Vlhká místa

Wetlands

Vlhké miesta

Komedie / Drama / Erotický

Německo, 2013, 109 min

Podle většiny komentářů soudím, že tento film lidi naprosto nepochopili. Nemyslím si, že by vás film měl šokovat, měl překvapit nějakou otevřenou sexualitou a podobným tématem, neměl vás pouze pobavit vtipnými hláškami. Tento film je pro mě příběhem mladé dívky, která se svými vnitřními a psychickými problémy vyrovnává po svém. Pokud vás film "málo pobavil a málo šokoval", tak odstraňte ze své hlavy tyhle předsudky, pusťte si ho znova a přistupujte k němu dost jinak, teprve potom vás může oslovit a nějak na vás zapůsobit.(14.2.2016)

• ConanVJ

Za prvé to neni ani v nejmenším vtipný film a ani vtipný scény tady nejsou. Za druhý je to taková nuda, že jsem to s obtížema dokoukal. Za třetí hlavní postavy mi vůbec nesedly. Za čtvrtý večně posraná postel o ničem. Vůbec ně nenapadá, co na tom filmu má být vtipnýho. Zlatý Kluci to chtěj taky........... Hlavní hrdinka hnusná jak prdel, její kamarádka to samé. Film je opravdová ztráta času. Už nikdy víc. 0% :((1.2.2014)

Občas žasnu, jak se tady na csfd (ne)prvoplánově přizabije film tím, že se nacpe do cizí škatulky se kterou se pak veze. Zcela chápu, že ten, kdo jde v daném případě na komedii, dá jednu nebo odpad, protože tady se opravdu může smát jen pervert. A ano, jde o mnohem, mnohem explicitnější distribuci úchyláren a "věcí, které se netočí" než u Nymfomanky. Celkově to ale jakž takž funguje a dokonce se objeví sympatické věci, které dávají smysl. Jako postmoderní portrét rodinky s dceruškou vcelku svěží a zajímavé, jako studie toho, jak se dají natočit věci, které už skorem jistě nikdy jindy ve filmu neuvidíte ještě víc. Slabé tři.(1.3.2015)

Možná je to revoluční teenagerská komedie, která kašle na pravidla žánru a naservíruje divákovi všechno bez servítek. Možná je to revoluční film o problematickém dospívání v nefunkční rodině. V každém případě tyto dva žánry ale nefungují v kombinaci. Už dlouho jsem nebyl z nějakého filmu tak rozervaný, protože na jednu stranu je to výtečně zahraná a výtečně natočená komedie, u které jsem se na mnoha místech smál, na mnoha místech aktivně WTFoval, ale také na mnoha místech vrtěl hlavou a nechápal, co a proč se děje. Na druhou stranu jsem ještě nikdy neviděl film, ve kterém by čtyři chlapi masturbovali nad pizzou, stříkali sperma ve zpomaleném záběru a do toho hrál valčík Na krásném modrém Dunaji.(15.11.2013)

• Frajer42

Tohle alespoň mělo nějakou úroveň. Feuchtgebiete je ovšem totální hovadina. Hovadina v obou smyslech. Tedy blbost i nechutnost. Blbost samozřejmě těžce převažuje a těch nechutností je tam pouze pár, ale stojí za to. Frajerka mi v podstatě dokonale znechutila další zájem o něžné pohlaví. Přičemž po zhlédnutí mi absolutně uniká, proč je něžné pohlaví něžným pohlavím vůbec nazýváno. Když jsem si letmo přečetl pár komentářů pod filmem, tak jsem si povšimnul, že veškeré zdejší slečny se vlastně chovají úplně stejně. Což lze považovat za docela nepříjemné zjištění. Přiznávám, že jsem se párkrát pousmál. Především scénka s pizzou, kterou její čtyři stvořitelé dokonce nakonec obohatili troškou sebe sama, neměla chybičku. Bohužel, drtivá většina stopáže je absolutně o ničem a je příšerně stereotypní. No jo, Německo odhalilo svoji pravou tvář. Tohle oni milují. Tím se oni baví. Ještě že jsem na tom nebyl v kině. Připadal bych si tam jako největší hovado a absolutní debil. Takhle debilní příběh jsem snad roky neviděl. Frajerka se nemyje, vaginou vytírá posrané veřejné záchodky a fláká holení intimních partií. Jednoho krásného dne si rozřízne hemeroid, či co a skončí v nemocnici, kde se zamiluje do nesmělého ošetřovatele. Z toho bychom se měli zřejmě všichni udělat a napálit sem minimálně 6 hvězdiček. Úplně mě to minulo. Odpad.(1.3.2014)

