Smrt imperialistům! Tak přesně tohle si ten člověk s neskutečnou vnitřní sílou, hřejivým pohledem a odzbrojujícím úsměvem, praktizující model lidství nenásilím, nepřál. Kromě nepovzbudivého konce je mi líto i repetitivních úseků výpravné nudy, kterými utrpělo moje zaujetí, takže ve výsledku jsem se celkem vžila do Gándhího velké únavy ze zmaru svých ideálů. Škoda tak úžasného výkonu Bena Kingsleyho, který ani na okamžik nedal klesnout důstojnosti skutečného duchovního vůdce... a tak jen z úcty k oběma a několika silným scénám oceňuji výš, než jsem zamýšlela.Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov - úkol č. 4, film, který trvá víc, než 180 minut.(6.6.2015)

Vyše trojhodinová a 9 (!!!) Oscarová biografia Mohandasa K. Gándhího stojí hlavne na životnom hereckom výkone Bena Kingsleyho. Krásny a dôležitý film má jedinú vadu a tou je občas príliš rozvláčne tempo. Netreba sa ho však báť, pretože ponúka to najlepšie, čo na poli tohto žánru vzniklo a za trpezlivosť pri sledovaní sa veľkoryso odvďačí. Epos ukazujúci, rovnako ako samotný človek, ktorým bol inšipirovaný, že aj politika sa dá robiť s ľudskou tvárou. Scéna pohrebu je najmasovejšou scénou histórie kinematografie s vyše 300-tisíc štatistami.. Povinná záležitosť. 9/10(7.10.2014)

[7/10] (Carolina Bank, Goldcrest, Indo-British, International, NFDC) (Technicolor /// Produkce: Richard Attenborough /// Scénář: John Briley /// Kamera: Ronnie Taylor, Billy Williams /// Hudba: Ravi Shankar, George Fenton /// Oscar: Richard Attenborough (nejlepší film), Richard Attenborough (režie), John Briley (scénář), Ben Kingsley (herec), Stuart Craig, Robert W. Laing, Michael Seirton (výprava), Billy Williams, Ronnie Taylor (kamera), John Mollo, Bhanu Athaiya (kostýmy), John Bloom (střih) /// Nominace na Oscara: Tom Smith (maskér), Ravi Shankar, George Fenton (hudba), Gerry Humphreys, Robin O´Donoghue, Jonathan Bates, Simon Kaye (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](14.2.2009)

Veľmi krásny príbeh - o človeku s malým vzrastom, no veľkým duchom - umocnený majstrovským hereckým podaním Bena Kingsleyho. Ponaučenie pre tých, ktorí si myslia, že veľké veci sa dajú dosiahnuť iba neľútostnou politickou diktatúrou. Nádherné prostredie Indie, nádherne zachytená vnútorná vyrovnanosť či odhodlanie Gandhího skrz cestu pokoja a lásky vytvoriť čosi nové, nepoznané a oslobodzujúce.(14.8.2010)

Tříhodinová lekce z dějepisu, která zasluhuje plným právem plný počet hvězdiček a dle mě patří mezi nejpovedenější a nejpozoruhodnější biografické snímky. Gándhí je kolosální film, v němž exceluje Ben Kingsley co-by vůdce lidu, neúnavný bojovník za mír a nenásilí Mahátmá Gándhí. Jeho celková fyzická proměna mě fascinuje, stejně tak jeho výkon oceněný Oscarem bych přiřadila mezi ty, které nebyly nikdy zaslouženější.(8.5.2010)

• - Mahátma Gándhi bol ľavák, no vo filme píše Ben Kingsley pravou rukou. (kacer4)

• - Hned pro dva herce je Gándhí jejich posledním účinkováním. Svou poslední roli ve filmu ztvárnili John Boxer a John Clements. (Rugero)

• - Film obsahuje nejmasovější scénu, která byla do roku 2012 natočena. Scéna z pohřebního průvodu obsahuje necelých 300 tisíc účastníků, ze kterých pouze třetina z nich dostala za svou práci zaplaceno. Plat jednoho komparzisty byl 40 pencí. (Zdroj: ČSFD.cz)