Reklama

Reklama

Mrazivá noc přichází

  • USA Cold Comes the Night (více)

Téměř slepý kriminálník si vezme za rukojmí živořící majitelku motelu s dcerou, které se mají stát jeho náhradníma očima v honbě za penězi v rukou zkorumpovaného policajta. Chloe žije se svou dcerou Sophií v chátrajícím motelu na opuštěném dálničním odpočívadle. Jako majitelka motelu je Chloe ve finančních potížích a tak tiše svolí k provozování prostituce v jeho prostorách. To vše pod dohledem Billyho, zkorumpovaného policajta, jehož láska k Chloe zůstává neopětovaná. Jedné noci u motelu zastaví Topo, téměř slepý kriminálník z povolání, s autem plným peněz, které má předat neznámému šéfovi. Následkem nehody však Topo přijde o řidiče a jejich auto je i s penězi předáno do policejní úschovy. Topo, který tak rázem nemá ani peníze ani průvodce, si bere Chloe a Sophii jako rukojmí. Z Chloe udělá svou novou řidičku a průvodkyni a společně se vydávají po stopách Billyho, který z auta ukradl Topovy peníze. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Ke Cold Comes the Night jsem se dostal díky tomu, že mě hodně nadchly pozdější dva Perkinsovy filmy. A u tohohle se podílel na scénáři, takže... Takže bohužel zklamání, a to jen a pouze kvůli poslední třetině. Až potud výborná alternativní krimi a já měl připraveny čtyři pěticípé s pochvalným komentářem. Jenomže od návratu Topa ke Chloe (po přestřelce v autě) to najednou vypadalo, že scénárista, který měl tuhle část zrovna na starost, si při psaní šňupnul krapet víc koksu než je zdrávo. A v kombinaci s nějakou červenoknihovní telenovelou, na kterou ten večer čuměl po večeři se svou starou, mu malinko hráblo a zplodil tuhle nechtěně komickou vložku. Jinak si totiž tak trapný závěr neumím vysvětlit, při Billyho hysterickém výstupu s pistolkou mi bylo docela stydno. A i vzhledem k tomu, že představitelka Chloe mi byla sympatická jako podomní prodavačka vysavačů, čtvrtá hvězda zůstane pěkně u mne. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Cranston sa poprvýkrát pokúsil využiť svoju "perníkovú" charizmu vo filme a ja si trúfam povedať, že mu to absolútne vyšlo. Podporu našiel navyše v presnej réžii a jednoduchom, ale údernom trilerovom scenári. O napínavé situácie núdza nebola a pokus o noirovú atmosféru rozhodne nevyznel falošne. (9.7.2017) ()

Reklama

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Unylý, plíživý thriller s vražedným tempom, ktorý je synonymom nevyužitého potenciálu. Vskutku, tentoraz som si výnimočne zvolil len a len kvôli obsadeniu - a sklamal som sa. Chun vsádza na pomalú atmosférickosť, ale toporné dialógy a plytké, miestami pomerne hlúpe postavy by na akú-takú spásu potrebovali presný opak a razantne zostrihanú verziu (aj o 20 minút). Najväčšia škoda je, že i keď prakticky nemá čo hrať, Bryan Cranston na mňa pôsobí dojmom, že si dal skutočne záležať a handicap jeho postavy som mu veril. Nebudem to zbytočne naťahovať. Nečakal som nič a aj tak som sklamaný na celej čiare. 20% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Pokud jednou přijdu o zrak, tak se dám na dráhu nájemného zabijáka, protože těm slepota při střelbě evidentně nevadí. S přepočítáváním peněz je to poněkud horší, protože je přitom oblafne kdejaká blondýna, ale to by mi samozřejmě nevadilo, protože jsem charakter. Ovšem neustále poslouchat věty typu "udělej tohle nebo zabiju, udělej tamto nebo zabiju, dones tohle nebo zabiju" mi lezlo krkem již po pár minutách. Pokud to někoho bavilo, tak mu to neberu, ale já jsem si z nudy začal píchat jehlu pod nehet a to mi připadalo daleko zábavnější než tento snímek. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Majiteľka malého, špinavého motelu sa zapletie do hry o život svoj a jej dcéry, potom ako sa u nich zabývajú dvaja kriminálnici, ktorý majú odovzdať „balíček“. Čo sa im však pri večernom incidente pokazí a k balíčku sa dostane miestny policajt. Vtedy sa stávajú rukojemníkmi poloslepého zabijaka, ktorý je odhodlaný ho za každú cenu získať. Príjemný malý thriller s noirovým nádychom, ktorý mi sadol svojim pomalším prístupom a sympatickým hereckým obsadením. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama