Prázdniny

Walking on Sunshine

Holiday!

(neoficiální název)

Muzikál / Romantický

Velká Británie / USA / Itálie, 2014, 97 min (Alternativní: 94 min)

• alisa.upir

Podle me ten film vytvořil Jirka Babica. Jednou odpoledne asi poslouchal rádio, nešťastnej nad tím, ze lidi uz tenhle typ písniček moc neposlouchaj, i zachtelo se mu rozšířit povědomí zpět mezi prostý lid. A u toho si pomyslel: "A co kdyby k tomu peknemu zvuku byl i pěkný obraz!" ... no asi tak, no.(13.10.2016)

Ach, Giulio. Ty kýčovitej plakáte. Kdo tě sundal ze zdi a nalepil do filmu? I když moje srdce a spousta dalších orgánů patří výhradně ženám, poznám sympaťáka chlapa. Ty seš ale chlap sympaťák asi jako skunk noblesní elegán, vždyť já i na tvářích Hanči s Annabel viděl, jak se nemůžou dočkat, až to všechno skončí a ony se budou moct začít prát o mě. Hudba docela fajn, ale příště by možná stačilo zůstat v kategorii "soundtrack."(30.12.2014)

• corpsy

Bublifuková romanca, ktorá na to šliape, ale rozhodne nie správne. V čom je problém? Tak vo všetkom dôležitom. Za prvé - veľký kastingový omyl. Určite som nechcel nejaké superhviezdy, ale herci pri ktorých som sa musel uistiť či niesu náhodou zo Slovenska a ktorý prespievavajú známe superhity bez šmrncu, pričom pri tom vyzerajú ako amatéri, tak to tiež nie. Za druhé - pesničkový štýl rozprávania tu už bol ( a dopadol otrasne viď MAMMA MIA! ) a tak sa opäť stretávam s problémom menom scenár. Nejako to nejde dokopy, príbeh nieje dobre vystavaný a nemá grády. Aspoň, že mi zopár tých pesničkových čísel pripomenulo život, z toho to hodnotenie.(29.8.2017)

• kaylin

Skutečnost, že se zde nebudou zpívat původní písničky, ale písně převzaté, mě trochu zaskočila, na druhou stranu jsem si říkal, že to nemusí být k neprospěchu, protože to může zachránit to, co vám film nedá. No, samozřejmě, že jsou ty písně to nejlepší na celém filmu. Znáte je, máte je rádi, zbytek je jen nudná romance, která v sobě nemá nic speciálního. Snad kromě Leony Lewis.(31.10.2014)

Holiday, Don't you want me, Venus, Girls just want to have fun, It must have been love, Wake me up before you go go, If i could turn back time.... To čo iným muzikálom chýba sú známe a nesmrtelné hity z dôb keď hudba bola hudbou. A keď také hity zaznejú a ešte aj textami pasujú do deja tak je to paráda. Neni to tak "značkové" ako LaLaLand, no bavilo ma to viac. Letná pohodovka.(25.7.2017)

• - Původně se film měl jmenovat Holiday! podle písně zpěvačky Madonny. Až poté byl film přejmenován na Walking on Sunshine podle stejnojmenné písně od uskupení Katrina & The Waves. Obě písně ve filmu zazní. (Patw)

• - Film se natočil během září a října v Itálii i Anglii. (Patw)