Captain America

Kapitán Amerika

Akční

USA / Jugoslávie, 1990, 97 min

• Derek

otrasný paskvil, ale čo som mal čakať od režiséra akým je legendárny brakotvorca pyun. tento "skvost" je ultra lacná blbosť bez zaujímavých akčných scén, plná otrasných nehereckých výkonov a tak stupidného scenára, že to až bolí. snáď jediné pozitivum tejto filmovej perly je celkom slušná maska úhlavného nepriatela red skulla.(24.3.2004)

• M.Macho

Skutečně transcendentní zážitek! Hodinu a půl čekání na závěrečný souboj je vyplněný řadou nesmyslných, špatně napsaných a toporně zahraných dialogů. Kde jsou ty doby, kdy blondýny byly zásadně kladné a brunety záporné postavy a bylo jedno, jestli průstřel krvácí a prezidenti chodili učesaní i když byli zdrogování. Kde jsou ty doby, kdy prezidenti dávali levý hák urostlým mladíkům s beretami a bodří hrdinové zlikvidovali bombu tím, že shodí špatně namaskovaného mutanta ze skály. Kdo ty doby hledá - chce vidět Kapitána Ameriku. Nepovedený Wolfenstein s dost špatnou italskou detektivkou a o to horším konspiračním dramatem. Jediné, na co se dalo koukat byly exteriéry - a i ty dokázaly vytvářel pocit napětí, jak je jich pro takový skvost škoda.(5.7.2013)

• blackJag

Nechce se mi věřit, že taková chujovina vznikla jen rok po Burtonově BATMANovi, a že někdo měl tu drzost počítat do hlavní role s Dolphem Lundgrenem (vedle jeho o rok mladšího PUNISHERa tato poloamatérská srágora ani neležela) nebo Arnoldem Schwarzeneggerem. V případě, že by se tak stalo, bylo by finanční krytí projektu asi z jiné sféry, přesto si stačí uvědomit jméno na postu režiséra a jsme doma. Albert Pyun sice netočí jen vyložené sračky (namátkou Van Dammův KYBORG), přesto si v nich musí hodně libovat, protože jeho filmografie je jich plná. Pyun tady “úročí“ své letité zkušenosti režiséra skutečně důkladně. Nastavení jednotlivých scén už nemohlo být méně nápadité, výběr herců více tristní a jejich snaha neméně hodna výsměchu. Už jenom ta představa nechat někoho z vážným obličejem pobíhat po světě v pestrobarevném neoprénu a gumákách je hodna maximálně tak zájmového kroužku žáků prvního stupně základní školy. Kdyby se ještě jednalo o dílo ze 60. nebo 70. let, kdy televizní obrazovky brázdil BATMAN Adama Westa, to bych oko přimhouřil, protože takto komiksový žánr ve filmu postupoval, tohle Pyuno dílo ale vrací vývoj o celé dekády nazpět a to je v případě, že nejde o filmařskou poctu (nebo klidně parodii) smutné. Pyunův CAPTAIN AMERICA je skutečně seconhandová komiksová taškařice, která si nezaslouží pozornost z jiného důvodu, než že bude sloužit jako odstrašující případ. II Scénář: Stephen Tolkin, Lawrence Block. 10%(21.9.2011)

Vôbec si nemyslím, žeby si tento snímok zaslúžil takú extrémnu kritiku. Nieje to rozhodne žiadne veľdielo, ale je to poctivé béčko so všetkými svojimi kladmi a zápormi. Z môjho pohľadu ide o jeden z najviac stráviteľných filmov Alberta Pyuna, ktorý sa tu mierne prekonáva a taký úvod odohrávajúci sa v Taliansku v roku 1936 je veľmi vydarený. Takže hor sa do tejto komiksovky, ktorá hodinu aj pol nudiť určite nebude.(2.12.2011)

• PKD

Tohle prostě musíte vidět! Kdo neviděl,neuvěří. A kdo viděl,tak nejspíš taky:-))) Elektra s Batmanem a Robinem jsou klenoty ve srovnání s tímto. I když je otázka,zda je tento film v rámci comics univerza vůbec hodnotitelný. Prostě,nefalšované a ryzí Cčko jak vyšité. Jako quilty pleasure ovšem za 3hvězdy. A 300% dávám klerikovi,páč jsem z toho jeho mikro komentu,měl 10min.záchvat smíchu:)))(8.7.2017)