v některých komentářích rozhodně ne) a docela srandovní. Já se bavil, důvodem nebyly prasárničky, ale film samotný. Těch 57 na imdb je spravedlivějších než zdejší hodnocení.(11.8.2016)

Vlhká místa jsou filmem pro mládež a pro ty, co se hledají. Z pohledu dospělého diváka už jen vzpomínky, co bylo a nebude. Obal filmu nechutný a místy zvrácený, obsah přesvědčivý a citlivý. Hlavní hrdince jednoznačně dávám palec nahoru, herečka byla směska obou pohlaví, velmi věrohodně hrála revoltující holku s duší dítěte, kterou podusali vlastní rodiče. A tady vidím samotné jádro a příčinu všeho kolem. Scény, které si budu pamatovat - skok do náruče matky, pizza a nasednutí na kovou kliku postele. To bylo fakt husté.(3.1.2014)

Ako fanúšik knižnej predlohy sa teším najmä skvelému výberu hlavnej predstaviteľky. Roztomilá, uletená, zábavná, lepšiu vybrať nemohli. Celkom ako Charlotte Roche v časoch Fast Forward. Film ma nesklamal, len potvrdil očakávania.(6.6.2014)

• Kacounek

Čekala jsem trochu lechtivých scén, i něco té kontroverze. Dokonce jsem si namazala k filmu houstičku. Tuto chybu vám nedoručuji, přejde vás chuť k jídlu ještě v titulcích. Každému podle jeho gusta...nám to přišlo doma přes čáru a zrak jsem musela odvracet častěji než při sledování filmu "Anakonda", a to mám z hadů fobii.(12.8.2014)

• M.i.k.e

rádoby šokující a provokativní,ale v reálu pouze otravná a nezáživná nuda s totálně nesympatickou hlavní hrdinkou...0%(4.9.2016)

Komu se libil Shortbus, uzije si i Vlhka mista. Navic predstavitelka hlavni role dokazala vsechny ty "nechutnosti-ktere-vsechny-tak-poburuji" zahrat s naprosto odzbrojujici lehkosti.(28.7.2014)

Chápu, že jde o naprosto zbytečný a chvílemi nechutný film, na který nejspíš brzo zapomenu, ale ta nekonvečnost a porušení veškerých tabu, to mě prostě zaujalo a celých 109 minut mě prostě dobře bavilo. Jen škoda, že v závěru nedošlo na nějakou tu hlubší myšlenku, nebo alespoň pointu, která by nám ukázala, jakým směrem nás film chtěl celou dobu vést. Takhle to vypadá že vlastně nikam, nebo možná někam mezi posranou postel a nadrženou holku. I tak nevadí. Film baví, rozhodně překvapí a pokud jsi úchyl, tak i potěší.(10.2.2015)

Zní to jako fekální komedie, ale spíš je to takový drama o jedný holce, co si srovnává život. Povětšinou jemnej humor, hodně nostalgie, trocha romantiky. A sem tam nějakej ten fekální vtípek.(28.5.2015)

Němci mají smysl pro humor. To na Feuchtgebiete asi šokuje nejvíc...ani ne, že zázvor jako dildo moc nepůjde, nebo že na pizzu dostanete přídavek v podobě spermatu (by mě zajímalo, jestli by se za tenhle přídavek platilo klasických dvacet třicet korun). Řval jsem smíchy nebo odporem skoro celou dobu. Myslím, že tak měsíc budu sousedy míjet se sklopenou hlavou. Feuchtgebiete jsem se bál, bál jsem se dalšího odvaru z Prciček, případně Short Busu. Naštěstí jsem se bál zbytečně. Tenhle film sice nepracuje zrovna s originálním (prcičkoidním) námětem, ale originálně ho zpracovává. Bavil jsem se a to je u komedie nejdůležitější. Ke cti (haha) filmu dopomáhá i soundtrack. Puritáni si můžou jít vylízat (co chtěj).(20.4.2014)

• Jespi

Nechutné, perverzní a prakticky celý film se tam nic neděje. A to jsem si myslel, že Srpski film nic nepřekoná. Jestli nevíte, zda si pustit německé fekální porno z VHS kazety a nebo tuto "komedii", je to jedno, oba dva filmy budou totožné.(6.3.2015)

Celkem divný film. Ta rádoby šokující stránka ve skutečnosti otrlého diváka ničím nešokuje. Horší je to, že film se tváří jako rozverná komedie pro teenagery (ale těžko říci jakého pohlaví). Ti se tak mohou setkat s nahotou, lesbickým sexem, drogovým opojením, masturbací avokádem (vizuálně ovšem velmi nápaditou a jednou z nejlepších scén) a několika celkem slušně pointovanými dialogy. Pak ale přijde bod zlomu, totiž flashback k rodinné večeři s krocanem. To je sice vůbec nejlepší scéna filmu, ve své mrazivé absurdnosti se ale hodí do úplně jiného díla. Konec se pak snaží tento zvrat ospravedlnit nehlubokou psychologií. Ke cti tvůrců ovšem musím říci, že kamera je nádherná, režie se pokusila spojit obě nesourodé části poměrně nápaditě a podařilo se jí to a vrcholem je Carla Juri, která svou Helen zvládla i v těch nejtrapnějších možných okamžicích. Jestli ovšem chcete film, po kterém vám bude fyzicky špatně (a nejen trochu smutno), musíte na něco jiného. Rád bych věděl, jak ovšem dětským hercům vysvětlují, že ještě několik let nemůžou svůj film vidět.(3.12.2013)

