Komentáře uživatelů k sérii (7)

 • choze
  ****

  První půlka s odkrýváním tajemství městečka mi přišla dost aktoixodní, což nemyslím jako pochvalu. Pak ale seriál vyložil karty na stůl, začalo se hrát kdo s kým a proti komu a dostalo to parádní spád a napětí, bavilo mě o tom přemýšlet. Celou dobu příjemně paranoidní a sympaticky obsazené, bohužel bez výraznějších postav a osobitější atmosféry.(23.9.2017)

 • swamp
  ****

  M. Night Shyamalan po delší době přišel s něčím zajímavým. Mysteriózno z městečka Wayward Pines jen číší a člověku najednou dává vzpomenout na okamžiky, kdy se sžíval s obyvateli třeba Twin Peaks. Takových kvalit však samozřejmě zdaleka nedosahuje, ale podívaná je to nadmíru sympatická.(17.2.2017)

 • honajz
  ****

  SPOILERY Seriál se dělí na dvě poloviny, přičemž ta první mi přišla zajímavější a napínavější. Zatímco prvních pět dílů se nese v duchu jakési tajemné konspirace, od 6. dílu se to zvrtne v postapo s několika logickými díry (mankote, proč hned dva tisíce let do budoucna?, co ty kryokomory napájelo - dokáže někdo dnes vůbec vyrobit stabilní zdroj elektřiny na dva tisíce let? A co ti mutanti ty dva tisíce let žrali?), kde se příběh soustředí spíše na psychologii davu, a posléze i jedince posedlého mocí, který neváhá městečko „smazat“, když má pocit, že se mu pokus nevydařil. Z tohoto úhlu pohledu, jako psychologická studie chování lidí, hledání frakcí, hledání nepřítele tam, kde bychom měli spolupracovat, dodržování pravidel za cenu neustálého šmírování a vražd, to jsou velmi zajímavé otázky. Poněkud mi vadil konec - přece jen jsem celou dobu čekal vysvětlení některých nelogičností (Třeba setkání doktora s Ethanovým nadřízeným před dvěma tisíci lety - cestovalo se v čase, nebo ne?Jak to, že v tom jela americká tajná služba, když doktor tvrdil, že to postavil tajně a na vlastní triko? Jak to, že se v městečku nestárne?!!! Odkud brali zásoby? Jídlo? Pití? Když tam nikdo nefarmaří?!!!) a těchto vysvětlení se mi nedostalo, navíc se nějak rychle a bez vysvětlení přeskočilo, co se stalo s Ethanovou manželkou a doktorovou sestrou.(16.1.2017)

 • Anderton
  ****

  Presne toto očakávam od mysteriózneho sci-fi seriálu. Najskôr pokladanie rôznych otázok, na ktoré chceme dostať čo najrýchlejšie odpovede a následne aj tie odpovede dostávame. Dokonca skôr, ako by sme to čakali. Mne prvá séria poskytla všetko, čo som chcel o tejto látke vedieť a aj vzhľadom na ohlasy tej druhej som sa jej zatiaľ vzdal. Možno je to práve tým, že tvorcovia tak skoro vyložili karty na stôl, osobne som ale za to rád. Má to výbornú atmosféru, nepôsobí to lacno a človek má chuť si prečítať aj predlohu.(31.8.2017)

 • Stružák
  ****

  Všude je chleba o dvou kůrkách a každej má prdel o dvou půlkách... Stejně tak by se na dvě části dal rozdělit seriál Wayward Pines. První část se odehrává v duchu "co a proč se to kruci děje?", zatímco ta druhá už je hezkou a pečlivě vypracovanou sondou do myšlení obyvatel WP. Nic není předem jasné, děje se toho hrozně moc, všechno hezky odsejpá. Režie je tady výborná, Shyamalanovi se povedlo něco, co jsem už dlouho neviděl. Přesto si myslím, že posledních pár dílů o něco slabších, tam se to zvrtne v takový lepší "béčko". Na plný hodnocení to u mě není, ale na to, abych si seriál nadosmrti zapamatoval určitě jo.(10.1.2017)

 • FrediaK
  **

  Díl od dílu s větším sebezapřením jsem se prokousával až do druhé poloviny první série a doufal, že se charaktery přestanou chovat naprosto nelogicky, respektive, že přijde odhalení a všechno do sebe zapadne. A ono ... NE. Je to idiotský, nedomyšlený, postavy jsou nevěrohodný a ... a vůbec .... Seru na Vás, seru na Idaho, já jdu domů ... Hawkins, Indiana!(14.3.2017)

 • stret
  ****

  Miestami a v priebehu seriálu som mal pocity nedomyslenosti, a nejakej násilnej zmeny v polovici seriálu, keď nastúpili bratia Dufferovci. Ale nakoniec to celé do seba pekne zapadlo, hoci to nemusí byť úplne každému zrejmé. Šerif absolútne utiahol svoju rolu, ako aj mnohí ďalší.(19.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace