Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2016, 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams, Sarah Corrigan, Jeanie Cloutier

Komentáře uživatelů k TV seriálu (190)

Hustá atmosféra, vysoké napětí, naprostý zmatek... Poznávací znamení režiséra, který svým šestým smyslem vstoupil do dějin kinematografie. To se tomuto seriálu nedá upřít... a Baví Po shlédnutí: Prvních 8 dílů TOP poslední dva nic moc(30.7.2015)

Ze samotného plakátu jsem měl nastříkano v trenýrkách ještě před prvním mrknutím. Tenhle první zběžný pohled mi totiž vnukl myšlenku, že se bude jednat o něco lynchovsky-coenovského. Přesněji o mého oblíbeného Dillona v absurdních spárech pensylvánského maloměsta s nějakou geniálně divnou přidanou hodnotou. Vylouplo se to ale úplně jinak. V první řadě je tu naprosto typická a vyblitě obyčejná technická stránka, která jako by se vyškrábala z prdele libovolné CW mrdky, což mě zamrzelo, byť to není v současnosti nic neobvyklého i u dobrých seriálů. Prvních pár epizod je slušně nadprůměrných. Je tomu tak kvůli libovému schizofrennímu prostředí, kterým se potácí charismatický kus hovězího Matt Dillon. Celé to samozřejmě kazí kreténské pasáže s jeho přechytralým třináctiletým synátorem a debilní manželkou. Té ksicht propůjčila Shannyn Sossamon, která se mi děsně líbila v Pravidlech vášně, kde ji paralyzovanou démonem alkoholem odpaňuje vožralý fotbalista, zvrací jí za krk a celé to natáčí nějaký geek na domácí kameru. Výborná scéna. Cítil jsem se lehce provinile za svou mírnou erekci. Zpět k Wayward Pines. Někdy ve čtvrté nebo páté epizodě se vykecá pointa a seriál ztrácí svou lahůdkovou schizofrenní atmosféru. Pointa je nadmíru přestřelená a debilní, ale to mě příliš nesralo, neboť jsem ji vnímal spíše jako nedůležitou berličku k vykreslení situace, která postavám zadává důležitá dilemata. Po dalších několika řídkých epizodách si pánové od výroby tímto nastaveným modelem utírají prdel. Model to byl bezvýchodný a oni mávnutým kouzelné hůlky rozevřeli svěrač jednoho východu, aniž by tento krok jakkoli logicky obhájili. Na to navázali ještě jedním idiotským krokem, čímž se to celé definitivně posralo, poslalo do prdele a vyústilo v bezmezně kokotský zbytek závěrečné epizody. Ta si nezadala s nějakou lacinou padesátiminutovou verzí Já, legenda. Ve výsledku jsem tedy rád, že druhá série zůstala v náplni scénáristických propisek, jelikož by bylo po tak čůráckém vyvrcholení neutratit výsledný produkt jaksi nehumánní. Nehumánní pro diváky.(27.7.2015)

• Ouwen

SPOILERY: To, že již delší dobu nehodnotím hvězdicemi na csfd, nehodlám brát jako stálé pravidlo. Když o nějakým filmu/seriálu mám jistotu odpadu, napálim to tam. Tohle bylo utrpení, hovadina, natahovaná nuda, která ve výsledku ani vůbec nedává smysl. Když už šerif říká, že hlavní postava nemůže odjet z města, jinak umře a proto se chová tak, aby ho z města vyhnal, je teda fakt debilní. Časovej rámec mezi postavami, které se ve městě po havárkách objevují, nejdou dohromady, scénář je děravej. A to první dvě epizody mne obejmuli svojí tajemností a pátráním po tom, o co tu vlastně jde. Ovšem, po pátém díle celá ta linie ohledně ztracených dvou agentech upadne úplně do pozadí, protože se dozvíme něco neuvěřitelně šokujícího. Musel jsem se smát! Ani vlastně nevím, co jsem za pointu očekával. Jenže takovou snůšku slátanin jsem dlouho neslyšel. Postavy precizně nesympatické, jenom Terrence Howard v roli hláškujícího šerifa bavil a také Matt Dillon, ale stane se z něj akorát figurka do davu, protože do popředí nacpou tu jeho protivnou rodinku. Žádné napětí, je to natahované tam, kde by to mělo být druhořadé a to primární, tedy akci, Dillona a zajímavost odsunou na druhou kolej. Vzdal jsem to po šesti dílech, navíc chování všech postav je absolutně nesmyslné. Možná Dillon občas předvede fajn improvizaci a přizpůsobení se, a však když už jsou všude kamery, mikrofony a postavy normálně přes celej barák mluví o své minulosti, vůbec to nevadí. Taky se opět otřu o časovej rámec, kdy je vše o náhodě a postavy se snad kolikrát teleportují. Nejvíc mne teď při pomyšlení na tuhle sračku pobavilo ilustrování schopností těch mutantů, poněvadž slyší na dálku i nejtišší zvuky... tak proč nikdo neslyšel v noci Dillona, střílejícího z brokovnice za tou zdí? V pohodě tam přespal do rána... až pak se začnou objevovat ninja mutanti v momentě, kdy se hrdina dostane do bezpečí, jděte s tímhle do prdele. Nadšení místních absolutně nechápu, mno snad mi zafixuje náladu True Detective.(25.9.2015)