LFŠ 2014: Pomerne dlhá, nechutná, no zároveň celkom do pohody "romantická komédia". Film bol do značnej miery zvrátený a kontroverzný, snažil sa byť šokujúci, čo sa mu aj darilo a jednoznačne zaujal. Jeden z najdiskutovanejších filmov filmovky, čo sa našej partie týka.(1.8.2014)

• Jaroslaf

prvoplánově nechutné, odporné a hnusné. Vydržím hodně, ale scéna ku závěru byla už fakt příliš. Nejhorší ze všeho na tom je, že takovéhle ženy skutečně žijí mezi námi. A na první pohled byste to do nich v životě neřekli.(19.12.2015)

• kdosizrosy

Feuchgebiete eines Mädchen. Helen je taková alternativní provokatérka, žádná laciná štětka ze záchodků z diskošek. Skejt jí budete závidět, i když na něm normálně nejezdíte a věci, které by vám za normálních okolností připadaly hrozné, se vám na ní budou líbit. A možná by vám snad ani nevadilo stát se její Blutschwester. Problémem však je, že mentálně je trochu plochá jako ostatně celý film. Jestli byla snaha šokovat hlavním cílem, tak se to povedlo jen tak napůl, a pokud se měl divák zasmát nebo si z toho vzít ponaučení, to se nepovedlo vůbec. Přesto jsou Vlhká místa pěkně a vlastně i vkusně natočená, byť o ději by se dalo celkem slušně spekulovat. Přízvisko 'fekální, ale poetické', jak tu někdo psal, se hodí perfektně.(4.2.2014)

To, že holky krkaj, prděj a můžou mít hemeroidy nebylo zas tak překvapivý zjištění. Z některých věcí mi bylo lehce špatně (jsem jen outlocitný muž, kdyby ze mě začalo týct hodně krve najednou, beru to jako špatný znamení), radši bych chodil s medvídkem mývalem než s Helen, ať už z důvodu že s medvídkem nikdy nuda nebývá a taky to není takový exhibicionista. Ale sem tam jsem jí fandil. A protože je celý film o krátkovlasé veselé dívce s longboardem, dají se některé pasáže překlenout. Furt lepší než třeba Klip.(24.2.2014)

• Mikeel

Knížka byla sice krajně nechutná, ale zato o třídu výš než film - byla totiž zábavná a čtivá. Film je oproti tomu docela rozvleklý a ty epizodky ze života Helen nejsou tak efektní a propojené s hlavním příběhem jako v knížce. Ale přesto všechno to bylo celkem hezky natočené, ale obsah... těžká nuda.(18.5.2014)

Úlet - to je to správne pomenovanie tohoto diela. Kto hľadá oddychovku, možno aj trochu zábavnú - nech sa páči!(12.6.2014)

Je trochu děsivé, že jedinou odezvou na to všechno půjčování tampónů či sýry cottage na rubu kalhotek nebylo jen znechucené a zoufalé mručení pánské části publika, nýbrž i strašidelně chápavé a tajuplné úsměvy přítomných dam... Vlhká místa jsou zábavná, vtipná, ale zároveň také opravdu neuvěřitelně nechutná. Snad nikdy mi hlavní hrdin(k)a filmu nebyla tak odporná (zdravíme po ksichtě rozetřené hemeroidy). LFŠ 2014(3.8.2014)

• NJD

V prvních zhruba 20 minutách se ještě poměrně přijatelně mísily nechutný záběry s humorem, tudíž jsem se docela i těšil na originání provokativní komedii. Bohužel ve zbytku filmu už zůstalo jenom u těch nechutných záběrů, které nadále doprovázela jenom jedna velká nuda...(12.11.2014)

Je pravda, že jsem se dlouho přemlouval, abych se na film dodíval - nicméně toho ale nelituji (jak toho přemlouvání, tak toho dodívání. Navíc jsem měl pocit, že už to tu někdy bylo. Pokud ano, tak v případě Pasoliniho filmu Saló. Ovšem s velkým rozdílem: tak jako jde Saló směrem ven a k cizímu, Feuchtgebiete jdou dovnitř a k vlastnímu. Možná také že oba filmy tvoří krajní body úsečky, po které se ostatní pohybují. Dalším rozdílem může být rozvernost tohoto filmu i v poměrně kritických situacích, kdežto Pasolini (který nikdy nebyl přiliš vtipný) se humoru absolutně zříká. A dalším rodinné zázemí, ať už je jakékoli, které v Saló úplně chybí - a (nejen) proto je nám perverzní ženský svět přístupnější než svět zvrhlých mužů. Pozn. 1: V principu můžeme tento film považovat za romantický. Pozn. 2: Alan Wilson alias Blind Owl by as asi divil, v jakém kontextu byla použita jeho geniální písnička „Going Up the Country“.(18.3.2018)

