Captain America

Kapitán Amerika

Akční

USA / Jugoslávie, 1990, 97 min

• joker.george

K tomuto filmu jsem se vlastně ani nedostal náhodou. Jednou jsem si takhle hledal informace a videa k Prvnímu Avengerovi a po čase se mi podařilo narazit na tenhle skvost. Byla to hrůza, po které jsem se nového zadaptování dokonce i trochu bál. Naštěstí zbytečně a i díky tomu mám CA:FA radši. Ve filmu za něco stojí pouze doba před zamrznutím, zbytek je děs a hrůza, která bez problému překoná i Elektru.(24.3.2014)

• PKD

Tohle prostě musíte vidět! Kdo neviděl,neuvěří. A kdo viděl,tak nejspíš taky:-))) Elektra s Batmanem a Robinem jsou klenoty ve srovnání s tímto. I když je otázka,zda je tento film v rámci comics univerza vůbec hodnotitelný. Prostě,nefalšované a ryzí Cčko jak vyšité. Jako quilty pleasure ovšem za 3hvězdy. A 300% dávám klerikovi,páč jsem z toho jeho mikro komentu,měl 10min.záchvat smíchu:)))(8.7.2017)

• willis

V současnosti by si asi Marvel dohlédl lépe na to co s jeho superhrdinou udělají filmaři, ale v 90. letech byl filmový komiks na žebříčku oblíbenosti někde jinde než dnes. Capitain America mi co se týče outfitu připadá docela směšný (overal + štít to není zrovna nějaká výbava), ale tohle si nezasloužil.(22.7.2004)

• Dale

Kto nepozná pôvodnú komiksovú predlohu, musí mať podľa tohto filmu mylný dojem, že to musí byť nejaký starý bezvýznamný komiks. Nacisti zmutujú chlapca, aby bol nepremožiteľný. Američania to však nenechajú len tak a stvoria si svojho hrdinu, ktorý je však porazený a vystrelený raketou na Aljašku, kde sa po 50 rokoch preberie. Je stále mladý a rozhodne sa zničiť starého protivníka, ktorý sa postaral o zabitie Kennedyovcov a M.L. Kinga a je stelesnením všetkého zla na Zemi. Dúfam, že toto načrtnutie deja postačí, aby sa tomu vyhol, kto môže. Pre svoje vlastné dobro. Stačí, keď uvidíte hlavného hrdinu v tom smiešnom oblečku, ktorý mu asi darovali bezdomovci. Proste B-čko ako vyšité.(25.7.2003)

Vôbec si nemyslím, žeby si tento snímok zaslúžil takú extrémnu kritiku. Nieje to rozhodne žiadne veľdielo, ale je to poctivé béčko so všetkými svojimi kladmi a zápormi. Z môjho pohľadu ide o jeden z najviac stráviteľných filmov Alberta Pyuna, ktorý sa tu mierne prekonáva a taký úvod odohrávajúci sa v Taliansku v roku 1936 je veľmi vydarený. Takže hor sa do tejto komiksovky, ktorá hodinu aj pol nudiť určite nebude.(2.12.2011)