Komplet. Prve tri epizody som myslela, ze zapletka bude uplne o niecom inom. Odkryvanie pointy bolo celkom rcyhle, to treba pochvalit. Inak jednotlive diely niektore menej zazivne ako ine. Zaver relativne ok, len poslednych asi 5 minut uz sa mi nepacilo. // Zatiaľ pilot: Zápletka podobná napríklad Persons Unknown, ale rozhodne som zvedavá, ako sa s ňou vyporiadajú títo tvorcovia / tieto postavy. Zaujalo.(26.4.2015)

Svižné, temné, plné rôznych dejových zvratov a zaujímavých momentov. Twin Peaks si išlo po vlne tradičnej mysterióznosti a divákovi nechávalo len pocity a žiadne odpovede. Wayward pines toto robí v prvej polovici. Potom sa z neho stane plnohodnotné sci-fi. Veľmi som potešení jednak z hereckých predstaviteľov, ale aj určitej originálnosti s ktorou seriál pracuje. Keby som sa chcel vážne zamyslieť určite by som v ňom našiel veľa logických dier, ale v zásade sa jedná o príjemné prekvapenie. Pritom nie som až tak na seriály. Krásky Gugino a Sossamon sú neuveriteľným spestrením a mladá Sarah Jeffery bude za chvíľu riadna kosť. Výborná hororová atmosféra a super finále. Síce je tu priestor pre ďalšiu sériu, ale nie som si istý či po nej vyslovene túžim. Mladí hrdinovia ma zvyknú skôr iritovať. Ale keďže Crouch napísal Wayward Pines ako trilógiu som celkom zvedavý. Toto som zhltol prakticky za jeden deň. 1. séria 100%(27.9.2015)

• maddy

Wanna-be verzia mestečka Twin Peaks krížená s priemerným Under the Dome. Skutočne som sa na tento projekt tešil, ale Shyamalan by to už mal zabaliť. Dlhé roky mu nevychádzajú jeho celovečerné filmy a presedlaním k seriálovej tvorbe sa toho veľa nezmenilo. Wayward Pines tak chýba akákoľvek atmosféra, čo je u takéhoto seriálu alfou a omegou. Samotná záhada okolo mestečka ma tak nijako nezaujíma a nemám vôbec chuť čakať na jej rozlúštenie. A to je v mystery seriály, pri ktorom má divák zotrvať XY epizód dosť podstatný problém. Tým pádom ma nezajímali ani postavy, ani ich rozhovory, ani ďalší vývoj. A popravde som čakal aj lepší vizuál, nakoľko Wayward Pines zatiaľ pôsobí dosť televízne (hnusný digitálny plot v závere pilotu). Možno pod iným vedením to mohol byť sľubný námet, ale Shyamalan tomu nedodal nič navyše a v jeho rukách seriál pôsobí neoriginálne. Po prvých dvoch epizódach teda končím, nakoľko ma nebaví strácať čas u ďalšej z prsta vycucanej záhady, ktorá sa iba hrá na niečo viac, než čím v skutočnosti je. Keď už nejaký súčasný mystery seriál s mrazivou atmosférou tak skvelých francúzskych Les Revenants. PILOT: 2* (4/10)(7.5.2015)