Tenhle film zdaleka není pro každého.. Je to film pro drsný holky. Pro ty, co se nebojí si přiznat, že něco z toho občas taky udělaj. Pro upjatý pipky je to moc naturální. A pro naše ypsilonové polovičky zase až příliš demýtizační. Jsou věci, který chlapi o holkách prostě vědět nechtějí. A protože já jsem drsná holka, musím dát za plnej! :)(18.11.2013)

Jestli úkolem filmu vyvolat nějaké emoce, tak tady se to povedlo na 100%. Mám rád filmy, které zanechají hlubokou stopu a jen tak se na ně nezapomene. A na tohle se tedy zapomenout nedá. Je to bizarní, je to výživné, je to neotřelé a ano je to i nechutné. Ale pozor je to také výborně natočené, je k tomu super hudba a ti kdož odešli uprostřed (někdy i hned na začátku) musím říct, že to má i myšlenku a pointu. Pravda není to film, který bych chtěl vidět dvakrát, ale to ještě neznamená, že by se měl odhodit na smetiště dějin. Sečteno a podtrženo: stojí to za to !! I když ne po jídle...(4.12.2013)

Pro mě jedno ze zatím nejtěžších hodnocení, jelikož se rozhoduji mezi 5* a odpadem, dávám tedy střed. Tohle je totiž tak naprosto nechutnej, zvrácenej a nekoukatelnej film, že to snad ani není možný. Na druhou stranu, i když jsem film v průběhu dvakrát vypnul s tím, že na tohle fakt nemám, vždy jsem jej zpátky zapnul abych se dozvěděl, jak to dopadne. Naprosto nádherná je pak Helen..to jak ji postupně člověk poznává během filmu..prostřihy do minulosti a sny, to je přesně to, za co si ten film zaslouží 5*. A ten konec..nad tím se snad jen pousmát..k tomu filmu se prostě hodí. Takže jo..zajímavej film o ničem, který vás dokáže přikovat k obrazovce..pokud tedy nejste slabá povaha.(10.12.2014)

• alambert

Dlouho jsem přemýšlel, jestli jsem někdy viděl něco nechutnějšího... Ne, to je lež. Nepřemýšlel. Neviděl. Tečka. Stejně tak jsem dlouho neviděl nic dementnějšího a víc prostoduchýho. "Jsme němci, takže neumíme natočit dobrý film normálně...tak to doženeme nechutností. Jawohl ! "(19.4.2015)

Podle většiny komentářů soudím, že tento film lidi naprosto nepochopili. Nemyslím si, že by vás film měl šokovat, měl překvapit nějakou otevřenou sexualitou a podobným tématem, neměl vás pouze pobavit vtipnými hláškami. Tento film je pro mě příběhem mladé dívky, která se svými vnitřními a psychickými problémy vyrovnává po svém. Pokud vás film "málo pobavil a málo šokoval", tak odstraňte ze své hlavy tyhle předsudky, pusťte si ho znova a přistupujte k němu dost jinak, teprve potom vás může oslovit a nějak na vás zapůsobit.(14.2.2016)

Scénu na humus veřejných záchodech pravděpodobně natáčeli v ČR, velmi odpuzující.(3.1.2015)

Ták tohle bylo nečekané překvapení, abych byla schopná vnímat tenhle film ne jako nechutnou slátaninu, ale prostě jen jako na nic si nehrající film, musela jsem se na pár hodin vymanit ze své přízemně obyčejné slupky plné předsudků, abych ve finále mohla říct, že bizardnost některých scén byla tak do očí bijící, až byla chvilkama odzbrojující či dokonce okouzlující. Hlavní hrdince jsem chca nechca záviděla její naprosto ojedinělé vnímaní vlastní i cizí sexuality, lehkost s níž se dokázala otevřít věcem novým a nečekaným a přirozený půvab si udržela i v těch nejnechutnějších momentech. Protagonistka byla ve své roli naprosto přirozená, neafektovaná, sexy a uchvacující a její nahota ani v těch jakože skandálních scénách, mě nikterak neurážela. Natočit takhle fajn film o hemeroidech, no, musela jsem dát čtyři hvězdy, bo to chce fištróna ;)(1.2.2014)

• Oonika

Ti Němci jsou tak zvláštní.... Já ani nevím, co si o tomhle filmu myslet... Úchylné to bylo tedy dost.(6.9.2014)

Skvěle a svěže natočený největší nechutnosti co jsem ve filmu viděl.(12.10.2014)

Docela zábavný film o puberťačce, která kromě toho, že musí vyzkoušet spoustu věcí, které k dospívání patří a to dost šokujícím způsobem, také touží po tom, aby se její rodiče vrátili k sobě. Kupodivu bych pro tentokrát byl rád, kdyby těch špinavých záchodů, nevyndatelných tampónů apod. bylo míň. Tyhle scény byly totiž dost samoúčelné a asi jediná, která dávala smysl, mi přišla ta s postelí v závěru filmu, když si už Helen neví rady, jak dostat oba rodiče ve stejnou dobu na stejné místo.(3.1.2015)

