Mrazivá noc přichází

Mrazivá noc prichádza

Cold Comes the Night

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 90 min

Tomuhle filmu nemůžu upřít povedenou atmosféru, jinak je to ale obyčejná tuctová krimi, jakých se ročně vyrojí spousta. Škoda, Bryan Cranston by měl být vidět v ambicióznějších projektech, i když tenhle film by bez něj pochopitelně ztratil na už tak ne příliš vysoké zajímavosti. A název byl zvolen opravdu příhodně, celé je to takové chladné a bezútěšné, aspoň tedy pro mě.(25.2.2014)

• kaylin

Slepý kriminálník, který zajme ženu a její dceru. Vypadá to na nějaké to home invasion, ale to se nakonec nekoná. Spíše než horor, jedná se o thriller s prvky detektivky, kde je celkem budováno napětí, ale zase taková sláva to není. I když se zdá, že se nás budou snažit scénáristé ohromit, nakonec je to více méně přímočaré. Ani nevím, jestli je dobře, nebo špatně, že nebyla využita lépe dcerka, ale vzhledem k její přítomnosti je to spíše špatně. Divím se, že Bryan Cranston, zrovna on, který má hlas od pána boha, tu musí mluvit s ruským, nebo jakým přízvukem. Asi nemá cenu si moc nalhávat, čekal jsem víc. Ono se toho nakonec moc neděje, a když už si myslíte, že to skončí, tak vás ještě čeká trochu toho nic. A aby tomu nebyl konec, následují nehorázně dlouhé titulky, snad 11 minut...(11.4.2014)

Ke Cold Comes the Night jsem se dostal díky tomu, že mě hodně nadchly pozdější dva Perkinsovy filmy. A u tohohle se podílel na scénáři, takže... Takže bohužel zklamání, a to jen a pouze kvůli poslední třetině. Až potud výborná alternativní krimi a já měl připraveny čtyři pěticípé s pochvalným komentářem. Jenomže od návratu Topa ke Chloe (po přestřelce v autě) to najednou vypadalo, že scénárista, který měl tuhle část zrovna na starost, si při psaní šňupnul krapet víc koksu než je zdrávo. A v kombinaci s nějakou červenoknihovní telenovelou, na kterou ten večer čuměl po večeři se svou starou, mu malinko hráblo a zplodil tuhle nechtěně komickou vložku. Jinak si totiž tak trapný závěr neumím vysvětlit, při Billyho hysterickém výstupu s pistolkou mi bylo docela stydno. A i vzhledem k tomu, že představitelka Chloe mi byla sympatická jako podomní prodavačka vysavačů, čtvrtá hvězda zůstane pěkně u mne.(10.7.2016)

Cranston sa poprvýkrát pokúsil využiť svoju "perníkovú" charizmu vo filme a ja si trúfam povedať, že mu to absolútne vyšlo. Podporu našiel navyše v presnej réžii a jednoduchom, ale údernom trilerovom scenári. O napínavé situácie núdza nebola a pokus o noirovú atmosféru rozhodne nevyznel falošne. (9.7.2017)(9.7.2017)

Majiteľka malého, špinavého motelu sa zapletie do hry o život svoj a jej dcéry, potom ako sa u nich zabývajú dvaja kriminálnici, ktorý majú odovzdať „balíček“. Čo sa im však pri večernom incidente pokazí a k balíčku sa dostane miestny policajt. Vtedy sa stávajú rukojemníkmi poloslepého zabijaka, ktorý je odhodlaný ho za každú cenu získať. Príjemný malý thriller s noirovým nádychom, ktorý mi sadol svojim pomalším prístupom a sympatickým hereckým obsadením.(12.1.2014)