Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2016, 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams, Sarah Corrigan

Komentáře uživatelů k TV seriálu (189)

|1. Série (Dokoukáno: 16. 11. 2015)|: Od začátku do konce naprosto dokonalé dílo, naplněné až po okraj naprosto nepředvídatelnými zvraty. Nedokážu si představit že by se do 10*45 minut dalo narvat víc děje než právě u W.P. Vlivem posledního dílu budu mít zase věc na dlouhosáhlé přemejšlení. // 95%(17.11.2015)

Nedívejte se na 2.sérii! *hodnocení 1.série(6.8.2016)

• Torpid

Hodnotím a zároveň se seriálem končím po čtvrté epizodě. Matt Dillon a Melissa Leo herecky příběh táhnou. Zároveň by si ale zasloužili lepší seriál. Sází se tu na budování atmosféry a nečekané zvraty. Problém nastává v okamžilu, kdy tvůrci to supertajemno začnou vysvětlovat. V té chvili, jakoby seriál spadl přímo na držku. Od čtvrtého dílu jsem měl dojem, že sleduju Hunger Games. A to byl konec, zvonec.(30.6.2015)

Tohle je hustý. JJ, to je to správné slovo. V každém dílu seriálu se nám poodhalí opona před záhadou a tajemstvím, aby se tak nikoliv na konci, ale zhruba v půli seriálu, opona rozevřela celá a divák nahlédl celou drsnou pravdu. Přesto až do konce netušíte, a nemáte šanci předvídat, jak to bude dál. Matt Dillon je super a rovněž všichni ostatní, doslova jsem tento seriál zhltala. PS: Fakt, to musíte vidět na vlastní oči.(30.7.2015)

Takhle okázale servírovaná béčkovost se každý den nevidí. První polovina napínavá a atmosférická, Matt Dillon zajímavá volba, jeho sebeparodický osmdesátkový chraplák se jen tak neokouká. A ty hlášky! Leckterý svalovec z našeho mládí může jen závistivě slintat...zhruba v polovině bohužel seriál začne dávat smysl, což je trochu zvláštní výtka, ale když všechno sebevědomě zapadne na své místo, trochu mě to přestalo zajímat. Druhá polovina tak není špatná, ale už je to jen průměrně nasnímaná televizní zábava, která neurazí. Jistá tuctovost jednotlivých scén sráží alespoň pro mě Wayvard Pines do průměru. Určitý přesah se tomu místy upřít nedá, ale ve srovnání třeba s Leftovers, tohle je prostě nižší třída. Leč vynaloženého času nelituju...možná i proto, že poslední epizody jsem již spíše proklikal...(10.8.2015)

Rozhodnutí udělat tento seriál jako minisérii a včas jej ukončit vítám. Zejména druhá půlka sezóny měla velmi slušnej drajv a scénáristům se povedlo děj vést docela originálně. I díky poslednímu dílu by se případné pokračování jen těžko "šroubovalo". Fajn jednohubka!(15.9.2015)

Seriál si drží hutnou mysteriózní atmosféru po celých deset dílů a baví. Přesto ale nemůžu hodnotit víc jak třemi hvězdami. Jednak proto, že mistr odpadových filmů tentokrát vykrádá sám sebe, a jednak za ten konec, který celý seriál totálně zabil a působí jako by ho pro studio natočil někdo úplně jiný ve chvíli, kdy původní tvůrce odmítl protáhnout seriál na další řadu...(27.9.2015)

Dlouho jsem otálel se shlédnutím, ale dočkal jsem a stálo to sakra za to! Do půlky série, samé otázky a žádné odpovědi, pak už se začne vysvětlovat, ale člověk si stále není ničím jistý a stále přichází něco nového... A vždy když skončil díl, musel jsem vidět další, protože to byli sakra nervy.. Super volba herce do hlavní role, co byl pak šerif.. Tohle se povedlo a jsem velice zvědav jak se tvůrci poperou s druhou sérii.. 8/10(29.3.2016)