Tak se nám Shyamalan(ek) zřejmě - Po čtyřech epizodách je brzy na konečný verdikt !! - vrátil ke svým filmovým kořenům, byť překvapivě prostřednictvím seriálu, ačkoliv se rehabilitace právě tímto médiem vlastně jeví jako ta nejlogičtější cesta, a nutno říci, že přímo skvostné Městečko Pines dává na všechny jeho předchozí propadáky s velkou slávou rychle zapomenout.. A dokonce se nevrátil zpět na výsluní sám, táhne s sebou totiž geniálního mistra hororových taktů Charlieho Clousera, což já osobně vidím a slyším nesmírně rád !! Nemám zájem se znovu zbytečně rozepisovat o kariéře kdysi velmi opěvovaného tvůrce, protože tuhle příhodu o Indově strmé jízdě na tobogánu vlastní popularity u diváků i kritiků snad nezná jen člověk, který se podobně jako Dillonův Ethan zrovna probral do stavu veselé amnézie.. Takže co vlastně Wayward Pines přináší tak zajímavého či zvláštního, že se jen těžko bráním nadšení ?? Tahle série staví vedle nesmírně sympaticky střízlivého půdorysu o deseti epizodách, z níž samozřejmě vyplývá další spousta pozitiv i skutečnost, proč série působí tak inspirativně, a parádního hereckého obsazení - Inu Shyamalan, že ?! ;) - zejména na dokonalé práci s tempem vyprávění, jisté narativní nelinearitě a tím i dávkování informací zejména na knižním předobrazu Blakea Crouche, o němž se pochvalně zmiňoval i samotný Steven King.. Výborný Crouch se mi zatím jeví jako velice talentovaný tvůrce a rozkošně svěží vítr mezi všemi těmi rychlokvaškovými škrábaly braků pro teenagery, jemuž prostě musím držet palce..(10.11.2015)

Po megahitu Stranger Things mi to nedalo, abych se zpětně nepodíval na další seriálové dílo z pera Duffer Brothers. Je vidět, že s tajemnem a postupným odkrýváním, umí pracovat. U Wayward Pines mi ale chybí nějaká větší dramatičnost. Hlavně v druhé polovině, kdy už nešlo sázet na divákovu dezorientaci, by to chtělo jít víc třeba do psychologie. Takhle se po půlce opojení atmosférou rozplynulo a zbytek řady dojel tak nějak na setrvačnost. Druhou řadu necítím potřebu vidět. 70%(31.7.2016)

Začalo to velmi slibně, první epizoda se mi líbila moc, postupem času (dokonce již od druhé epizody) velmi sestupná tendence + nedotaženosti a nelogičnosti, kdy má například za něco v despotickém městečku nastat trest a přitom se postavě nic neděje, jindy se naopak vraždí za maličkosti. Nejlepší to bylo zpočátku, kdy se ještě nevědělo, proč je městečko tak tajemné a nejde se z něho dostat pryč. I tam to ale mělo značné díry. Přesto to celkem bavilo, i druhá série, která se zaměřuje zejména na despocii a prvek mysteriozna je zde potlačen. Přeskakovala jsem, některé epizody jsem neviděla, možná se k seriálu ještě vrátím.(29.10.2018)

• MartinezZ

Uměle protahovaná "zombie" apokalypsa s opakující se historií a hromadou telenoveláckých zvrat(k)ů. Ze zdejšího obsahu jsem tedy čekal něco jiného. S03, pokud kdy nějaká bude, bez potíží vynechám. Doteď nikomu z nich nedošlo, že tou chybou v novém světě jsou oni samotní, nemají tam co dělat, jsou "vyhynulý druh". --- Edit: On v tom má prsty Šálalaman, no tak to už dává mnohem větší smysl!(15.10.2016)

Tenhle seriál se dá rozdělit na několik částí. Základní rozdělení první a druhá série. Zatímco první, má skvělý nápad, krásný nádech mysteriózna, několik nečekaných zvratů a s každým dalším dílem se těšíte na nový + Matta Dillona a Tobyho Jonese. Tak druhá série, alespoň v první půlce série naprosto vše překope. Absolutně rozvrátí chování postav, na některé postavy se vykašle. Jiné přivede pouze proto aby byly popraveni a všichni se chovají jinak bez ohledu na to, jak se chovali v sérii první. To bohužel zabilo celý seriál. O to je to větší škoda, že když jsme se konečně začali dozvídat něco nového o Abíkách, tak vše skončilo a závěrečný "cliffhanger" mě docela navnadil na další sérii. Ale bohužel, nic z toho se konat nebude! Nebýt tolik nesmyslných chyb a ignorací druhé sérii, měl by tento seriál našlápnuto se dostat do výšin seriálových topek!(20.6.2019)

Cosi shnilého se děje ve Wayward Pines. Přestože se mu nedá upřít parádní atmosféra ani trefné obsazení, po celou sérii jsem se nemohl zbavit dojmu, že je na tomto seriálu cosi divného. Možná to bylo prazvláštní jednání téměř všech postav, smysluplně překombinovaný příběh nebo nezvykle rychle se vyvíjející příběh, ale v průběhu jednotlivých epizod jsem na důkazy žádného z těchto výsledných dojmů nedokázal přímo ukázat. Přesto je to právě toto cosi, co u celé první série udrželo mou zvědavost, pozornost i napětí. Ostatně se právě díky překvapivě brzy přicházejícím zvratům nestihne okoukat twinpeaksová atmosféra začátku, ztracený nádech prostředku, ani neobvykle sci-fi finiš. Jen ten závěr v duchu zombie apokalypsy si mě příliš nezískal. Jinak se ale nemůžu ubránit rozpačitému nadšení. Městečko Wayward Pines je totiž svou neobvyklostí přinejmenším pozoruhodné. A těžko říct, zdali je pro něj zrušení po první sérii záchranou nebo promarněnou příležitostí.(26.7.2015)

1. seria: Od tohto serialu som ocakaval, ze dostanem pribeh so zvlastnou mystickou amosferou v style Twin Peaks. To som vôbec nedostal. V prvej polovici serialu to je skôr konspiracny thriller v ktorom sa z pohladu hlavneho hrdinu snazite zistit, co je zac to zvlastne male mestecko, preco sa odtial neda dostat prec a kopu dalsich otazok. Proste taky menej natahovany Lost, ale s ovela menej zaujimavymi postavami, takze tato cast na mna pôsobila dost otravne. Necakane skoro, hned v piatej epizode dostaneme odpovede na väcsinu otazok a hlavna pointa dokonca meni zaner celeho serialu. Tato pointa mi pripadala tak prekvapiva a absurdna az ma rozosmiala. Ale je zmysluplna a postupne sa mi zapacila, takze ma v druhej polovici serialu bavilo sledovat pozadie toho ako cele to mestecko funguje. Zabavne bolo aj to, ze sa z hlavneho hrdinu, ktory dychti po odpovediach zrazu stane dozorca ostatnych uveznenych obyvatelov mestecka, ktory aj ked to obcas nevydrzi a niekomu povie pravdu, tak mu aj tak nikto neveri. Plusom druhej polovici serialu je aj vytvorenie dalsich skupin, ktore sa snazia odhalit pravdu. V prvej polovici sme sledovali iba boj samotneho hlavneho hrdinu proti vsetkym, co prilis napinave nebolo. Technicka sranka je velmi kvalitna, rovnako potesi v ramci TV produkcie solidna davka brutality v kvalitnych akcnych scenach. Herecke obsadenie niekolkych hlavnych postav je skvele. U vedlajsich, hlavne tych mladych to je uz slabsie. Druha polovica serialu je u mna za 4*, prva za 2*. Vysledny priemer su teda 3*. Skoda, ze serial venoval hned polovicu dielov nicnehovoriacim zapletkam v ktorych sa toho vela nedialo, pretoze akonahle sa sme sa dozvedeli pointu, tak to odkrylo kopu skvelych moznosti kam sa mohol serial vyvyjať, ale kvôli malemu poctu zvysnych epizod to uz nestihol vsetko preskumat. Potesujuce je, ze napriek predcasnemu ukonceniu ma serial adekvatny trpky koniec, ktory funguje ako zaver serialu a zaroven je dostatocne otvoreny pre pripadne pokracovanie. Az mi je luto, ze ho neuvidime. Ale kedze by sa pravdepodobne venoval tym menej zaujimavym postavam, tak je to mozno dobre. Za jedno pozretie tento kratky serial urcite stoji 6/10. ___2.seria: takze sa stal zazrak a zruseny serial obnovili a natocili dalsiu seriu. Uvidime, ci sa zazrak bude opakovat a dockame sa aj tretej serie. Dalej radsej necitajte ak ste nevidel prvu seriu. Ako naznacil koniec prvej serie, tak sa udalosti restartovali a sledujeme osudy mestecka s novymi postavami. Takze to pôsobi skoro ako spin-off pôvodneho serialu. Cast z pôvodneho osadenstva sa tu mihne v 1-2 dieloch. Naplno sa vrati jedine protivna Hope Davis a v mnozstve flashbackoch zakladatel Toby Jones. A este sekretarka Arlene, ktora tu ma dost WTF sceny, ktore asi mali byt smiesne. Vladu nad mesteckom tentokrat prevezme skupina mladych z prvej generacie a nastoli tvrdu diktaturu proti ktorej sa snazi bojovat niekolko starsich novacikov zo skupiny C. Takze to trochu pripomina vsetky tie postapo zamilovane Hunger Gamesy, len mladi a stari tu maju prehodene ulohy. Nove postavy na cele so supernudnym doktorom v podani nevyrazneho Jasona Patrica za vela nestoja a ich osud mi bol ukradnuty. Fanaticky vodca Tom Stevens a jeho zastupkyna Kacey Rohl mi od prvej chvile liezli na nervy a prial som im kruty osud. Toho sa nakoniec dockali a bol este drsnejsi a vtipnejsi ako som cakal. Ale na dvojku Toby Jones - Melissa Leo nemaju ani herecky a ani ich postavy nie su tak zaujimave. Najlepsiu postavu si v tejto serii jednoznacne zahral Djimon Hounsou, ktory sa ako jeden z mala sprava logicky napriek tomu, ze mu miestami uz z toho vsetkeho tiez strasi vo vezi. Okrem nevyraznych postav najväcsi problem tejto serie vidim v tom, ze sa tu postavy spravaju strasne hlupo. Co je sice logicke vzhladom na vyber jednoduchych priemernych ludi namiesto nejakych vedcov, ako je v jednej epizode spomenute, ale zaroven to ukazuje, ze to nebolo najstatnejsie riesenie jak pre osud rasy tak pre divakov, ktori musia sledovat bandu fanatickych tupcov ako riesia uplne blbosti namiesto dôlezitych veci. Napriek tomu komusa pacila prva seria, tak odporucam aj druhu. Dozvieme sa kopu dalsich detailov o fungovani mestecka, jeho vzniku, kto stal za dizajnom, kto ho spravoval, ked sa jeho obyvatelia ulozili k zimnemu spanku, ale zaroven sa dozvieme nieco nove aj o mutantoch a ich hierarchii, ktora nie je tak priamociara ako sa zdalo v prvej serii. Zaroven technicka stranka je stale spickova. Akcia je skvele natocena, dostatocne napinava a na TV pomery nadpriemerne brutalna. Takze aj ked sa miestami deju strasne voloviny, tak je to aspon napinavo a zrucne natocene. Zaver je tentokrat otvoreny vo väcsej miere, takze snad bude aj tretia seria. Nebranil by som sa dalsiemu restartu s novymi postavami. Na charizmatickeho Matta Dillona alebo Carlu Gugino sa v druhej serii nikto nechyta. 6/10.(6.9.2015)