Celý film mi šla ta drzá a lehkomyslná holka na nervy, aby mi ji pak ve finále bylo trochu líto. Typické dítě z rozvrácené rodiny, které si nejvíce ze všeho přeje, aby se táta s mámou dali opět dohromady. Chová se přitom velmi svérázně. Otevřeně mluví o sexu a také jej hojně praktikuje. Na osobní hygienu moc nedbá a tak to je často podívaná jen pro silnější povahy. Škoda, že těch nudnějších pasáží je tu dost, protože jinak mě to celkem bavilo.(14.4.2015)

Masakr. Na to jdete a bavte se. Ze tohle videlo v Nemecku milion lidi v kinech, je sileny!(13.11.2013)

Při odchodu z kina jsem měl pocit, který jsem po shlédnutí filmu nezažil už dlouho. Asi jako po hodně divoké jízdě na horské dráze - mozek nadšen nevšedním zážitkem, žaludek na to měl však poněkud opačný názor. Jak jsem již napsal v diskusi, jednoduše bych to shrnul jako "asi nejlepší film, který nechci už nikdy znovu vidět". Perfektní kamera, dobře uchopený scénář, který si z knihy bere to nejlepší, takže po celou dobu téměř nepřestanete smát nebo alespoň uculovat, Carla Juri v hlavní roli byla fenomenální a mnoho dalších momentů ve filmu by směřovalo k velkému úspěchu tohoto filmu. Nicméně holt jsou ve filmu scény, kde jsem se ani já nevydržel dívat byť jen přibližně směrem, kde se vyskytovalo promítací plátno a to nejspíš rapidně sráží i hodnocení tohoto filmu, protože při promítání málokdo čekal, že uvidí různé produkty lidského těla, ať již kapalné či pevné, používané takovými způsoby a v takových detailních záběrech. No, nebudu chodit kolem horké kaše, je to chvílemi prostě humus. Ale humus, u kterého jsem se nedokázal přestat smát (scéna s Pizzou byla famózní). A ono tam toho humusu ani není zase tolik a odvážným divákům to zbytek filmu bohatě vynahradí. Já dávám plné hodnocení, protože film obsahuje vše, co obsahovat má (se s tim smiřte), je dobře natočený i zahraný a hlavně vás pobaví způsobem, jako žádný jiný. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano(14.11.2013)

Nemecky, svihly, nechutny... Ale nakonec Pekny...(21.8.2014)

• godycz

na tohle nemam zalud(ek).(31.8.2014)

• Lucius55

Fekální poezie, která nedopadla tak slibně, jak jsem jí přál...(12.9.2014)

• Arsenal83

Špatná Germánka si otiera frndu o zasranú hajzel dosku, poreže si kakáč žiletkou, hnusne si poserie posteľ. Extrémne nechutná záležitosť.(28.11.2015)

Postpubertální drama/komedie, která typicky německy, a tedy syrově, popisuje úryvek života mladé kočky z dost originálního úhlu. Je to erotické, až fekální, ale velmi chytlavé :) Za mě ano, to se povedlo :) 4*(18.3.2017)

• ANTYCHRYST

Film vesměs o hovně :) jako chápu .. že někoho to může lehce šokovat (pár Úchylů zajisté i vzrušovat ) přeci jenom to není standard.. aby ve filmu se ukázalo pero jak stříká na pizzu.. a na vaginu pouze letmi záběr..to teda nechápu.... 9 litrů krve při menstruaci..no jistě.. :) asi jsem čekal více vzrusa a uchylnosti.. 40% za mě nuda.. jdu sníst hovno.. :)(1.4.2017)

• Pitryx

Já nevím proč ve mne pořád hlavní představitelka vzbuzovala pocit, že je kluk. Navíc byla protivná jak sršeň za košilí. Ale zase musím uznat, že tak zvláštní film jsem ještě neviděl. Kameraman se musel hodně nadřít, aby to nespadlo do porna. Ostatně, pár záběrů by tam vešlo. Na své si přišla i vysokorychlostní kamera. No, hodnotím hlavně to, že jsem se občas bavil, ale film kompletně byl nudný se spoustou hluchoty.(28.6.2017)

...aneb svět je plný psychopatů z rozvrácených rodin...(8.4.2018)

• BUFUU

No, tak je tu další z mnoha teenagerovských komedií. Během prvních 15-30 minut jsem se jakžtakž bavil (úvodní dvě písničky by stály za další poslech). S postupem času jsem si ale přál co nejrychlejší konec. Film je plný mnoha prvoplánových vtipů (upřímně, u některých jsem se hodně zasmál), ale bohužel dost, obzvlášt ke konci, jich bylo za pro mě únosnou mezí (např. pizza scena). Příběh je zcela nezajímavej. Divák očeká alespon závěrečné rozuzlení, ale to se nedokoná :-(. Věřím, že někoho zaujme práce s kamerou, střih a obecně forma, ale ty já nedokážu patřičně docenit.(13.11.2013)

• Joostas

Určitě by se nalezl nějaký chytrýn,který by na to narouboval rozbory tajemství tělesnosti,psychoanalýzu etc.Je to film o místech vlhké zapářky,kariézních zubech a řitní sliznici.Ovšem bez kokainového fulgue.(22.11.2013)