• Eluin

To se takhle jednou probudíte po autonehodě v jakémsi bohem zapomenutém místě v lese. Vydáte se tedy, značně potlučen, do blízkého městečka, které je však na první pohled docela divné a na ten druhý... ještě divnější. Tak nějak takhle začíná americký seriál Wayward Pines, seriál, který je založen na úspěšné knižní trilogii od Blakea Crouche. Seriál čítá 10 dílů a i když se původně moc neuvažovalo o dalších pokračováních, tak producenti nakonec svůj názor změnili a divákům nabídnou ještě přídavek v podobě série druhé. Onou postavou z autonehody je Ethan Burke, agent tajné služby, který má zvláštní úkol - najít 2 zmizelé agenty služby, kteří byli naposledy vyslání právě do Wayward Pines, městečka ztraceného mezi lesy a horami. Ethana Burka se zde střihl Matt Dillon, kterého jsem na obrazovce neviděl už pěknou řádku let. Seriál vizuálně a tematicky lehce připomíná slavné Lynchovo Twin Peaks, chvílemi oťukává i populární tematiku existence totalitních společností (nechybí obligátní citace George Orwella). Rouška tajemství, která působí jako silný magnet na diváky pak zase může trochu připomínat seriál Lost. Buď jak buď, jsem přesvědčen o tom, že prvních několik dílů divák natěšený ná pořádný "mystery" seriál s kulisou amerického maloměsta, kde je patrně cosi shnilého, zhltne jako malinu. Menší problém příchází až s dílem s pořadovým číslem 5, který se jmenuje prozaicky a výstižně - Pravda. Nejsem zastáncem hromadného vyzrazení děje, ale myslím si, že moc nepoodhalím roušku tajemství, když napíšu, že právě v tomto díle se divákovi předestře tajemství v celé své nahotě. A v tom je možná právě ten problém. Když zjistíte jak se vlastně věci mají, tak seriál ztrácí jeden ze svých nábojů - napětí z neznámého. Nutno ještě dodat, že celé vysvětlení je takové....., poněkud šroubované a sám jsem si všiml několika logických nesmyslů. Zároveň motivace některých postav mi přijde dost nevěrohodná a neautentická. Samotná podstata městečka je podle mě navíc trochu postavena na vodě, ale to bych už zacházel do příliš velkých podrobností. Co člověk, to názor. Do jisté míry ony díry v příběhu může mít na svědomí už knižní předloha. Neznamená to však, že seriál by se od své poloviny stal nudným a předvidatelným, to rozhodně ne. Ač se snaží působit na mnoha úrovních (totalitní společnost x svobodná společnost, potažmo terorismus), tak stejně nejvíc funguje v akčnějších pasážích a v budování nejistoty a tajemství. Rozhodně se však nejedná o špatné dílo a přiznám se, že na druhou sérii (která přijde cca za měsíc a půl) se určitě rád podívám. P. S. Zajímavé bezesporu je, že mezi režiséry seriálu můžeme nalézt i M. N. Shyamalana (tomu to téma muselo vyloženě sednout) a mezi herci je krom Dillona i několik dalších známých tváří (např. Juliette Lewis). UPDATE po druhé sérii: bohužel, ta seriál katapultuje o několik pater níže..(17.4.2016)

• stanyslaw

Jestli tohle je druhy Lynch, tak ja jsem Jane Austen. Tezce to tlaci na pilu od prvni minuty beze spetky humoru. Jak pise kolega maddy, nezajime me zahada a nehodlam cekat milion dilu na jeji rozlusteni.(15.6.2015)

Do čtvrtého dílu velmi dobré 4*. Pak se to na můj vkus příliš odkopalo (5.-6. díl) ne úplně šťastným směrem a mysteriózní složka se vytratila. Ještě budu chvíli doufat v zázračný obrat, ale pochybuju, že se z toho podaří vydojit něco překvapivého.(23.6.2015)