Počáteční nadšení z první série se v druhý půli změnilo v so-so a ke konci už jen gtfo.(3.7.2016)

Pilot zatím hezky poutavý.. Dillona mám rád, na Carlu se mi taky hezky kouká a zatím i ta Lewisová působí nerušivě... Dějově mě to zaujalo a jen doufám, že to nevyústí v nějákou stokrát viděnou "překvapivost" a nebudeme na to čučet abychom nakonec neočekávaně zjistili, že se to celé odehrává v jeho hlavě-nebo tak něco- pokudmožno rozpatlané do 4sérií. Protože zatím se to tváří, že to tak (s trochou neopatrnosti) klidně dopadnout může-Snad tvůrci překvapí...... Edit: Tak po zkouknutí celé první série zvedám na max. Bavilo mě to, všechno bylo vysvětleno, žádné abstraktní natahované konstrukce se nekonají a celé to dává v rámci subžánru smysl. Tohle můžu. EDIT2: Druhá série o poznání slabší..(18.5.2015)

První polovina série odhaluje, co se vlastně děje a v té druhé je divák zvědavý na to, co se bude dít. A takhle se mi to zamlouvalo. Upřímně řečeno během prvních pěti dílů jsem netušil, co se a proč se děje a hádal jsem jestli se jedná o pokus posvěcený vládou, sólový projekt šíleného vědce, nebo třeba o kolonizaci jiné planety. Vysvětlení mě sice nijak neohromilo, ale bavilo mě, stejně jako mě bavila ta nejistota. Druhých pět dílů už bylo trošku předvídatelnějších, ale pořád se jednalo o slušnou adrenalinovou zábavu s výbornou atmosférou a perfektním vyvrcholením. Velkým plusem bylo iobsazení na čele s Mattem Dillonem, Carlou Gugino či Tobym Jonesem. Shyalaman zase pod delší době strčil prsty do něčeho, co za něco stojí a je velká škoda, že Wayward Pines je jen o jedné řadě. 90%(26.7.2015)

