poster

Maria Stock (studentský film)

Drama

Česko, 2013, 50 min

Režie:

Jan Březina

Scénář:

Jan Březina

Kamera:

Jan Skriečka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mylouch
  ***

  Krásné typy mladých hrdinů, pro jejichž představitele mám od prvního okamžiku slabost, ve snově mrazivé atmosféře krajiny tam někde na okraji. 3-4*(23.11.2013)

 • CiTrus007
  ***

  Síla tohoto snímku je především v poetické atmosféře, kterou kolem sebe vytváří. Scénář jsem rozhodně nepochopil celý a myšlenka za ním mi bohužel také uniká. 5/10 [KVIFF 2014](7.7.2014)

 • Slarque
  ***

  Film pojmenovaný podle zaniklé vesnice Mariánské Skoky, kde se natáčel. Výrazným objektem je zdejší kostel Navštívení Panny Marie, což se vlastně docela hodí k postavě dívky, která se stává vlastní matkou. Dobře navozená atmosféra, do hněda zbarvený obraz, ale nějak mi vadí, že jsem nepochopil konec.(15.7.2014)

 • dodanek
  *

  Z hlediska filmařské profesionality tenhle snímek o tisíc procent převyšuje jiné debuty z FAMU. Jenže mě tyhle filmy, kde se parta lidí s kamerou honí měsíc po lese a vyjde z toho pár prapodivných mlhavých záběrů s ambientní hudbou, o kterých ani scenárista-režisér moc netuší, co vlastně znamenají, tak nějak… nebaví a nezajímají. (LFŠ 2014)(2.8.2014)

 • Kosir
  *****

  Skutečně je dobře, že se v tom filmu moc nemluví, zvuk je totiž velmi špatný, aspoň pokud jde o kopii, kterou mám staženou. Samotný "příběh" by na jedné straně potřeboval mnohá dovysvětlení, na druhé však dává divákovi obrovskou paletu možností, jak si vyložit co chtěl autor říci. Když se přikloním k té druhé variantě, tak za tuto možnost dávám *****. Ale nejen za ni. Naprosto mě dostala ta úžasná symbolika, kdy Trnková dává miláčkovi do dlaně trnky (pro začátek). Panenko skákavá - a on pecku hned vyflusne, místo aby si ji schoval. :-)(26.9.2013)