Pád

Pád

Dobrodružný / Drama / Thriller / Romantický / Fantasy

USA / Maďarsko, 2016, 91 min

• Tuax

Teen film a andělé na zemi. Knihy jsem nečetl a filmová kombinace prvních dvou pojmů už sama za sebe, to zhazuje. Ale koukalo se na to dobře. Mě hlavně proto, že Addison Timlin je pro mě prostě k sežrání a v romanticky laděném filmu, dokáže se svou postavou o to více zadrnkat na strunu u mužské části populace. Z mužské sestavy mě ve filmu nejvíce zaujal Harrison Gilbertson, má v sobě něco zvlášního. Nevím nakolik film kopíruje knihu, ale příběh je prostě klasika se vším všudy, ale stejně si myslím, že Twillight bylo o několik levelu povedenější i zajímavější. Tady je to slabší i režisérsky a hodně dlouho se čeká na to, než se z toho něco vyklube. Díky předmluvě ve filmu je člověku sice jasné o co půjde, ale film si s tím neumí vyhrát. Ta tajemnost nefunguje. Duel na nebi je nepřehledný a prakticky o ničem a v konečném důsledku i zbytečný a nic neřešící. Potenciál stínů je nevyužitý, jen naznačený. Je to zkratkovité. Ale i tak, koukalo se mi na to dobře a internátní mix studentů byl zajímavý, přestože bylo vše zasazeno do neumně seskládaného příběhu.(29.3.2017)

• eLeR

Miesto upírov tu tentokrát máme padlých anjelov, ale stále ten istý príbeh dokola. To naozaj tí spisovatelia musia opisovať jeden od druhého? A Jeremy? ... čo chcel byť, novodobým Pattinsonom? ... ach jáj ... FOREVER!(5.7.2017)

• Lokutus

další rádobytwilightoidní debilotina.(19.7.2017)

Zas tak tragické to není, i když mám teda taky nutkání tomu srazit hodnocení čistě kvůli tomu, že film končí jakoby v půlce, kdy se jakože odhalí "nečekané" tajemství a začne se něco dít. To předtím je ale fajn teen fantasy. Nechybí tomu mírně hororová atmosféra, na takové béčko to má skvěle vybrané lokace, příjemnou obrazovou stránku, krásnou hudbu a řádně vyfešákované osazenstvo (Addison Timlin je tady tradičně... no.. oich). Samozřejmě je to naivní, jednoduché a přehnaně melodramatické, ale kdo má tenhle žánr rád a nevadí mu ten kýč, tak si to asi i užije. Ale jinak je to i v rámci žánru průměrné, dějově nepochopitelně useklé a vzhledem k nevalnému úspěchu se pokračování jen těžko dočkáme.(17.6.2017)

Ale no šak aňo. Nie je to žiadne terno. Ale viete čo? Mne sa tie mytologické žvásty, padlí anjeli, Boh, Lucifer a jedno prekliatie docela páčilo. Už sa teším na rozbor slečna nebezpečná ...(5.7.2017)

• kaylin

Ne, young adult rozhodně není pro mě a tahle další romance založená na fantasy světě, který vychází z křesťanské mytologie, respektive z ďábla a andělů, to opravdu není něco, co by mě mělo nějak více dojmout. Standardně natočené, standardně nudné a není zde nic, co nechytne člověka, který vyloženě tohle chce.(27.3.2017)

S takovým hodnocením jsem viděla mnohem horší filmy, které jsem ani nedokázala dokoukat. Tady jsem neviděla ani trapné herecké výkony, ani směšné triky a příběh byl celkem fajn...co kecám, prostě romantika až na půdu a tu já ráda. Jediný co mě mrzí je, že to je na pokračování, které samozřejmě nikdo nenatočí, protože to je očividně a všeobecně propadák. No alespoň že totok skončilo celkem dobře. Jinak Jeremy celkem zmužněl od Válečného koně, takže i tak se bylo na co dívat :-)(11.7.2017)