Amélie z Montmartru pro dospělé. Klub rváčů pro ženy. Po dlouhé době jsem nadšený. Dal bych rád vyšší hodnocení ale někde za půlkou to začne trochu váznout.(26.11.2013)

• LosMojmos

O čem holky nemluví aneb Ani by neměly točit!(19.8.2014)

• jos_sep

Ty vole fuj! Se nedivím, že to natočili němci prasata. Nedokoukáno.(16.1.2015)

• zuzanka399

ďakujem Bohu že tento film má len 109 minút a že som posledných desiatok minút len preklikala.. pre mňa totálne nechutné, nudné, bez pointy.. také nápady ako otierať si na verejných wc pindu o nechutne špinavú dosku, chutnať si vlastnú šťavičku, porezať si riť pri holení a skončiť až v nemocnici, a meniť si s inou babou zakrvavený tampón a znova si ho tam vopchať?.. to musela len chorá hlava vymyslieť.. 1* .. a ani sama neviem za čo vôbec tá jedna.. asi kvôli tomu že na neho tak skoro nezabudnem, blewh(18.2.2015)

Fuj... celkem nechutný :D ale druhá rovina (ta příběhová) o holčičce a její narušený mámě ta je sympatická :) A dohromady je to i vtipný(10.3.2015)

Takových případů s poruchami osobnosti je spousta, jen se o nich moc netočí filmy ...(8.9.2015)

Ekelhaft!(9.9.2015)

Velmi zvláštní německý snímek, který pojednává o jedné mladé podivínské holce. Helen si ráda hraje a experimentuje se svým tělem a sexem až se dostane do nemocnice. Tam pomocí flashbacků sledujeme její dětství i nedávné šílenosti a bizarnosti. Očekával jsem ještě větší pervéznosti z popisu filmu, ale i tak, to co je obsaženo ve filmu bohatě stačí. Jinak se jedná v podstatě o drama, kdy se hlavní hrdinka snaží mimo jiné dát dohromady své rodiče. Ve výsledku to není tak špatné a Carla Juri je sice dost pošahaná, ale vlastně normální dívka na skejtu. A úvodní titulky jsou nejlepší.(19.1.2016)

Když se znova podívám na trailer tak se sám sebe ptám proč jsem na tohle vůbec koukal :D. Na tenhle film jde koukat jenom s kamarádem jinak se to nedá. V život jsem neviděl tolik "nechuťáren".(19.5.2018)

Opět je na čase jít trochu proti proudu!!! Vlhká místa je velmi zábavný a profesionálně zpracovaný film, který rozhodně není pro extrémní konzervativce. Film je o mladé exhibicionistce Helen, která se ničeho neštítí a vše má u zadku (a to doslova). Nejedná se o žádné veledílo, ale svým způsobem je to velmi příjemný a a místy také zábavný film (pizza, holení, hulení, ..). Nesmím také zapomenout na super kameru ... za mě 7,5/10=75%.(29.11.2013)

• Doncek

Nemastné, neslané, totální kravina, která má asi poukázat na něco nebo snad šokovat. Opak je pravdou, stupidita.(9.2.2014)

LFŠ 2014. Rozporuplný, ale za mě docela příjemně ubíhající a zábavný film, který povznáší hlavně výkon hlavní představitelky a sympatický sestřičkář. Moc mi tam neseděla ta linka se stmelováním rodiny, v kombinaci s hrdinčinnou drňáckou a rebelskou povahou mi to jaksi neladilo.(14.8.2014)

Niektoré tu prečítané komentáre sú: nudnejšie, nechutnejšie, trápnejšie, dementnejšie a primitívnejšie ako ich autori hodnotia tento film. Snažím sa to brať ale veľmi optimisticky a dúfať, že sa tu prejavila iba vzorka určitej, tej menej vydarenej, časti diváckej populácie, ktorá sa ide posrať od znechutenia pri pohľade na pľuzgierik a zacítení malého prdu. A práve pre tieto pipiny a ich pätolízačov napísala Charlotte Roche svoju knihu a pre týchto ľudí sa prestala holiť, nech sa môže smiať na ich vykrivených ksichtoch. Takže, keď som sa dozvedela, že sa podľa jej knihy natočil film, tak som od šťastia ťahala za sebou vlhkú čiaru asi týždeň a hrnula sa naň. Po premietaní som v kine chcela demonštrovať svoje nadšenie na hajzloch a vytrieť ich frndou, ale na moju smolu boli čisté a voňalo to tam ako by som bola v Sephore. Na moju vlastnú revanš by som teda tým pipinám a ich pätolízačom bez najmenšej známky pubického ochlpenia dala poriadne nasiaknutý o veľkosti "super plus" zakrvavený tampón do bagety.(5.12.2013)

