Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2016, 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams, Sarah Corrigan

Komentáře uživatelů k TV seriálu (189)

JE TO JEN MĚSTO! Poslední dobou se zprávy o M. Night Shyamalanovi lepší a jednou z nich také je, že ještě neztratil smysl pro humor...tohle tolik připomíná jeho nejslavnější film, že je to až neuvěřitelné. :-) Wayward Pines ale jde trošku dál, nebo spíš na to jde jinak, zajímají ho dost společenské otázky a hodně to, jak se třeba lidé nechají radši ovládat, než aby se svobodně rozhodovali. Sedělo by mi víc záhadné dílo, než že se cca v půlce zlomilo ve sci-fi, to ale samozřejmě není zápor. Opravdu těžkotonážní a nesmlouvavá (díky Bohu) minisérie. 90%.(31.8.2015)

Klobouk dolů. Na co jiné seriály potřebují x sezón, to zvládli v Wayward Pines na ploše pouhých deseti dílů. Na jedné straně je sice škoda, že ona počáteční zmatenost a nejistota "co se to vlastně děje" vydrží jen pár dílů, následující vývoj je ale všechno možné, jen ne předvídatelný (a každé téma se aspoň nestihne okoukat). Klobouk dolů před podobným sebevědomým uchopením, kdy jde v prvé řadě o příběh a jednotlivé osudy, než aby se hrálo na hvězdná jména a dojení tématu donekonečna. Jsem moc zvědavý, co přinese druhá série a zda si udrží podobný nekompromisní styl.(23.7.2015)

Po pěti dílech: Wayward Pines by velmi slušelo nějaké osobitější, autorštější, "filmovější" režijní uchopení. Náladou a audiovizuálně totiž působí jako zaměnitelný televizní mysteriózní seriál, což je velká škoda, protože věci, které se v něm dějí, nejsou nezajímavé. Prvotní obava z prvoplánového vršení mysteriózních záhad, které nemají vysvětlení a nebudou nikdy objasněny, se začíná ukazovat jako lichá. Pátý díl totiž patrně odkrývá hlavní část tajemství (co je městečko Wayward Pines zač). Odhalený koncept je boží a pokud s ním pracují chytří tvůrci (týká se i autora knižní předlohy), potenciál na kvalitní dlouhodobou podívanou je přímo obří. Daný zvrat nicméně vzbuzuje další otazníky (zejména by mě zajímalo smysluplné objasnění toho, proč se ti, co vědí, chovají vůči těm, co nevědí, tak, jak se chovají ... a proč jim to vlastně neřeknou? Vždyť tenhle stav musí bejt mnohem nebezpečnější než potenciální odkrytí pravdy) a jsem velmi zvědavý, jak to tvůrci všechno obkecají. Celkový dojem ze seriálu se tak v podstatě může měnit každým dílem, každým zvratem, každou novou informací. Hodnocením si tedy zatím opravdu nejsem jist, může to být hodně dobrý, může to být horší ... ale sleduju dál, baví mě to. Po konci seriálu (nebo 1. série): Tak za mě někonec spíš "hodně dobrý" :) Mysteriózní záhada se v půlce seriálu překlopila do hard scifi, řešícího otázky podstaty lidské civilizace a společnosti, vzniku, vývoje a zániku totalitních zřízení, vzniku a fungování odboje, božského komplexu, školy jako zásadního ideologického aparátu atd. Lze sice rozporovat celkovou logiku chování "vedení", nicméně toto rozporování může probíhat v rámci debaty se seriálem (nemyslím si, že vaše vysvětlení je stoprocentně přesvědčivé), ne jako jednostranná výtka (wtf, vždyť to nedává smysl! A to se to ani nepokusíte vysvětlit?!). Jsem spokojen. Wayward Pines je uspokojivá podívaná, která toho za těch 10 dílů stihne až nečekaně hodně. Potěšil i poměrně nekompromisní závěr, který může fungovat jako cliffhanger před druhou sérií, ale i jako uspokojivé ukončení desetidílné minisérie.(15.6.2015)

Pro mě je největším překvapením Wayward Pines brutální tempo, kterým tvůrci odhalují svůj příběh a jeho tajemno. Z první sezony je jasně cítit, že scénáristé cítili potenciál a pokusili se ho využít bez ohledu na případnou další sezonu (viz závěr a celkové množství odhalení). Něco podobného se na půdě rozvléklých rádobytajemných seriálů posledních let (ehm, Ztracených...) nevidí často. Bohužel na druhou stranu se musím ptát, zda tu je potenciál na kvalitní druhou sezonu. Ta už jde výrazně odlišným směrem a vychází z první, odhazuje tajemno a nabízí "pokračování" bez mnoha původních postav. I tak považuji Wayward Pines za velice odvážné a povedené dílo, které kromě scénáře a atmosféry sází na výborné herce (Dillon, Gugino, Toby Jones, Terrence Howard). První sezona za to rozhodně stojí.(2.10.2016)

1.séria__ M. Night Shyamalan je opäť vo svojom živly, toto je pre neho látka, videl zatiaľ dva diely ale bavilo to, má to dobrú ponurú atmosféru a nechá to diváka tápať v nevedomosti ako hlavnú postavu,... dejová skladačka začne mať zmysel až po piatom diely, vtedy sa to začne pekne kryštalizovať, dopozerané, moc moc spokojný /95%/ __2.séria je diametrálne odlišná, už nemá tie správne grády a ani herecké obsadenie tu tak nedominuje, je to tak o polovicu slabšie než prvá série, čo je veľká škoda /50%/(30.8.2015)

„VÍTEJTE VE WAYWARD PINES, KDE JE RÁJ DOMOVEM…“ /// Mr. Shaymalan a jeho ZTRACENI! Zamotanej děj, neobyčejný místo se svejma pravidlama a několik potížistů. Chcu se dozvědět pravdu (stejně jako voni). Fajn jsou všechny ty pochybnosti, který navíc mají logický (aspoň myslím) vysvětlení. Druhá půlka série je zajímavější tý první – navíc dějově důvěryhodnější. Celý si to pohrává se zajímavou myšlenkou o lidský povaze, a je škoda, že to neskončilo (i přes tu snahu) zajímavěji. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou trilogii, kterou v letech 2012-2014 napsal Blake Crouch, neznám. 2.) Po bouračce jsem spal podezřele dlouho. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(14.2.2016)

Zatím jsem napnutá jak kšandy i po čtvrtém dílu, atmosféra taky bezvadná, tak uvidíme dál, co se z toho vyvrbí..........tak to mně vydrželo asi do šestého dílu, kde se to najednou začalo pohybovat směrem ke zdi, za kterou se odhalilo konečně to, na co jsem s takovým napětím čekala a to byla už na mě asi moc silná káva. Neotřelé, příšerkové, což mnohé asi potěší, ale já tentokrát nad trojku nejdu. Matt Dillon byl výborný a Toby Jones, který si střihnul dr. Jenkinse mně sedne spíš do těch komediálních rolí jako byl Marvellous a nebo v seriálu Detectorists. A dámy hrály výborně.(18.6.2015)

První řada: První půlka s odkrýváním tajemství městečka mi přišla tím kombinováním vládního (?) spiknutí/experimentu a jakýchsi monster v lese dost aktoixodní, což nemyslím jako pochvalu. Pak ale seriál vyložil karty na stůl, začalo se hrát kdo s kým a proti komu a dostalo to parádní spád a napětí, bavilo mě o tom přemýšlet. Celou dobu příjemně paranoidní a sympaticky obsazené, bohužel bez výraznějších postav a osobitější atmosféry. Druhá řada: Po třech dílech vzdávám. Dá se na to koukat, ale záhadnost i napětí jsou pryč.(23.9.2017)

S01E01 + S01E02: Hvězdně obsazený seriálový mindfuck, se kterým by se jeho "šajmalanský" tvůrce evidentně mohl pomalinku vrátit zpět na režisérské výsluní. Inspirace Lynchem se nezapře (i když se vlastně jede podle knihy), Dillon se snaží a nuda nehrozí, jen se do budoucna obávám zbytečně natahovaného děje. Zatím lepší tři s tím, že se mi tak docela nepozdáva všechno, co ústřední postava udělá. Jak byste se zachovali vy?(24.5.2015)

Ano, je to v zásadě vystavěné na béčkových proprietách (knížky jsem nečetl) a má to několik zkratek a oslích můstků, ale seriál baví velmi i díky závratnému tempu. Osudový pátý díl výborně pracuje s informacemi a překrucuje protagonisty s antagonisty rychlostí lusknutí prstu. Twistů a dramatických situací je dostatek (pilot, pátý a šestý díl), stejně jako myšlenkového podhoubí (druhá půlka seriálu, otázka totalitního státu) a fanboyovských výjevů (Abbies). Tenhle seriál je guilty pleasure a moderním mixem toho nejklasičtějšího z Lynche, Hitchcocka a Orwella. Přesto si na Wayward Pines cením nejvíc jasně obhajitelných motivací postav (Pilcher) a dynamického dialogu mezi syžetem a fabulí.(26.7.2015)

Keby som mal hodnotiť len prvú sériu tak je to jasných 5 hviezd. Mysteriózna atmosféra, ktorá ma začala dráždiť svojimi otázkami už hneď od začiatku. Celého ma to pohltilo. Keď sa to zhruba v polovici prvej série začalo vyjasňovať a na tie hlavné otázky som dostal odpoveď, tak aj tak to na pútavosti nestratilo, práve naopak. Stále a stále pribúdali nové otázniky, pričom odpovede na ne postupne vyjasňovali celý príbeh a osobné drámy hlavných postáv. Všetko do seba pekne zapadalo a každý jeden diel priniesol so sebou zároveň i jeden dielik do celkovej skladačky. K tomu pribudli večne hladní mutanti (gore mohlo byť viac), takže aj o napínavejšie chvíle bolo postarané. Druhá séria však už čo to zo svojho lesku stratila. Počiatočný odboj proti 1. generácii bol teda trestuhodne odbitý, smrť niektorých dôležitých postáv mimo kameru a mal som pocit mierneho naťahovania deja. Najviac ma zaujali scény, kde ten černoch dostal možnosť sledovať ako sa mení svet... zaujímavé a pocitovo príjemne melancholické. Koniec mi tiež prišiel trocha odfláknutý, je to otvorené, ale pochybujem, že by ešte natočili aj tretiu sériu. Na druhú stranu nenudil som sa ani pri druhej sérii, takže celkovo veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100(24.8.2018)

1. SÉRIE M. Night Shyamalan po delší době přišel s něčím zajímavým. Mysteriózno z městečka Wayward Pines jen číší a člověku najednou dává vzpomenout na okamžiky, kdy se sžíval s obyvateli třeba Twin Peaks. Takových kvalit však samozřejmě zdaleka nedosahuje, ale podívaná je to nadmíru sympatická. 2. SÉRIE S pokračováním bohužel přichází i propad. Tajemno je pryč, k moci se dostává mladá garda protivných parchantů a nádech mysteriózního městečka, potažmo seriálu, se žánrově mění v něco, co spíše připomíná World war Z.(17.2.2017)

Postava Billa, pre ktorého pracuje Theresa, patrí podľa mňa medzi najväčších čurákov v dejinách filmu, akých som kedy videl!(15.7.2015)

Hustá atmosféra, vysoké napětí, naprostý zmatek... Poznávací znamení režiséra, který svým šestým smyslem vstoupil do dějin kinematografie. To se tomuto seriálu nedá upřít... a Baví Po shlédnutí: Prvních 8 dílů TOP poslední dva nic moc(30.7.2015)

POZOR SPOILER! Přijmeme-li jako fakt to, co se dozvíme v 5. dílu, pak má seriál tolik děr v logice, že ementál proti němu působí jako vzor kompaktnosti. I přesto je ale "Wayward Pines" mimořádně dobře napsaný a hlavně dramaturgicky bezchybně zvládnutý počin. Gradace napětí a ústrojně a nenásilně podané dějové zvraty (a že jich není málo) bez problémů udrží divákovu pozornost po celou sezónu a vzbuzují neodolatelnou chuť na přídavek. Velkým plusem jsou také skvělé herecké výkony sympatickým Mattem Dillonem počínaje přes výborné (a nezřídka i pohledné) ženské postavy až po fascinujícího Dr. Jenkinse - Pilchera (Toby Jones), jehož osobnost by stála za nějaký ten samostatný psychologicko-sociologický rozbor. Suma sumárum - jeden z nejkvalitnějších sci-fi seriálů poslední doby, na jehož pokračování se budu určitě těšit.(11.8.2015)

Viz moje komentáře k samotné 1. a 2. sérii, jen bych se opakoval. První série až na ten pitomý zlom v polovině má myšlenkovou hloubku, druhá série je zmatek nad zmatek s pokusem o rozměry antické tragédie, což ale v příběhu bez příběhových mantinelů vyzní leda směšně.(13.2.2017)

Něco co by se dalo čekat od Šamšamalana. Mám tyhle super-mysteriózní slátaniny docela rád. Úvod je trochu nepřehledný a dokáže odradit. Asi v půlce první sezóny jsem byl nadšený a pak to zase opadlo. Nelogičnosti se nevyhneme, ale určitě si to zaslouží pozornost a je trochu něco jiného než většina současné seriálové produkce.(27.4.2016)

"WELCOME TO WAYWARD PINES, WHERE PARADISE IS HOME" -------------- Nemôžem si pomôcť – Matt Dillon je môj obľúbený herec, Terrence Howard je môj obľúbený vedľajší herec a malé vidiecke americké mestečká uprostred hôr (najlepšie s jednou v bezprostrednej blízkosti hneď v pozadí) à la Twin Peaks, prípadne tie, ktoré majú v názve 'Pines', sú mojou absolútnou slabosťou. A tak som sa do toho pustil, aj keď som vedel, že mysteriózno mi moc šmakovať nebude (pretože dosiahnuť level Twin Peaks je nemožné), no nakoniec som to dal všetko naraz a iba s miernou dávkou nespokojnosti. Pre fanúšikov mysteriózna, dobrého obsadenia, niečoho relatívne neopozeraného (v rámci možností) a tých troch vyššie uvedených záležitostí vrelo odporúčam. Ale pozor, len prvú sériu, s druhou opatrne.(13.4.2019)

Myslím, že môžem hodnotiť zatiaľ po po piatich častiach. To preto, že už som po onom veľkom zvrate a viem, o čom seriál bude. Tvorcovia sa proste nesrali a všetko nám pomerne skoro vysvetlili, čím majú môj obdiv, pretože sa nemusia nasilu tváriť 5 sezón tajomne a vodiť nás za nos. Tým nechcem povedať nič o Lost, som jeden z mála, ktorému sa záverečná sezóna a pointa páčila. Režijne najviac potešila prvá časť, je fajn cítiť zase Shyamalanov rukopis v niečom, čo má zmysel. Uvidíme, čo ďalej...(29.8.2015)

• 6thSun

Matt Dillon si zasloužil lepší seriál.(17.5.2015)

