Prázdniny

Walking on Sunshine

Holiday!

(neoficiální název)

Muzikál / Romantický

Velká Británie / USA / Itálie, 2014, 97 min (Alternativní: 94 min)

• alisa.upir

Podle me ten film vytvořil Jirka Babica. Jednou odpoledne asi poslouchal rádio, nešťastnej nad tím, ze lidi uz tenhle typ písniček moc neposlouchaj, i zachtelo se mu rozšířit povědomí zpět mezi prostý lid. A u toho si pomyslel: "A co kdyby k tomu peknemu zvuku byl i pěkný obraz!" ... no asi tak, no.(13.10.2016)

Ach, Giulio. Ty kýčovitej plakáte. Kdo tě sundal ze zdi a nalepil do filmu? I když moje srdce a spousta dalších orgánů patří výhradně ženám, poznám sympaťáka chlapa. Ty seš ale chlap sympaťák asi jako skunk noblesní elegán, vždyť já i na tvářích Hanči s Annabel viděl, jak se nemůžou dočkat, až to všechno skončí a ony se budou moct začít prát o mě. Hudba docela fajn, ale příště by možná stačilo zůstat v kategorii "soundtrack."(30.12.2014)

• corpsy

Bublifuková romanca, ktorá na to šliape, ale rozhodne nie správne. V čom je problém? Tak vo všetkom dôležitom. Za prvé - veľký kastingový omyl. Určite som nechcel nejaké superhviezdy, ale herci pri ktorých som sa musel uistiť či niesu náhodou zo Slovenska a ktorý prespievavajú známe superhity bez šmrncu, pričom pri tom vyzerajú ako amatéri, tak to tiež nie. Za druhé - pesničkový štýl rozprávania tu už bol ( a dopadol otrasne viď MAMMA MIA! ) a tak sa opäť stretávam s problémom menom scenár. Nejako to nejde dokopy, príbeh nieje dobre vystavaný a nemá grády. Aspoň, že mi zopár tých pesničkových čísel pripomenulo život, z toho to hodnotenie.(29.8.2017)

• kaylin

Skutečnost, že se zde nebudou zpívat původní písničky, ale písně převzaté, mě trochu zaskočila, na druhou stranu jsem si říkal, že to nemusí být k neprospěchu, protože to může zachránit to, co vám film nedá. No, samozřejmě, že jsou ty písně to nejlepší na celém filmu. Znáte je, máte je rádi, zbytek je jen nudná romance, která v sobě nemá nic speciálního. Snad kromě Leony Lewis.(31.10.2014)

• slunicko2

Recyklovaná bezduchá načinčanost. Všechno je, jak má v letní komedii být - lokace, sluníčko, vysoustružení herci. A všechno páchne kalkulem.(23.9.2017)

V rámci žánru a cieľovej skupiny je to pozerateľné.(23.7.2017)

• Yarwen

Ano, je to tak. I Američané (Angličané? Italové?) mají svůj Diskopříběh. Větší porce romantiky, menší dávka reálnosti, převzaté neoriginální písně. Kdyby se to aspoň nebralo vážně, mohla by to být krapet zábava, ale takhle je to jen trapné.(28.7.2017)

Mě Walking on Sunshine teda překvapil. Hudba udělaná nenuceně, celkem i funny. Úplná pohodovka, a jak řekl @Pepinec, Giuliu ach Gulio :D Podívala jsem se hned 2x.(1.1.2015)

• Bozvav

Velmi laciná napodobenina Mamma Mia. Až na Katy Brand byli všichni dost mizerní Za mne dvě umolousané letní hvězdičky.(18.7.2018)

• BOURQUE

Známy príbeh so známym scenárom, ale v iných šatách bez väčšej fantázii. PS. Choreografie pohybov slušná a dobre natočená scéna na song „The Power of Love“. Osobné hodnotenie: 60% (**) (23.8.2016)

Príbeh dosť hlúpučký a postavy nijak extra výrazne, ale ta hudba a songy minulosti majú power to dostať do pozerateľnej roviny... 60%(24.7.2017)

• ElisR

1* za supr písničky, 1* za pěkný prostředí a pěkného Rafa :-D ...jinak děj byl až šíleně splácanej dohromady. Šíleně přeslazený, romantický, nicneříkající...(13.11.2016)

• w.w.

Boli použité hity: Holiday Venus How Will I Know The Power Of Love Don't You Want Me Walking On Sunshine Eternal Flame Girls Just Want To Have Fun Wild Boys It Must Have Been Love Faith White Wedding If I Could Turn Back Time Wake Me Up Before You Go-Go(4.4.2017)

Naprostá pohodovka, která má své vrcholy (například v závěru píseň "If I could turn back time"), i když najdou se i slabší místa, ale vrcholy převažují. Celkově mám rád filmy se zpěvy a tanci a proto hodnotím takto.(14.7.2017)

• clubland

Ďalšia americká sračka, mraučajúca piča na streche, zamilované xichty dookola... Fuj, ako ja tieto sračky neznášam. A moja nenávisť začala celkom prozaicky - hriešnym tancom v 90. rokoch.(23.7.2017)

Holiday, Don't you want me, Venus, Girls just want to have fun, It must have been love, Wake me up before you go go, If i could turn back time.... To čo iným muzikálom chýba sú známe a nesmrtelné hity z dôb keď hudba bola hudbou. A keď také hity zaznejú a ešte aj textami pasujú do deja tak je to paráda. Neni to tak "značkové" ako LaLaLand, no bavilo ma to viac. Letná pohodovka.(25.7.2017)

• somme

Giulio sice neumi tancovat ale uprimne,kdo by si toho vsiml, je to kus. Jinak to nestoji za zminku..(5.11.2016)

• Kaylar

Zoufale předvídatelný děj, spousta mladých krásných šťastných a roztančených lidí, léto, moře a nádavkem léty prověřené hity převážně 80. let - tyto ovšem bohužel přezpívané a upravené tak, aby pasovaly do kontextu dění filmu. Podle mě dost slabé.(9.4.2017)

Moc příjemný letní příběh, který hodnotím hlavně kvůli písničkám z osmdesátek, které mne vrátily zpátky do mého mládí. Bez nich by mne film až tak nenadchl. Mám ráda muzikály.(9.4.2018)