Reklama

Reklama

Taneční hrátky s Honzou Onderem

(TV pořad)
Hudební
Česko, 2013, 10 min

Účinkují:

Jan Onder, Radek Banga

Obsahy(1)

Děti se v novém pořadu České televize učí zábavnou, hravou, veselou a zároveň bezpečnou formou základy různých tanců. V každé desetiminutové lekci se věnujeme jednomu tanci. Od populárních diskotékových, přes české a moravské lidové tance, národní tance – jako americké COUNTRY nebo španělské PASO-DOBLE, po základní kroky latinskoamerické SAMBY nebo standardního WALTZU....
Cílem pořadu je POBAVIT a ZVEDNOUT ZE ŽIDLE všechny děti už od 4 let věku a motivovat je ke zdravému nenáročnému pohybu jen tak, mimochodem...
Děti se kromě tanečních kroků naučí lépe pracovat se svým tělem, dobře se k němu chovat, vnímat rytmus a „mezi řádky" si populárně nenásilnou formou osvojí i základy společenského chování.
„Taneční hrátky s Honzou Onderem" jsou zkrátka taková jednoduchá pohybová a taneční průprava pro nejmladší diváky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Pobavit a zvednout ze židle... tak tenhle cíl to docela splňuje, ale že by to mělo nějakou myšlenku, a děti to něco naučilo, to je mi líto, ale nee. V těch necelých deseti minutách Jan Onder a jeho sličná spoluinstruktorka a životní partnerka Lucie Hunčárová (plus občasná návštěva typu Taťána Kuchařová - která posledně dost vypadala, že jí někdo zapomněl říct, o co jde... ale dějí se i horší věci, že;)) dělají přesně to, na co ten čas stačí - zakřepčí s dětmi v kostýmech (od indiánů přes frak po Macha/Šebestovou), superrychle vysvětlí kroky, plus pár větami náplň toho proč zrovna tohle a takhle, v nepolevujícím kalupu to párkrát postupně projedou, přičemž používají šílené mnemotechnické pomůcky jako "jampadampa fíha fíha", a pak to dvakrát naostro vybouří a s jásotem mizí do titulků. Je to mazec, a čekal jsem od ČT nějaké základy rytmické a taneční výchovy pro děti - ale to je v zásadě moje chyba, protože tohle má být čistě o radosti z pohybu na hudbu. Problém je, že kvůli tomu neskutečnému fofru, v jakém se všechno v Tanečních Hrátkách odehrává, mám vážné obavy i o tuhle elementární základnu pořadu. Z "hýbacích" pořadů Déčka vysílaných v 17:30 je tenhle obávám se nejmíň zvládnutý. 50% ()

otík 

všechny recenze uživatele

Tohle nebyl tak špatný projekt, jak je tu recenzován. Naopak. Onder si kromě své bývalé partnerky Lucie Hunčárové občas pozval i nějakého hosta (např. Jožku Šmukaře) a pěkně to s dětmi na malém časovém prostoru rozjel. Jasně, doma toho dítko většinou moc neodtančilo, protože vše bylo ve velkém tempu, ale pěkně se na to dívalo. ()

Reklama

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Jan Ondul je úkaz. Jeho originální hláška "Hopsám si po trávě" z jedné taneční lekce věnované golfu je něco, s čím se pravděpodobně už nikde jinde nesetkáte. Svoje děti mu klidně můžete svěřit. Je neškodný jako dítě. Navíc je bude od něj dělit obrazovka. Z Ondula číší radost, zanícení, zápal. Jen jsem se divil, že až pustili na závěr hudbu, tančil dost mimo rytmus. Bylo to zřejmě dáno i osazenstvem kolem něj. Dětská taneční skupina opravdu psala. Nyní už nemám obavu o Ondulovu sexuální orientaci. Zklamání, že si s ním neužiji víc než jen a pouze taneční hrátky, už mě netíží. Hunčárová, jeho životní partnerka, ho v několika lekcích odnaučila lásce k mužům. A jde jim to spolu hezky. Akorát že se to jejich křepčení a debilnění nedá vydržet. Maximálně dvě lekce, pak odpadnete. Solidní bizár na Déčku. D jako od slova Debil. A to Ondul je. Jeho slovy, které použil ve svých hrátkách, mu vzkazuji "Odpal". Strašné! 0% ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Tanyny. Taková urychlená Vojtovo metoda pro shora trefené. Podepisuji komentář mistra Genera, který je prozatím (zcela nezaslouženě) umístěn někde pod tím mým.... a v tichosti dodávám, že Onderovo gejotoče mi nevadí tolik, jako jeho prazvláštně vytlemená ,,partnerka". Konkrétní popis aktu, při němž se dopouštím se svým pitomstvem kreací před obrazovkou, z hlediska dobrých mravů vynechám, ale je to hodně háj! Zasvěcení vědí. ()

Genero odpad!

všechny recenze uživatele

Chápu, že i pedofilové potřebují své Bailando. Dokonce chápu i tanečníka, choreografa, zkušeného lektora, dvojnásobného vítěze StarDance a mistra ČR v latinsko – amerických tancích za rok 2012 Honzu Ondera. Kdybych uměl v pravidelném rytmu šoupat nohama krok sun krok, taky bych se za štědrou apanáž od ČT:D dokázal na obrazovce deset minut tvářit jako Dád Patras. Jenom nechápu, jakého psychopata napadlo tuhle píčovinu zaplatit, natočit a odvysílat. Bohužel se to některým dětem líbí a rády přizvou k tanci i rodiče. A to si hulte, že společensky velevážený muž mého formátu klesne na mysli, když se před bednou svíjí s výrazem obecního idiota při tanci houbařů. A pak si zatleská ... ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama