La Dura Dura

(festivalový název)
Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 2012, 28 min

Chris Sharma byl posledních 15 let „kingem“ lezeckého sportu a vytvořil Mekku obtížných cest poblíž svého domova v Katalánsku ve Španělsku. Nyní ale nadaný Čech, 19letý Adam Ondra, přijel na Sharmovu domácí půdu, aby si převzal jeho pochodeň. Mezi tím, co Sasha DiGiulian a Daila Ojeda porovnávají schopnosti žen v lezení, Sharma a Ondra bojují o vytvoření první cesty na úrovni 5.15c. (Mezinárodní festival outdoorových filmů)

DannyVlk

Pěkné, jak se postupně posouvají limity těmi nejlepšími lezci. A když říkám nejlepšími tak opravdu na slovo vzatými. Vyrovnaný Chris, už pomalu uhasínající hvězda, která se soustředí na svoje problémy a hlavně na rodinu, oproti němu mladý zbrklý Adam, který během natáčení La dura dura ještě chodil na gympl. Během kratičkého snímku pozorujeme jak mezi sebou tito machři soupeří a každý předvádí naprosto odlišný styl lezení. Líbilo se mi, že tento dokument nekončí zdoláním trasy, to dělá z obou lezců vítěze. Bohužel La dura (je) coplete a Adam to (bohužel) vylezl o pár měsíců dřív. (beztak je Chris lepčí!) :) ()