• silentname

Ja neviem. Tínedžerské romantické filmy sú asi stále trendy, keď vznikajú filmy ako je "Fallen". A povedzme si úprimne, čo sa od tohto filmu dá čakať? Viete odhadnúť asi skoro všetko čo sa stane, viete presne akú budú mať postavy rolu a možno je tu iba jeden jediný twist, ktorý vie prekvapiť ľudí, ktorí nečítali knihu. A aj to len z dôvodu, že ako môžeme čakať niečo, k čomu sme nemali ani jediný náznak. Je tu vôbec niečo dobré? Lola Kirke. Neprezentuje postavu, ktorá je síce dobre napísaná, ale myslím si, že je dobre zahraná. A ukáže zo seba asi najväčšiu dávku ľudskosti a reálnych emócií v tomto filme. Plus asi jediná postava, ktorú vieme aspoň trošku pochopiť. Ostatné je tu klišé na klišé, na klišé. Vizuálne to nie je ani trochu zaujímavé, film je príliš krátky na to, aby nás čo len vtiahol do deja a nemá zaujímavú scénku, o ktorej by som sa vedel vyjadriť, že stála za to vidieť. Je to proste typická fantasy romanťárna, kde všetky autorky tohto žánru kopírujú jedna druhú, pretože to budú ľudia čítať a pozerať. A zarobí to peniaze a to je všetko. Neodporúčam pozerať iným, než fanúšikom kníh (nečítal som, tak neviem ako sa to drží predlohy), no nikto iný si tu podľa mňa nenájde nič, čo by stálo za pozornosť. Možno to vyzerá akurát lepšie ako anjelské "Maximum Ride". Takže možno môžem film pochváliť, že nie je až tak zlý. Hodnotenie: D(1.5.2017)

• Ivusha

Já fakt nevím, jestli odpad nebo jedna hvězdička. Ale nakonec asi *, protože jsem se zasmála. :D(25.9.2017)

• bllm

Ty krávo, no to jsem si teda dala. Tohle jsem teda nečekala. Měla jsem radost z nového filmu s Jeremy Irvinem a moc jsem neřešila, co to vlastně je, co to na mě číhá. Zdejší obsah zas tak strašlivě nevypadá, ale plakátek mě měl dostatečně varovat. Netušila jsem, že se vůbec něco takovýho natáčí a že se najdou lidi, kteří se k tomu propůjčí. Ta jedna je za docela zajímavý vizuál (co jsem si za těch 25 minut po které jsem to vydržela stihla všimnout).(12.3.2017)

• Blue.Shark

Jednu hvězdičku za přehrávání, debilní děj a hrozný příběhový mišmaš. Když se to všechno smíchá a člověk se smíří s tím, že to prostě není dobrý film, dá se u toho docela nasmát. Co ale nejvíc překvapí, to je stav po filmu, kdy si vlastně divák není jistý, co všechno se na plátně odehrálo. Přirovnal bych to k 91 minut dlouhému videozáznamu, na kterém se štěňátko s dramatickým pohledem snaží otevřít sklenici zavařovaných okurek, přičemž kolem pobíhají zlá koťátka a našemu štěňátku se smějí. Ano hlavní dějová linka je úplně o ničem a vlastně to ani nedává smysl. Jo a pozor, když už má to štěňátko sklenici skoro otevřenou a v dáli proto začnou vybuchovat epesní římské svíce a rachejtle různého typu, záznam skončí. Because fuck you. Zajímalo by mě, jestli je špatný jen film nebo i předloha, ale prozatím tuhle otázku rád nechám nezodpovězenou.(25.8.2017)

• Magika82

Když spisovatel/ka píše tzv. "Na sílu", výsledek je nakonec podoben velmi špatně předstíranému milostnému roztoužení v loži... Když takovou knihu převezmou hned tři scénáristé, je nabíledni, že katastrofa je neodvratitelná. A tento snímek jest toho důkazem.... Nedostatečná, a práce patří do Odpadkového koše...(29.4.2017)

• mkubalikova

Za úspěch považuji, že jsem to dokoukala do konce. Teď se to pokusím rychle zapomenout. 😈 30%(9.8.2017)

• Blackey.

