Bývalý ruský agent přezdívaný Karakurt dorazil do USA a má podle Reda za úkol zaútočit smrtícím virem na jednoho ze senátorů. Ve skutečnosti ale pracuje pro Spolek, který plánuje rozpoutat další světovou válku. Agent Cooper se přizná Redovi, že nově zvolený generální prokurátor Connoly je ten, kdo z FBI vynáší informace členům Spolku. Pracovníci FBI vypátrají, že Karakurt je pouze nastrčená figurka. Ten, kdo senátora nevědomky nakazí, je samotná Liz. Spolek se ji chystá obvinit, že je ruskou agentkou. (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"Ten kluk byl tvrdší než má první žena." Ale nakonec to z něj vypadlo, což dalo Redovi zase jednou zahýbat figurkami na šachovnici. Jenže tato partie byla hodně defenzivní a mně se hodně líbilo zobrazení toho, jak se chovají mocní k těm, kteří dávají najevo, že něco ví. Takže pokud nyní někdo z tajných služeb analyzuje můj komentář, tak by měl vědět, že já vůbec nic nevím o politice, o provázanosti policie s organizovaným zločinem a rozhodně ve volném čase nepotápím lodě s migranty. Netřeba mě honit, dohoním se sám. ()