O čem holky nemluví, o tom kluci točí film aneb voyeurské hody lukulské.Oproti knižní předloze přidal si pan režisér pár nechutností navíc, což je spíše ku škodě celkového dojmu. Po filmové stránce dobrá kamera, střih s dobře padnoucí našlapanou hudbou a famózní herecký výkon hlavní představitelky, která táhla sama celý film. Ve druhé třetině se film neúměrně drobí a natahuje-ruka střihačova mohla zkrátit metráž o 20 minut bez újmy na dějové linii.(11.12.2013)

• JoeSO

Některé pasáže filmu byly dost šokující a mnohdy i nepochopitelné. Ale dost jsme se nasmáli a hlavně udivovali, co se v tom filmu děje. Ale jinak nic moc.(8.6.2014)

• linger

Uvodne titulky nalakaju divaka akoby na uplne iny film - spojenie hudby, jazdy na skejte naboso, stokarskych verejnych hajzlov a animacie o bakterialnych priserkach slubuju zabavny film, ktory sa berie s rezervou, opak je vsak pravdou. Vedela som co mozem ocakavat - o knihe pocul asi kazdy, rovnako o tom, ze je plna nechutnosti suvisiacich so zenskou ne/hygienou. S tym by som sa vedela zmierit, napokon tento fakt nalakal vacsinu ludi do kin. Hlavna "hrdinka" je vsak hroozne nesympaticky, protivny a rozmaznany fracek a vo svojich 18tich rokoch pokusa "zjednotit" svojich rozvedenych rodicov pri svojej nemocnicnej posteli. Tato myslienka by mohla byt snad aj dojemna, v rodinnom americkom filme 30 rokov starom s hlavnou postavou vo veku 8 rokov, ktorej najlepsi kamarat je pes, najlepsie bernardin. Emocionalno - psychologickou analyzou spomienok sa dozvedame, ze Helen mala tazke detstvo s vadnou matkou a otcom. Moze byt v tomto pripade natieranie sa menstruacnou krvou ci zvyskami vyoperovanych hemeroidov ta spravna terapia? Nie - ta zenska je proste na hlavu. Okrem sebaposkodzovania, vyjedania soplov, vytierania spinavych zachodovych dosiek vaginou a inych hobby je aj drza (tj. "rebeluje"). Jej rodkaci, hoci maju kryty bazen v dome, to s vychovou zjavne nezvladli. Co mi pripomina stary vtip: "Mama vola na otca: "Pod sa pozriet, nas syn je sadomasochista, co s tym urobime?" Otec: "No, mlatit ho asi nema cenu...". Najvacsi WTF moment je koniec, kedy hanblivy blondavy osetrovatel z nemocnice opusti svoju peknu priatelku nemocnicnu sestru, aby sa dal dokopy s tymto. Preco??? Takze, hrba nesympatickych postav, chaba myslienka, tazko uveritelny zaver. Sense? This makes none.(9.6.2014)

• carlos.s

Od kdy se pouští porno do kina? Nechápu. Každopádně tenhle film je jedna velká zvrácenost a nechutnost. Ať už jde o čtyry honimíry masturbujícími nad jednou pizzou, vystříknutí prasklých hemeroidů do obličeje doktora a nebo spousty jiných podobných scén, kterými se ve filmu nešetří.(3.8.2014)

• blondboss

Nemecká produkcia ma vždy vie niečím prekvapiť. Tak ako ma Liečiteľ prekvapil svojou monumentálnosťou, tak ma Vlhké miesta prekvapili svojou priamočiarosťou, ale bohužiaľ aj nevkusom. Každé priame zobrazenie určitej postavy by sa malo robiť s vkusom a v rámci istých medzí, tu to už podľa môjho názoru dosť tvorcovia prepískli a ja som po skončení filmu skôr rozmýšľal nad situáciou, kedy si dve dievčatá vymenili medzi sebou krvavé tampóny, ako nad samotným námetom a pointou filmu. Tým pádom tu niečo nesedí a preto u mňa ťažký podpriemer. 35 %(5.3.2015)

• cobislav

Tento výtvor mi doporučil známý a bylo mi řečeno, že se mám připravit na nějakej ten fekální humor, se kterým nemám vůbec problém, ale nečekal jsem celý film věnující se jednomu análu. Hlubší emocionální konflikt hlavní hrdinky mě vůbec nezaujal, takže se jednalo spíše o ztrátu času. 35%(10.7.2015)

• mira007

Hodně šokovej film , který začíná dost nechutným způsobem. Moderní, svižné, barevné ale moc dobře se na to nekoukalo. Vždy oceňuji odvážnou nahotu ve filmech, ale tady to nijak nepomohlo.(1.10.2016)

Šokující? V dnešní době ne. Nechutný? Ale jděte. Není to žádný veledílo, ale taky to není špatnej film. Musím říct, že z hlavní herečky jsem nemohl spustit oči, její výkon stojí za vidění. Že je film plnej klišé a příběh není skoro o ničem, není její chyba. Dal bych tři, ale kvůli ní jednu hvězdu přidám.(22.11.2013)

• Ssheeni

Nuda, nuda a jeste jednou nuda. Jeste nikdy predtim jsem neodesla z kina uprostred filmu. Nejsem puritan a asi bych hlavni hrdince odpustila i to neustale ocichavani posevniho sekretu kdyby tento film mel nejaky dej. Dej zde vsak budete hledat lupou. Shlednuti v kine rozhodne nedoporuju,kdyz uz tak si pockejte na dvd.(1.12.2013)