Tak tohle mě hodně oslovilo. Těšil jsem se na každý díl a čekal jak, že se to nakonec vyvrbí. Příběh velmi zajímavej. Chvílema jsem si připadal jak před 10 lety když jsem koukal na Ztraceni:) Odhalování tajemství a záhad to můžu. Prý nás čeká 2.řada, v mých očích má tenhle seriál má velkej potenciál. No po 2.řadě už ten optimismus tak nesdílím. Seriál zapadl do lepšího průměru. Začátek špatnej, pak zlepšení a poslední díly taky nestály kdo ví za co. No škoda škoda, uvidíme co nám přinese 3.série, která předpokládám bude.(28.1.2016)

Prvních pět dílů je skvělých. Na těch se zřejmě scénáristé vypotřebovali. Po twistu, který mi nevadil, rezignovali na aspoň trošku lepší psaní. Posledních pár dílů je úděs sledovat. Škoda...(26.7.2015)

Blake Crouch mě nalákal na knižní predlohu a pak jsem objevil tohle. Zatím tři kusy, ale je tam něco divného jak píše JASM. Dillon je skvělý herec. Jsem na dílu 5(odhalení) a jak dokukám první sérku přečtu si knihu Temná hmota.(20.12.2017)

To, co začíná jako velmi mysteriózní drama se v pátém díle překlopí do něcěho jiného a dostane se nám šokujícího zvratu a 2 epizody se pak dostavují vysvětlovačky, aby následně přišla akčnější smršť. Nejlepší je ale si to tom vůbec nic nezjišťovat. Pak budete sledovat napětím jednu epizodu za druhou. 8/10 Season 2: 55% Tak oproti původnímu plánu, že to bude minisérie FOX odklepl další sérii. Zpočátku si tvůrci hráli na takové menší Game Of Thrones, protože představili nové postavy a zároveň postupně v prvních 4 dílech a pak ještě jednom dalším nechali postupně pochcípat přeživší postavy z masakru minulé série. V prsním díle se nám představí postava z první série, u které to vypadá, že bude mít velkou roli a konflikt se protáhne na pár epizod, aby se hned v druhém díle odpravila. V druhé půli se pak napjatě očekává další útok Abbies,....aby pak se vůbec nestal. Poslední díl byl dost velký scénaristický fail a poslední scéna jen naznačila, ale nic nedořekla. Pokud bude další série, tak ať už prosím poslední. Je sice fajn, že se dozvídáme více z minulosti o plánech postavit Wayward Pines, o tom, jak ubíhaly století přes postavu CJ, který co 200 let konroloval stav světa, ale prostě to nemá tu atmosféru první série.(5.8.2015)

Pro mě hodně velké překvapení a zároveň něco, na co jen tak nezapomenu, i když nedávám plný počet hvězd. Nevím, co má největší podíl, každopádně celá kombinace atmosféry, tajemna, opravdu divného (tajemného) chování většiny postav, hudby, výpravy a celého příběhu je něco tak neobyčejného, že se na to zkrátka zapomenout nedá. Vždycky jsem si říkal, že bych chtěl zažít to, až někomu z TV narostou koule a odhodlají se natočit jednu sérii úderného seriálu. A hle, ono to jde. Co by jinde natahovali na min. série dvě, ve Wayward Pines stihli za sezonu jednu. Tím pádem se tu opravdu stále něco děje a každý díl má neuvěřitelný tah na bránu. Chyby se najdou - například nevysvětlená evoluce (proč se nedorozumívají řečí, nejsou vyšší a rychlejší atd.), pro mě nepochopitelná podřízenost většiny a další a další. Jenže nepopírám, že právě i tyto věci přispívají k oné mysterióznosti, proto to neberu za tak velkou chybu. Konec je výborný jako cliffhanger pro následující sezonu, ale i jako ukončení celého seriálu. Já doufám, že druhou nenatočí, ubralo by to celému projektu na zajímavosti.(2.9.2015)