Pád

Pád

Dobrodružný / Drama / Thriller / Romantický / Fantasy

USA / Maďarsko, 2016, 91 min

• Tuax

Teen film a andělé na zemi. Knihy jsem nečetl a filmová kombinace prvních dvou pojmů už sama za sebe, to zhazuje. Ale koukalo se na to dobře. Mě hlavně proto, že Addison Timlin je pro mě prostě k sežrání a v romanticky laděném filmu, dokáže se svou postavou o to více zadrnkat na strunu u mužské části populace. Z mužské sestavy mě ve filmu nejvíce zaujal Harrison Gilbertson, má v sobě něco zvlášního. Nevím nakolik film kopíruje knihu, ale příběh je prostě klasika se vším všudy, ale stejně si myslím, že Twillight bylo o několik levelu povedenější i zajímavější. Tady je to slabší i režisérsky a hodně dlouho se čeká na to, než se z toho něco vyklube. Díky předmluvě ve filmu je člověku sice jasné o co půjde, ale film si s tím neumí vyhrát. Ta tajemnost nefunguje. Duel na nebi je nepřehledný a prakticky o ničem a v konečném důsledku i zbytečný a nic neřešící. Potenciál stínů je nevyužitý, jen naznačený. Je to zkratkovité. Ale i tak, koukalo se mi na to dobře a internátní mix studentů byl zajímavý, přestože bylo vše zasazeno do neumně seskládaného příběhu.(29.3.2017)

Zas tak tragické to není, i když mám teda taky nutkání tomu srazit hodnocení čistě kvůli tomu, že film končí jakoby v půlce, kdy se jakože odhalí "nečekané" tajemství a začne se něco dít. To předtím je ale fajn teen fantasy. Nechybí tomu mírně hororová atmosféra, na takové béčko to má skvěle vybrané lokace, příjemnou obrazovou stránku, krásnou hudbu a řádně vyfešákované osazenstvo (Addison Timlin je tady tradičně... no.. oich). Samozřejmě je to naivní, jednoduché a přehnaně melodramatické, ale kdo má tenhle žánr rád a nevadí mu ten kýč, tak si to asi i užije. Ale jinak je to i v rámci žánru průměrné, dějově nepochopitelně useklé a vzhledem k nevalnému úspěchu se pokračování jen těžko dočkáme.(17.6.2017)

• kaylin

Ne, young adult rozhodně není pro mě a tahle další romance založená na fantasy světě, který vychází z křesťanské mytologie, respektive z ďábla a andělů, to opravdu není něco, co by mě mělo nějak více dojmout. Standardně natočené, standardně nudné a není zde nic, co nechytne člověka, který vyloženě tohle chce.(27.3.2017)

• silentname

Ja neviem. Tínedžerské romantické filmy sú asi stále trendy, keď vznikajú filmy ako je "Fallen". A povedzme si úprimne, čo sa od tohto filmu dá čakať? Viete odhadnúť asi skoro všetko čo sa stane, viete presne akú budú mať postavy rolu a možno je tu iba jeden jediný twist, ktorý vie prekvapiť ľudí, ktorí nečítali knihu. A aj to len z dôvodu, že ako môžeme čakať niečo, k čomu sme nemali ani jediný náznak. Je tu vôbec niečo dobré? Lola Kirke. Neprezentuje postavu, ktorá je síce dobre napísaná, ale myslím si, že je dobre zahraná. A ukáže zo seba asi najväčšiu dávku ľudskosti a reálnych emócií v tomto filme. Plus asi jediná postava, ktorú vieme aspoň trošku pochopiť. Ostatné je tu klišé na klišé, na klišé. Vizuálne to nie je ani trochu zaujímavé, film je príliš krátky na to, aby nás čo len vtiahol do deja a nemá zaujímavú scénku, o ktorej by som sa vedel vyjadriť, že stála za to vidieť. Je to proste typická fantasy romanťárna, kde všetky autorky tohto žánru kopírujú jedna druhú, pretože to budú ľudia čítať a pozerať. A zarobí to peniaze a to je všetko. Neodporúčam pozerať iným, než fanúšikom kníh (nečítal som, tak neviem ako sa to drží predlohy), no nikto iný si tu podľa mňa nenájde nič, čo by stálo za pozornosť. Možno to vyzerá akurát lepšie ako anjelské "Maximum Ride". Takže možno môžem film pochváliť, že nie je až tak zlý. Hodnotenie: D(1.5.2017)

• bllm

Ty krávo, no to jsem si teda dala. Tohle jsem teda nečekala. Měla jsem radost z nového filmu s Jeremy Irvinem a moc jsem neřešila, co to vlastně je, co to na mě číhá. Zdejší obsah zas tak strašlivě nevypadá, ale plakátek mě měl dostatečně varovat. Netušila jsem, že se vůbec něco takovýho natáčí a že se najdou lidi, kteří se k tomu propůjčí. Ta jedna je za docela zajímavý vizuál (co jsem si za těch 25 minut po které jsem to vydržela stihla všimnout).(12.3.2017)

• Magika82

Když spisovatel/ka píše tzv. "Na sílu", výsledek je nakonec podoben velmi špatně předstíranému milostnému roztoužení v loži... Když takovou knihu převezmou hned tři scénáristé, je nabíledni, že katastrofa je neodvratitelná. A tento snímek jest toho důkazem.... Nedostatečná, a práce patří do Odpadkového koše...(29.4.2017)

• Blackey.

Já jsem si asi ani nemyslela, že by ten film mohl být dobrý, ale tak nějak jsem se na něj stejně podívala. Kdysi dávno, v dobách, kdy jsem byla cílovou tohoto žánru, jsem četla knihu a ani ta se mi zrovna dvakrát moc nelíbila, ale říkala jsem si, že dám filmu šanci... No buď jsem z toho prostě už vyrostla, nebo to vážně bylo hodně špatný. Hlavní duo asi dělalo co mohlo, Jeremyho mám vážně ráda a Addison taky projevila špetku hereckého talentu a navíc je to vážně krásná žena, ale to bohužel nestačilo. Film nepůsobil vůbec uceleně, spoust rozmazaných záběrů, které měli působit umělecky, mě spíš rušily... a spousta otázek zůstává nezodpovězena s tím, že je to otevřené k dalšímu pokračování, na které ale nejspíš nedojde. Přišlo mi to uspěchané, rozuzlení... hm... vlastně žádné... některé události působí ve filmu naprosto zbytečně. Myslím, že to možná mělo větší potenciál, ačkoliv nejsem ultra fanda knih, ale ten v té hodině a půl využit rozhodně nebyl. V podstatě se tam toho moc ani nedělo, ale některé scény člověka i bavily, nebo vyvolaly aspoň nějakou emoci, no ten závěr podle mě úplně zabil veškeré snažení uplynulé hodiny a čtvrt.... Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, protože jsem od toho nic nečekala, ale nejsem ani nijak pozitivně překvapená. Nejspíš na ten film hodně rychle zapomenu.(9.4.2017)

• viky13

Mám dojem, že to skončilo někde v půlce.(23.5.2017)

• Sticas

Už nikdy víc :) povedlo se mi dokoukat až do konce, ale stálo mě to hodně úsilí :)))(8.4.2017)

Podľa mňa je to stále v šedom priemere, od filmu nečakáte novú sériu Twilight, možno trošku hudbou pôsobí ako big epic. Dej je rýchly, dokonca nemá ani dlhú stopáž, čo je dnes fakt rarita, no podarilo sa im tam napchať všetko podstatné. Záver je asi najhoršia časť, bojová scéna, to bol fakt balast. Niekto by povedal, že je to príšerné, čo tam herci predviedli a nebránim sa tomuto názoru, plne ho chápem, no to asi nevidel toto - http://www.csfd.cz/film/338272-vampire-academy/komentare/ vtedy proste pochopíte, že ste tento podcenili. K porovnaniu kníh a filmu len toľko, že knihy sú zbytočne natiahnuté, film pomerne rýchly, takže ak ste ich čítali, je to pre vás také vyvážené.(13.4.2017)

• Solverino

Božíčku to je ale sračka! Svítání s několika kapkami teologie. Hnus úplně o ničem.(11.6.2017)

• mima33

Pre mňa je tento film obrovské sklamanie. Hovorilo sa o ňom, odkedy vyšli knihy - myslím, že v roku 2009 - a keď už nejaký film tak dlho pripravujú, tak by som čakala niečo oveľa viac. Knihy boli trochu na štýl Twilight, akurát boli menej hlúpe. Luce mi bola od začiatku sympatickejšia ako Bella a Cama som milovala - bol to ten správny bad boy. Nečakala som vernú adaptáciu knihy, ale že až tak ten príbeh okrešú a pomenia som si teda nemyslela a nevypálilo to vo finále vôbec dobre. Herecké výkony boli tiež mizerné, dôležité postavy nedostali dostatočný priestor, prostredie bolo síce fajn, ale ničili to hrozné efekty. Celé zle. Dvojka určite zelenú nedostane. A ja som za to rada.(14.3.2017)

film najmä pre fanúšikov Addison a prípadne twajlajtov. Záver radšej prejdem mlčaním ale dovtedy ma to dosť bavilo (: Je tam celkom dosť toho čo sa dá "salvage" pre opakované pozretia, hehe(29.3.2017)

• silviastef

Kniha patri k mojim oblubenym. Nevedela som sa dockat filmoveho spracovania, ale sklamala som sa. Film bol biedne natoceny. Skoda, ze to nerobil iny reziser.(16.4.2017)

• Martin29

Tak tohle bolelo a hodně hned jsem si vzpomněl na tuhle podobně laděnou sračku http://www.csfd.cz/film/338272-vampire-academy/komentare/. 3/4 filmu se díváme na ženskou, která má jakési vize z minulosti a jede po jednom klukovi (klasika žánru nagelovaný vylízanec s iq menším než arašíd). O ni má, ale zájem druhý vylízanec s podobně vysokým iq. Takže většinu filmu (minimálně 70 minut) pořád řeší, který se jí líbí více,aby nakonec zjistila, že jsou oba andělé a že ji někdo 3 chce zabít. Když už se to ke konci rozjede a člověk něco čeká tak to skončí (pokud to teda nebyl náběh na další díly). Bodycount 2 z toho jednu smrt radši ani neukážou. Jediné co se dá pochválit jsou plakáty, které jsou opravdu povedené.(1.4.2017)

Když jsem zjistila, že knihu zfilmují, byla jsem radostí bez sebe. Proč se ale snaží nacpat film do hodiny a půl? Nemohli tomu dát alespoň o půl hodiny víc? Knížku mám ráda a neříkám, ve filmu byly všechny důležité scény, spousta z nich pozměněna kvůli rychlému ději, spousta jich byla opomenuta, ale důležité scény tu byly, ale všechno bylo uspěchané. Kdyby tomu dali o trošku víc času film by vypadal hned lépe. Takže pokud to porovnám s knihou tak je to tak na 2* maximálně, ale když to zhodnotím jako film samotný, tak tomu dávám 3*.(5.4.2017)

• klara.leb

Špatně, všechno špatně. Ale nemám srdce na to, nedát ani jednu hvězdičku, kvůli předloze.(11.4.2017)

Pěkný film. Kniha sice byla lepší, ale film se mi líbil. Co mi trochu vadilo bylo, že za těch 91 minut co toho moc nestalo. Scény byly podobné jako z knihy avšak udělané na jiný způsob. Př. /SPOILER!!/ Když na Lucindu padal ten anděl, tak jen u něj uklízela smetí a pak na něj zírala, kdežto v knize u něj stála s Danielem a myslím, že ho malovali nebo tak něco. Pak v knize bylo, že Daniel jí vytáhnul plavat k jezeru, ale ve filmu se potkali v bazénu.... Takže to mi nejvíc vadilo na filmu, ikdyž je zase na druhou stranu fajn, že to nenatočily přesně podle knihy aspoň jsem nemohla předvídat co se zrovna stane...(6.5.2017)

• hladovyjelen

To byla teda pořádná akcička na konci! Ale vážně jsem se zamilovala do těch scén, které byly jak vystřižené z popových klipů 2009. A taky si asi tvůrci mysleli, že kapuce na hlavě zachrání svět. Ale co. Jeremy je víc než koukatelnej.(3.6.2017)