Začátek 90. let přinesl do Polska řadu změn. Byla tu euforie ze svobody, ale také nejistota ohledně budoucnosti. Čtyři zdánlivě šťastné ženy různého věku se rozhodují, že je čas změnit své životy, bojovat za štěstí a splnit si své touhy. Jeden z nejvýraznějších a nejtalentovanějších polských režisérů současnosti Tomasz Wasilewski přináší syrový portrét milostných vztahů, zachycený precizní kamerou Olega Mutua. (Artcam Films)

Fajla

Tři nebo čtyři ženské a jejich "trable s láskou". To je přeci popis, který zní slibně. Tak proč to tak nakonec nebylo? Všechny hrdinky jsou úplně na pěst. Všechny jsou totálně vydepkované, a ještě k tomu většinou z ničeho. Kdyby to bylo aspoň z těch komunistů, co jim tam taky vládli, tak by se s tím člověk aspoň mohl ztotožnit. Z filmu jsem byl tak zoufalý, že při jednom z "překvapivých" zvratů (malé děcko zahučelo pod led a už nevyplavalo) jsem se musel nahlas smát. Logicky jako jediný a hned jsem se tak pasoval do role asociála v publiku. Naprosto nechápu, jak to v Berlíně mohlo dostat ocenění za scénář. Scénář se pro mě rovná příběh a ten tu byl vážně nepřítomný. A co na tom, že se ty 4 hlavní hrdinky v "ději" tak hezky "potkávají". Už těch uvozovek bylo hodně na jeden komentář. Přetrpěno na 51. KVIFF, za 40%. ()

RickyFitts

Velmi pěkně natočené, skvělá atmosféra, skvělý výkony, sympaticky nebojácné scény a spousta hádanek, co se vlastně tvůrce snaží říct. Až moc. ()

SAINTS

Film je zasadeny do taživeho vnutorneho sveta štyroch ženskych hrdiniek.Všetky tužia po laske a ich životy nie su priliš vesele .Hlavne ženske hereske predstavitelky si za svôj vykon v tomto filme zaslužia uznanie.Spojene štaty lasky su bezutešnym a chladnym filmom ktory ponuka detailnu pitvu ženskej frustacie.Netreba opomenut vybornu kameru Olega Mutu a kvalitny scenar. ()

deathoccurs

A keď som už začala viac vnímať osobu na plátne a skoro pochopila jej zmýšľanie zrazu sa vyparila a objavila sa iná. Natočené geniálne avšak nedalo mi to vôbec nič. Žiadne emócie, nič. Akoby som išla do nového obchodu kúpiť rožky a späť domov. Obchod síce vyzeral zaujímavo, ale neočaril ma. ()

Zed70

To bylo takové drama, že jsem po prvním příběhu málem usnul. Neodešel jsem jenom proto, že mě zajímalo, jestli to alespoň na chvilku bude zase bavit. Takové chvilky byly, ale tak rychle jak se objevily, zase zmizely. Malarkey to napsal dobře. ()

blondboss

Tento poľský snímok ma v prvom rade prekvapil svojou priamočiarosťou a úprimnosťou, kedy podáva divákovi spleť vzťahov a životných osudov v počiatkoch kapitalizmu a podáva to miestami aj dosť drsným spôsobom. Wasilewski natočil naozaj odvážny snímok a musím povedať, že som čakal väčší prúser. Jedná sa hlavne o riadny psychologický výmol, ktorý nesadne každému a ktorý celkom určite zamáva divákom. Mne to trošku zívalo prázdnotou, ale holt, to sú európske artové filmy. 60 % ()

Finále Plzeň - Grande finále domácí tvorby

Finále Plzeň - Grande finále domácí tvorby

12.04.2018

Zpráva všem, kdo mají rádi český a slovenský film! V Plzni koncem dubna proběhne už 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který nabídne to nejlepší z česko-slovenské filmové, televizní i… (více)