Vlhká místa

Wetlands

Vlhké miesta

Komedie / Drama / Erotický

Německo, 2013, 109 min

Podle většiny komentářů soudím, že tento film lidi naprosto nepochopili. Nemyslím si, že by vás film měl šokovat, měl překvapit nějakou otevřenou sexualitou a podobným tématem, neměl vás pouze pobavit vtipnými hláškami. Tento film je pro mě příběhem mladé dívky, která se svými vnitřními a psychickými problémy vyrovnává po svém. Pokud vás film "málo pobavil a málo šokoval", tak odstraňte ze své hlavy tyhle předsudky, pusťte si ho znova a přistupujte k němu dost jinak, teprve potom vás může oslovit a nějak na vás zapůsobit.(14.2.2016)

Je to hodně nekorektní, hravé, intimní až odpudivým způsobem, ale holky tohle prostě láká. Protože si každá po takovýchto filmech typu vyměníme si spolu použitý tampon, může říct, že všechny máme stejně těžký život, ve kterém ovšem můžeme tajnými zbraněmi obrátit cokoliv ve svůj prospěch. Spousta věcí, které tam vyvádí hlavní hrdinka, jež se mimochodem své role zhostila s velkým odhodláním, by mě snad ani ve snu nenapadla. Jednou za čas si proto tyhle naprosto zvrácené počiny ráda dopřeju. Žádné velké myšlenky v tom nehledat, prostě se divit a smát.(28.2.2014)

Jediné co mě na tom filmu vážně štvalo, že je tak famózně natočený a musím ho dokoukat až do konce. Už dlouho jsem neviděl preciznější kameru, která si bravurně poradila s choulostivými intimními scénami, přechody mezi realitou, sny, tužbami a vzpomínkami a bohužel taky s četnými fekálními scénami, které jsou opravdu dotažené na hranu a občas mi nebylo úplně nejlíp od žaludku. Každopádně to asi k předloze patří. Asi si knihu budu muset přečíst. Za zmínku stojí také odzbrojující soundtrack, který spolu s kamerou a hereckým výkonem hlavní představitelky stojí opravdu za pozornost. Ovšem předem varuji, nejde o jednoduchou záležitost a chce to kus odhodlání.(25.7.2014)

• Aljak

Fanúšikovia nechutných, úchylných a zvrátených filmov si možno prídu na svoje... Ale žiaľ (alebo našťastie?), medzi takých ja nepatrím. Aj keď treba uznať, že to bol naozaj odvážny film o rôznych úchylkách ľudskej (resp. konkrétne ženskej) intimity. Hlavná "hrdinka" mi prišla nehorázne nesympatická, či už svojim vzhľadom, no predovšetkým správaním. Najviac zo všetkého sa mi páčili tie zábery z Heleninho detstva, ktoré čiastočne vysvetľujú jej nevšedné správanie. Z mnohých scén mi zostalo mdlo, ale to bol asi aj cieľ tohto podivného nemeckého snímku. Dávam 1* za odvahu, vydarenú vizuálnu stránku filmu a zopár emočne silných dialógov, ktoré stoja za úvahu. Taký srbský film Klip, ktorý bol tématicko aj štýlovo podobný tomuto, sa mi pozdával oveľa oveľa viac.(5.1.2015)

Jednoduše geil !! Fekál a přitom poetické .. :D Kniha vs. film = 1:1. Němci to umí.(16.1.2014)

• slunicko2

Ve třinácti bych asi u takového filmu omdlel. 1) Po čase začne fekální upřímnost hlavní postavy otravovat a smrdět samoúčelnou exhibicí. 2) 28letá Švýcarka Carla Juriová má pěknou tvář a zřejmě i dost odvahy.(11.4.2015)

Ako hovorí spoločné hodnotenie, je to film na 50% z každého hľadiska. Hudba ako z rodinnej drámy, dej ako predohra pre nemecký stereotyp. Postoj k spoločnosti by som postavila stranou. Ja si skôr nie som istá, aký pocit môže vyjadriť môj postoj k takýmto herečkám. Z časti to bude asi obdiv k tomu, že sú schopné sa „znížiť“ na úroveň tohto typu fekálneho, alebo tampónového „humoru“. Zaujímalo by ma, čo ich k tomu vedie. Druhý postoj by bol asi pohŕdanie. Keď to ale preberiem z inej stránky, tak je to stále kus kokotiny o jednej nehygienickej mrdke. A jej jebnutom okolí. A keby si môj žalúdok pri menení menštruačných tekutín neurobil výlet do môjho krku, a následne to nezopakoval pri pizza - príbehu, brala by som tento film omnoho pozitívnejšie. Knihu by som si ale prečítala zo záujmom. Neviem si totiž predstaviť, ako môže byť niečo takéto vyjadrené slovami.(7.10.2016)

Pravý nefalšovaný německý fekál,odvrácená strana dívčí duše i přesto zajímavý zážitek.(4.2.2014)