Tak se přidávám na stranu těch, co se jim dění po šestém díle příliš nezamlouvalo. Tedy, rozhodně to nebylo úplně špatné, ale určitě méně napínavé, tajemné a zamotané než první polovina. První půlka mě nadchla a to nejen atmosférou podivného městečka, které je plné ještě podivnějších obyvatel, kteří možná vědí, možná ne... ano, celkově už to tu bylo a to dokonce od stejného režiséra. To mi ale při sledování nevadilo, užíval jsem si pěkné záběry kamery, kvalitní hudbu a k tomu výborného, většinu děje táhnoucího Matta Dillona. Potom ale přichází ona změna a odhalení, které na mě sice nebylo až tak příliš (i když samozřejmě spousta nelogičností tu byla), ale následující styl vyprávění mi nesedl. Měl jsem pocit, že na seriálu začali pracovat jiní lidé a tím se vše mění. Akce je tu sice dost, ale tajemná atmosféra je pryč, navíc se tu ještě více řeší vztahy a podstatně více prostoru tu má značně nesympatický a nehrající Ben, tedy syn Ethana. Finále mě taktéž příliš nepotěšilo, ale jedno pozitivum má a to takové, že řada a naštěstí i seriál neskončili úplně typicky. 70%(9.10.2015)

Probudit se takhle v neznámem městečku, kde nám přijdou všichni podivní a nemůžeme se odtamtud dostat, je velice zajímavá představa.Už první díl mě dost zaujal a s napětím jsem sledovala další a další, až jsem tenhle seriál shlédla během jednoho dne. Samozřejmě jsem byla zvědavá, co se skrývá za onou obrovskou zdí s něčím obdobným jsem počítala, ale celková myšlenka se mi líbila.(3.1.2016)

První sezóna výborná! Skvělou atmosféru doplňuje spousta záhad a vcelku příjemné obsazení, z nichž nejvíce pozornosti zaslouží trojice Toby Jones, Carla Gugino a Matt Dillon. Největší pochvala však směřuje scénáristům, kterým se (velice obratně) podařilo vyhnout slabým místům knižní předlohy. Ta se mnohdy jevila opravdu hloupě a nelogicky. Děj filmu se také v druhé polovině první série zcela odtrhne od knihy, tudíž palec nahoru za zdařilé pokračování v podstatě na vlastní pěst. A co Wayward Pines chybí? Možná osobitější hudba, lepší herecké výkony ve vedlejších rolích nebo ještě propracovanější scénář, který by městečku vnuknul více života. Takhle některé scény působily trochu nevěrohodně a inscenovaně. Druhá sezóna o něco horší, ale stále koukatelná. Z nových hereckých tváří mne nejvíce zaujala Kacey Rohl.(15.6.2016)

• catt

První řadu jsme sledovali, protože manželka si popletla seriály, ale bylo vidět, že ke konci už netuší, co mají dělat (ale to bylo tak na 3 hvězdy). Ještě zábavnější je druhá řada, kde to vypadalo, že si scénáristé rozdělily díly na kousky, takže děj na sebe moc nenavazuje, nakousnuté motivy se nerozvíjejí a celé to končí těžkou kocovinou. Celé to dotvářejí dialogy jak z mexické telenovely a hlubokomyslné úvahy béčkových scífáren. Jako guilty pleassure to šlo, ale trochu se bojím, že v této agónii budou chtít pokračovat.(3.8.2016)

