Černá listina

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Jon Bokenkamp

Režie:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (více)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (více)

Série(10) / Epizody(218)

Geniální uprchlík se sám udá a nabídne FBI pomoc s hledáním dalších padouchů. Ale jen když jeho partnerem bude nováček Elizabeth Keen. (Netflix)

drago111

Hodnotil jsem pěti hvězdičkami, po třetí sérii snižuji na tři. Já vím i to je moc ,ale já mám tento seriál rád i když je prošpikovaný tolika nelogickými a naivními scénami, že se mi chce zvracet, příklad za všechny epizoda 3x06 Red celou epizodu nahání mrtvého zmraženého chlapa ,aby mu ufiknul palce , které potřebuje na otevření "PŘENOSNÉ" bezpečnostní schránky velikosti malého kufříku, nebudu zde rozepisovat jak imbecilní ta epizoda byla, ten kdo uvidí pochopí. Další co mě začalo neuvěřitelně štvát je Liz , poté co ji ochraňuje , zabíjí kvůli ní dělá vše nemožné aby ji zbavil obvinění (což se mu samozřejmě povede), člověk by čekal že se mezi nimi prohloubí přátelství, místo toho se scénáristé rozhodly udělat s ní totální mrchu , která rychle zapomněla co všechno pro ní Red udělal, kdyby ze seriálu doopravdy vypadla bylo by to to nejlepší pro celí seriál. Přesto zůstávám u tří hvězdiček, uvidíme jestli po 4 sérii své hodnocení opět nesnížím a pokud ano tak jedině na nulu. Tak nula to nebude ,ale po páté sérii snižuji hodnocení na 2 a šestou sérii už si asi nepustím. ()

dalia

Hodnotím v průběhu sledování 4. série. Seriál mne baví od počátku, za nejlepší považuji 1. sérii a první polovinu 3. série (Red a Liz na útěku). Byl by to možná "jen" další napínavý krimiseriál, ale dynamika mezi Redem a Liz a ostatně i mezi Redem a ostatními postavami je skvělá a dodává seriálu šarm a vtip. Pilířem příběhu je zkrátka nepochybně postava Reddingtona a skvělý herecký výkon Jamese Spadera. Jeho hlášky, příběhy, charisma a vůbec celkové vystupování jsou prostě neopakovatelné. Oživuje každou scénu, v které se objeví. Výborné jsou hlavně občasné dvoudílné epizody. Velmi zajímavě se postupně rozvíjejí i postavy jako je Dembe, Mr. Kaplan, Aram... I když by se soustavné odkládání odhalení Lizina původu a událostí z minulosti mohlo zdát už příliš dlouhé, myslím, že je celkově dobře, že s ním scénáristé otálejí a jednotlivé dílky skládačky do sebe zapadají postupně, protože to přispívá k napětí a tajemnosti příběhu. Tajemství jsou nosným tématem seriálu a plné odhalení minulosti by znamenalo konec příběhu. Pro mne seriál za plný počet bodů. ()

poppy75

vazne ma tento serial 75 percent??efektny uvod-a potom defektny dej...ok,hodnotim po prvej casti-ale co ma ma presvedcit sledovat to dalej?to,ze do fbi beru len sexi kocky zasadne chodiace na opatkoch,ktore zlocincov znicia svojim nasratym pohladom po tom,co svoje odhodlanie deklaruju prudkym nadychmi a vydychmi tak dokonale zachytenymi kamerou v ich vystrihu-to uz viem..ze je tak sladke chciet si adoptovat dieta,hoci prave nastupujete sluzit do fbi-parada,vyhra pre dieta-aspon nejaka chudobna hispanka bude mat pracu,nie? po prvom dieli netusim co bude dalej,ale to sakra velke tajomstvo o Redovi a Lizzie bude,ze je jeho dcera? :D lebo ked sa objavia na scene tak podla ich tvari to napadne aj slepeho,hoci fbi predpokladam nie...ale mozno im v tomto krivdim :D zapletku prvej casti sa ani neoplati komentovat... ()

newk

Po dvou prvních dílech mě to moc nezaujalo. Docela nuda a největší mínus za obsazení hlavní hrdinky, která mi vůbec nesedí. ()

padina odpad!

