poster

Hexenšus (TV film)

Komedie

Česko, 2013, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • atmen
  **

  Hexenšus jsem viděl v nastudování ochotníků z malé vesničky Lesonice. Podotýkám, že jsem nikoho osobně neznal, nicméně minimálně dva ochotníci strčili tyhle profíky do kapsy (ladič a letec). To co funguje a vyloudí úsměv na divadelních prknech to v tv vyzní příliš nuceně a prkenně. Tyhle klasické divadelní kousky by se neměly znásilňovat, když chybí invence při tvorbě nových tv komedií...(15.9.2013)

 • quixote
  ***

  Příjemné, koukatelné a dobře narežírované. Herci si své role užili a režisér, jak se zdá, text, který je v podstatě o ničem, jak už to u těchto komediíí na jedno použití bývá, plně využil, takže ani nepůsobil tak divadelně jako u předchozích příšerných inscenací z tohoto cyklu. Plesl a Javorský byli v komediální poloze skvělí.(16.9.2013)

 • IvcaSammet
  **

  Věřím, že v divadle bych si to užila stoprocentně ... Bohužel ale tento film působí spíš jako parodie ... Herecké výkony Jany Podrmanové a Saše Rašilova byly naprosto strašné, což naštěstí kompenzovaly skvělé výkony Jaroslava Plesla, Vladimíra Javorského a Pavla Lišky. Škoda, že to tvůrci stíle brali jako hru, kdyby se napsal pořádný scénář a film se natočil jako film, udělali by tvůrci daleko líp ... Hvězdička navíc za Jardu, jeho ztvárnění role aspoň trochu pobavilo ...(18.2.2017)

 • xpaja
  **

  Toto mělo zůstat na divadle. Na živo to může být vtipné, ale zvláště v tomto TV podání, to místy hodně zadrhává. Nemalý podíl na tom má konverze do české prostředí a místy toporné herecké výkony některých představitelů. Udělat z divadelní grotesky koukatelný televizní film je složitý úkol a ČT bych radil, ať se do toho příště raději nepouští. Dávám --- == 45 % == --- .(16.9.2013)

 • Gilmour93
  *

  Karle, Proč? Situační možná, komedie vůbec, spíš Aušus než Hexenšus. Dávat divadelním hrám filmovou podobu není snadná záležitost, obzvláště když dětinskost překřičí přirozenost a to pak člověk dojde k závěru, že nedepilovaný Rašilov ve vaně rozhodně není brouk v hlavě. Liška začíná jednakostí svých výstupů povážlivě nudit..(16.9.2013)

 • - Ve filmu malou roli ztvárnil i režisér Smyczek. (M.B)