90%. Upřímně, nad Shyamalanem jsem už dávno zlomil hůl, takže mi trvalo, než jsem se k Wayward Pines odhodlal. A konečně je M. Night zpátky! Ten starý dobrý kreativec s uměleckou grácií sobě vlastní, stylisticky naprosto jedinečný a osobitý. Wayward Pines odkazuje (ať záměrně či nikoliv) na Shutter Island, ze kterého si bere primárně narativní kostru a působivou atmosféru; na Twin Peaks, kterému se podobá strukturovaností postav a jejich významové hloubce; a později i na Children of Men, s kterým sdílí onu postapokalyptickou vizi. Z obojího si však Shyamalan bere jen klady, a navíc je aplikuje s takovou svědomitostí, že se mu i v divácky velmi náročném a vyhraněném žánrovém příběhu daří vyhýbat větším narativním přešlapům, jež v mysteriózních skorosci-fi thrillerech na podobném principu bývají pravidlem. Ty nejvýraznější kvality Wayward Pines vězí v trojúhelníku, který se podařilo zvládnout na jedničku - perfektní atmosféra nejvyšší úrovně, která vzdáleně připomíná tvorbu Davida Lynche a je i podobně působivá a schizofrenní, avšak má Shyamalanův podpis ze Signs nebo The Happening; nepředvídatelnost a takzvaný WTF efekt, díky kterému budete totálně zmraženi a neschopni cokoliv se pokoušet předvídat; a v neposlední řadě herecké výkony, které umožňují rozvíjet tu bizarnost a tajemnost postav; i Matt Dillon mě velmi mile překvapil, snad jen jeho syna tam asi nastrčili omylem, protože to je jediný rušivý prvek seriálu a herec doslova na baterky. Jinak se mi ale těžko hledá něco, co bych mohl s klidným svědomím vytknout; chybí mi pouze jedna jediná věc, a to působivější hudba, bez které se ale i tak Wayward Pines obchází s přehledem, což mnohé vypovídá o scenáristických kvalitách, díky kterým, oproti řadě jiných filmů a seriálů podobného ražení, nepotřebuje Wayward Pines žádný velkolepý hudební doprovod, aby tvořil odpovídající atmosféru v televizním světě zcela ojedinělou a svou silou téměr srovnatelnou s True Detective (nebo Baskervillem). Záměrně tento skvělý a troufám si říct (prozatím) nedoceněný seriál srovnávám s mnoha jinými díly, protože se mnoha jiným dílům podobá, ale vždy tak nějak nenuceně a jen lehce a jakoby mimochodem, aby jej nešlo považovat za kopii. Wayward Pines není kopií ničeho, žije svým vlastním životem, před kterým se neschováte... a neutečete. Navíc buduje relativně novou a neotřepanou žánrovou metanaraci, která nese určité existenciální poselství a mohla by se stát vzorem pro další generace kriticky realistických (NIKOLI science fiction) filmařů. Perfektní záležitost, která není principiálně originálním nebo novátorským dílem, ale spíše alchymií mnoha různých ověřených a funkčních prvků, jež dohromady tvoří naprostou harmonii. Závěr je pak naprosto geniálně strukturován, a ačkoli závěrečná epizoda obsahuje zbytečně moc patosu (který tolik nenávidíme, ale přesto jsme ho čekali), je perfektním zakončením výjimečného příběhu.(27.11.2015)

Ze samotného plakátu jsem měl nastříkano v trenýrkách ještě před prvním mrknutím. Tenhle první zběžný pohled mi totiž vnukl myšlenku, že se bude jednat o něco lynchovsky-coenovského. Přesněji o mého oblíbeného Dillona v absurdních spárech pensylvánského maloměsta s nějakou geniálně divnou přidanou hodnotou. Vylouplo se to ale úplně jinak. V první řadě je tu naprosto typická a vyblitě obyčejná technická stránka, která jako by se vyškrábala z prdele libovolné CW mrdky, což mě zamrzelo, byť to není v současnosti nic neobvyklého i u dobrých seriálů. Prvních pár epizod je slušně nadprůměrných. Je tomu tak kvůli libovému schizofrennímu prostředí, kterým se potácí charismatický kus hovězího Matt Dillon. Celé to samozřejmě kazí kreténské pasáže s jeho přechytralým třináctiletým synátorem a debilní manželkou. Té ksicht propůjčila Shannyn Sossamon, která se mi děsně líbila v Pravidlech vášně, kde ji paralyzovanou démonem alkoholem odpaňuje vožralý fotbalista, zvrací jí za krk a celé to natáčí nějaký geek na domácí kameru. Výborná scéna. Cítil jsem se lehce provinile za svou mírnou erekci. Zpět k Wayward Pines. Někdy ve čtvrté nebo páté epizodě se vykecá pointa a seriál ztrácí svou lahůdkovou schizofrenní atmosféru. Pointa je nadmíru přestřelená a debilní, ale to mě příliš nesralo, neboť jsem ji vnímal spíše jako nedůležitou berličku k vykreslení situace, která postavám zadává důležitá dilemata. Po dalších několika řídkých epizodách si pánové od výroby tímto nastaveným modelem utírají prdel. Model to byl bezvýchodný a oni mávnutým kouzelné hůlky rozevřeli svěrač jednoho východu, aniž by tento krok jakkoli logicky obhájili. Na to navázali ještě jedním idiotským krokem, čímž se to celé definitivně posralo, poslalo do prdele a vyústilo v bezmezně kokotský zbytek závěrečné epizody. Ta si nezadala s nějakou lacinou padesátiminutovou verzí Já, legenda. Ve výsledku jsem tedy rád, že druhá série zůstala v náplni scénáristických propisek, jelikož by bylo po tak čůráckém vyvrcholení neutratit výsledný produkt jaksi nehumánní. Nehumánní pro diváky.(27.7.2015)

Komplet. Prve tri epizody som myslela, ze zapletka bude uplne o niecom inom. Odkryvanie pointy bolo celkom rcyhle, to treba pochvalit. Inak jednotlive diely niektore menej zazivne ako ine. Zaver relativne ok, len poslednych asi 5 minut uz sa mi nepacilo. // Zatiaľ pilot: Zápletka podobná napríklad Persons Unknown, ale rozhodne som zvedavá, ako sa s ňou vyporiadajú títo tvorcovia / tieto postavy. Zaujalo.(26.4.2015)

• Ouwen

SPOILERY: To, že již delší dobu nehodnotím hvězdicemi na csfd, nehodlám brát jako stálé pravidlo. Když o nějakým filmu/seriálu mám jistotu odpadu, napálim to tam. Tohle bylo utrpení, hovadina, natahovaná nuda, která ve výsledku ani vůbec nedává smysl. Když už šerif říká, že hlavní postava nemůže odjet z města, jinak umře a proto se chová tak, aby ho z města vyhnal, je teda fakt debilní. Časovej rámec mezi postavami, které se ve městě po havárkách objevují, nejdou dohromady, scénář je děravej. A to první dvě epizody mne obejmuli svojí tajemností a pátráním po tom, o co tu vlastně jde. Ovšem, po pátém díle celá ta linie ohledně ztracených dvou agentech upadne úplně do pozadí, protože se dozvíme něco neuvěřitelně šokujícího. Musel jsem se smát! Ani vlastně nevím, co jsem za pointu očekával. Jenže takovou snůšku slátanin jsem dlouho neslyšel. Postavy precizně nesympatické, jenom Terrence Howard v roli hláškujícího šerifa bavil a také Matt Dillon, ale stane se z něj akorát figurka do davu, protože do popředí nacpou tu jeho protivnou rodinku. Žádné napětí, je to natahované tam, kde by to mělo být druhořadé a to primární, tedy akci, Dillona a zajímavost odsunou na druhou kolej. Vzdal jsem to po šesti dílech, navíc chování všech postav je absolutně nesmyslné. Možná Dillon občas předvede fajn improvizaci a přizpůsobení se, a však když už jsou všude kamery, mikrofony a postavy normálně přes celej barák mluví o své minulosti, vůbec to nevadí. Taky se opět otřu o časovej rámec, kdy je vše o náhodě a postavy se snad kolikrát teleportují. Nejvíc mne teď při pomyšlení na tuhle sračku pobavilo ilustrování schopností těch mutantů, poněvadž slyší na dálku i nejtišší zvuky... tak proč nikdo neslyšel v noci Dillona, střílejícího z brokovnice za tou zdí? V pohodě tam přespal do rána... až pak se začnou objevovat ninja mutanti v momentě, kdy se hrdina dostane do bezpečí, jděte s tímhle do prdele. Nadšení místních absolutně nechápu, mno snad mi zafixuje náladu True Detective.(25.9.2015)

Svižné, temné, plné rôznych dejových zvratov a zaujímavých momentov. Twin Peaks si išlo po vlne tradičnej mysterióznosti a divákovi nechávalo len pocity a žiadne odpovede. Wayward pines toto robí v prvej polovici. Potom sa z neho stane plnohodnotné sci-fi. Veľmi som potešení jednak z hereckých predstaviteľov, ale aj určitej originálnosti s ktorou seriál pracuje. Keby som sa chcel vážne zamyslieť určite by som v ňom našiel veľa logických dier, ale v zásade sa jedná o príjemné prekvapenie. Pritom nie som až tak na seriály. Krásky Gugino a Sossamon sú neuveriteľným spestrením a mladá Sarah Jeffery bude za chvíľu riadna kosť. Výborná hororová atmosféra a super finále. Síce je tu priestor pre ďalšiu sériu, ale nie som si istý či po nej vyslovene túžim. Mladí hrdinovia ma zvyknú skôr iritovať. Ale keďže Crouch napísal Wayward Pines ako trilógiu som celkom zvedavý. Toto som zhltol prakticky za jeden deň. 1. séria 100%(27.9.2015)

• maddy

Wanna-be verzia mestečka Twin Peaks krížená s priemerným Under the Dome. Skutočne som sa na tento projekt tešil, ale Shyamalan by to už mal zabaliť. Dlhé roky mu nevychádzajú jeho celovečerné filmy a presedlaním k seriálovej tvorbe sa toho veľa nezmenilo. Wayward Pines tak chýba akákoľvek atmosféra, čo je u takéhoto seriálu alfou a omegou. Samotná záhada okolo mestečka ma tak nijako nezaujíma a nemám vôbec chuť čakať na jej rozlúštenie. A to je v mystery seriály, pri ktorom má divák zotrvať XY epizód dosť podstatný problém. Tým pádom ma nezajímali ani postavy, ani ich rozhovory, ani ďalší vývoj. A popravde som čakal aj lepší vizuál, nakoľko Wayward Pines zatiaľ pôsobí dosť televízne (hnusný digitálny plot v závere pilotu). Možno pod iným vedením to mohol byť sľubný námet, ale Shyamalan tomu nedodal nič navyše a v jeho rukách seriál pôsobí neoriginálne. Po prvých dvoch epizódach teda končím, nakoľko ma nebaví strácať čas u ďalšej z prsta vycucanej záhady, ktorá sa iba hrá na niečo viac, než čím v skutočnosti je. Keď už nejaký súčasný mystery seriál s mrazivou atmosférou tak skvelých francúzskych Les Revenants. PILOT: 2* (4/10)(7.5.2015)

Tak se nám Shyamalan(ek) zřejmě - Po čtyřech epizodách je brzy na konečný verdikt !! - vrátil ke svým filmovým kořenům, byť překvapivě prostřednictvím seriálu, ačkoliv se rehabilitace právě tímto médiem vlastně jeví jako ta nejlogičtější cesta, a nutno říci, že přímo skvostné Městečko Pines dává na všechny jeho předchozí propadáky s velkou slávou rychle zapomenout.. A dokonce se nevrátil zpět na výsluní sám, táhne s sebou totiž geniálního mistra hororových taktů Charlieho Clousera, což já osobně vidím a slyším nesmírně rád !! Nemám zájem se znovu zbytečně rozepisovat o kariéře kdysi velmi opěvovaného tvůrce, protože tuhle příhodu o Indově strmé jízdě na tobogánu vlastní popularity u diváků i kritiků snad nezná jen člověk, který se podobně jako Dillonův Ethan zrovna probral do stavu veselé amnézie.. Takže co vlastně Wayward Pines přináší tak zajímavého či zvláštního, že se jen těžko bráním nadšení ?? Tahle série staví vedle nesmírně sympaticky střízlivého půdorysu o deseti epizodách, z níž samozřejmě vyplývá další spousta pozitiv i skutečnost, proč série působí tak inspirativně, a parádního hereckého obsazení - Inu Shyamalan, že ?! ;) - zejména na dokonalé práci s tempem vyprávění, jisté narativní nelinearitě a tím i dávkování informací zejména na knižním předobrazu Blakea Crouche, o němž se pochvalně zmiňoval i samotný Steven King.. Výborný Crouch se mi zatím jeví jako velice talentovaný tvůrce a rozkošně svěží vítr mezi všemi těmi rychlokvaškovými škrábaly braků pro teenagery, jemuž prostě musím držet palce..(10.11.2015)

Začalo to velmi slibně, první epizoda se mi líbila moc, postupem času (dokonce již od druhé epizody) velmi sestupná tendence + nedotaženosti a nelogičnosti, kdy má například za něco v despotickém městečku nastat trest a přitom se postavě nic neděje, jindy se naopak vraždí za maličkosti. Nejlepší to bylo zpočátku, kdy se ještě nevědělo, proč je městečko tak tajemné a nejde se z něho dostat pryč. I tam to ale mělo značné díry. Přesto to celkem bavilo, i druhá série, která se zaměřuje zejména na despocii a prvek mysteriozna je zde potlačen. Přeskakovala jsem, některé epizody jsem neviděla, možná se k seriálu ještě vrátím.(29.10.2018)

Po megahitu Stranger Things mi to nedalo, abych se zpětně nepodíval na další seriálové dílo z pera Duffer Brothers. Je vidět, že s tajemnem a postupným odkrýváním, umí pracovat. U Wayward Pines mi ale chybí nějaká větší dramatičnost. Hlavně v druhé polovině, kdy už nešlo sázet na divákovu dezorientaci, by to chtělo jít víc třeba do psychologie. Takhle se po půlce opojení atmosférou rozplynulo a zbytek řady dojel tak nějak na setrvačnost. Druhou řadu necítím potřebu vidět. 70%(31.7.2016)

Cosi shnilého se děje ve Wayward Pines. Přestože se mu nedá upřít parádní atmosféra ani trefné obsazení, po celou sérii jsem se nemohl zbavit dojmu, že je na tomto seriálu cosi divného. Možná to bylo prazvláštní jednání téměř všech postav, smysluplně překombinovaný příběh nebo nezvykle rychle se vyvíjející příběh, ale v průběhu jednotlivých epizod jsem na důkazy žádného z těchto výsledných dojmů nedokázal přímo ukázat. Přesto je to právě toto cosi, co u celé první série udrželo mou zvědavost, pozornost i napětí. Ostatně se právě díky překvapivě brzy přicházejícím zvratům nestihne okoukat twinpeaksová atmosféra začátku, ztracený nádech prostředku, ani neobvykle sci-fi finiš. Jen ten závěr v duchu zombie apokalypsy si mě příliš nezískal. Jinak se ale nemůžu ubránit rozpačitému nadšení. Městečko Wayward Pines je totiž svou neobvyklostí přinejmenším pozoruhodné. A těžko říct, zdali je pro něj zrušení po první sérii záchranou nebo promarněnou příležitostí.(26.7.2015)

• MartinezZ

Uměle protahovaná "zombie" apokalypsa s opakující se historií a hromadou telenoveláckých zvrat(k)ů. Ze zdejšího obsahu jsem tedy čekal něco jiného. S03, pokud kdy nějaká bude, bez potíží vynechám. Doteď nikomu z nich nedošlo, že tou chybou v novém světě jsou oni samotní, nemají tam co dělat, jsou "vyhynulý druh". --- Edit: On v tom má prsty Šálalaman, no tak to už dává mnohem větší smysl!(15.10.2016)

Počáteční nadšení z první série se v druhý půli změnilo v so-so a ke konci už jen gtfo.(3.7.2016)