Já jsem si asi ani nemyslela, že by ten film mohl být dobrý, ale tak nějak jsem se na něj stejně podívala. Kdysi dávno, v dobách, kdy jsem byla cílovou tohoto žánru, jsem četla knihu a ani ta se mi zrovna dvakrát moc nelíbila, ale říkala jsem si, že dám filmu šanci... No buď jsem z toho prostě už vyrostla, nebo to vážně bylo hodně špatný. Hlavní duo asi dělalo co mohlo, Jeremyho mám vážně ráda a Addison taky projevila špetku hereckého talentu a navíc je to vážně krásná žena, ale to bohužel nestačilo. Film nepůsobil vůbec uceleně, spoust rozmazaných záběrů, které měli působit umělecky, mě spíš rušily... a spousta otázek zůstává nezodpovězena s tím, že je to otevřené k dalšímu pokračování, na které ale nejspíš nedojde. Přišlo mi to uspěchané, rozuzlení... hm... vlastně žádné... některé události působí ve filmu naprosto zbytečně. Myslím, že to možná mělo větší potenciál, ačkoliv nejsem ultra fanda knih, ale ten v té hodině a půl využit rozhodně nebyl. V podstatě se tam toho moc ani nedělo, ale některé scény člověka i bavily, nebo vyvolaly aspoň nějakou emoci, no ten závěr podle mě úplně zabil veškeré snažení uplynulé hodiny a čtvrt.... Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, protože jsem od toho nic nečekala, ale nejsem ani nijak pozitivně překvapená. Nejspíš na ten film hodně rychle zapomenu.(9.4.2017)

• Sticas

Už nikdy víc :) povedlo se mi dokoukat až do konce, ale stálo mě to hodně úsilí :)))(8.4.2017)

• viky13

Mám dojem, že to skončilo někde v půlce.(23.5.2017)

Podľa mňa je to stále v šedom priemere, od filmu nečakáte novú sériu Twilight, možno trošku hudbou pôsobí ako big epic. Dej je rýchly, dokonca nemá ani dlhú stopáž, čo je dnes fakt rarita, no podarilo sa im tam napchať všetko podstatné. Záver je asi najhoršia časť, bojová scéna, to bol fakt balast. Niekto by povedal, že je to príšerné, čo tam herci predviedli a nebránim sa tomuto názoru, plne ho chápem, no to asi nevidel toto - http://www.csfd.cz/film/338272-vampire-academy/komentare/ vtedy proste pochopíte, že ste tento podcenili. K porovnaniu kníh a filmu len toľko, že knihy sú zbytočne natiahnuté, film pomerne rýchly, takže ak ste ich čítali, je to pre vás také vyvážené.(13.4.2017)

• Solverino

Božíčku to je ale sračka! Svítání s několika kapkami teologie. Hnus úplně o ničem.(11.6.2017)

Tak trochu Twilight v novém kabátu, ale když já řeči o mytologii prostě žeru! Škoda pitomých efektů, toho, že byl anděl trochu při těle, a taky nedotaženého finále, jenže prostě... Když je nálada, tak je nálada. Určitě si to nepustím k podrobné analýze při vznosném intelektuálním rozpoložení. Ne, tady se člověk musí culit a podrobit křupkama.(23.9.2017)

• elimS

10% - komentář 20ti slovy: "Still a Better Love Story than Twilight"...chchchch...raději 3x celou sérii tvajlajtu než tohle znova :D A to jsou prý další 4 knížky, bože :D(3.10.2017)

<< předchozí 1 2