Dobrá práce s kamerou, slušný hudební doprovod a trochu jiná hlavní hrdinka, než obvykle v komediích pro mládež nebo "romcomech", jak se dneska říká, bývá. Jasně, chvílemi to bylo trochu nechutné, ale pořád je mi to o hodně sympatičtější, než ty přeslazené lovestory se stále stejným průběhem a zápletkou, stále stejnými klaďasy v hlavních rolích a stále stejnými happyendy.(20.12.2015)

• _DAVE_

Tak tohle již bylo opravdu za hranicí vkusu. Zcela účelné zobrazování co možná největších zhovadilostí o kterých se tady snad ani nedá rozepisovat.(8.7.2014)

Všechny nechutnosti a zvrhlosti, které jste nikdy nechtěli na plátně vidět, najdete vyskládané pěkně v řadě v tomto snímku. Pokud máte dostatečně silný žaludek, abyste to vydrželi, čeká na vás pod vším tím hnusem příběh malé opuštěné holky volající o pomoc.... Nicméně, pokud vám filmy jako třeba Antikrist nebo Velká žranice přišly už přes čáru, Vlhká místa ani nezkoušejte, vězte, že oba tyto snímky jsou proti nim odpoledním čajíkem pro starší dámy.(20.11.2015)

• grizly007

Ty vole už po pár vteřinách jsem se málem poblil, to je nechutnost nejhrubšího zrna. Hnus.(16.3.2019)

• ecceHOMMO

Na jednej strane mi prišlo fajn, že film predkladá mnohé i tabuizované a pritom bežne obyčajné veci a problémy ľudí zobrazené s ľahkým humorom, vtipom a nadsázkou. Na druhej strane tá nadsádzka a celkový obraz snímku pôsobili až príliš podivne, bez ladu a skladu a nezáživne. */**(20.3.2014)

Nechutné to bylo rozhodně, místy až tak moc, že musí být opravdu umění natočit takhle nechutný film. Upřimně si však nemyslím, že by to byl kdo ví jaký průser, vše je na hranici průměrnosti a Feuchtgebiete jsou poměrně zajímavá. Ano,s naží se pouze těžit ze své explicitnosti, kontroverze a vulgárnosti. Tohle je asi hodně o vkusu a o tom, komu co vadí. Mě bylo špatně z první scény na záchodech, zbytek nebyl tak těžký, ale zaujalo mě to. Bohužel mám problém s provedením, tři hvězdy si ale odvážná Helen rozhodně zaslouží.(4.10.2015)

• Shimargh

Odporná slečna.(16.8.2015)

Začátek namlsá na legrační a perverzně nechutnou podívanou o sexu, o honění ptáků, o masturbaci a o vůních ženského genitálu, ale bohužel, po namlsání přijdou hemeroidy a těch perverzností okolo sexu znatelně ubyde, ale i tak je film chvílema lehce nechutný (tak moc jak se píše v některých komentářích rozhodně ne) a docela srandovní. Já se bavil, důvodem nebyly prasárničky, ale film samotný. Těch 57 na imdb je spravedlivějších než zdejší hodnocení.(11.8.2016)

Vlhká místa jsou filmem pro mládež a pro ty, co se hledají. Z pohledu dospělého diváka už jen vzpomínky, co bylo a nebude. Obal filmu nechutný a místy zvrácený, obsah přesvědčivý a citlivý. Hlavní hrdince jednoznačně dávám palec nahoru, herečka byla směska obou pohlaví, velmi věrohodně hrála revoltující holku s duší dítěte, kterou podusali vlastní rodiče. A tady vidím samotné jádro a příčinu všeho kolem. Scény, které si budu pamatovat - skok do náruče matky, pizza a nasednutí na kovou kliku postele. To bylo fakt husté.(3.1.2014)

Ako fanúšik knižnej predlohy sa teším najmä skvelému výberu hlavnej predstaviteľky. Roztomilá, uletená, zábavná, lepšiu vybrať nemohli. Celkom ako Charlotte Roche v časoch Fast Forward. Film ma nesklamal, len potvrdil očakávania.(6.6.2014)

• Kacounek

Čekala jsem trochu lechtivých scén, i něco té kontroverze. Dokonce jsem si namazala k filmu houstičku. Tuto chybu vám nedoručuji, přejde vás chuť k jídlu ještě v titulcích. Každému podle jeho gusta...nám to přišlo doma přes čáru a zrak jsem musela odvracet častěji než při sledování filmu "Anakonda", a to mám z hadů fobii.(12.8.2014)

• M.i.k.e

rádoby šokující a provokativní,ale v reálu pouze otravná a nezáživná nuda s totálně nesympatickou hlavní hrdinkou...0%(4.9.2016)

Komu se libil Shortbus, uzije si i Vlhka mista. Navic predstavitelka hlavni role dokazala vsechny ty "nechutnosti-ktere-vsechny-tak-poburuji" zahrat s naprosto odzbrojujici lehkosti.(28.7.2014)