Nenápadné mestečko Wayward Pines v americkom štáte Idaho sa zdanlivo na prvý pohľad nelíši ničím od tisícok jemu podobných. Až keď sa v ňom však človek ocitne, začne si uvedomovať, že toto mestečko pravdepodobne nemá s ktorýmkoľvek iným malomestom, až na svoj vzhľad, nič spoločné. Na to veľmi rýchlo prichádza aj federálny agent Ethan Burke (Matt Dillon), hlavná postava prvej série tohto mysteriózneho sci-fi seriálu, ktorý uzrel svetlo sveta poprvýkrát v roku 2015. Pod režisérskou taktovkou niekoľkých zvučných mien, spomedzi ktorých najviac rezonuje meno M. Night Shyamalan, na diváka v dvoch sériách čaká dovedna dvadsať epizód. Mysterióznosťou seriál rozhodne nešetrí, najmä ak sa bavíme o prvej polovici prvej série, ktorá núti diváka klásť si otázky typu "prečo?", "kto?" či "ako?". Dalo by sa povedať, že úvodných päť epizód je príbehovo tým najlepším, čo seriál vo všeobecnosti ponúka. Od chvíle, kedy sa veci začínajú pomaly vyjasňovať, dejová atraktivita pomaly upadá a divák sa už nebaví tak, ako predtým. Ak vo väčšom meradle porovnáme obe série, je hneď jasné, že druhá sa na tú prvú ani zďaleka nedoťahuje. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým je bezpochyby príbeh. Hoci aj prvá séria najmä vo svojej druhej polovici miestami škrípe, stále sa možno baviť o takmer neporovnateľne atraktívnejšej dejovej zápletke, ktorá navyše v samom závere ponúka celkom solídny cliffhanger pre ďalšie pokračovanie. Je preto škoda, že samotný záverečný cliffhanger v prvej sérii je omnoho lepší, než celá druhá séria. A to aj napriek tomu, že "se vším všudy" sú obe série priemerným počinom. Druhým dôvodom je aj zmena hereckého obsadenia. Zatiaľ čo prvá séria je plná naozaj dobre napísaných a stvárnených postáv, viď Matt Dillon, Toby Jones, Melissa Leo, Hope Davis či Shannyn Sossamon, tak v pokračovaní už nikto z nich nezohráva dôležitejšiu rolu, ba niektorí z nich sa tu už vôbec neobjavujú. A to je škoda, pretože ich príbehoví pokračovatelia, respektíve ich postavy už ani zďaleka neoplývajú takou charizmou, pričom viacerí z nich môžu diváka priamo iritovať. Výnimky predstavujú snáď len Kacey Rohl a Djimon Hounsou. Čo sa technickej stránky seriálu týka, možno tvorcom vyčítať citeľné vizuálne nedostatky počítačových efektov, ktoré majú za dôsledok to, že miestami niektoré scény pôsobia ako lacná béčková záležitosť. Inak je seriál vizuálne pomerne v poriadku, občas poteší zaujímavý kamerový záber, ale takisto aj výprava, ktorá môže niekomu evokovať kultový seriál Twin Peaks. Okrem federálneho agenta v hlavnej úlohe je to však podobnosť čisto náhodná. Wayward Pines a jeho dvadsať epizód možno rozdeliť na štyri štvrtiny. Prvá štvrtina je po príbehovej stránke divácka lahôdka plná mysterióznosti, tajomna a záhadných postáv, ktoré pôsobia nedôverným dojmom. Ďalšie tri štvrtiny sú takmer presný opak. Kvalita pomaly klesá, príbeh postráda tak potrebnú mysterióznosť, postavy sa stávajú čoraz viac menej zaujímavými, a akýsi "zombie" námet, na ktorom stavia, nefunguje. Pre náročného diváka to takisto nie je najlepšia voľba, pretože seriál je do značnej miery plný nelogickosti a takisto za sebou necháva hromadu nezodpovedaných otázok. Ak chce mať teda ktokoľvek z tohto seriálu čo najlepší možný zážitok, mal by zhliadnuť iba úvodných päť epizód a následne nechať pracovať svoju myseľ. Alebo si prečítať knižnú predlohu. Po príbehovej, ale aj hereckej stránke to ďalej totižto už ani zďaleka nie je tak dobré a zaujímavé. Vo všeobecnosti možno Wayward Pines označiť za priemerné seriálové dielo, pri ktorom platí staré známe "raz stačilo".(27.11.2018)

