Príbeh mladého hochštaplera Mariána Takáča, ktorý využíva starnúcich mužov a hlavne ich úspory na vedenie "sladkého života". (oficiální text distributora)

Flego

Ľudovít Filan nepatrí k tým lepším režisérom, v tomto prípade sa nedalo veľa pokaziť, jeho vlastná predloha bola skutočne dobrá práca a herci hrali takpovediac aj sami. Navzdory čistému socializmu sa aj u nás našlo mnoho podvodníkov, ktorí oberali starších ľudí o úspory, duo Filčík-Huba rozohrali skvelý part, na ktorý sa dobre dívalo. Druhý komentár. ()

javlapippi

Zachovalý vdovec Filčík vedie nudný život pod patronátom suchoprdnej sestry svojej nebožky a od života už toho veľa nečaká. Do jeho fungovania mu však vtrhne nový bohémsky kolega Huba, prevráti všetko hore nohami a milý Ctibor začne zase pociťovať žiadzu po vzrušení, zábave a opačnom pohlaví. Problém je, že tieto roztopaše sú nad možnosti jeho skromnej poštárskej výplaty. Filmy Ľudovíta Filana mi prídu vždy akési nemastné-neslané, ale tento je výnimka, aj keď nechýbajú povinné zložky ako pieseň od Hammela s textom od Filana mladšieho a trochu záhoráčtiny na okorenenie. Herci hrajú vynikajúco, príbeh chytí a nepustí, kladom je aj kratšia stopáž a mne vždy milé dobové zábery, tentoraz na Bratislavu, Prahu a Štrbské pleso. ()

brasek

Chudák Ctibor Filčík. Naozaj mi ho bolo ľúto, teda jeho postavy ako všetko prehajdákal a ako naivne sa nechal balamutiť. ()