1. seria: Od tohto serialu som ocakaval, ze dostanem pribeh so zvlastnou mystickou amosferou v style Twin Peaks. To som vôbec nedostal. V prvej polovici serialu to je skôr konspiracny thriller v ktorom sa z pohladu hlavneho hrdinu snazite zistit, co je zac to zvlastne male mestecko, preco sa odtial neda dostat prec a kopu dalsich otazok. Proste taky menej natahovany Lost, ale s ovela menej zaujimavymi postavami, takze tato cast na mna pôsobila dost otravne. Necakane skoro, hned v piatej epizode dostaneme odpovede na väcsinu otazok a hlavna pointa dokonca meni zaner celeho serialu. Tato pointa mi pripadala tak prekvapiva a absurdna az ma rozosmiala. Ale je zmysluplna a postupne sa mi zapacila, takze ma v druhej polovici serialu bavilo sledovat pozadie toho ako cele to mestecko funguje. Zabavne bolo aj to, ze sa z hlavneho hrdinu, ktory dychti po odpovediach zrazu stane dozorca ostatnych uveznenych obyvatelov mestecka, ktory aj ked to obcas nevydrzi a niekomu povie pravdu, tak mu aj tak nikto neveri. Plusom druhej polovici serialu je aj vytvorenie dalsich skupin, ktore sa snazia odhalit pravdu. V prvej polovici sme sledovali iba boj samotneho hlavneho hrdinu proti vsetkym, co prilis napinave nebolo. Technicka sranka je velmi kvalitna, rovnako potesi v ramci TV produkcie solidna davka brutality v kvalitnych akcnych scenach. Herecke obsadenie niekolkych hlavnych postav je skvele. U vedlajsich, hlavne tych mladych to je uz slabsie. Druha polovica serialu je u mna za 4*, prva za 2*. Vysledny priemer su teda 3*. Skoda, ze serial venoval hned polovicu dielov nicnehovoriacim zapletkam v ktorych sa toho vela nedialo, pretoze akonahle sa sme sa dozvedeli pointu, tak to odkrylo kopu skvelych moznosti kam sa mohol serial vyvyjať, ale kvôli malemu poctu zvysnych epizod to uz nestihol vsetko preskumat. Potesujuce je, ze napriek predcasnemu ukonceniu ma serial adekvatny trpky koniec, ktory funguje ako zaver serialu a zaroven je dostatocne otvoreny pre pripadne pokracovanie. Az mi je luto, ze ho neuvidime. Ale kedze by sa pravdepodobne venoval tym menej zaujimavym postavam, tak je to mozno dobre. Za jedno pozretie tento kratky serial urcite stoji 6/10. ___2.seria: takze sa stal zazrak a zruseny serial obnovili a natocili dalsiu seriu. Uvidime, ci sa zazrak bude opakovat a dockame sa aj tretej serie. Dalej radsej necitajte ak ste nevidel prvu seriu. Ako naznacil koniec prvej serie, tak sa udalosti restartovali a sledujeme osudy mestecka s novymi postavami. Takze to pôsobi skoro ako spin-off pôvodneho serialu. Cast z pôvodneho osadenstva sa tu mihne v 1-2 dieloch. Naplno sa vrati jedine protivna Hope Davis a v mnozstve flashbackoch zakladatel Toby Jones. A este sekretarka Arlene, ktora tu ma dost WTF sceny, ktore asi mali byt smiesne. Vladu nad mesteckom tentokrat prevezme skupina mladych z prvej generacie a nastoli tvrdu diktaturu proti ktorej sa snazi bojovat niekolko starsich novacikov zo skupiny C. Takze to trochu pripomina vsetky tie postapo zamilovane Hunger Gamesy, len mladi a stari tu maju prehodene ulohy. Nove postavy na cele so supernudnym doktorom v podani nevyrazneho Jasona Patrica za vela nestoja a ich osud mi bol ukradnuty. Fanaticky vodca Tom Stevens a jeho zastupkyna Kacey Rohl mi od prvej chvile liezli na nervy a prial som im kruty osud. Toho sa nakoniec dockali a bol este drsnejsi a vtipnejsi ako som cakal. Ale na dvojku Toby Jones - Melissa Leo nemaju ani herecky a ani ich postavy nie su tak zaujimave. Najlepsiu postavu si v tejto serii jednoznacne zahral Djimon Hounsou, ktory sa ako jeden z mala sprava logicky napriek tomu, ze mu miestami uz z toho vsetkeho tiez strasi vo vezi. Okrem nevyraznych postav najväcsi problem tejto serie vidim v tom, ze sa tu postavy spravaju strasne hlupo. Co je sice logicke vzhladom na vyber jednoduchych priemernych ludi namiesto nejakych vedcov, ako je v jednej epizode spomenute, ale zaroven to ukazuje, ze to nebolo najstatnejsie riesenie jak pre osud rasy tak pre divakov, ktori musia sledovat bandu fanatickych tupcov ako riesia uplne blbosti namiesto dôlezitych veci. Napriek tomu komusa pacila prva seria, tak odporucam aj druhu. Dozvieme sa kopu dalsich detailov o fungovani mestecka, jeho vzniku, kto stal za dizajnom, kto ho spravoval, ked sa jeho obyvatelia ulozili k zimnemu spanku, ale zaroven sa dozvieme nieco nove aj o mutantoch a ich hierarchii, ktora nie je tak priamociara ako sa zdalo v prvej serii. Zaroven technicka stranka je stale spickova. Akcia je skvele natocena, dostatocne napinava a na TV pomery nadpriemerne brutalna. Takze aj ked sa miestami deju strasne voloviny, tak je to aspon napinavo a zrucne natocene. Zaver je tentokrat otvoreny vo väcsej miere, takze snad bude aj tretia seria. Nebranil by som sa dalsiemu restartu s novymi postavami. Na charizmatickeho Matta Dillona alebo Carlu Gugino sa v druhej serii nikto nechyta. 6/10.(6.9.2015)

Pilot zatím hezky poutavý.. Dillona mám rád, na Carlu se mi taky hezky kouká a zatím i ta Lewisová působí nerušivě... Dějově mě to zaujalo a jen doufám, že to nevyústí v nějákou stokrát viděnou "překvapivost" a nebudeme na to čučet abychom nakonec neočekávaně zjistili, že se to celé odehrává v jeho hlavě-nebo tak něco- pokudmožno rozpatlané do 4sérií. Protože zatím se to tváří, že to tak (s trochou neopatrnosti) klidně dopadnout může-Snad tvůrci překvapí...... Edit: Tak po zkouknutí celé první série zvedám na max. Bavilo mě to, všechno bylo vysvětleno, žádné abstraktní natahované konstrukce se nekonají a celé to dává v rámci subžánru smysl. Tohle můžu. EDIT2: Druhá série o poznání slabší..(18.5.2015)

První polovina série odhaluje, co se vlastně děje a v té druhé je divák zvědavý na to, co se bude dít. A takhle se mi to zamlouvalo. Upřímně řečeno během prvních pěti dílů jsem netušil, co se a proč se děje a hádal jsem jestli se jedná o pokus posvěcený vládou, sólový projekt šíleného vědce, nebo třeba o kolonizaci jiné planety. Vysvětlení mě sice nijak neohromilo, ale bavilo mě, stejně jako mě bavila ta nejistota. Druhých pět dílů už bylo trošku předvídatelnějších, ale pořád se jednalo o slušnou adrenalinovou zábavu s výbornou atmosférou a perfektním vyvrcholením. Velkým plusem bylo iobsazení na čele s Mattem Dillonem, Carlou Gugino či Tobym Jonesem. Shyalaman zase pod delší době strčil prsty do něčeho, co za něco stojí a je velká škoda, že Wayward Pines je jen o jedné řadě. 90%(26.7.2015)

Tak tohle mě hodně oslovilo. Těšil jsem se na každý díl a čekal jak, že se to nakonec vyvrbí. Příběh velmi zajímavej. Chvílema jsem si připadal jak před 10 lety když jsem koukal na Ztraceni:) Odhalování tajemství a záhad to můžu. Prý nás čeká 2.řada, v mých očích má tenhle seriál má velkej potenciál. No po 2.řadě už ten optimismus tak nesdílím. Seriál zapadl do lepšího průměru. Začátek špatnej, pak zlepšení a poslední díly taky nestály kdo ví za co. No škoda škoda, uvidíme co nám přinese 3.série, která předpokládám bude.(28.1.2016)

Prvních pět dílů je skvělých. Na těch se zřejmě scénáristé vypotřebovali. Po twistu, který mi nevadil, rezignovali na aspoň trošku lepší psaní. Posledních pár dílů je úděs sledovat. Škoda...(26.7.2015)

Blake Crouch mě nalákal na knižní predlohu a pak jsem objevil tohle. Zatím tři kusy, ale je tam něco divného jak píše JASM. Dillon je skvělý herec. Jsem na dílu 5(odhalení) a jak dokukám první sérku přečtu si knihu Temná hmota.(20.12.2017)

To, co začíná jako velmi mysteriózní drama se v pátém díle překlopí do něcěho jiného a dostane se nám šokujícího zvratu a 2 epizody se pak dostavují vysvětlovačky, aby následně přišla akčnější smršť. Nejlepší je ale si to tom vůbec nic nezjišťovat. Pak budete sledovat napětím jednu epizodu za druhou. 8/10 Season 2: 55% Tak oproti původnímu plánu, že to bude minisérie FOX odklepl další sérii. Zpočátku si tvůrci hráli na takové menší Game Of Thrones, protože představili nové postavy a zároveň postupně v prvních 4 dílech a pak ještě jednom dalším nechali postupně pochcípat přeživší postavy z masakru minulé série. V prsním díle se nám představí postava z první série, u které to vypadá, že bude mít velkou roli a konflikt se protáhne na pár epizod, aby se hned v druhém díle odpravila. V druhé půli se pak napjatě očekává další útok Abbies,....aby pak se vůbec nestal. Poslední díl byl dost velký scénaristický fail a poslední scéna jen naznačila, ale nic nedořekla. Pokud bude další série, tak ať už prosím poslední. Je sice fajn, že se dozvídáme více z minulosti o plánech postavit Wayward Pines, o tom, jak ubíhaly století přes postavu CJ, který co 200 let konroloval stav světa, ale prostě to nemá tu atmosféru první série.(5.8.2015)

Pro mě hodně velké překvapení a zároveň něco, na co jen tak nezapomenu, i když nedávám plný počet hvězd. Nevím, co má největší podíl, každopádně celá kombinace atmosféry, tajemna, opravdu divného (tajemného) chování většiny postav, hudby, výpravy a celého příběhu je něco tak neobyčejného, že se na to zkrátka zapomenout nedá. Vždycky jsem si říkal, že bych chtěl zažít to, až někomu z TV narostou koule a odhodlají se natočit jednu sérii úderného seriálu. A hle, ono to jde. Co by jinde natahovali na min. série dvě, ve Wayward Pines stihli za sezonu jednu. Tím pádem se tu opravdu stále něco děje a každý díl má neuvěřitelný tah na bránu. Chyby se najdou - například nevysvětlená evoluce (proč se nedorozumívají řečí, nejsou vyšší a rychlejší atd.), pro mě nepochopitelná podřízenost většiny a další a další. Jenže nepopírám, že právě i tyto věci přispívají k oné mysterióznosti, proto to neberu za tak velkou chybu. Konec je výborný jako cliffhanger pro následující sezonu, ale i jako ukončení celého seriálu. Já doufám, že druhou nenatočí, ubralo by to celému projektu na zajímavosti.(2.9.2015)

1. série ze vcelku nudného, předvídatelného pilotního dílu ve stylu Big Brothera, se ve čtvrtce seriálu zrodila opravdu hutná paranoia, v půlce se na svět vynořila docela obstojná mindfuck pointa, která by mě na začátku nejspíše nikdy nenapadla a nakonec se ještě přitvrdilo. Od mysteriózna, přes sci-fi až k hororu, to je Wayward Pines v jedné větě. Konec řady opravdu potěšil svou poctivou, nekompromisní hororovou gradací a na druhou sérii je, sice s absencí pár hlavních aktérů, slušně našlápnuto. K mým obavám, podle zdejších ohlasů, ale asi k velmi průměrné. No uvidíme. 2. série dopadla podle předpokladů. Začátek převážně nudil kvůli tomu, že se děj odehrává později než první řada, hlavní známé postavy mizí do pozadí a vedlejší neznámé do popředí, což je možná trochu na škodu. Tím, že se k nadvládě dostala První generace, seriál pomalu ale jistě klesá na kvalitě, protože se zkrátka scénář musel zaměřit na flashbacky, vysvětlování dřívějších nejasností a upřesňování zdejších vztahů. Po druhé polovině druhé série musím naštěstí konstatovat, že rapidně zase vyhrabala děj z nudy a i když to není taková pecka jako předtím, za pěkný otevřený nebo případný návazný díl na třetí řadu palec nahoru. Za mě ale druhá řada tahá tento seriál dolů, jinak bych dala hvězdy čtyři.(1.5.2017)

David Lynch pro začátečníky.(14.11.2015)

Zajímavý scifi seriál. 1) Spoiler. Hlavní postava uzavřená v prostoru, z něhož se nemůže dostat a netuší smysl celé věci - s takovými příběhy se jako fanoušek sci fi literatury setkávám často. Během seriálu jsem tedy sáhl do své bohaté studnice literárních znalostí a tipoval si, jak že to dopadne. Bylo to napínavé, protože chvilku to vypadalo, že tak, pak zase, že úplně jinak. Celou dobu jsem se domníval, že musí jít o nějaký podfuk, že útěkem přes hradby nebo tajuplným tunelem se prokáže spojení šéfa městečka s těmi, kteří tento podivný pokus řídí a financují. Mýlil jsem se a rozuzlení mě zaskočilo. Dovedná hra s časovými rovinami mě zmátla._____ 2) Spoiler. Druhá pointa mě překvapila v okamžiku, kdy už jsem čekal konec v hollywoodském střihu - a ono ne._____ 3) Spoiler. Ano, jsou zde okolnosti, které nesedí. S ohledem na použité technologie (kryonika např.) bych očekával, že pro kontrolu obyvatel použije Pilcher sofistikovanější metody, než vyoperovatelný čip. Totéž se týká úpravy paměti hibernizovaných. Právě tyto skutečnosti mě vedly k závěru, že jde o podfuk a nějaké testování a nikoli o skutečnost._____ 4) Seriál je příjemně napínavý. Za to, jak mě tvůrci dostali, přidávám jednu celou hvězdičku._____ 5) Prý se chystá druhá řada. Na rozdíl od neukonečných příběhů seriálů Revoluce, Firefly či třeba Terra Nova, kde bych pokračování uvítal, zde mi to nedává příliš smysl. Ale třeba budu příjemně překvapen...(9.1.2016)

• Radiq

Rozporuplnej pocit z toho mám - nejdřív jsem se bál toho, že to bude o cestování v čase, ale na štěstí se to pak docela rozumně vysvětlilo a vůbec né špatně. Ale haprovala tam logika a chování postav a celkově to pak už moc rozumné není. Když tak o tom přemýšlím, tak nejlepší to bylo do té doby, než se zjistilo, o co tam vlastně jde. Bylo to takové tajemné a všechno. Matt Dillon byl dobrá volba pro hlavní roli, a proto mě mrzí, že v druhé sérii ho asi neuvidíme. Ostatní herci většinou průměr nebo nesympatickej podprůměr. Českej název seriálu se moc nepovedl - kdyžtak by se to mělo jmenovat Městečko Wayward Pines a né jen Pines. Takhle mi to zní skoro jak Městečko Penis. Ale můžeme být ještě rádi, že to nepojmenovali Vejvordské borovice, že. Druhá série jde těžce do hajzlu. Tipoval jsem, že s druhou sérií půjdu s hodnocením o hvězdičku níž, ale musím o dvě, protože druhá série je odpad. Zajimavy postavy z první série vesměs vymizely a nahradili je béčkoví herci. Taky se tam toho z první série dost opakuje, i když v trochu jiném hávu. Korunu tomu dodává nacisticko diktátorské hnutí vedené jakýmsi nedochůdčetem s podobou Leoše Mareše. Logika postrádá logiku, protože tam často žádná není. Prostě čím víc jsem na to koukal, tím to bylo horší a horší a ještě horší a idiotsky a nedomyšleny a a a vlastně sračka. Trapny bylo, jak ti mutanti byli v záběru vždy tak, aby jim nebyly vidět pohlavní znaky. Jinak jsem si uvědomil, že to je vlastně taková trochu Planeta opic, akorát se zmutovanejma lidma.(12.3.2018)

První řada byla příjemná mysteriozní jednohubka připomínající Persons Unknown a velmi okrajově Twin Peaks (alespoň zpočátku). Shymalan a jeho tým scénáristů dokázali napsat poměrně chytrou guilty pleasure s skvěle vystavenou první polovinou a čistě žánrovou (leč stále skvělou) polovinou druhou. Bohužel po zmrtvýchvstání šel seriál do háje. Druhá řada (jež by trefně mohla nést titulek Město dětí) postrádá jakoukoliv logiku a naprosto imbecilní odpravování původních postav na úkor těch nových (jejíchž zajímavost by nikdo nenašel ani nanolupou). Hodnocení zůstává díky skvělé minisérii, na tu kaši co přišla raději zapomenu. 1. série: 80% _____ 2. série: NEHODNOTITELNÁ (27.4.2015)

Solidní seriál, který velmi dobře funguje v obou svých polovinách. Bavila mě jak půlka "vyšetřovací", tak i "vysvětlovací". Pochválit zaslouží tvůrci i za práci s přeléváním emocí. Postavy, které divákovi lezou první půlku na nervy si v druhé půlce rychle oblíbí a naopak. Matt Dillon je sympatický hlavní hrdina a nechce se ani věřit, že je o tři roka starší, než Toby Jones. Co se tvůrcům naopak nepovedlo, je vytvořit sympatické dětské postavy. Tedy konkrétně syna hlavního hrdiny. Ten by mohl soutěžit o cenu Čurák roku spolu s Carlem z The Walkin Dead.(14.9.2015)

Škoda, že druhá série nebude - protože by mě asi bavilo sledovat verzi WP 3.0... tyhle psychadelické uzavřené komunity s vlastní mentalitou a samosprávou jsou prostě zábavnější, nežli uvědomělá banda lidí, kteří vezmou rozum do vlastních hrstí a postaví se "diktátorovi", protože člověk má právo na svobodu atd.... ne? Ale i tak je fajn, že se příběh aspoň stihl hezky rozvinout a poměrně i uzavřít - a otevřený konec může být ponechán k vlastní interpretaci.(9.8.2015)

(120/2015) / Podla všetkého prvá séria bude aj poslednou. Škoda tohto výborného seriálu a po dlhej dobe niečoho čo sa od Shaymalana dalo pozerať a dopozerať. Mysteriózno, sci-fi, krimi. Seriál mal všetko čo treba a hlavne, to čo sa odohralo v jednej sérii vystačí kope seriálov na dobré 4 série. (8/10)(22.9.2015)

Tolik otázek a dlouho žádné odpovědi, to dělá Wayward Pines tak přitažlivě tajemné. Epizody končí tak, že nejde nepokračovat. Dillon hraje tvrdě, suverénně a táhne celý seriál. Celkové hodnocení první série se tak bude lišit dle toho, jak poberete celé to dlouho utajované tajemství.(22.4.2017)

Co myslíte? Uškodí mysterióznímu seriálu když scenárista uprostřed první sezóny vyžvaní pointu? Co se týče Wayward Pines, tak neuškodí. Dokonce bych řekl, že v tomhle konkrétním případě mu to pomohlo. Úvodní čtyři díly totiž stojí na vodě a nastavená situace nedává smysl. Ne že by se v tomhle po prozření něco změnilo. Zápletka je pořád přitažená za vlasy a pořád popírá logiku. A to jak příčina krize, tak reakce na ni a důvod proč je celé městečko drženo v nevědomosti. Ať mi nikdo nemluví o psychice. Podpůrný personál přece situaci zná a zvládá ji úplně v pohodě. A aby těch špatných zpráv nebylo dost, po "grandiózním" finále první řady, ta druhá začíná znovu v bodu nula. Recyklovaný špatný nápad opravdu sledovat nebudu.(6.7.2015)

Bratránek Jima Careyho se obětuje v touze po záchraně lidstva v roce 4025, nebo tak nějak.(4.5.2015)

Pravidla přežití: nehodnoťte, aniž byste viděli 5. díl. Oni totiž poslouchají a sledují... Pššt. EDIT: Za druhou řadu srázím hvězdičku, byla to bída.(9.10.2015)

Vyber si: bezpečí nebo svoboda? Věčná otázka, tentokrát zpracovaná chytře, originálně a relativně kvalitně: 85% (835 hodnotících, 76%).(20.10.2015)

Matta Dillona mám vcelku rád a navíc popisek k seriálu sliboval jakousi neurčitou mysterióznost. To jsem se fakt těšil. Přijet do města, ze kterého vám podivně chovající se lidé nedovolí odjet – to je pro mne vskutku lákavá záležitost. Navíc, když ti lidé jsou tak podivně přívětiví… To celé mi připadalo jako zajímavé, třebaže klišovité mystérium. Původně jsem si totiž myslel, že půjde o společnost podobnou té ze „Stepfordských paniček“ nebo možná z „Městečka Pleasantville“. Jenže ony se nějak ty žánry každým dílem měnily, přičemž napětí a tajemno zůstávalo. Mohli jsme sledovat tu drama, tu thriller z totalitní společnosti, potom vše přešlo do roviny sci-fi, přes něco podobného zombíkům, až jsme se vrátili zpátky k zajímavě pojaté totalitě. Opravdu poměrně zvláštní seriál, který jsem si celkem kvalitně vychutnával. Jsem zvědav, v co se to obrátí ve druhé sérii.(15.5.2018)

První série zajímavá a docela se s ničím nepáře, karty na stůl vyloží poměrně brzo a d chvíle kdy už prakticky víte vše to šlo pomalu do kopru. Jasně napínavé to bylo ale už mě to tak netáhlo a samotný závěr byl naprosto učebnicovým klišé. Poslední 3 minuty první série mě naprosto odradily začít sledovat další sérii, ta bude dle cliffhangeru jednoduše kopií série první a na to fakt koukat nepotřebuji. Mimochodem Toby Jones je pro mě naprosto krajně nesympatický herec.(31.7.2015)

"To bych neřekl. I babička jezdí rychleji než ty." -Ben Burke-(31.8.2015)

Pilot byl úžasný a těšila jsem se na další díly. Do čtvrtého mě to opravdu bavilo svou originalitou a neokoukanými tvářemi, ale když se seriál dostane do toho zlomového bodu, kdy si řeknete... "Co to sakra..." věřte, že lepší už to nebude.(1.10.2015)

1. série: Způsob takovýchto seriálů a jejich žánr mne vždycky rajcoval a přitahoval. Už jen jak to má v názvu "Městečko" tak to zní zajímavě. Shyamalan má za sebou (údajně) jeden průser za druhým a tak nyní ukazuje kousek sebe a jiných géniů v novém světle. Prvních několik dílů je hrozně super. Má to svou tajemnou stránku a prostě se těšíte jak na vás zapůsobí ten mindfuck. Ten pak přijde. Ale je takový... divný. Spíš sci-fi než mysteriózní. Celý to zavání nějakou prohnilostí. Nějaký věci se stále zdají nevysvětlené. Poté se nějak vysvětlí, ale nějak to zní, že stejně nemají smysl. Ani nevím jestli se mi vše co mělo bylo vysvětleno. Takže příběhově vzato jde o v celku povedený kousek. Jen trochu... trhlý. Herecké výkony jsou na super úrovni. Jsem rád, že jsem viděl více z Dillona a tento seriál mi jen dokázal, že Toby Jones je na vrcholu své vedlejší herecké kariéry a má jednoznačně na víc. Bojím se lehce druhé série. Má potenciál, ale je hodně vyčerpatelná. Dle mého. 2. série: Po pátým díle to musím utnout. Co to do prdele má bejt? První série dala nějakou laťku a hlavně dala nějakej "lór" toho světa Wayward Pines. Problém druhý série je ten, že ten "lór" úplně rozjebali a udělali z něj totální hovno. Postavy se tam objevují jakoby nic, mizí jakoby nic. Prostě první série dávala smysl. Problém druhý série je, že je totálně o hovně. Hodně dobře domrdanej seriál.(1.7.2016)

Pohodička.Otázky jsou zodpovězeny pomalu dřív než položeny, takže na dohady na milion řad není čas a určitě ani na škodu. Žádné terno, ani majstrštyk, občas si člověk řekne, jak iracionálně se postavy chovají, ale přitom celkem napínavé a atmosférické a dobrá zábava na jeden prochcaný víkend.(23.8.2015)

1. série: Mimořádný seriál - po osmém díle lze říci, že Wayward Pines se vydal velmi zajímavým směrem. Po klíčovém odhalení nastává "politologická" fáze (předcházející mysteriózní etepa byla vynikající). Těžko najdete v současnosti seriál, ve kterém se dialektickým způsobem řeší otázka svobody. Oprostilo se to od jednoduchého černobílého vidění dobra a zla. Limity svobody, sebedestrukce, oprávněný důvod pro násilí, oběti..., kdo má rád sociologická, filozofická a politologická témata, tak si bude rochnit v tomhle městečku. V něm lze vidět naznačení politickým procesů, jako např. v SSSR nebo KLDR (paranoia dovnitř i ven), také je tam Stanfordský vězeňský experiment, totalitní společnost vs. svoboda za každou cenu...no prostě mňamka. Kdybych učil na gymplu nebo na VŠ společenské vědy, tak bych to využil i jako pomůcku ve výuce. Z toho by studenti pochopili, o co v ZSV jde. 85%. 2. série: Pro fanoušky jako rozšiřující datadisk je to dobré, ovšem jako svébytná série to není žádná špička. Evidentně se moc nevědělo, co s postavami. Ty staré byli často necitlivě odstraněny a ty nové se zase moc nezavedli. Hlavní postava lékaře byla slabší, neměla tah na branku a herecky to taktéž nebylo ideální. Hodně to stálo na flashbackách. Ty předčili nové osudy městečka. Z ohradníku se vycházelo a přicházelo, až nemístně často. Míra nesmyslného - zmateného jednání byla také velmi vysoká. Jaksi se nevědělo, jak pořádně dále. Mohlo se to ještě pěkně rozvinout, ale to by se muselo o hodně více makat na pečlivém scénáři. Třetí série bohužel není třeba. 70%. Celkové hodnocení po 2. sériích: 78%.(21.10.2015)

Seriál přesně podle mého gusta s jasnou stopou pana Šjamalamalalalalna - vypadá to, že po sérii kreténských projektů opět spolunatočil něco, v čem se cítí jak ryba ve vodě. Mysteriózno, posvěcené do poloviny série tím, že člověk vážně neví, zda je konec civilizace, nebo se jedná o nějaký utajený vládní projekt, pecka..druhá polovina je bohužel trochu vleklá a předvídatelná ovšem se zajímavým závěrem, který přinutí většinu sledujících začít sledovat druhou sérii...............moje hodnocení = 7,5 z 10.(20.7.2016)

Spoiller první věta: Já se těšila na Juliette Lewis a ona po druhém dílu papáááá:( Jinak vcelku povedený mysteriózní seroš s opravdu výbornými herci, člověk má hodně co k přemýšlení, jestli by co a jak bylo možné.... a to mě baví. Dvě postavy mě i hodně štvaly, ale každý ať si vybere sám. Příjemně mě naopak překvapil Jason Patrick, který kdysi patřil spíše k hezounům,ale někdo prostě s věkem zraje. Kdyby ještě přišlo pokračování, nezlobila bych se.(6.1.2017)

Pilot a atmosféra super. Sice je hodně otázek, ale pilot nám už dal i nějaké ty odpovědi. 80% aktualizace po celé sérii: neskutečnej náser 90%(2.5.2015)

Nejlepší na tom je předloha, respektive nápad. Dillon se na roli hodí, i když není moc co hrát. Ale ve výsledku je to spíš průměr. Rozhodně jsou lepší žánrové seriály, než je tento.(17.7.2016)

1.řada - suverenní 4 hvězdy.Mysteriózní,překvapivá a místy celkem hutná.Tedy přesně taková jakou by člověk čekal od Shyamalana.Než je divákovi odhaleno co se to vlastně děje je přikován k obrazovce a přemýšli co to ku.va je.Poté celkem velké překvapené a regulérní sci-fi...80% 2.řada - pár solidních a slibných momentů by se našlo,ale vzhledem k tomu,že se prakticky komplet změnilo obsazení,stává se z toho po většinou tuctovka,kde se vlastně nic moc extrémního neděje...60%(18.2.2017)

Zdařilé dílo. Bohužel, čím dál víc si říkám, na co se Ti amíci dívají, že ukončují zrovna velmi podařené kousky.(3.8.2015)

• maren33

Prvotní napínavost se v půlce přemění v lacinou, béčkovou a dějově nesmyslnou hloupost. Atmosféra budovaná v prvních dílech je pryč a zůstává hořká pachuť marného boje o přežití s dost nesympatickými postavami. Poslední díly jsou opravdu utrpení.(6.11.2015)

• Mr.47

1. série - 1* 2. série - 2*(29.4.2017)

twin peaks meet under the dome meet stepford wives to všechno je wayward pines ..a cokoliv od shyamalana (jak by taky ne, když to produkuje) zatim slušné i nějakou tu TAM tu atmošku to má ..na soudy je brzo ..EDIT (6.8.15) tý žánrový odbočky někde kolem druhýho dílu jsem se dost obával, nakonec jsem byl zbytečně za plašila, protože zábavnost i dramatičnost spíš stoupala ..a závěr byl víc než uspokojující (80%)(26.4.2015)

Prvních 5 dílů jsem viděl včera a kdybych byl nedočkavej, tak začnu hlásat, že tohle je snad nejlepší scifi seriál všech dob... ale už mám dokoukáno, tak se do toho můžeme pustit. Nic to ale nemění na tom, že první polovina seriálu mě sebrala dokonale a já byl na vrcholu blaha - trefa do vkusu jako už dlouho ne. Poté, co scénář netypicky vyloží karty na stůl v polovině, už wow efekt zmizí a mysteriózno zrovna tak. To je velká škoda, protože sice vás zvědavost žene do dalšího sledování, ale v koutku duše víte, že to nejlepší už máte za sebou. Druhá půlka je prostě v porovnání první slabota, s ostatní produkcí ale pořád nadprůměr. Konec zrovna nepotěšil, snad další série nebude - pochybuju, že by měla co nabídnout, téma vyčerpáno. Po herecký stránce nemám výhrad, Dillon hraje jak o život (slyšet jen zvuk, tak po hlase spletu s Liamem Neesonem), sestře Pam byste nejradši zasekli sekeru do hlavy (Melissa Leo dokonalá), Megan zrovna tak (ale tý za to příšerný přehrávání)... no a Ti ostatní bez větších stížností. Na závěr bych rád popřál Shyamalanovi, aby mu zůstal výpadek paměti z let 2004 - 2015 a začal se podílet na víc takových věcech, jako je Wayward Pines. Jinak bude vypuštěn mutant a po krmení bude probuzen Shyamalan B... :-)(30.8.2015)

Možná to není ani na plné hodnocení, ale seriál jsem shlédl dychtivě najednou a byl jsem nadšený. Je to takový mix Twin Peaks a 1. řady Under the Dome, ale co je hlavní seriál, který adaptuje knihu, jenž si hned zítra přečtu, je neuvěřitelně rozmanitý. Zpočátku je zde tajemno a beznaděj, pak následuje vše vysvětlující odhalení pravdy, následuje boj mezi skupinami a vrcholí to akčním finále a velmi nečekanou poslední dvouminutou, která vše přehodí a dá seriálu nový rozměr. Seriál je dramatický, plný překvapení a rozhodně nenudí. Má pár much ve scénáři a finální epizoda je plná klišé, ale celkově se jedná o zážitek. Jak zde někdo v komentářích trefně poznamenal, to co jiným seriálům trvá několik sezón, tady se zvládlo za deset epizod. Jakkoliv byla první série skvělá je ta druhá pravým opakem. Tvůrci se již nemohli opřít o knižní předlohu a tak zklamali na celé čáře. Vytvořili pubertální levnou sci-fi s mizerným scénářem, která ve výsledku nedávala moc smysl. A co je hlavní nebavila, slabé postavy, slabý děj a nijaké finále (asi nezbyl rozpočet).(31.8.2015)

1. série: 85%(21.10.2015)

K seriálu jsem se dostal celkem náhodně.O to více jsem rád,že jsem měl šanci ho zhlédnout.V hlavní roli se představil sympatický herec Matt Dillon.Režie se ujal známý režisér Shyamalan.Nejvíce mě překvapil střed celé první série,pátý díl,neboť se moje nápady,co se doopravdy v Městečku Pines děje,úplně roztříštily na prach,což jsem vůbec nepředpokládal.Prvních 5-6 dílů by si ode mě odneslo nejspíše plný počet hvězd,ale kvalita šla postupně dolů až na průměrné hodnocení.Nechci vyzrazovat více,ale kdo má rád mysteriózní seriály s hororovým nádechem,tak si určitě přijde na své.Hodnocení:80%(14.11.2015)

Prvni pulka byla za plnej pocet, pak se to zlomilo do sci - fi a to uz neni uplne muj salek kavy. Nicmene i presto vyborna serie.(7.12.2015)

Boha je to uplne strasne, pekelne moc deravy, horsi jak pastafarianuv cednik, ale je to zabava. 1.sezona: 60%(21.12.2015)

Prvá séria za silnejšie štyri hviezdy, druhá za slabšie tri, v priemere dávam štvorku. Prvá séria neskutočné tempo, skvelá pointa, ktorá ma teda nenapadla okamžite, perfektné herecké obsadenie, skvelý záver. To tojamno okolo celého mestečka, tie postavy, jednoducho pri ideálnom počte častí luxus. Druhá séria sa zmenila na obyčajný "kvázi" survival, ktorý mal slušné obsadenie, zbytočne veľa flashbackov, ktoré mali nasilu odkazovať na prvú sériu, ale zato tiež v druhej polovici celkom slušnú gradáciu, kde som neustále čakal, ako to dopadne z jednou postavou spoza múru v nemocničnom oblečení. Žiaľ aj keď v určitom zmysle to ukončili, zostalo to v podstate bez jasného konca a rád by som si bol pozrel ešte jednu-dve série. Škoda preškoda, vychádza omnoho viac debilnejších seriálov, tomuto by som bol dal šancu.(5.6.2018)

• Illy

Četl jsem první díl trilogie a bylo to béčko jak prase.... Uvidíme co z toho bude.....(15.5.2015)

Parádních prvních pět dílů mě vyloženě dostalo, pak následovalo krátké hluché místo, aby konec vyšel opět do luxusna :-) Jsem naprosto spokojený - více takovej serošů - 85%(14.11.2015)

• javaznenevim

První série 4* Druhá série ODPAD(26.6.2016)

Až na hromadu nelogičností a poslední díl, který byl učebnicovým klišé....tak docela povedené. Druhou serii, ale nemám chuť sledovat.(29.9.2016)

1. série - 85%, 2. série - 65%(25.2.2017)

Hneď na prvý pohľad zaujímavý a atraktívny seriál, na ktorý som v predminulom roku natrafil doslova náhodou, seriál, ktorého podmanivo tajomná zhruba prvá polovica prvej série (kedy človek nemal šajnu, o čo tam vlastne ide a akým smerom sa to vlastne bude ďalej uberať) ma priam nadchla, následne u mňa v priebehu druhej polovice danej série začínalo prichádzať postupné vytriezvenie a prestával sa mi páčiť smer a žáner, kam to celé smerovalo (ale stále to bolo pozerateľné a relatívne zaujímavé), no a séria s poradovým číslom dva, ktorá prišla v uplynulom roku, sa niesla v znamení fatálneho kvalitatívneho poklesu (Matt Dillon v jednotke bol fajn, no Jason Patric v sérii druhej čoby jeho pomyselný nástupca mi tam príliš nesadol, ale tak to už úzko súvisí i s celkovou (ne)kvalitou). Občas som už ani len nevedel, prečo to vlastne ešte stále pozerám, tak zlé to začínalo byť. Bohužiaľ, názorná ukážka, ako sa dá v rýchlosti zahodiť všetok veľmi sľubný potenciál, a ako (s prepáčením) domrdať celý seriál. Prvá séria medzi slabšími 4 až veľmi silnými 3 (keby to po prvej sérii skončilo, ako bolo tuším že pôvodne aj plánované, nič by sa nedialo, všetko by bolo fajn, šlo by o vcelku príjemnú jednosériovku), no a tá druhá nanajvýš za 2*. Ďalšia séria snáď už nepríde. 55%(11.3.2017)

Po prvních dvou dílech mě to zatím moc neuchvátilo. Dillon mi nikdy nepřišel jako vyloženě dobrej herec a ostatně mám trošku pocit, že tu přehrávají úplně všichni (snad krom Carly a Shannyn) trošku mi to brání se do toho více ponořit. Üvod je více, než zamotaný, takže scénář zatím nemá smysl hodnotit, ale i už teď mi tam pár logických věcí a chování postav trošku neštymuje. Ale je letní sezóna a stejně není na co koukat, tak vydržím až do konce a počkám s hodnocením pak. (Opět tedy nechápu smysl bodového hodnocení seriálu po dvou dílech nebo po pilotu, zvlášť když to stojí na takové zápletce. U mě zatím lehký nadprůměr).(29.5.2015)

Po piatich dieloch sme sa už pozreli pod pokličku a dozvedeli sa čo sa tu vlastne deje. Takže sa upratala aspoň polovica príbehu - a zdá sa mi to až príliš skoro, tak dúfam, že producento majú ešte eso v rukáve o čom to vlastne teraz akože bude. Snáď sa to nezmrší, lebo má to vykročené na dobrú mystiku.(15.6.2015)

Konečně seriál, který i přináší odpovědi na vznesené otázky. Uč se, Loste.(20.6.2015)

• ThinkGeek

Seriál, který přistupuje ke svým postavám stejně jako k divákům - myslí si, že jsou děti, které nejsou schopné přemýšlet a soustředit se. Vše v seriálu by se dalo vyřešit normálním rozhovorem mezi dospělými lidmi a veškeré problémy byly čistě scénáristické kličky, které měly uměle zachovat napětí. Ke konci otravné.(30.8.2015)

1. Série - 85%, Nejoblíbenější postava: Theresa.(27.12.2015)

1.série - 60%. No za mě teda fakt ne. Tam, kde první půlka série nastolila dokonalou atmosféru, tam ji druhá totálně zabila tím nejdebilnějším motivem a postupem v seriálu jakým mohla. Je velmi těžké cokoliv napsat, abych až příliš nespoileroval. Prvních pět dílů jsem chtěl nadšením nastřelit 5 hvězd, ale s novým zjištěním to padlo. Takže asi tak...(12.1.2016)

První série skvělá (stupňující se pocit "tady něco nehraje" s překvapivým odhalením), druhou jsem skončila hned u prvního dílu.(9.1.2017)

Pilot: Solidní obsazení a parádní atmosféra uvidíme co bude dál .....(27.4.2015)

• Ben Nevis

Pilot 80%: Prozatím nehodnotím, protože se nedá odhadnout, jak dobré to bude. Mezi hlavní klady pilotu patří, že to vybalili natvrdo a nebudeme půl sezóny objevovat, o co tam jde. Samozřejmě pořád zbývá odpovědět na kvanta zvědavých otázek a předpokládám, jak už je u toho žánrů dobrým zvykem, že dostaneme s každým dílem víc nových otázek než řešení.(28.4.2015)

Postupem času je to čím dál tím hustší a hustší. Zejména pátá epizoda je veskrze brutální zvrat...(12.6.2015)

ze zacatku zajimave, mysteriozni, chytlave. clovek je zvedav, jak se to vyvine. bohuzel ve ctvrtem dile prijde kompletni odhaleni a nasledne uz serial nema cim prekvapit a nedovede prijit s nicim novym v deji. zaver je pak bohuzel vylozene zoufaly(26.7.2015)

Poslední díl vše bohužel dokonale zazdil a podělal, jinak bych hodnotil výš.(18.9.2015)

Wau...od půlky mě to celkem hodně chytlo. Skvělé vybudovaná atmosféra, dobře napsané postavy a hlavně hodně dobré téma. Moc se mi líbí ty postupné zvraty, a to sklouznutí od stylu Twin Peaks k žánru scifi...(25.9.2015)

Prvních pár dílů, kdy nevíš co se děje je super, tak trochu David Lynch atmo)) pak ta klasická ohraná survival písnička a pak finále, který má solidní koule..a to jak to ukončili? Výborný! Jedině dobře, že nebude další série 4/5(28.9.2015)

Tento seriál mě nadchnul a vtáhnul do děje od prvního dílu. V prvé řadě musím říct, že Wayward Pines je přesně typ seriálu, které miluji a pro které mám slabost. Tak trošku divný seriál, mysteriózní a plný záhad, které se postupně někdo snaží rozkrývat. První čtyři díly, kdy divák ani hlavní hrdina pořádně netuší wtf, jsou neskutečná jízda. Děj člověka doslova nutí přemýšlet, jak se věci skutečně mají, co je realita, co je pouze propaganda, které postavy mluví pravdu, co je pouze paranoia některých atp. Zhruba v polovině první série se začne lámat chleba a realita začne nabývat konkrétnějších obrysů. Divnost seriálu v tu chvíli rázem mizí, mysteriózní složka zůstává. První řada má neskutečné tempo, v oněch desrti dílech prakticky není žádné zdržování či slabší momenty. Upřímně nechápu extrémně nízké hodnocení druhé řady zde na čsfd. Druhá řada je horší než ta první, avšak pouze o píď. Seriál se ve druhé řadě transformoval z mysteriózního do jakého survivalu, odehrávajícího se za zdmi ochrané zdi. Je to prostě něco jiného, než první řada, ale stále to má co nabídnout, stále je tam spoustu zajímavých a tajemných momentů, děj opět plyne velmi rychle... Za sebe seriál rozhodně doporučuji a to včetně druhé řady. Vypadá to, že se snad začně chystat i třetí řada. Vzhledem ke konci té druhé se na třetí řadu nesmírně těším.(2.10.2017)

Takovej dobrej totalitní režim, no. Lidé jsou, kde nechtějí být, musejí dělat, co nechtějí a ještě toho diktátora na konci oslavují...(26.3.2019)

Sympatické, přesto, že to fakt nedává moc smysl a Dillon to neutáhne.(5.10.2015)

Deset dílů, uzavřený příběh, neustálé zvraty, překvapivý konec, charismatický Matt Dillon. Jo, tohle je pro mě seriál roku a doufám, že nikdy nebude druhá série, protože nic tak šokujícího jako pátý díl už se na těchhle základech vybudovat nedá. Přál bych si, aby všichni seriáloví tvůrci měli koule ořezat plichtu a soustředit se tak intenzivně na příběh, hned by bylo na světě méně telenovel a tedy mnohem líp.(14.10.2015)

|1. Série (Dokoukáno: 16. 11. 2015)|: Od začátku do konce naprosto dokonalé dílo, naplněné až po okraj naprosto nepředvídatelnými zvraty. Nedokážu si představit že by se do 10*45 minut dalo narvat víc děje než právě u W.P. Vlivem posledního dílu budu mít zase věc na dlouhosáhlé přemejšlení. // 95%(17.11.2015)

Nedívejte se na 2.sérii! *hodnocení 1.série(6.8.2016)

• Torpid

Hodnotím a zároveň se seriálem končím po čtvrté epizodě. Matt Dillon a Melissa Leo herecky příběh táhnou. Zároveň by si ale zasloužili lepší seriál. Sází se tu na budování atmosféry a nečekané zvraty. Problém nastává v okamžilu, kdy tvůrci to supertajemno začnou vysvětlovat. V té chvili, jakoby seriál spadl přímo na držku. Od čtvrtého dílu jsem měl dojem, že sleduju Hunger Games. A to byl konec, zvonec.(30.6.2015)

Tohle je hustý. JJ, to je to správné slovo. V každém dílu seriálu se nám poodhalí opona před záhadou a tajemstvím, aby se tak nikoliv na konci, ale zhruba v půli seriálu, opona rozevřela celá a divák nahlédl celou drsnou pravdu. Přesto až do konce netušíte, a nemáte šanci předvídat, jak to bude dál. Matt Dillon je super a rovněž všichni ostatní, doslova jsem tento seriál zhltala. PS: Fakt, to musíte vidět na vlastní oči.(30.7.2015)

Takhle okázale servírovaná béčkovost se každý den nevidí. První polovina napínavá a atmosférická, Matt Dillon zajímavá volba, jeho sebeparodický osmdesátkový chraplák se jen tak neokouká. A ty hlášky! Leckterý svalovec z našeho mládí může jen závistivě slintat...zhruba v polovině bohužel seriál začne dávat smysl, což je trochu zvláštní výtka, ale když všechno sebevědomě zapadne na své místo, trochu mě to přestalo zajímat. Druhá polovina tak není špatná, ale už je to jen průměrně nasnímaná televizní zábava, která neurazí. Jistá tuctovost jednotlivých scén sráží alespoň pro mě Wayvard Pines do průměru. Určitý přesah se tomu místy upřít nedá, ale ve srovnání třeba s Leftovers, tohle je prostě nižší třída. Leč vynaloženého času nelituju...možná i proto, že poslední epizody jsem již spíše proklikal...(10.8.2015)

Rozhodnutí udělat tento seriál jako minisérii a včas jej ukončit vítám. Zejména druhá půlka sezóny měla velmi slušnej drajv a scénáristům se povedlo děj vést docela originálně. I díky poslednímu dílu by se případné pokračování jen těžko "šroubovalo". Fajn jednohubka!(15.9.2015)

Seriál si drží hutnou mysteriózní atmosféru po celých deset dílů a baví. Přesto ale nemůžu hodnotit víc jak třemi hvězdami. Jednak proto, že mistr odpadových filmů tentokrát vykrádá sám sebe, a jednak za ten konec, který celý seriál totálně zabil a působí jako by ho pro studio natočil někdo úplně jiný ve chvíli, kdy původní tvůrce odmítl protáhnout seriál na další řadu...(27.9.2015)

Dlouho jsem otálel se shlédnutím, ale dočkal jsem a stálo to sakra za to! Do půlky série, samé otázky a žádné odpovědi, pak už se začne vysvětlovat, ale člověk si stále není ničím jistý a stále přichází něco nového... A vždy když skončil díl, musel jsem vidět další, protože to byli sakra nervy.. Super volba herce do hlavní role, co byl pak šerif.. Tohle se povedlo a jsem velice zvědav jak se tvůrci poperou s druhou sérii.. 8/10(29.3.2016)

• Eluin

To se takhle jednou probudíte po autonehodě v jakémsi bohem zapomenutém místě v lese. Vydáte se tedy, značně potlučen, do blízkého městečka, které je však na první pohled docela divné a na ten druhý... ještě divnější. Tak nějak takhle začíná americký seriál Wayward Pines, seriál, který je založen na úspěšné knižní trilogii od Blakea Crouche. Seriál čítá 10 dílů a i když se původně moc neuvažovalo o dalších pokračováních, tak producenti nakonec svůj názor změnili a divákům nabídnou ještě přídavek v podobě série druhé. Onou postavou z autonehody je Ethan Burke, agent tajné služby, který má zvláštní úkol - najít 2 zmizelé agenty služby, kteří byli naposledy vyslání právě do Wayward Pines, městečka ztraceného mezi lesy a horami. Ethana Burka se zde střihl Matt Dillon, kterého jsem na obrazovce neviděl už pěknou řádku let. Seriál vizuálně a tematicky lehce připomíná slavné Lynchovo Twin Peaks, chvílemi oťukává i populární tematiku existence totalitních společností (nechybí obligátní citace George Orwella). Rouška tajemství, která působí jako silný magnet na diváky pak zase může trochu připomínat seriál Lost. Buď jak buď, jsem přesvědčen o tom, že prvních několik dílů divák natěšený ná pořádný "mystery" seriál s kulisou amerického maloměsta, kde je patrně cosi shnilého, zhltne jako malinu. Menší problém příchází až s dílem s pořadovým číslem 5, který se jmenuje prozaicky a výstižně - Pravda. Nejsem zastáncem hromadného vyzrazení děje, ale myslím si, že moc nepoodhalím roušku tajemství, když napíšu, že právě v tomto díle se divákovi předestře tajemství v celé své nahotě. A v tom je možná právě ten problém. Když zjistíte jak se vlastně věci mají, tak seriál ztrácí jeden ze svých nábojů - napětí z neznámého. Nutno ještě dodat, že celé vysvětlení je takové....., poněkud šroubované a sám jsem si všiml několika logických nesmyslů. Zároveň motivace některých postav mi přijde dost nevěrohodná a neautentická. Samotná podstata městečka je podle mě navíc trochu postavena na vodě, ale to bych už zacházel do příliš velkých podrobností. Co člověk, to názor. Do jisté míry ony díry v příběhu může mít na svědomí už knižní předloha. Neznamená to však, že seriál by se od své poloviny stal nudným a předvidatelným, to rozhodně ne. Ač se snaží působit na mnoha úrovních (totalitní společnost x svobodná společnost, potažmo terorismus), tak stejně nejvíc funguje v akčnějších pasážích a v budování nejistoty a tajemství. Rozhodně se však nejedná o špatné dílo a přiznám se, že na druhou sérii (která přijde cca za měsíc a půl) se určitě rád podívám. P. S. Zajímavé bezesporu je, že mezi režiséry seriálu můžeme nalézt i M. N. Shyamalana (tomu to téma muselo vyloženě sednout) a mezi herci je krom Dillona i několik dalších známých tváří (např. Juliette Lewis). UPDATE po druhé sérii: bohužel, ta seriál katapultuje o několik pater níže..(17.4.2016)

• stanyslaw

Jestli tohle je druhy Lynch, tak ja jsem Jane Austen. Tezce to tlaci na pilu od prvni minuty beze spetky humoru. Jak pise kolega maddy, nezajime me zahada a nehodlam cekat milion dilu na jeji rozlusteni.(15.6.2015)

Do čtvrtého dílu velmi dobré 4*. Pak se to na můj vkus příliš odkopalo (5.-6. díl) ne úplně šťastným směrem a mysteriózní složka se vytratila. Ještě budu chvíli doufat v zázračný obrat, ale pochybuju, že se z toho podaří vydojit něco překvapivého.(23.6.2015)

Tak se přidávám na stranu těch, co se jim dění po šestém díle příliš nezamlouvalo. Tedy, rozhodně to nebylo úplně špatné, ale určitě méně napínavé, tajemné a zamotané než první polovina. První půlka mě nadchla a to nejen atmosférou podivného městečka, které je plné ještě podivnějších obyvatel, kteří možná vědí, možná ne... ano, celkově už to tu bylo a to dokonce od stejného režiséra. To mi ale při sledování nevadilo, užíval jsem si pěkné záběry kamery, kvalitní hudbu a k tomu výborného, většinu děje táhnoucího Matta Dillona. Potom ale přichází ona změna a odhalení, které na mě sice nebylo až tak příliš (i když samozřejmě spousta nelogičností tu byla), ale následující styl vyprávění mi nesedl. Měl jsem pocit, že na seriálu začali pracovat jiní lidé a tím se vše mění. Akce je tu sice dost, ale tajemná atmosféra je pryč, navíc se tu ještě více řeší vztahy a podstatně více prostoru tu má značně nesympatický a nehrající Ben, tedy syn Ethana. Finále mě taktéž příliš nepotěšilo, ale jedno pozitivum má a to takové, že řada a naštěstí i seriál neskončili úplně typicky. 70%(9.10.2015)

Probudit se takhle v neznámem městečku, kde nám přijdou všichni podivní a nemůžeme se odtamtud dostat, je velice zajímavá představa.Už první díl mě dost zaujal a s napětím jsem sledovala další a další, až jsem tenhle seriál shlédla během jednoho dne. Samozřejmě jsem byla zvědavá, co se skrývá za onou obrovskou zdí s něčím obdobným jsem počítala, ale celková myšlenka se mi líbila.(3.1.2016)

První sezóna výborná! Skvělou atmosféru doplňuje spousta záhad a vcelku příjemné obsazení, z nichž nejvíce pozornosti zaslouží trojice Toby Jones, Carla Gugino a Matt Dillon. Největší pochvala však směřuje scénáristům, kterým se (velice obratně) podařilo vyhnout slabým místům knižní předlohy. Ta se mnohdy jevila opravdu hloupě a nelogicky. Děj filmu se také v druhé polovině první série zcela odtrhne od knihy, tudíž palec nahoru za zdařilé pokračování v podstatě na vlastní pěst. A co Wayward Pines chybí? Možná osobitější hudba, lepší herecké výkony ve vedlejších rolích nebo ještě propracovanější scénář, který by městečku vnuknul více života. Takhle některé scény působily trochu nevěrohodně a inscenovaně. Druhá sezóna o něco horší, ale stále koukatelná. Z nových hereckých tváří mne nejvíce zaujala Kacey Rohl.(15.6.2016)

• catt

První řadu jsme sledovali, protože manželka si popletla seriály, ale bylo vidět, že ke konci už netuší, co mají dělat (ale to bylo tak na 3 hvězdy). Ještě zábavnější je druhá řada, kde to vypadalo, že si scénáristé rozdělily díly na kousky, takže děj na sebe moc nenavazuje, nakousnuté motivy se nerozvíjejí a celé to končí těžkou kocovinou. Celé to dotvářejí dialogy jak z mexické telenovely a hlubokomyslné úvahy béčkových scífáren. Jako guilty pleassure to šlo, ale trochu se bojím, že v této agónii budou chtít pokračovat.(3.8.2016)

Nenápadné mestečko Wayward Pines v americkom štáte Idaho sa zdanlivo na prvý pohľad nelíši ničím od tisícok jemu podobných. Až keď sa v ňom však človek ocitne, začne si uvedomovať, že toto mestečko pravdepodobne nemá s ktorýmkoľvek iným malomestom, až na svoj vzhľad, nič spoločné. Na to veľmi rýchlo prichádza aj federálny agent Ethan Burke (Matt Dillon), hlavná postava prvej série tohto mysteriózneho sci-fi seriálu, ktorý uzrel svetlo sveta poprvýkrát v roku 2015. Pod režisérskou taktovkou niekoľkých zvučných mien, spomedzi ktorých najviac rezonuje meno M. Night Shyamalan, na diváka v dvoch sériách čaká dovedna dvadsať epizód. Mysterióznosťou seriál rozhodne nešetrí, najmä ak sa bavíme o prvej polovici prvej série, ktorá núti diváka klásť si otázky typu "prečo?", "kto?" či "ako?". Dalo by sa povedať, že úvodných päť epizód je príbehovo tým najlepším, čo seriál vo všeobecnosti ponúka. Od chvíle, kedy sa veci začínajú pomaly vyjasňovať, dejová atraktivita pomaly upadá a divák sa už nebaví tak, ako predtým. Ak vo väčšom meradle porovnáme obe série, je hneď jasné, že druhá sa na tú prvú ani zďaleka nedoťahuje. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je bezpochyby príbeh. Hoci aj prvá séria najmä vo svojej druhej polovici miestami škrípe, stále sa možno baviť o takmer neporovnateľne atraktívnejšej dejovej zápletke, ktorá navyše v samom závere ponúka celkom solídny cliffhanger pre ďalšie pokračovanie. Je preto škoda, že samotný záverečný cliffhanger v prvej sérii je omnoho lepší, než celá druhá séria. A to aj napriek tomu, že "se vším všudy" sú obe série priemerným počinom. Druhým dôvodom je aj zmena hereckého obsadenia. Zatiaľ čo prvá séria je plná naozaj dobre napísaných a stvárnených postáv, viď Matt Dillon, Toby Jones, Melissa Leo, Hope Davis či Shannyn Sossamon, tak v pokračovaní už nikto z nich nezohráva dôležitejšiu rolu, ba niektorí z nich sa tu už vôbec neobjavujú. A to je škoda, pretože ich príbehoví pokračovatelia, respektíve ich postavy už ani zďaleka neoplývajú takou charizmou, pričom viacerí z nich môžu diváka priamo iritovať. Výnimky predstavujú snáď len Kacey Rohl a Djimon Hounsou. Čo sa technickej stránky seriálu týka, možno tvorcom vyčítať citeľné vizuálne nedostatky počítačových efektov, ktoré majú za dôsledok to, že miestami niektoré scény pôsobia ako lacná béčková záležitosť. Inak je seriál vizuálne pomerne v poriadku, občas poteší zaujímavý kamerový záber, ale takisto aj výprava, ktorá môže niekomu evokovať kultový seriál Twin Peaks. Okrem federálneho agenta v hlavnej úlohe je to však podobnosť čisto náhodná. Wayward Pines a jeho dvadsať epizód možno rozdeliť na štyri štvrtiny. Prvá štvrtina je po príbehovej stránke divácka lahôdka plná mysterióznosti, tajomna a záhadných postáv, ktoré pôsobia nedôverným dojmom. Ďalšie tri štvrtiny sú takmer presný opak. Kvalita pomaly klesá, príbeh postráda tak potrebnú mysterióznosť, postavy sa stávajú čoraz viac menej zaujímavými, a akýsi "zombie" námet, na ktorom stavia, nefunguje. Pre náročného diváka to takisto nie je najlepšia voľba, pretože seriál je do značnej miery plný nelogickosti a takisto za sebou necháva hromadu nezodpovedaných otázok. Ak chce mať teda ktokoľvek z tohto seriálu čo najlepší možný zážitok, mal by zhliadnuť iba úvodných päť epizód a následne nechať pracovať svoju myseľ. Alebo si prečítať knižnú predlohu. Po príbehovej, ale aj hereckej stránke to ďalej totižto už ani zďaleka nie je tak dobré a zaujímavé. Vo všeobecnosti možno Wayward Pines označiť za priemerné seriálové dielo, pri ktorom platí staré známe "raz stačilo".(27.11.2018)

Hodnotím jen první sérii, druhou asi vynechám zcela kvůli hrůzostrašnému hodnocení a odchodu Shyamalana od projektu. První řada je nicméně strašně sympatická, ten příběh je parádní a tempo to má od prvního dílu brutální, nejsou tam žádné vycpávky, žádné hluché chvíle. Neznám seriál, kterej by byl rozjetej na takovou rychlost. Jen události z prvních 3 epizod by ostatním seriálům stačily na celou řadu. Díky tomu tempu člověk odpustí i různé příběhové "berličky," dost nepravděpodobné náhody a občasné nelogické jednání postav - je to prostě v zájmu toho tempa a nebýt náhod typu že Vám dítě v obchodě z ničeho nic řekne, kam byste tak nějak měl jít, by se to prostě vleklo. /ZAČÍNAJÍ SPOILERY/ Celá řada je rozdělená v polovině - první je mysteriozní, druhá je sci-fi respektive postkapitalistická (i když Vás to stále nutí přemýšlet, jestli je to skutečně tak, protože některé dějové zvraty seriálu jsou dost neočekávané a brilantní). Na své si příjdou fanoušci obou žánrů. Co ale odpustit bohužel nelze, a je to největší zásluha toho, že nemůžu dát 5*, je prostě lacinější zpracování. Tohohle kdyby se ujal Netflix, nebo nějaký jiný gigant, to by bylo! Městečko Pines prostě působí v konkurenci jiných nových seriálů levně. Stejně tak i nacastované by to mohlo být lépe, herecké výkony nejsou přesvědčivé, Matt Dillon vypadá jak český "dvojník" Jima Carreyho, představitel jeho syna je naprosto příšerný, ale alespoň na jeho manželku (Shannyn Sossamon) je krásný pohled (a jednou z mnoha záhad Městečkoa Pines tak může být i to, kde ji takový nekňuba vzal :- )). A další věc jsou detaily a logické facky... bohužel. Celou dobu například čekám na vysvětlení, jak se mohl doktor v reálném (starém) věku sejít s Eatnovým nadřízeným ještě v USA... Nebo to jak úplně otočila doktorova sestra? To prostě nedává smysl. A je toho víc. Proto se na Pines musí člověk koukat jako na celek, znovu opakuji, ten příběh je skvělý, a prostě tu a tam mávnout rukou nad některými detaily (zejména v poslední epizodě, ač úplně poslední dějový zvrat mě jako nepřítele happyendů potěšil). Škoda, mohl to být jeden z nejlepších seriálů. Ale i tak je výborný! 84%(5.4.2019)

Hodně zajímavý seriál. Zpočátku mi to připomínalo o 5 let mladší seriál Persons Unknown či filmy jako je Vesnice nebo Populace 436. Ovšem oproti všem zmíněným věcem o stupeň výš. Děj se s postupem času vyvíjí v pozoruhodné věci, a tak nás má stále čím překvapovat. Z pouhého "probuzení uprostřed divného městečka" se dějová linie přesouvá přes hledání odpovědí až k nečekaně (alespoň pro mě) překvapivému závěru, a tím to ještě zdaleka nekončí. Postavy jsou velmi sympatické a dokážou hrát i krásně nesympaticky. Atmosféra tomu rozhodně nechybí, ale chybí tomu špetka napětí - jak v průběhu seriálu, tak i v závěru. Vyzdvihnul bych také úvodní znělku, která už sama o sobě zavání jakýmsi tajemnem. Wayward Pines jsem si náramně užil a budu na něj vzpomínat jako na úžasnou mysteriózní seriálovou jednohubku. 8/10(13.8.2015)

Doporučuju dokoukat do konce!(20.8.2015)

Nápad je to opět jednou skvělý a jistě to má potenciál. Občas mi trochu haprovala časová souslednost, nicméně nic co by zásadně omezovalo vnímání celého seriálu. Uvidíme, jak se s námětem popere druhá série, která má jít někdy v roce 2016. Finále té první ale zavdalo k velkým otázkám, tak by to nemělo dopadnout vyloženě špatně.(29.2.2016)

Po prvních dílech docela nadšení. Ale pak mě asi přestala bolet hlava (podobně, jako Matta Dillona po autonehodě) a začal jsem Wayward Pines prokoukávat. Nakonec už jsem v něm i v jeho archetypálních postavách dokázal číst jak Neo v kódu Matrixu a finální zážitek byl tedy daleko méně mysteriózní, než jsem si přál. Více na Filmfanatic.cz.(12.8.2016)

Škoda, že tvůrci příliš brzy rozmotali zápletku. Přisuzuji to nejasnostem ohledně pokračování projektu. Děj se poměrně záhy překlopil z drama-thrilleru v orwellovském duchu do sci-fi. Celou dobu jsem doufal, že se objeví další vrstvy skutečnosti, které ukáží ještě děsivější realitu. Leč nestalo se. Ale i tak patří tvůrcům seriálu dík za kvalitní nevšední podívanou.(13.8.2016)

Jedním slovem geniální. Seriál mě chytl od prvního dílu a s každým dalším dílem mě jen utvrdil v tom, že se bezesporu jedná o nejlepší seriálový počin tohoto roku. Speciálně 5. díl přinesl jeden z největších dějových zvratů na poli seriálové tvorby vůbec a nezbývá proto jen doufat, že si Wayward Pine vysoce nastavenou laťku udrží i nadále. Nelze nezmínil ani vynikající atmosféru a brilantní herecké obsazení, které seriál posunují o level výš, kdy speciálně herecký výkon Matta Dillona je vskutku spektakulární. Po 5 dílech tedy naprostá spokojenost a plný počet hvězd.(15.6.2015)

• stone

Po skončení seriálu snižuji ze 3 na 2. Akce, kde místo zombíků útočí jacísi mutanti je ohraná, dialogy jsou neskutečně patetické a celý seriál nemá pořádnou zápletku. Jsou daleko kvalitnější seriály a tohle je jenom ztráta času.(16.6.2015)

Moje hodnotenie nie je úplne objektívne (jednu hviezdičku som prihodil) pretože som so sledovaním skončil po 7. časti. Aby som vysvetlil prečo - žáner mystery/thriller je jeden z mojich vôbec najobľúbenejších, ale vo WP nefunguje takmer nič. Ani mystery (možno prvé dve časti) ani thriller - po smrti Juliette Lewis a Terrence Howarda sa zo seriálu stáva nudné odriekanie scenára bez napätia, akéhokoľvek spádu alebo prekvapenia. Preto ma dosť udivujú doterajšie percentá na CSFD (76%). Nemôžem si pomôcť, ale toto mi vyšumí z hlavy veľmi rýchlo a nemám záujem ani o repete ani o prípadnú druhú sériu. Proste mi to nesadlo...(29.7.2015)