Hodnotím jen první sérii, druhou asi vynechám zcela kvůli hrůzostrašnému hodnocení a odchodu Shyamalana od projektu. První řada je nicméně strašně sympatická, ten příběh je parádní a tempo to má od prvního dílu brutální, nejsou tam žádné vycpávky, žádné hluché chvíle. Neznám seriál, kterej by byl rozjetej na takovou rychlost. Jen události z prvních 3 epizod by ostatním seriálům stačily na celou řadu. Díky tomu tempu člověk odpustí i různé příběhové "berličky," dost nepravděpodobné náhody a občasné nelogické jednání postav - je to prostě v zájmu toho tempa a nebýt náhod typu že Vám dítě v obchodě z ničeho nic řekne, kam byste tak nějak měl jít, by se to prostě vleklo. /ZAČÍNAJÍ SPOILERY/ Celá řada je rozdělená v polovině - první je mysteriozní, druhá je sci-fi respektive postkapitalistická (i když Vás to stále nutí přemýšlet, jestli je to skutečně tak, protože některé dějové zvraty seriálu jsou dost neočekávané a brilantní). Na své si příjdou fanoušci obou žánrů. Co ale odpustit bohužel nelze, a je to největší zásluha toho, že nemůžu dát 5*, je prostě lacinější zpracování. Tohohle kdyby se ujal Netflix, nebo nějaký jiný gigant, to by bylo! Městečko Pines prostě působí v konkurenci jiných nových seriálů levně. Stejně tak i nacastované by to mohlo být lépe, herecké výkony nejsou přesvědčivé, Matt Dillon vypadá jak český "dvojník" Jima Carreyho, představitel jeho syna je naprosto příšerný, ale alespoň na jeho manželku (Shannyn Sossamon) je krásný pohled (a jednou z mnoha záhad Městečkoa Pines tak může být i to, kde ji takový nekňuba vzal :- )). A další věc jsou detaily a logické facky... bohužel. Celou dobu například čekám na vysvětlení, jak se mohl doktor v reálném (starém) věku sejít s Eatnovým nadřízeným ještě v USA... Nebo to jak úplně otočila doktorova sestra? To prostě nedává smysl. A je toho víc. Proto se na Pines musí člověk koukat jako na celek, znovu opakuji, ten příběh je skvělý, a prostě tu a tam mávnout rukou nad některými detaily (zejména v poslední epizodě, ač úplně poslední dějový zvrat mě jako nepřítele happyendů potěšil). Škoda, mohl to být jeden z nejlepších seriálů. Ale i tak je výborný! 84%(5.4.2019)

Hodně zajímavý seriál. Zpočátku mi to připomínalo o 5 let mladší seriál Persons Unknown či filmy jako je Vesnice nebo Populace 436. Ovšem oproti všem zmíněným věcem o stupeň výš. Děj se s postupem času vyvíjí v pozoruhodné věci, a tak nás má stále čím překvapovat. Z pouhého "probuzení uprostřed divného městečka" se dějová linie přesouvá přes hledání odpovědí až k nečekaně (alespoň pro mě) překvapivému závěru, a tím to ještě zdaleka nekončí. Postavy jsou velmi sympatické a dokážou hrát i krásně nesympaticky. Atmosféra tomu rozhodně nechybí, ale chybí tomu špetka napětí - jak v průběhu seriálu, tak i v závěru. Vyzdvihnul bych také úvodní znělku, která už sama o sobě zavání jakýmsi tajemnem. Wayward Pines jsem si náramně užil a budu na něj vzpomínat jako na úžasnou mysteriózní seriálovou jednohubku. 8/10(13.8.2015)

Doporučuju dokoukat do konce!(20.8.2015)

Nápad je to opět jednou skvělý a jistě to má potenciál. Občas mi trochu haprovala časová souslednost, nicméně nic co by zásadně omezovalo vnímání celého seriálu. Uvidíme, jak se s námětem popere druhá série, která má jít někdy v roce 2016. Finále té první ale zavdalo k velkým otázkám, tak by to nemělo dopadnout vyloženě špatně.(29.2.2016)