Reklama

Reklama

Maria Stock

(studentský film)
Trailer

Obsahy(1)

Sebejistý debut Jana Březiny se pokouší rozkrýt zapomenutý příběh rodinné ztráty v odlehlé „vsi zázraků" Mariánské Skoky. Spolu s brigádníkem Milanem sledujeme podivné soužití otce s dcerou. Svíravé napětí stupňujícího se kruhu dění činí z jeho pátrání až lynchovsky nejednoznačnou procházku snem. (Letní filmová škola)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

dodanek 

všechny recenze uživatele

Z hlediska filmařské profesionality tenhle snímek o tisíc procent převyšuje jiné debuty z FAMU. Jenže mě tyhle filmy, kde se parta lidí s kamerou honí měsíc po lese a vyjde z toho pár prapodivných mlhavých záběrů s ambientní hudbou, o kterých ani scenárista-režisér moc netuší, co vlastně znamenají, tak nějak… nebaví a nezajímají. (LFŠ 2014) ()

Kosir 

všechny recenze uživatele

Skutečně je dobře, že se v tom filmu moc nemluví, zvuk je totiž velmi špatný, aspoň pokud jde o kopii, kterou mám staženou. Samotný "příběh" by na jedné straně potřeboval mnohá dovysvětlení, na druhé však dává divákovi obrovskou paletu možností, jak si vyložit co chtěl autor říci. Když se přikloním k té druhé variantě, tak za tuto možnost dávám *****. Ale nejen za ni. Naprosto mě dostala ta úžasná symbolika, kdy Trnková dává miláčkovi do dlaně trnky (pro začátek). Panenko skákavá - a on pecku hned vyflusne, místo aby si ji schoval. :-) ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Film pojmenovaný podle zaniklé vesnice Mariánské Skoky, kde se natáčel. Výrazným objektem je zdejší kostel Navštívení Panny Marie, což se vlastně docela hodí k postavě dívky, která se stává vlastní matkou. Dobře navozená atmosféra, do hněda zbarvený obraz, ale nějak mi vadí, že jsem nepochopil konec. ()

CiTrus007 

všechny recenze uživatele

Síla tohoto snímku je především v poetické atmosféře, kterou kolem sebe vytváří. Scénář jsem rozhodně nepochopil celý a myšlenka za ním mi bohužel také uniká. 5/10 [KVIFF 2014] ()

Mylouch 

všechny recenze uživatele

Krásné typy mladých hrdinů, pro jejichž představitele mám od prvního okamžiku slabost, ve snově mrazivé atmosféře krajiny tam někde na okraji. 3-4* ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama