poster

Johnny Cash: Hurt (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

USA, 2007, 4 min

Režie:

Mark Romanek

Hudba:

Trent Reznor

Hrají:

Johnny Cash
 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Reznor jako kdyby tuhle píseň pro Cashe stvořil. Původně neplánovaná symbióza díla a interpreta je dokonalým epilogem života legendárního zpěváka. Emoce, úcta, absolutno.(7.11.2017)

 • Aluska88
  ****

  Nádherná skladba, která pro spoustu lidí dostala zcela nový význam, když zazněla ve filmu Logan. Dokonalá pocta jednomu z nejdrsnějších Marvelovských charakterů.(25.6.2017)

 • Madsbender
  *****

  Skvostná pocta (myslím perfektný klip zostrihaný z jeho života, koncertov aj filmov) fenomenálnemu hudobníkovi a nádherná pieseň, ktorá je v jeho podaní blaženosť sama. Johnnyho Casha zbožňujem, a toto je pre fanúšika povinnosť. Že originál pochádza od Trenta Treznora je vedľajšie.(15.11.2013)

 • cheyene
  *****

  V podání Johnnyho Cashe abnormálně silná píseň s velmi emotivním klipem, který je v podstatě epitafem tohoto velkého zpěváka. Jedna z těch písní, na jejímž konci by člověku nevadilo zemřít.(23.9.2014)

 • dan4815
  *****

  Z mnohých anket a zkoumání vyšlo najevo, že tento klip je nejemotivnějším hudebním klipem vůbec. Nejspíše by cover verze Hurt a videoklip v podání Cashe vůbec nevzniklo. Trent Reznor z NIN byl ale přemluven k tomu, aby Cash mohl použít jejich skladbu. Muzeum Cashe (které se ukázalo ve videoklipu) bylo dlouho zavřené a zanedbávané, a tak režiséra napadlo, že to podtrhuje emotivnost celého videoklipu - podle slov režiséra to byla ukázka toho, že Cash již několik let není na tom zdravotně dobře a chtěl tak upřímně ukázat, že vše končí. Nedlouho po dotočení videoklipu zemřel, udělal tímto nejemotivnější tečku za svým životem a velkolepým životním a uměleckým dílem. Obvykle jsou mi životy jiných lidí asi tak ukradené, jako snědým spoluobčanům práce. Cash byl člověk, jehož život byl divoký, cynický a... na sklonku svého života se nad tím vším zamyslel. V této skladbě a ve videoklipu lze vidět Johnnyho jinak než jak jej známe. Úcta ke svému životu mu byla v některých chvílích své mladické nerozvážnosti cizí, ale tady ukázal, že si je plně vědom, že jeho život byl výjimečnější.(5.4.2018)

 • - Videoklip byl celosvětovým internetovým portálem NME.COM zvolen jako nejlepší hudební videoklip všech dob. (Beckett51)

 • - Dva dny po dotočení tohoto videoklipu zpěvák Johnny Cash zemřel. (Beckett51)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace