Pád

Pád

Dobrodružný / Drama / Thriller / Romantický / Fantasy

USA / Maďarsko, 2016, 91 min

• bllm

Ty krávo, no to jsem si teda dala. Tohle jsem teda nečekala. Měla jsem radost z nového filmu s Jeremy Irvinem a moc jsem neřešila, co to vlastně je, co to na mě číhá. Zdejší obsah zas tak strašlivě nevypadá, ale plakátek mě měl dostatečně varovat. Netušila jsem, že se vůbec něco takovýho natáčí a že se najdou lidi, kteří se k tomu propůjčí. Ta jedna je za docela zajímavý vizuál (co jsem si za těch 25 minut po které jsem to vydržela stihla všimnout).(12.3.2017)

• kaylin

Ne, young adult rozhodně není pro mě a tahle další romance založená na fantasy světě, který vychází z křesťanské mytologie, respektive z ďábla a andělů, to opravdu není něco, co by mě mělo nějak více dojmout. Standardně natočené, standardně nudné a není zde nic, co nechytne člověka, který vyloženě tohle chce.(27.3.2017)

Zajímavý film, donutil mě se dívat až do konce a ten mi ani teď není úplně jasný. Chápu, že se do sebe zamilovali, ale co se stalo pak? Tenhle film mne opravdu zaujal, spousta věcí se v něm vyřešila, spousta zůstala nezodpovězená a velké množství otázek mne napadá. Nemám nic k vytknutí, nemám žádné připomínky, jenom bych lehce dořešila ten konec. Celkově působil dobrým dojmem, nic nepřeskakoval, na nic si nehrál. Proto mi nezbývá než jej doporučit, je však jen na vás, jestli mou radu poslechnete.(26.10.2017)

Dívčí sága, která se nedočká dalšího pokračování, čímž nestačí napáchat zvěrstva, jen je škoda, že zůstane naprosto neúplná, nedodělaná. On totiž potenciál na rozvinutí celého mysteriozního/fantasy příběhu byl nemalý. Místo upírů a dystopických vizí zde máme padlé anděly, rebelující skupinku excentrických podivínů z řad studentů a prostředí zajišťuje odlehlá internátní škola pro mladistvé delikventy. Uprostřed toho mumraje je sedmnáctiletá Lucinda, obviněná ze žhářství a smrti mladíka (to nám naznačují flashbacky), připravená poskytnout své lůno nejméně jednomu z dvou překrásných mladíků, kteří kolem ní krouží. Nejzajímavější na tom celém je, co z toho vzejde. Ve hře jsou padlí andělé, reinkarnace, dávná kletba milenců, Peklo, Lucifer, mysteriozní vize... Spojit to celé v jeden kompletně ucelený příběh bylo za jeden film, devadesátiminutový k tomu, zhola nemožné. Film často svojí stavbou příběhu i skromnými produkčními náklady více než často inklinuje k seriálovému pilotu. Rozmáchlých akčních scén se nedočkáme. A to se film hrál i v (našich) kinech. Lokace také moc atraktivity nepobraly, natáčelo se v Maďarsku. Oproti slabému atraktivnímu průrazu, kdy film na projekci na plátně nemá dostatečné produkční a režijní uchopení, má příběh nemálo originálních prvků, které stálo za to rozvinout, není tolik komerčně přebujelý, jak jeho žánrový soukmenovci, má i neokoukané herecké obsazení, jehož věkový průměr kazí zkušená Joely Richardson. Addison Timlin v hlavní roli by se mohla zalíbit, do masturbační topky se třeba u leckoho probojuje. Veterán Scott Hicks není vyloženě špatný režisér, romantika mu není cizí, jen je znát, že pracoval se zredukovaným scénářem, knižní předloha byla jistě nemálo osekána, je to znát, i když jste ji vůbec nečetli. Projekt se závratného úspěchu nedočkal, daleko příběhově horší spřízněné kraviny bodovaly, pokus o invenci se počítá, například andělé se svítícími křídly se povedli, chybí už ale vysvětlení, proč jsou na internátní škole, absence atraktivně akčních scén filmu nepomáhá/neprospívá, celková nedodělanost v závěru je značným záporem. Film mě nijak neiritoval, herecky i příběhově akceptovatelný, dlouhý moc nebyl, nudil jen málo. Do kina ne, pouze vhodné pro domácí projekci. A pubertální divačky budou mít první orgasmy z příběhu o věčné lásce, z mladých krasoňů a z poletujících přerostlých "světlušek". 7/10(10.1.2018)

• Blackey.

Já jsem si asi ani nemyslela, že by ten film mohl být dobrý, ale tak nějak jsem se na něj stejně podívala. Kdysi dávno, v dobách, kdy jsem byla cílovou tohoto žánru, jsem četla knihu a ani ta se mi zrovna dvakrát moc nelíbila, ale říkala jsem si, že dám filmu šanci... No buď jsem z toho prostě už vyrostla, nebo to vážně bylo hodně špatný. Hlavní duo asi dělalo co mohlo, Jeremyho mám vážně ráda a Addison taky projevila špetku hereckého talentu a navíc je to vážně krásná žena, ale to bohužel nestačilo. Film nepůsobil vůbec uceleně, spousta rozmazaných záběrů, které měly působit umělecky, mě spíš rušily... a spousta otázek zůstává nezodpovězena s tím, že je to otevřené k dalšímu pokračování, na které ale nejspíš nedojde. Přišlo mi to uspěchané, rozuzlení... hm... vlastně žádné... některé události působí ve filmu naprosto zbytečně. Myslím, že to možná mělo větší potenciál, ačkoliv nejsem ultra fanda knih, ale ten v té hodině a půl využit rozhodně nebyl. V podstatě se tam toho moc ani nedělo, ale některé scény člověka i bavily, nebo vyvolaly aspoň nějakou emoci, no ten závěr podle mě úplně zabil veškeré snažení uplynulé hodiny a čtvrt.... Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, protože jsem od toho nic nečekala, ale nejsem ani nijak pozitivně překvapená. Nejspíš na ten film hodně rychle zapomenu.(9.4.2017)

• - V roku 2009 ságu o Padlých Anjeloch plánovalo spracovať štúdio Disney, lenže v roku 2013 od projektu ustúpili a prenechali látku inej spoločnosti z LA, Lotus Entertainment. (mima33)

• - Internátna škola Meč a Kríž sú v skutočnosti dva zámky. Oba sa nachádzajú v Maďarsku, konkrétne v mestách Tura a Szabadkígyós. (mima33)