• hous.enka

Vlhká místa mi rozhodně nepřijdou nijak skandální v době, kdy už všechno vlastně bylo natočeno mě nerozhodí holení ani honění, natož erekce či menstruační krev pěkně zblízka. To už jsme ale viděli jinde, že ano. Zbývá tedy jen film o nemocné holce, co má problémy s rodinou a hemoroidy. Myslím, že scéna skokem do matčiny náruče celý film velmi dobře vystihuje. A musím přiznat, že ani knížka nenabízí žádnou přidanou hodnotu, takže za mě dost zklamání, neb jsem očekávala generační výpověď soudobé generace.(1.2.2014)

• JohnCZ

Pro fandy úchylností a pseudoartovek asi ráj na zemi, ale na mě tohle bylo fakt moc. Takhle nechutnej a zvrácenej film jsem snad ještě neviděl. Snímek, kterej se snaží lákat do kina na ty nejlacinější triky a když jsem už jsem začínal mít pocit, že to zas tak hloupé nebude a ona zvrácenost bude mít nějakou hlubší pointu, film mě během pár chvil vyvedl z omylu. Feuchtgebiete je jen hloupá snaha napodobit Larse von Triera.(25.9.2014)

• javak810i

Ohne Kommentar...das muss man selbst sehen. :D(19.11.2013)

• Asgy

Docela hezky natočený film o ničem. Když už mě má něco šokovat, chtělo by to nějakou pointu, tu jsem zde nenašel.(1.12.2013)

