Vtipná feydeauovská fraška dramatika Johna Grahama, kterou režisér Karel Smyczek zdařile převedl do současného českého prostředí. Na počátku děje stojí jedna nevěra, kdy sympatická mladá paní podlehne svodům známého televizního komentátora a pozve si ho do ložnice: on jí slibuje, že v jeho pořadu bude moci zpívat. Ale Zuzana zakrátko pozná, že v žádném Petrově pořadu zpívat nechce, jenže je pozdě: Petra sklátil hexenšus, uvízl ve vaně a nemůže se hnout, do toho se vrací manžel Leonard, v bytě se utábořil slepý ladič pian a dostaví se ještě: jedna opilá letuška, dále Petrova řízná televizní šéfka Věra Kousal(přípona – ová už se nenosí), lékař s akupunkturními jehlami – a ti všichni pod inteligentním vedením chytré Zuzany zápasí navzájem se svými identitami, nikdo neví, kdo je vlastně kdo a co v bytě dělá. Nakonec se Zuzaně podaří všechny z bytu vystrnadit a spočinout si s Leonardem nerušeně v náručí...ovšem, přece jen hexenšus zaúčinkuje ještě jednou. (oficiální text distributora)

TV spot

Slarque

Buď mi po prvních dvou pokusech ČT o adaptaci současných světových divadelních komedií klesla kritéria, nebo tohle opravdu aspoň částečně fungovalo. Tedy až na nefunkční Danu Markovou. Ale optejte se libovolného zkušeného scenáristy, a on vám potvrdí, že nejhůře se dělají filmové scénáře z divadelních her. A v ČT někomu přijde jako dobrý nápad, že na to stačí režiséři sami. To mluví samo za sebe. ()

Piškotka odpad!

Říkala jsem si, že díky hercům by mohlo jít o více než dobrý film. Ale chyba lávky. Tohle byla snůška rádobyvtipnosti a parodie na sebe sama, což je velká škoda, protože téma srší potenciálem. Dokážu si ho více představit na divadelních prknech. Z herců jsem se nejvíce těšila na J. Plesla, tady hrál docela normálního chlapa:-) Ale dobře. ()

Gilmour93

Karle, Proč? Situační možná, komedie vůbec, spíš Aušus než Hexenšus. Dávat divadelním hrám filmovou podobu není snadná záležitost, obzvláště když dětinskost překřičí přirozenost a to pak člověk dojde k závěru, že nedepilovaný Rašilov ve vaně rozhodně není brouk v hlavě. Liška začíná jednakostí svých výstupů povážlivě nudit.. ()

GeusX

Bláznivá komedie založená na situační komice, nečekanych hostech a především dvojsmyslech. Na divadelních prknech by to jistě bylo mnohem zajímavější a zábavnější. To, co je vtipné v divadle, však nemusí být notně tak zábavné v tv. V tv podobě hraje nejlépe S.Babčáková (které snad už jinou než komediální roli neuvěřím), P.Liška odvádí standardní výkon (stejně mi vždy připomene idiota), ale J.Pidrmanová však přehrává na můj vkus až moc (tady platí to o divadle...). ()

eileen odpad!

Každý týden se pokouším dívat na tyto kusy z cyklu Komedie o manželství a sexu a to proto, že mám vcelku ráda původní televizní tvorbu České televize, tedy lépe řečeno do teď jsem měla ráda, až na nějaké vyjímky. Každý týden doufám, že to byla jen náhoda, a že už konečně další díl bude lepší, ale ono je to spíš s každým kouskem horší a horší. Co se to stalo v ČT? Naprostá hrůza a děs a totální impotence, nechápu, jak něco takového mohlo projít na naší veřejnoprávní. ()

• Ve filmu malou roli ztvárnil i režisér Smyczek. (M.B)
  • Slovo „hexenšus“ označuje bolest v oblasti bederní páteře, neboli ústřel. (SONY_)