Láska. Bohatstvo. Nenávisť. Dve znepriatelené rodiny spája jediná vec. Láska dvoch mladých ľudí, ktorých od seba neodlúči ani ich pôvod. Znepriatelené rodinné klany nemôžu byť viac odlišnejšie, no proti ich vôli ich spojí svadba. Adaptácia romantického seriálu Ruža vjetrova, ktorý už dve sezóny úspešne vysiela chorvátska televízia RTL a je aj jeho licencorom. Jeho autorom je Dinko Paleka a pod slovenskú verziu sa podpíše Andy Kraus, autor úspešných projektov Panelák, Keby bolo keby či Pod povrchom. Klan je príbehom dvoch rodín, ktoré by už nemohli byť odlišnejšie a v láske sa vzájomne nemajú. Proti ich vôli ich však spojí svadba! A problém je na svete. (oficiální text distributora)

klapqua odpad!

Ty vogo, toto je normálne ale už opovážlivosť zas a opäť recyklovať ten istý námet ešte aj s tými istými hercami!! Skôr ako Klan by som to nazvala Klon!! Hviezdu by som možno dala, keby to bolo aspoň schopne natočené, ale tie papundeklové interiéry a ešte papundeklovejšie herecké výkony... V porovnaní s týmto mi už aj Skysnuté víno príde ako veľdielo a to je teda čo povedať! Inu, televízia nie že umrela, ale rovno zdochla a teraz smrdí na sto honov, hanba! ()

Mahoney.

Ono tých našich seriálov je už strašne veľa. Jojka sa snaží predbehnúť Markízu za každú cenu. Panelák konkuruje Búrlivému vínu. Farma Vyvoleným. Chlapi neplačú Klanu. A všetky tie seriáli sú na jedno kopyto. Rodinné drámy. Mohlo by sa na obrazovky vrátiť napr. Mesto tieňov. Náš najlepší krimi seriál.. ()

roman4794

Nechápem čo všetci pindáte,mne sa to náhodou páči.Síce vždy je čo vylepšovať,ale ja som sa dostal do deja a baví ma to.Len herecký výkon Kristíny Svarinskej a Patrika Vyskočila ma nejako nepresvedčil,vôbec sa mi do toho seriálu nehodia.Teraz po novom roku 2014 ako znova vrátili seriál na obrazovky sa títo dvaja hlavní predstavitelia objavujú na obraze čoraz menej a menej.Zato musím pochváliť herecký výkon Ľubomíra Pauloviča ktorý hrá svoju rolu excelentne,úplne sa do hodí do role veľkopodnikateľa Hodáka,ktorému patrí celé mesto,každý sa ho bojí,je to veľký žralok.A taktiež jeho hereckú sestru Ninu(Dagmar Bruckmayerová)Toť asi všetko odo mňa.Pre mňa 3* :-) ()

MM_Ramone odpad!

Súkromná, komerčná stanica JOJ sa už po druhý krát pokúsila namotať prostého televízneho diváka na ich "Klan". No zdá sa, že im to zasa nevyšlo. V konkurencii podobne stupidných seriálov to opäť neobstálo. Na "Klan" sa takmer nikto nepozerá. Ja som to skúsil, ale taktiež to bolo nad moje sily. Filmárska a scénaristická primitivita je v tomto prípade tak silná, že sa to nedá vydžať. Fakt sa na to nedá pozerať. Kráľovi slovenských telenoviel, Andy Krausovi, už dochádza dych. Melie z posledného. Prestal byť zaujímavý. On aj celý jeho Ku-Kraus-"Klan" je odpad! ()

TONYNKO odpad!

Úžasný seriál. Dosť cestujem a v každom štáte počujem chvály na tento seriál ( celosvetovo úspešný ). Divím sa že JOJka na tento klenot moc neupozorňovala v reklamách ( bol zázrak natrafit na jedniné promo lebo vobec nebolo v každej reklame :-) ). A začal som ho pozerať. No proste som žasol! Nikdy nevidený námet ( skvelý nápad dve rodiny ktoré sa neznášajú a dvaja mládenci z týchto rodín sa do seba zamilujú :-) ), skvelé herecké výkony ( neopozeraný herci ) a úžasná hudba. 10/10 ( asi všetci pochopili že jediná pravdivá vec na tomto komente je to že som to začal pozerať a že dosť cestujem :-) ) ()

• Seriál bol pre nízku sledovanosť po štyroch odvysielaných epizódach stiahnutý z obrazoviek televízie JOJ. (Johnny.ARN)
  • Klan vznikol podľa licencovaného formátu spoločnosti FremantleMedia The Clan. Tá ho prvýkrát predstavila v roku 2011 na veľtrhu v Cannes. (tommy187)
  • Prvé promo seriálu sa natáčalo v Rakúsku. (tommy187)