• Cimr

Když film začal velmi dynamickou sekvencí skejt - hemeroidy - mikroskopická jízda kolem bakterií na záchodovém prkýnku, byl jsem docela nadšený. A protože jsem už věděl o nízkém hodnocení zde i v recenzích, říkal jsem si, co je špatně? Že by diváci byli tak strašně šokováni tím, že i mladé ženy mají hemeroidy? A dostal jsem se do stavu, kdy jsem snímku začal fandit - tak pojď, co ještě těm pokryteckým maloměšťákům předvedeme? Jenomže pak se to zlomilo. Nejsem schopný říct přesně kdy, ale najednou jako by se film změnil v úplně jiné dílo. Dívky se pomazávají menstruační krví, Helen se probudí celá zadělaná od průjmu, pak si schválně zarazí ostrý okraj postele do zadku, bílou pietu pomaže krví ze svých hnisajících vředů... Z cool a skvěle natočené věci se náhle stává výplod chorého mozku vyprávějící o dívce, která se v sexuálním vývoji zatím nedostala za anální období. Divák se nestačí ptát - proč tohle všechno? Prvoplánové ,,šokování" z jednotlivých scén úplně stříká - přitom podobné (i mnohem horší) věci dělali už akcionisté v Rakousku 60. let. Tehdy to bylo převratné, dnes už je to jen trapné. Je vidět, jak se tvůrci snažili vytvořit kultovní dílo, ale jaksi si neuvědomili, že se to nedá udělat ,,uměle" neboli jen tak, že si řeknu - natočím něco kultovního. Například ta scéna s pizzou. Muži v detailu onanují, načež jejich semeno dopadá na pizzu za doprovodu hudby Johanna Strausse. Je očividná snaha napodobit třeba moment, kdy pračlověk v Kubrickově 2001 vyhodí do vzduchu kost za hudby jiného Strausse. Jenomže tam jde o pečlivě vymyšlenou kompozici - obraz a hudba se dokonale spojí a scéna vychází z děje příběhu a geniálně ho doplní. Kdežto ve Vlhkých místech prostě Helen řekne ,,Řeknu ti historku - holky si objednaly pizzu a byly hrubý, tak se pizzaři rozhodli, že se jim pomstí a na tu pizzu se vyhonili." Konec. Žádný přesah - kdyby tam tahle odbočka nebyla, vůbec nic by se nestalo. Byť zajímavě natočené, je to úplně zbytečné a marné, takže to nemá šanci zkultovnět. Tohle všechno laciné šokování má nakonec za následek, že Helen (Carla Juri), která by nám zřejmě měla být velmi sympatická svým nekonformním pohledem na svět, se chová jako totální sobecká a labilní kráva. Divák se nestačí divit, proč vcelku sympatický lékař Robin opouští svoji milou přítelkyni kvůli téhle pizdě, co je neustále jen vulgární a pomazává se různými tělními tekutinami. Konec proto vyznívá velmi rozpačitě. Je to velká škoda, protože jak už jsem psal - začátek si mě získal a několik momentů (malá Helen skáče ze zídky do matčiny náruče) je opravdu pozoruhodných. Nakonec se to ale utopí ve snaze být za každou cenu kontroverzní. S úvodním citátem o tom, že tento film je zkažený a tvůrci by se měli každý den radši modlit k Pánu - který zpočátku vyvolá satirické úšklebky - se nakonec jistě nejeden divák ztotožní.(5.12.2013)

někde za tím vším je docela zajímavý příběh o mladé slečně, co by chtěla mít úplnou rodinu.. nicméně to všechno nad tím je docela silný zážitek. 3* protože z toho mám dost rozporuplné pocity(8.12.2013)

Sociální teenage drama zapečené do absurdního koláče s příchutí menstruační krve, semene a hemeroidů. Když si odmyslíte všechny ty nechutnosti, zbyde jen mělká báchorka o tom, jak je život na hovno, když se máma s tátou nemají rádi. Místy je to ovšem velmi vtipné a přes všechny ty odpornosti je hrdinka celkem sympatický kvíteček. Jedno zhlédnutí vás nezabije.(25.11.2014)

Film o tom, že "něžné" pohlaví dokáže být také pěkně nechutné a lepší je se neholit.(3.2.2014)

Asi nebyl nejlepší nápad objednávat pizzu před tímto filmem. Ale jinak jsem si u té scény napůl cvrnkla do kalhotek záchvatem smíchu a napůl se schovávala do deky, jak to bylo vlastně nechutné.... což se mi v průběhu snímku stávalo dost často. Někdy převládla ta vtipná stránka, někdy ta nechutná... ale v podstatě celou dobu se mé pocity pohybovaly na velmi tenké hranici pobavení/nechutnost. Např. utírání záchodového prkénka svým pozadím na hajzlech, kam by nevkročila snad ani krysa? Rozhodně převládla stránka nechutnosti. Záběr, kdy olizuje kozu (nebuďme hned tak sexuálně chtiví.... mám na mysli kozu jako cvičební nářadí) už asi všem při olizování něčeho s podobným povrchem uvízne v hlavě - rozhodně stránka pobavení a taky zděšení se, aby se mi to posléze nevybavilo. Pokrevní výměna tamponů, nebo když se nabodla na židli? Bleh... u toho druhého jsem si musela zakrýt oči. Porod avokáda nebo když si ten borec vzal na oholení jejího přirození čelovku? Tak tam je to jasné - salvy smíchu. A potom přišel konec... ten hrozně přeslazený konec, který se tu absolutně nehodil a za to je velké mínus. Hrozně esteticky krásně se vyvedly přechodové záběry - řízne se při holení zadku a kape na zem krev a hned vzápětí záběr na pánev v kuchyni s kousíčky červené papriky... ach ta podobnost. A poslední věta komentáře patří její matce. Její matka byla největší p**a na světě. "Skoč" - malá asi pětiletá Helen se odhodlá a skočí... matka uhne a pak jí řekne do ucha "Nikomu nevěř. Ani rodičům. Radši rozbité koleno než později zlomené srdce."(12.2.2015)