Doufám, že nebude druhá série! Proč? Protože to už stačí! A co jiného vymyslí? Budou se v tom patlat a patlat a patlat... Prvních pět dílů jsem nevěděl, zdali se mám dívat dál nebo ne. Byl jsem jak v pohádce O koloběžce první. Oblečená-neoblečená, učesaná-neučesaná... Líbí se mi to, nelíbí se mi to? Každý díl mě odrazoval v pokračování se na to dívat, ale zároveň jsem byl trochu zvědav, co z toho ten novodobý "Hitchcock" udělá. Až po šestém dílů jsem tomu "propadl". Dobré ***. Hezké sci-fi. Hezký trochu horůrek. Hezký konec. Moc hezký lidi (ironie). A rád si přečtu knihu.(21.11.2015)

• gumbo

Ona ta ústřední myšlenka je prostě špatná. Jelikož nechci dávat spoilery, tak je těžké se tu rozepisovat. Ale ve zkratce se tu pracuje s chováním lidí, které prostě není moc reálné a celou hlavní linku děje schazuje. Prvních 5 epizod je zajímavých, ale když je pak odhalena pravda (5. epizoda s nenápadným názvem Pravda :D ), tak to prostě už nedává smysl a myslím, že každý psycholog by se asi chytal za hlavu, co že to tu snaží prezentovat jako typické chování. Navíc je tu spousta logických "ale", která by možná jinde prošla, ale tady hlavní dějové lince ještě víc podrážejí nohy. 50%(1.1.2016)

Skvělý mysteriózní seriál. Již pilotní díl mě zaujal a líbil. A to jsem ještě vůbec netušil, co bude následovat v následujících epizodách. S každou další epizodou zjišťujeme nové a nepředvídatelné skutečnosti o městečku Wayard Pines. Největší odhalení nás čeká v pátém díle, kdy se dozvídáme hlavní pravdu o tajuplném městě a byl jsem docela překvapen, skoro stejně jako náš hrdina agent Ethan Burke v podání výborného Matta Dillona. Ale i po tomto příběhovém zvratu si seriál stále drží velmi dobrou laťku, díky temné atmosféře plného strachu a nevědomosti, napětí a hereckým výkonům. Samotný seriál mohl klidně skončit jednou řadou, ale nyní to vypadá, že bude pokračovat a pokud bude, rozhodně se na další sérii rád podívám.(17.1.2016)

Zatím to vypadá zajímavě. Tím myslím, zatím to vypadá na pořádný mindfuck. Přijde mi to ale v některých ohledech lehce neoriginální, jelikož to občas připomíná seriály jako Under the Dome nebo Warehouse 13.(1.6.2015)

Tak ze zacatku to vypadalo jen dobre, s kazdym dalsim dilem houstla atmosfera a pribyvaly otazky a po patym dilu musim zvednout na 5*. Jen doufam, ze tahle kvalita vydrzi... Po cele serii uznavam, ze si to kvalitu udrzelo, posledni dil se povedl fakt hodne a jsem vcelku zvedavy jak se to bude vyvijet dal. Kazdopadne velmi prijemne prekvapeni :)(14.6.2015)

Pecka, na nedělní odpoledne ideální seroš. PS: všimli ste si, že tam mají všude Ikea věci (židle, hrníčky skleničky atd..)(26.7.2015)

1. série - 70%(13.9.2015)

Serial zacal byt pre mna ozaj zaujimavy az asi piatym, ci siestym dielom, ked divakovi bolo vysvetlene, co sa vlastne deje. Ide vlastne o dalsi z mnozstva serialov, odohravajuci sa z nejakeho dovodu v uzavretom mestecku ci dedinke, v ktorom prebiehaju typicke vztahove a socialne vazby. Tie ma az tak v tomto seriali nebrali. Nie su nijak originalne, ci vynimocne. Ako atraktivnu vnimam len ustrednu, 5 dielov skrytu, myslienku. Zaverecny dej vo svojom uplnom zavere je tiez slusny WTF moment, totalne nelogicky. Rad by som totiz videl ako prebehlo to predanie moci do ruk "vyvolenej generacie". Casom proste i tento serial zapadne do podobneho braku, akym bola napr. Heureka, ci este horsie sfilmovany Pod kupolou. Slabsia trojhviezda.(19.9.2015)

• chewbac.Ca

Opravdu zklamání po 6. epizode, kdy jsem si dopraval tajemna mysteriozniho mestecka, kde bylo vse posahane... nakonec tak spatne nabrany kurz uplne do blbakova STRASNE ZKLAMANI po 6. epizodach jsem usoudil, ze je nacase se s timto serialem rozloucit!(21.9.2015)

Od začátku zajímavá zápletka, která baví a frustruje zároveň. Líbí se mi, že to nakonec tvůrci nechali na jedný sérii, myslim si, že to, co chtěli sdělit, nemusí mít pokračování. Líbilo se mi herecký obsazení, dost sympatický. Ale hlavně, Wayward Pines je příkladem lidský zabedněnosti. I přes veškerou námahu, která vedla k realizování nečeho tak výjimečnýho v daný situaci, stále zůstává v platnosti, že lidská nepoučitelnost nezná mezí. Nechci tu zbytečně spoilerovat závěrem, ale je vážně neuvěřitelný, jak se některý věci můžou točit pořád dokoločka, znovu a znovu a pořád špatně. Plán b nevyšel, pojďme zkusit plán c. BTW, pro zadání platí, b = c. * Čtyři hvězdy si určitě zaslouží.(13.11.2015)

Sice zábavné, ale zoufale nelogické. Postavy napůl nesympatické a mnohdy protivné. Celé je to tak na půl cesty. No a konec ten je vrcholem pitomosti, opravdu by mne zajímalo jak....(25.11.2015)

Skvělý seriál, který správně graduje tak, jak by každý mysteriózní seriál měl... Nejsou tam skoro vůbec hluchá místa, tvůrci udělali dobře, že nastavili rozsah jen na 10 dílů. Trochu mě děsí, že zápletka seriálu mi připadá do budoucna dost pravděpodobná... Lidé by se měli občas nad svým drancováním zamyslet. Doufám, že se přeloží do češtiny i ostatní Crouchovy knihy Wayward a The Last Town. Pro ty, kteří Městečko Pines ještě neviděli, doporučuji si nejdřív přečíst knihu.(24.1.2016)

Seriál z prostredia mysteriózneho thrilleru s postapokalyptickým nádychom. Úvodné epizódy prvej série vás zoznamujú s atmosférou mestečka Wayward Pines a jeho hlavnými postavami, pričom vás svojou tajomnosťou dokážu rýchlo navnadiť k jeho sledovaniu. Druhá polovica úvodnej série odkrýva zápletku a viac ozrejmuje, o čom celý seriál bude, čomu som sa veľmi potešil, pretože seriály podobného druhu mi sedia ako muchy na lepe. Aby som veľmi nespoileroval, tak k tomu dodám už len toľko, že ide o jedno z milých prekvapení roku 2015, ku ktorému som sa dostal úplnou náhodou, keďže veľa sa o ňom nehovorilo a už sa teším na jeho druhú sériu. Btw. o Matovi Dillonovi nebolo dlho nič počuť, no rola v tomto seriáli mu sadla a jasne v ňom dominuje.(6.2.2016)

Tohle se mi opravdu ale hodně líbilo,víc takových kousků!!! 2.série už není tak dobrá,směřuje trošku jiným směrem,stále však slušná záležitost!(31.3.2016)

• Aywes

Do patého dílu naprosto perfektní seriál, který měl naběhnuto k zjednodušenému Lynchovi. Byl jsem vážně okouzlen a moc mě to bavilo. Bohužel se pak odhalila pravda. Ta je tak shitozně obyčejná, že se mi chtělo brečet. Asi jsem čekal něco jiného, ale do pátého dílu to mělo vše, co bych od takového seriálu chtěl. Tajemno, izolace a sympatie k hlavnímu hrdinovi, fajn soundtrack a atmosféra. Mrzí mě, že se ze seriálu stal klasický "trash", kterého je spousta. Asi jsem ale čekal něco jiného. Škoda(16.4.2016)

Druhá série, neměla nikdy vzniknout...hrozná sračka(29.7.2016)

Prvni serie - silne ctyri. Druha serie - s bidou dve. Zustante u prvni.(28.8.2016)

První série funguje samostatně a dostatečně a nechci hodnocení snižovat dokonale trapným pokusem o druhou. Pokusím se zapomenout že jsem viděl 1 díl.(13.11.2016)

1.séria - 90% 2.séria - 60%(10.7.2017)

Slusnej nater. Mestecko Twin Peaks 21. stoleti. To hlavni se ale zacne dit az nakonci 3. dilu.. a pokud si prectete knizku, zjistite, ze je to cely totalne ale TOTALNE na palici jeste vic nez mestecko Twin Peaks a nemuzu se dockat jak se to cely vyvrbi..(2.6.2015)

Počáteční zmatečnost mě málem odradila, ale pak to začalo dávat smysl. A skvělé. Škoda jen tomu, že navzdory tomu, že slibovali vyřešení bez cliffhangeru, tak tam ten zmetek byl. Ukončení jako obraz zmaru sice je vysvětlením, ale pořád zůstávají otázky.(28.7.2015)

10 dilu, ukonceno. Jsem postapo pozitivni a do 5. dilu (ten obzvlast) jsem si to uzival. Potom prudce sestupna tendence a posledni 3 minuty finale byly trapny peklo. Celej serial je jako tvorba jeho rezisera - umi zazarit (film Vyvoleny), ale taky umi jeste vyrazneji propadnout do uplnyho bahna (film Stalo se). Nicmene serial mne navnadil na knihu (u nas vysla 2013 jako "Mestecko Pines") :) Rozhodne zajimavost na jedno podivani, ale stejne jako trebas u "Dig" - nikdy si to znova nepustim :)(3.8.2015)

Zaujímavé to bolo do polky série, keď sa dalo špekulovať o viacerých možných teóriách. Potom ako vysvetlia, aká je pravda a o čo tam skutočne ide, seriál zovšednie a človek si začne všímať rôzne nezrovnalosti.(2.9.2015)

Jednoho dne se probudíte v neznámém městě, dostanete zdarma dům, práci i milé sousedy, tedy milé jen do té doby, než se odmítnete podvolit přísným pravidlům tamní komunity. Idilické místo s jedinou chybou, není z něj úniku... Po skvělém začátku to vypadalo, že seriál trochu ztrácí dech, ve skutečnosti si spíš šetřil síly na závěrečný finiš, který byl doufám skvělou pozvánkou ke sledování druhé řady!(31.12.2015)

• GASTON73

SPOILER ALERT!!!To jsem se takhle po ránu probudil a světě div se, po dvorku se mi procházela zmutovaná stará. Tak jsem si řekl, že lidstvo je pěkně v hajzlu a je mojí svatou povinností ho spasit. V naprosté tajnosti se mi povedlo vynaleznout převratnou kryogenickou technologii a pak přišla ta těžší část - vybrat hrstku vyvolených, kteří budou vzorkem lidské rasy. Nakonec jsem se rozhodl, že nepotřebuju světovou vědeckou, politickou či obchodní elitu a další zazobance. Jen ať se těma prachama udávěj! Nene, vezmu raději hodnou sousedku, co mi vybírala poštu, pohodového vrátného a další milé lidi. I když v budoucnosti asi s technologickým vývojem moc nepohnou, aspoň bude nová společnost bez kapitalistickejch parchantů a další havěti, že? Všichni šli tedy na dva tisíce let k ledu, včetně mě. Postupně jsem po probuzení všechny naházel do creepy městečka a myslel jsem, že to bude v cajku. Mezitím se namnožili ti zmutovaní zombíci (že jim budu řikat jinak nezmění fakt, že to prostě jsou zombíci) a co hůř, namnožili se i dost samolibí haranti. Jakoby už v 21. století netrpělo dost děcek komplexem vícecennosti, nějaká kráva jim to ve škole ještě přiživovala! Zjistil jsem že situace je vážně beznadějná, jelikož jejich debilní kecy dosáhli takové úrovně, že mi začali rozkazovat. Fuj! Prej jsou budoucnost nebo co... Pěkně beznadějná budoucnost musím říct. Dospěl jsem k závěru, že matka příroda asi věděla, co dělá a tak jsem s pocitem zadostiučinění nukenul i tenhle zbytek populace. To že seriál se vydal smířlivější cestou nám doufám zajistí druhou sérii, která bude snad srovnatelně napínavá, zábavná a všeobecně výborná, jako ta první. Příběh má sice svoje chyby, chování některých postav také, ale i tak plyne bez problémů a dokáže pohltit.(14.6.2016)

První série je docela dobrá,ale druhá značně pokulhává.(15.8.2016)

Tento seriál som začal sledovať tak, že som si o ňom vôbec nič neprečítal, len mi stačilo že je scifi a mysteriózny a že má slušné hodnotenie. Do 5 epizódy som nechápal ničomu čo sa tam vlastne deje, až ma to potom prišlo riadne vysvetlenie na okolnosti, čo sa to tam prvý 5 epizód vlastne deje a bude nezmeniteľne diať. Skvelý seriál ktorý má v sebe presne to, čo chcem. Už sa chystám na 2 sériu.(18.8.2016)

Prvá séria úplne dokonalá, atmosféra, postupné odhalovanie deja, šokujúce momenty, postavy, skrátka celkové spracovanie je na jednotku s hviezdičkou. To už sa ale vôbec nedá povedať o druhej sérii. Atmosféra sa vytratila, šokujúce momenty vymizli, postavy sú jedna velká katastrofa, nie je komu držať palce, oblúbenci z prvej série tu už nie sú a tí ktorí prežili prvú sériu zomrú hneď začiatkom druhej série. V popredí sú tu postavy ktoré sú na zlej strane, najradšej by ste tam osobne vtrhli a vysporiadali sa s nimi sami, pretože nie je tu nikto kto by sa s nimi mohol vysporiadať a keď aj je tak je vám úplne ukradnutý. Jediné čo je tam aspoň trochu zaujímavé sú mutanti. Skrátka druhá séria čistá katastrofa, pozeraná nasilu. Ak bude tretia tak v nádeji sa na ňu pozrem aspoň na prvé časti, potom končím s týmto seriálom úplne a budem si pamútať len tú dokonalú prvú sériu.(20.8.2016)

Do pátého dílu jde o vcelku lákavou podívanou, poté logika a zdravý úsudek dostává na zadek (ještě o něco víc než na začátku) a vzniká pěkná taškařice. Do určité míry i vykrádačka všeho možného (spoiler - zmutované příšery mi třeba dost připomněly The Strain). Ale i přesto má seriál příjemnou atmosféru a dobře se na něho dívá. Melissa Leo jako by pro roli v tomto seriálu byla přímo stvořená :) Hodnocení 3,5 *(5.8.2015)

Neuveritelné. Proste neuveritelné. Sračkár M. Night Shyamalan stvoril seriálový (skoro skvost) Od prvého dielu to má taký nádych tajomnosti, aký som u seriálu už dávno nevidel. Síce rozuzlenie som nečakal tak skoro, ale aj po tom má čo seriál ponúknuť. Síce je to uzavretá séria, ale po dopozeraní posledného dielu ma mrzí že nieje aspoň druhá séria. Matt Dillon v životnej úlohe !!!(9.8.2015)

• Lord.Filipus

Když jsem dočetl knihu Městečko Pines, těšil jsem se na srovnání se seriálem. Nastalo dosti značné zklamání...První půlka seriálu byla ještě obstojná, ale zbytek se nesl v duchu zdlouhavé nudy a stupidního chování postav. Pro toho, kdo četl knihu, naprostá ztráta času.(9.10.2015)