• ivanlaris

Skutočný filmový odpad. Vydržal som až po holenie análneho otvoru, chuť som mal vypnúť to už pri sedení na zatopenom mestskom hajzli... Totálny hnus!(20.3.2014)

• Bagipycoo

Neradi si sedáte na veřejných záchodcích na prkýnko když váš chytne sraní ? Zde vás hlavní protagonistka naučí že tuna toaletního papíru není potřeba, pokud zrovna máte vagínu ! Zkratka vtom to filmu je hodně němectví ,ale jinak film je celkem o ničem.(14.8.2014)

• Rollo_Tomasi

To, že Němci jsou úchyláci, je dlouhodobě známo. Poslední německé "normální" porno skončilo sérií Josefiny Mutzenbacherové, která přišla o panenství se svým bratrem a šukala se svým otčímem. Tohle je ale jiné kafe! U filmu jsem nevěděl, jestli ho mám dokoukat, protože jsem měl několikrát namále a už, už jsem zkoumal obsah svého žaludku. Kdybych se u toho natočil, tak bych si asi nějaké to euro vydělal, protože by se určitě našlo několik chlípných Němčourů, kteří by za to neváhali zaplatit. Kdybych se u toho ještě posral a svými výkaly se pomazal nebo, nedej bože, je sežral, tak bych byl asi rovnou nominován na německého PerversOscara. Jistě se tady najde několik jedinců, kteří nechuťárny typu analýza špinavého hajzlprkénka a následný orál, výroba pizzy, pokrevní sesterství a trable s homemade tampóny, trable s hemoroidy apod. ocení jako vkusný humor. Nebo je snad takové prasárny rajcují? Tyto prasárny pro mě opravdu nejsou. Nezlobte se na mě, ale tyto praktiky pro mě opravdu nejsou. Bluéééééééééééééééééé!!! P.S. Jsem zvědavý na komentář páně Verbala. :-)(17.8.2014)

• ZetDaElO

Chcieť sfilmovať podobnú knihu je ako dabovať české filmy do slovenčiny - nejako to nemá zmysel. Film sa snaží byť za každú cenu poburujúci, ale keď sa divák prehryzie množstvom tekutín vychádzajúcich zo všetkých ľudských otvorov, zistí, že vlastne ide o veľmi podpriemerný príbeh jednej psychicky nevyrovnanej pubertiačky. Naškodu je, že scenár takmer v plnej miere kopíruje predlohu, aj keď iba okrajovo dáva priestor avokádu, ktoré je vyobrazené aj na titulke knihy a pre hrdinku dôležité. Uchopiť príbeh iným spôsobom, možno viac depresívnym, bolo by aj hodnotenie úplne inde. Pretože snahu tvorcov o zaujímavé remeselné spracovanie sa rozhodne poprieť nedá. 4/10(1.9.2014)

• Brabec

Helen je dle mého názoru zobrazením typické perverzní Němky s oblibou v nechutnostech nejhrubšího zrna. Užijete si plně všemožných nechuťáren od olizování jeté tělocvičné kozy, výrobu bonbonů ze spermatu, hromadné ejakulace na pizzu, stírání zadělaných prkýnek na veřejných záchodcích genitáliemi, přes úmyslné natržení svého konečníku po operaci hemeroidů o kličku na nemocničním lůžku až po výměnu zakrvácených tamponů se svou nejlepší kamarádkou.(15.11.2014)

• Brenda.Ch

Film by se pravděpodobně líbil učiteli malířství ze seriálu Six feet under, protože ten zastával teorii, že dobrý obraz je ten, ze kterého se mu chce zvracet. U filmu jsem měla chuť zvracet v podstatě pořád. Jakási dějová linie, nástřel jakéhosi sociálního tématu, to nebylo špatné. Ale samotný fakt, že cáklí rodiče málokdy vychovají psychicky vyrovnané jedince, je k ničemu, když se na něj nenabalí dobré zpracování. O tom, jaké bylo toto zpracování, je možné vést diskuzi, v mém případě se spojuje pouze s dávením a záchodovou mísou, kterou to celé začalo. A tam jsem to také na konci spláchla a budu ráda, když to odpluje, nejlépe do čističky odpadních vod. :-)(3.1.2015)

Tento film vede spíše k zamyšlení než k vizuálnímu zážitku. Ale stoji za to se na něj podivat.(5.1.2015)

• +sfinx+

Tam, kde je Nymfomanka vzrušující, je tahle bláznivá holka pouze nechutná. Film o divné holce se zvláštním zraněním, hloupým výrazem, arogantním přístupem a oprsklou matkou. Celkem vzato ubohá romance o úchylačce a zprvu normálním, na konci beznadějně hloupém lapiduchovi.(23.1.2015)

• lacerta

Čekala jsem odvážnou komedii a dostala nudu s hemoroidama. Pár věcí bylo celkem vtipných, ale nuda a nechutnost jaksi převyšovala...(1.2.2015)

• Georginek

Ty němci. Bez pointy a málo nechutný.(13.8.2015)