Po protrpěných šesti epizodách to vzdávám. A ne, ani oplešalej Spader to nezachrání, spíš naopak. ()

stret

Spočiatku dobré. Postupne stále banálnejšie až to začalo byť rovnaké ako CSI neviem čo v TV. Keď sa agentka naládovala k agentke ktorá ju upozornila že je nakazená smrteľným pandemickým morom, aby ju mohla objať a povedať že všetko bude v poriadku, bola prekročená hranica blbosti a prijateľnosti a sledovanie seriálu som definívne ukončil. ()

FakinAdsso

Celou zápletku seriálu odhalíte v prvním díle. V druhém Vám ji v restauraci potvrdí. Má teda smysl dívat se na tu omáčku okolo, hrající si neustále s tím stejným "velkým zlem", které se však naprosto vždycky podaří odrazit v poslední chvíli? Záleží, jak moc Vás tyhle krimi srajdy berou a jaké na ně máte nároky. Podobně jako s Luciferem, zde máme víc než schopného a sympatického herce v hlavní roli, jenž je obklopen podprůměrným obsazením. Kamera, scenérie nic z toho Vás nezaujme. Scénář nikdy nebude špičkový, ale svoji práci udělá dobře. Pokud jste už za a) "Všechno" viděli a chcete si u něčeho vyloženě oddychnout. Nebo jste za b) z nějakého zvláštního a perverzního důvodu žrali CSI a podobný maglajzy, tak si to s klidem pusťte, neslapnete uplne vedle. ()

ricardo2803

Dlouho mi trvalo než mě seriál chytil. Prokousat se přes první sérii a podstatnou část té druhé bylo fakt utrpení. Ani nevím, co konkrétně mě u toho drželo. Snad zvědavost... Ale je pravda, že od třetí série jsem už plně pohlcen. I přes to, že jsem v seriálu nenašel jedinou pro mě sympatickou postavu. Trochu jsem váhal, zda dám 3 nebo 4 hvězdy, ale je to něco mezi. Musím poněkud upravit svoje hodnocení. S přibývajícími díly zvyšuji na 5. Tak mě to chytilo, že se děsím dne, kdy seriál skončí. A bohužel se to už blíží... Už je konec a pouze jediná moje úprava předchozího je poznámka ohledně sympatických postav - všichni hlavní hrdinové byli úžasní. ()

LukeB67

Celkově příjemný seriál se zajímavým námětem aslušným obsazením. Co mě ale neuvěřitelně sere je to, postava hlavní a neschopné agentky FBI a její krimi protivníci. Holka dostane úplně nesmyslnou nebo velmi slabou nápovědu popřípadě jméno epizodního padoucha a najedou gangsteři a padouši, kteří léta unikají zatčení začnou kupit chyby a trousit drobečky velikosti balvanu, které ji bezpečné dovedou k cíli. Takže výsledek je ten, že každý gangster, lump a vrah postupně sestavuje mapu pro nejneschopnější agentku v dějinách FBI která ho buď sama nebo za pomoci parťáka na konci zastřelí. To je kostce dění každého dílu. ()

sportx

Po dlouhé době supr serial - jak za dob Katany Koradyho. Slušně natočený a extrémní James Spader a Megan Boone. Dávám 90 procent, protože to je jedna z nejlepších kriminálek které jsem viděl. A to mám za sebou teprve první řadu. ()

milan.opava

Škoda,že jsem narazil na tento seriál až teď.Opravdu nemá chybu.Super obsazení ,skvěle zahrané role a nečekaný,napínavý děj.Trošku zamrzí dost niízké hodnocení,protože za mě má rozhodně mít jistě větší procenta .Kdo má rád napětí a trošku té brutality,ať se rozhodně podívá ()

Cerstvo

Za mňa vyborný seriál ktorý si u mňa zaslúžil 5 hviezdičiek. Samozrejme sú v ňom úseky, ktoré sú pritiahnute za vlasy, ale napinavé zápletky to nechávajú zabudnút. Útla Megan Bone znie tiež miestami komicky, keď zdemoluje 200cm chlapa, ale co sa týka druhej hlavnej postavy Jamesa Spadera, ten je v seriály excelentný, a celkovo dvíha jeho úroveň. ()

barny120

Som momentálne na tretej sérii, a podľa mňa je seriál dosť dobrý. Každá časť obsahuje malú zápletku, ktorú FBI vyrieši za pár minút. Sú to proste americký géniovia. Toto mi však príde dosť naivné. Česť výnimkám. No čo je pecka, to je dej ktorý sa ťahá celým seriálom, odhalovanie charakterov, resp. zločineckej organizácie, ktorej existencia vôbec nepripomína SciFi. Hlavné postavy prechádzajú dokonalou premenou, a ten dlhodobý dej je plný zvratov. Super. ()

Egeto odpad!

Serial som zacal pozerat na zaklade hodnotenia a recenzii. nechapemako mozemattake vysoke cisla... Namet zacina dobre, a to je asi vsetko. pozretych vsetkych 9 serii.  Spoilery - Reddington je niekto, kto nie je Reddington-pan vsemocny ale zas nie az tak, aby siel pribeh dalej, Keenova ma 5 sekundovu pamat a v jednom momente ho chce mrtveho, zrazu jej ho dojde luto a miluje ho v dalsom. To iste plati pre jej manzela, ktoreho chvilku muci v lodi,  aby zistila detaily o Reddingtonovi, potom zrazu je on fajn, ide sa za neho druhy raz vydat, nevadi ze predtym roky klamal, ved sa zmenil. Profilovacka jak sa patri. FBI spravidla vysiela ako konvoj len 2 auta,  aby sa prepad podaril, na zasah proti skupine zlocincov idu 2ja agenti aby bud zlyhali, alebo zazracne vsetkych na konci epizody zlikvidovali. V jednom diely FBI su ostrostrelci a likviduju jedneho po druhom, v druhom ich zhodia z noh a nevedia sa postavit, boj 1v1 vacsinou prehraju, lebo by nebola zapletka. velmi predvidatelne, nik reddingtonovi netoleruje jeho ciny, ale vlastne mu s tym pomahaju a pachaju tym zlociny, velmi to FBI vadi, ale zrazu je to v pohode, robime vyssie dobro. Pre vsetkych co ste to nezacali pozerat a mate radi aspon trocha reality,  nezacnite.  Cele to je ako z alenky v risi divov, vsetci premyslaju nahodne, FBI sa necha vzdy Reddingtonom ogabat a nepouci sa. Keenova ma kazdy druhy diel city inym smerom, raz miluje, potom zrazu jej niekto cudzi povie daco a hned veri a nenavidi.  nie, nezasluzi si to ani 1 hviezdu,  trpel som cez 180 dielov a cakal na 'TO' a TO sa nedostavilo, len zozralo cas. Odpad ako sa patri ()

kopirak

Sleduji celou dobu, co to běží. Jednu řadu jsem vynechal, na to se nedalo koukat, už nevím, která to byla. Aktuálně jede desátá řada, kde mám tak nějak pocit, že se to lehce vrací ke kořenům. I když to se samozřejmě nikdy nepovede na 100%. Musím ale říct, že mně baví, jak se to vyvíjí. ()

Forrestovi

Hodnotím jen pilot, víc nedám. Jsem relativně tolerantní k absurditám v seriálech a "najednou-se-hodícím situacím, které vše mávnutím kouzelného proutku vyřeší". Přece jen seriál je seriál, zkrátka konzumní záležitost, to se nedá s konceptem kvalitních filmových námětů srovnávat. Ale Pilot Černé listiny je absurdních a zázračných scén plný! Tam snad není ani jedna scéna, ve které by postavy jednaly uvěřitelně. Nerozumím vysokému hodnocení a už vůbec nerozumím tomu, jak někdo může shlédnout 10 sérií s více jak 20-ti díly! Jak já ráda v takových situacích říkám: "To radši budu koukat do zdi." ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)