První půlka tajemná, mysteriózní podívaná, druhá pak spíše psychologické drama a sociologický průzkum, přičemž mi přišlo, že větším zlem než samotní mutanti je na pánaboha si hrající David Pilcher (takový méně sympatický Radar). Logiku to sice občas nedávalo, ale příběh byl zábavný, děj odsýpal a námět byl zajímavý. Nesympatická mi byla pouze jediná postava - Ethanův syn Ben. Naopak zajímavé mi přišly postavy spasitelovy sestry Pam a učitelky Megan. Jen jsem nepochopil dějový skok po probuzení Bena (otázka: proč jeho hibernaci nezabránily Kate s Pam?), ale to je můj problém.(31.10.2015)

Mám za-sebou 4 díly a to doslovně, jsem napnutá struna, škoda, že musím jít spát./ Dala jsem ten seriál za dva dny (asi 10 dílů po 40 min.). Tak to bylo napínavé. Znám ještě lepší seriály, ale v tomto žánru je tato záležitost nej. Chápu, že někteří z vás nedají odhalení o co tu GO. Ale já už s tím do toho šla. Opravdu milé překvapení pro milovníky záhad. Možná mi závěr seriálu trochu nesedl./A máme tu 2. serii, která navazuje na předchozí, bude mít takovou sílu jako první, když už známe tajemství tohoto městečka?(22.8.16). Pokud zalistujete zde v galerii na poslední listy, najdete nějaká fota z 2. série. POZOR Spoilery! Postavy, které byly zajímavé jsou pryč, mrtvé. Pokud jsou zmražení, tak je zase zabijí. Potom nám tu zbude mladiství vůdce "Hitl.r". Který se chová jako inbecil a občas i pláče. Zavání to "Tínejž-šitem." Je fajn, že se zpětně dozvídáme vše o městečku, vznik nebo všechny autory vzniku WP atd. Jinak je to velmi slabé oproti první serii. Zakončení 2. série celkem nuda( A koukám, že patřím mezi "hrdiny," co to dokoukali). Stále tu máme možné 3. pokračování díky konci. Otázka je-bude to ještě koukatelné? Díky poslední natočené (2.) serii musím snížit hodnocení.(29.8.2016-1473/37fans,76%) Tedy 1.S=4star, 2.Série=2hvězdy.(8.11.2015)

kniha mne nadchla.seriál se s ní občas rozchází ale taky super....(12.11.2015)

Prvni série ušla na průměr, možná trochu víc,ale budu se držet při zemi, nechci být zklamanej z pokračování jakože se i to stalo uz mnohokrát, nicmene jeden z mála seriálu kterej mě nadchnul, já moc seriálovej nejsem.(9.2.2016)

Nemluvte o minulosti , nemluvte radši o ničem. To se jednou takhle proberete po opici, autonehodě, nebo čem to vlastně. Nevíte kde jste a všichni a doslova všichni jsou tu pošuci. Nastrojené městečko Pines Vás vítá ve své zahádne realitě. Čím hlouběji děj jde tím je více jasné , že se záhadnost změní v postapokalyptickou scifárnu. Nebral bych to vůbec jako mínus ba naopak. I druhá rovina filmu je velmi zajímavá. Postavy jsou různorodé některým přejete zúčtování a to hned jiným fandíte , aby už tu zeď kurva přelezli. M. Night S. se vrací s něčím co konečně opět stojí za naši pozornost. Popravdě se bojím druhé řady , kterou už nebude moci táhnou svkělý Matt Dillon. Jinak ovšem výborná minisérie.(30.5.2016)

• ceftax

první serka 4* druhá serka 1* a už prosím žádné další pokračování. Celá druhá serie by se vešla do jednoho dílu a je to fakt shit(5.8.2016)

Podobný námět jako seriál ZTRACENI - LOST. Ale jinak povedené, jiné kulisy, jiné zápletky, řeší to daleko komplexněji filozofické témata.. je to prostě hlubší a jiné.. Zařazeno do oblíbených seriálů.(13.8.2016)

Nejdřív mě to přišlo jako cestování časem (což by bylo i lepší než to co se z toho vyklubalo). Pak se vše začne objasňovat, i když se tu pořád hraje s myšlenkou, že se cestuje časem, protože se tam motají scény ze součastnosti. Jak se konečně dostalo k těm zrůdám (což původně podle zvuků znělo úplně jinak než to, co z toho vzešlo), tak jsem si říkal, že tím autor chtěl asi skrytě něco říct. Teď po shlédnutí první série mi je jasný, že tam nic skrytýho nebylo a že se jedná o pouhý Sci-fi seriál. Jasně je to napínavý, má to zajímavou atmosféru, ale jaksi tu chybějí ty informace, čím se to stalo, kdy a proč - jasně, bylo tam něco načnutý, ale ne dokončený. A to nemluvím o tom blbým závěru. ----- Na to, že to původně bylo zamýšlený jako jedna série ten konec dost podělali. Mohlo a skončilo by to i jinak, kdyby tam místo té poslední scény vsunuli něco jinýho a jestli autoři nezamýšleli pokračování je pěkná blbost - viz konec první série.. Není to špatný, doporučuji shlédnout, ale neočekávejte od toho rozumný, natož pěkný konec. Uvidím co se odehraje v druhé sérii, ale víc jak 3 hvězdy si to nezaslouží.(7.4.2017)

Séria prvá: Konečne seriál, ktorý správne a sústredene tlačí na pílu bez zbytočnej vaty. Žiaľ, len do polovice - tempo sa zvolní, pozornosť prenesie z jednej hlavnej postavy na viaceré individuálne konflikty a začnú sa objavovať nadbytočné umelé drámy, a je len dobre, že seriál nemá viac ako 10 dielov, inak by sme tu mali ďalšiu telezombienovelu, naťahovačku v štýle Walking Dead. V závere z postavy "briliantného vedca", čo má všetko premyslené a zrealizované, urobili len priemerného hlupáka zmätene sa patlajúceho v nejakom naivnom sociálnom experimente. Škoda, chcel som dať Wayward Pines plný počet, stále je však o hlavu nad väčšinou seriálovej tvorby za ostatné roky.(4.5.2017)

• sitans

V polovině 2. dílu jsem to vzdal. Ani se nedivím, že to skončili. Pro nemyslící retardy.(24.5.2015)

Slušný. Takhle srozumitelně mělo být podáno Lost a vše by bylo úplně jiné.(21.6.2015)

Po vzhliadnutí 6 dielov som veľmi zvedavá, ako budú tvorcovia naďalej držať tempo, akým sa seriál rozbehol, pretože sme sa už v podstate dozvedeli o mestečku vlastne všetko, tak sa nechám prekvapiť, ako bude dej gradovať.(1.7.2015)

• janny

SPOILER HODNOTENIE:Od piatej časti si človek uvedomí že je to iba vykrádačka Terra Novy pretože: 1.dej je zasadený do budúcnosti ako posledné útočisko pre ľudstvo 2.hrdina sa stane ochrancom/šerifom 3.tak ako u Terra novy posledné časti serie sú nudné lebo sa objaví niekto kto to chce zničiť Prvé časti ma navnadili ale od piatej časti to išlo dole vodou a veľmi tam bolo cítiť Terra novu a vidno že už nevedie čo s postavami .A keď sa tak zamyslím vôbec prvé časti nezapadajú do seriálu presne tak ako twistov u Shyamalanových posledných filmov.(8.7.2015)

Až nečakane podarená letná seriálová novinka. Desať dielov bohate stačilo na rozuzlenie naozaj výbornej zápletky, no nestačilo to aj na jej dobré zakončenie, čo je veľká škoda. Teraz keď viem, že išlo len o minisériu, nemyslím si, že bol taký záver vhodný, no na druhej strane, vďaka prekvapivo výborným dielom si tento seriál udržiaval kvalitu až do konca preto nemôžem dať menej ako 80%.(26.7.2015)

Bál jsem se, že když tvůrci v 5. díle vše prozradili, nebudou mít už co nabídnout... Ano, úroveň šla o level dolů, ale poslední dva díly mě utvrdili v tom, že Wayward pines je jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl... 90%(2.8.2015)

Má vůbec smysl zachraňovat lidskou rasu, byla-li by odsouzena k životu v totalitě? Po nehorázném průseru jménem Sense8 už jsem toho letos od nových mysteriozních seriálů moc nečekal a už vůbec ne to, že jiskřičku naděje mocně rozdmýchá skomírající hvězda kdysi nadějného M. Night Shyamalana - tolik už toho od legendárního http://www.csfd.cz/film/8363-znameni/ dokázal dokravit, že úplně ztratil mojí důvěru. Kvalitu filmů a seriálů podobného druhu měřím tím, jak často mám chuť se během nich dívat na hodinky. Při Wayward Pines jsem úplně ztratil pojem o čase, taková je to jízda. Naposled mě takhle lapil před už skoro 10ti lety v mnohém stále nepřekonaný http://www.csfd.cz/film/226185-pokoj-c-10/, který pro mě dodnes reprezentuje nástup "nových" TV seriálů po zlomu milénia. Tytam jsou uplkané epizodní telenovely 90. let, děj se ubírá netušenými zákrutami a napíná vás na skřipec tak, že se neodtrhnete od obrazovky až do strhujícího finále s šokující tečkou. Nejlepší nikdy nerealizované Frankensteinovo monstrum Matt Dillon jede svou životní roli a všichni ostatní (od jeho rodiny až po fašistického trpajzlíka) jsou minimálně uvěřitelní. Dokonalost.(6.8.2015)

Wayward Pines možná trochu pokulhává po stránce formy, ale po stránce obsahu je to televizní bomba. Jakožto student filmu a televize jsem seriálů viděl už majlant a v poslední době jde beze sporu americká tv prudce vzhůru a témata a žánry na obrazovce zaznamenaly boom, projektů typu WP je stále pomálu. Pokud chcete zavzpomínat na Twin Peaks a být příjemně napjatí, na 100% obětujte těch 7 hodin života Matu Dillonovi a spol.(18.8.2015)

Keď som videla, že za tým produkčne stojí Shyamalan, vravím si, toto musím vidieť. A mala som pravdu. Prvá séria - prvých 5 častí - 100% - máte pocit, že absolútne nechápete čo sa deje a len tápete v tme. Nádherné, epické, tajomné, fakt dobrá robota. Zvyšných 5 epizód - 70%. Keď sa nakoniec dozviete pravdu, nechcete jej veriť. Následne sa už len snažíte pochopiť, čo je skutočne pravda a čo nie, kto koho zase klame, ktorej postave sa oplatí veriť a kto je zvrátený a už úplne sa zbláznil. Dobre na to pozeralo a takýto žáner sa často nevidí takže je to príjemná zmena. Po prvej sérií som si druhú nevedela predstaviť. Po druhej by som zvládla aj tretiu. Druhá séria sa ale rozbiehala pomalšie - prvých 5 - 40%, nedávalo mi to zmysel, no záver, neprekvapil, a zdvihol sa len na 60%. Nebolo to zlé, ale stratilo to atmosféru. Keď už všetko viete, ale že skutočne všetko, v seriály ktorý potrebuje tajomstvá už žiadne neostali. A to je chyba.(27.8.2015)

...řeknu asi jen jedno: Vítej zpět, M.Night Shyamalane!!! :)))(29.8.2015)

pekne postavena cela prva seria. od zaciatku do konca som si to uzival.(2.9.2015)

• bechdrak

Nechápu z čeho jsou tu všichni tak nadšení. První díly byly celkem fajn, nádech tajemna mě udržoval v napětí, pak ale v pátém díle přišlo odhalení a klady seriálu šli rychle do kytek. Zvrhlo se to v tuctovou, neoriginální a nudnou ptákovinu, nesmysl střídal nesmysl a na konci už to byla jenom špatná parodie. Jo a Twin Peaks to nevidělo ani z rychlíku.(17.9.2015)

• virus5161

možná kdyby mi bylo devět....(21.11.2015)

Zbytočne skoro odhalená pointa, čím divák akurát získa dostatok času na uvedomenie si veľa logických chýb. Prvá polka za 4*, druhá za 2*. Vo výsledku priemerná záležitosť.(22.11.2015)

Shyamalan a Fox natočili seriál... a překvapivě dost kvalitní! Chce se mi tu spoilerovat, ale... radši to dělat nebudu. Mrkněte na něj sami. Samozřejmě seriál hned po 1.sérii zrušili, ale... EDIT: V PROSINCI 2015 OZNÁMENÁ DRUHÁ SEZÓNA,TAKŽE NÁSLEDUJÍCÍ VĚTA NEPLATÍ. zase vzhledem k tomu, jak se to nakonec vyvrbilo, tak je to možná dobře, protože takhle seriál nemůže sklouznout do úplných ho.ven, jako spousta ostatních moderních seriálů. Poctivé 3***.(25.11.2015)

Na tohle se člověk musí dívat jako na zábavu, moc nad tím nepřemýšlet, jinak z toho leze spousta nelogičností. Ale zábava fakt dobrá. Je to vlastně seriál dvou polovin a asi každý měl problém se přesmýknout z mysteriózní polohy do sci-fi, ale proč ne.(30.11.2015)

Nechtělo se mi v sobotu spát, bylo asi 22:00 hodin tak jsem řekl proč nezkusit tenhle seriál. Stejně dám tak jeden díl a půjdu spát, říkal jsem si...Krutá pravda je taková že jsem uléhal v 6 ráno... a hned po snídani v 9:00 jsem seriál shlédl až dokonce...Zkrátka po dlouhé době super serial který Vás nenechá usnout,(24.1.2016)

Hodně povedené. Co všechno se může zvrátit během pouhých 10. dílů. Ani chvilku sem si pořádně nebyl vědom co je a co není skutečné. Za mě 80% a prvních 5 dílů ještě víc(4.2.2016)

• Thug_Leo

1.Série byla zajímavá pro diváka, který postupně poznával co se a jak děje...3* S nástupem druhé série jsem si říkal, že by tvůrci mohli dostat větší koule, thriller, napětí, přežití proti mutantům, cestování za plot, jiné lokace, lepší scénář a ne se stále babrat v tom samém. Co jsme dostali? Jiného silně necharismatického hrdinu a více puberťáků co si myslí jak jsou chytří, důležití a přitom by potřebovali PÁR FACEK A KOPANEC DO PRDELE! 2x03, pokud se nic nezmění ani v dalším díle, budu velice peprný a přestávám sledovat.(11.6.2016)

První série zajímavá, tak za 4 hvězdy. Druhá série nestojí za nic, po třetí epizodě končím. Jen ztráta času.(29.6.2016)

Od začátku prostě víte, že s tímhle městem není něco v pořádku, a jen přemýšlíme, jestli za tím stojí CIA, nebo "jen" nějaký pošahaný extrémista... Zvláštní, ponurý, trochu mimo seriál, Shyamalan vzal zřejmě trochu Orwella, smíchal to s Lynchem a přidal pár mutantů, samozřejmě nechybí důležité otázky lidstva jako držení lidí v nevědomosti, spasitelský syndrom, akce " velký bratr tě vidí"...a výsledek vážně stojí za to, nepustil mě od obrazovky.(6.8.2016)

• B3n

Prvá séria si objektívne zaslúži hodnotenie, ktoré seriál má (v čase písania tohto komentára 1462 hodnotení, 76%), druhá séria sa zvrhla na neomarxistickú propagandistickú stoku, ktorá zo seriálu urobila totálny odpad. Ruky preč.(21.8.2016)

Je zajímavé jak rychle se změnila celková atmosféra a pointa seriálu z epizody na epizodu (The Truth). Ze začátku vypadá Wayward Pines jako normální rip-off Twin Peaks, který má ale spoustu nových záhad a zápletek co nabídout. Ne vždy je to perfektní, ale koukatelné bezesporu. Po rozuzlení, které je absolutně (použiju-li anglikánismus) ''mysl odvávající'', ale Wayward Pines zcela změní žánr. Očekával bych, že když už takový plot twist vymyslí, mohli by i zbytek příběhu nechat v oné mysteriózní linii, která se bude epizodu co epizodu odkrývat, sci-fi nesci-fi, protože fanoušci se spolu se seriálem nezmění. A právě to byl asi jediný důvod, proč mě druhá série už vůbec nezajímala.(30.8.2018)