Úprimnosť sa cení, nech je akokoľvek surová aneb európska postmoderna. Takáto je duša mladých Európanov (aspoň niektorých). Mužeme o tom diskutovat, mužeme s tim nesouhlasit. Ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.(7.6.2014)

Měl jsem hlad jak vlk tak jsem na začátku filmu vytáhnul rohlík a vlašák, že budu přikusovat... Noo, po pravdě se mi to nežralo moc dobře... Vždy jsem se chtěl dozvědět něco o tom jak udržovat zdravou bakteriální flóru v mušličce, ale radši asi na lačno.. Po chvilce jsem si zvyknul a nakonec jsem to vyhodnotil jako něco co bych úplně zfleku nezatracoval... Většina komentářů se soustředí na tu šokantní složku filmu, ale ono se to snaží i o jakýsi přesah. Pravda je, že to co film chce sdělit jsme vlastně slyšeli už X krát předtím a nemuseli u toho lízat tvaroh, ale zase-vítejak....proti gustu...(2.6.2017)

Zajímavý film o tom, jak je také možné vnímat vlastní sexualitu a vlastní tělo. Je to takový pohled, který je hodně otevřený, hodně upřímný, ale přitom se snaží být i zábavný. Jsem si jistý, že se některým lidem z toho, co tu hrdinka místy dělá, může zvednout kufr, ale proč ne, pokud se takhle chce poznat.(28.3.2017)

• Marze

Zajímavé šokování. V závěru se film předstírá hlubší smysl.(13.9.2017)

Amélie z Montmartru je princeznou, Helen z Hellersdorfu prasákem. Nic proti princeznám ale tahle petarda a její duševní mindrák mi imponuje mnohem více. Helen těch nechutností napadne opravdu hodně, všechny je ale zvládá smáznout jediným úsměvem. I když mě během projekce nesčetněkrát natáhlo, stačilo vždy odvrátit zrak a nechat pracovat bránici. Filmařsky dospělý snímek, hudba, kamera, prostřihy, vše zmíněné zanechá silný dojem. Jen víc takových filmů, iniciativních.) Velice zábavný krok trochu jiným směrem.(22.9.2014)

Autoři filmu si udělali seznam " 10 věcí, které v kině rozhodně nechcete vidět " a spojili to s dramatickým příběhem jedné rodiny. Co z toho vzniklo? Film z první poloviny zábavný, z druhé série nechutných scén s výměnou tampónů, sebepoškozování a znechucování pizzy.(12.11.2013)

-4* nedivím se rozporuplnému hodnocení tohoto filmu, který je v mnohých oblastech průkopnický a přináší témata, o kterých se nemluví - natož natáčí filmy, ale je v nich velký kus lidskosti a přirozenosti. Věřím, že může většině způsobovat nechutnost a odpor, ale s dobrou vůlí a nadhledem se dá přes to přenést a za sebe musím říct, že jsem se dobře bavil. V celkovém hvězdičkovém hodnocení lehce nadhodnocuji, abych tento originální kousek zviditelnil. Ani nevím, komu bych ho doporučil, i když poučný by mohl být všem - ale citlivé a čisté duše s ním budou mít problém. Zajímavý je i tím, že se v něm neobjeví žádné ženské přirození, ale mužských je tam dost a přitom gay film to zdaleka není. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.10.2016)