Bezesporu zajímavý film, kde se občas směju, občas se obdivuju zajímavému zpracování, i ten psychologický rozměr snímku ujde.. ale ty nechutnosti mě odrovnaly, zajímaly by mě reakce pubertˇaček v kině. Shlédnuto na HBO GO.(17.11.2015)

• Rian_witcher

Obávám se, že tak, jak zde tvůrci prezentují dívčí dospívání, se nechová ani svěřenkyně ústavu choromyslných. Nechutnost na zvracení z toho čiší od úvodních záběrů filmu. A přesto, že zde nahotou tvůrci nešetřili, jediné co se mi při sledování dementního chování Carly Juri zvedalo, byl žaludek.(4.3.2018)

• DannyVlk

Posledních deset minut shodí celej film. Holka si znovu roztrhne zašitou díru, jen aby dala znovu dohromady rodiče, kteří se dohromady opravdu dají a ještě se díky tomu do ní zakouká zdravotní bratr... Jako vážně?(21.1.2019)

• Kosir

Podle mně půjde o to v jakém věku a s jakými zkušenostmi se na to díváte. Já hlásím spíš nudu.(22.11.2013)

Na film jsem do kina došel unavený a s vidinou toho, že si prostě kecnu a dvě chvíli si dáchnu, nebránil jsem se ani usnutí. Jenže. Na plátně jsem viděl tak neskutečně hnusný, vlastně dobrý film, který mi nedal ani špetku odpočinku. Není to geniální počin, ač mi nevadí žádná hororová podívaná, v této komedii jsem některé záběry vidět nechtěl. Myslím, že film nechává perfektně pracovat vlastní fantazii. Nečekejte, že jdete na megabiák, nečekejte speciální efekty ani dramatickou zápletku. A přesto bych každýmu doporučil na film jít. Navíc, kdo někdy zažil perverzně ulítlou ženskou, myslím, že ve filmu jí najde. Na závěr doporučuji partnerky s sebou nebrat, některé to může fakt pohoršit (vlastní zkušenost)(2.12.2013)

Film, který možná dost lidí šokuje, ale podle mě šokovat není jeho hlavní účel. Má působit na společnost svázenou všemožnými předsudky a představami o normálnosti a považováním jinakosti za divnost. Já osobně jsem se bavila, většinu věcí jsem nepovažovala za šokující či bytostně nechutné či rozcházející se s mým způsobem myšlení (ikdyž musím uznat, že vyměňování tamponů je opravdu nechutné a nedokážu si představit nikoho, že by zrovna tohle považovat za stvrzení hloubky přátelství). Myslím, že každý alespoň nějaké podobné věci dělá, jen se o tom prostě nemluví. Film k pobavení pro někoho, komu nevadí nechutnosti a dokáže si z nich udělat srandu. Navíc kvalitně natočený.(17.3.2014)

Hodně explicitní scény, od pohledu úchylná představitelka hlavní role, výborné úvodní titulky a šokující první scéna. Jinak dějově průměrný film, který si zasluhuje 70% -> 3*.(23.8.2014)

Je to celkem masakr. Proti tomuhle je Bruno romantická komedie. Chvílemi stranda, chvílemi na blití.(12.12.2014)

• Crejdl

Asi nemám silný žaludek, ale u tohodle filmu vám rozhodně nedoporučuji jíst a vlastně jej nedoporučuji ani na lačno. Po prvních minutách jsem si říkal že už ten humus musí skončit, ale nevydržel jsem a tenhle nechutný brak vypnul. Vrchol hnusu hodnotím velice negativně a nedoporučuji ani zapínat.(25.1.2015)

Podle toho, jak byl film prezentován, jsem očekával trochu erotiky. Jde ale víc o surové ztvárnění části života mladé divy, která to v hlavě nejspíš nemá úplně v pořádku. Nicméně až na to, že jsem se místy málem pozvracel (scéna na odporných veřejných záchodech) mě film docela bavil, má to děj i nějaký smysl... V poslední době dělají němci docela koukatelné filmy, tohle je jeden z nich, pokud ovšem nemáte vyloženě slabý žaludek.(12.2.2015)

Film tlačí na extrémnosť. Neviem, niečím si ma získal. Určite mu treba dať šancu. V niečom je taký skutočný.(23.12.2015)

• kekebreke

Pubescenti mají někdy opravdu "ulítlé" nápady. Tady si ale myslím, že je to vyšroubované uměle do extrému. Rozpolcenost rodinných vztahů se dá vyjádřit umírněněji a reálněji. Celkově to na mne působí nudně, nezajímavě a dost nechutně. Jedna hvězda za pěkná prsa Carly, jinak totálně zabitý čas, který jsem měl raději trávit ošetřením svých vlastních hemoroidů dubovou mastí.(4.3.2016)

naprostý úlet, tohle se nedá k ničemu přirovnat., někomu to nemusí vůbec připadat vtipné. možná to ani není vtipné, přesto se lze nasmát.(24.10.2018)

• A161729

Vrchol odporu a deviace šlověk který tuto humusoidní debilitu vyplodil by měl viset(16.11.2018)