Městečko Pines (TV seriál)

Wayward Pines

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2016, 14 h 31 min (Minutáž: 42–44 min)

Siobhan Fallon Hogan, Matt Dillon, Carla Gugino, Toby Jones, Shannyn Sossamon, Melissa Leo, Hope Davis, Reed Diamond, Terrence Howard, Tim Griffin, Charlie Tahan, Juliette Lewis, Lisa MacFadden, Barclay Hope, Kennedi Clements, Alison Araya, Sarah Desjardins, Jarod Joseph, Justin Kirk, Jared Ager-Foster, Sarah Jeffery, Greta Lee, Allyson Grant, Primo Allon, Manny Jacinto, Chris Shields, Gerardo Barcala, Anthony Welch, Toby Levins, Andrew Jenkins, Giacomo Baessato, Chad Krowchuk, Samuel Patrick Chu, Michael McShane, Jane Craven, Craig March, Scott Michael Campbell, Jason Patric, Nimrat Kaur, Josh Helman, Kacey Rohl, Djimon Hounsou, Naika Toussaint, Malcolm Goodwin, Nickolas Baric, Katie Hayashida, Simone Missick, Jessica Harmon, Lusia Strus, Lindsay Hollister, Teryl Rothery, Ian Tracey, Nicholas Carella, Robin Nielsen, Jeffrey Ballard, Emma Tremblay, Dean Petriw, Kate Bateman, Jennifer-Juniper Angeli, Christian Michael Cooper, Dakota Daulby, Françoise Yip, Sarah Grey, Paul Lazenby, Dakota Guppy, Lisa Bunting, Danny Mac, Tom Stevens, Devin Hansen, Grayson Gabriel, Elizabeth Bowen, Bruce Blain, Iain Belcher, Lindsey Kraft, BJ Harrison, Liam Hughes, Tyronne L'Hirondelle, Ricky He, Jason McKinnon, Jaime M. Callica, Latonya Williams, Sarah Corrigan, Jeanie Cloutier, Michael Garza

Komentáře uživatelů k TV seriálu (191)

Tohle se mi opravdu ale hodně líbilo,víc takových kousků!!! 2.série už není tak dobrá,směřuje trošku jiným směrem,stále však slušná záležitost!(31.3.2016)

• Aywes

Do patého dílu naprosto perfektní seriál, který měl naběhnuto k zjednodušenému Lynchovi. Byl jsem vážně okouzlen a moc mě to bavilo. Bohužel se pak odhalila pravda. Ta je tak shitozně obyčejná, že se mi chtělo brečet. Asi jsem čekal něco jiného, ale do pátého dílu to mělo vše, co bych od takového seriálu chtěl. Tajemno, izolace a sympatie k hlavnímu hrdinovi, fajn soundtrack a atmosféra. Mrzí mě, že se ze seriálu stal klasický "trash", kterého je spousta. Asi jsem ale čekal něco jiného. Škoda(16.4.2016)

Druhá série, neměla nikdy vzniknout...hrozná sračka(29.7.2016)

Prvni serie - silne ctyri. Druha serie - s bidou dve. Zustante u prvni.(28.8.2016)

První série funguje samostatně a dostatečně a nechci hodnocení snižovat dokonale trapným pokusem o druhou. Pokusím se zapomenout že jsem viděl 1 díl.(13.11.2016)

1.séria - 90% 2.séria - 60%(10.7.2017)

Slusnej nater. Mestecko Twin Peaks 21. stoleti. To hlavni se ale zacne dit az nakonci 3. dilu.. a pokud si prectete knizku, zjistite, ze je to cely totalne ale TOTALNE na palici jeste vic nez mestecko Twin Peaks a nemuzu se dockat jak se to cely vyvrbi..(2.6.2015)

Počáteční zmatečnost mě málem odradila, ale pak to začalo dávat smysl. A skvělé. Škoda jen tomu, že navzdory tomu, že slibovali vyřešení bez cliffhangeru, tak tam ten zmetek byl. Ukončení jako obraz zmaru sice je vysvětlením, ale pořád zůstávají otázky.(28.7.2015)

10 dilu, ukonceno. Jsem postapo pozitivni a do 5. dilu (ten obzvlast) jsem si to uzival. Potom prudce sestupna tendence a posledni 3 minuty finale byly trapny peklo. Celej serial je jako tvorba jeho rezisera - umi zazarit (film Vyvoleny), ale taky umi jeste vyrazneji propadnout do uplnyho bahna (film Stalo se). Nicmene serial mne navnadil na knihu (u nas vysla 2013 jako "Mestecko Pines") :) Rozhodne zajimavost na jedno podivani, ale stejne jako trebas u "Dig" - nikdy si to znova nepustim :)(3.8.2015)

Zaujímavé to bolo do polky série, keď sa dalo špekulovať o viacerých možných teóriách. Potom ako vysvetlia, aká je pravda a o čo tam skutočne ide, seriál zovšednie a človek si začne všímať rôzne nezrovnalosti.(2.9.2015)

Jednoho dne se probudíte v neznámém městě, dostanete zdarma dům, práci i milé sousedy, tedy milé jen do té doby, než se odmítnete podvolit přísným pravidlům tamní komunity. Idilické místo s jedinou chybou, není z něj úniku... Po skvělém začátku to vypadalo, že seriál trochu ztrácí dech, ve skutečnosti si spíš šetřil síly na závěrečný finiš, který byl doufám skvělou pozvánkou ke sledování druhé řady!(31.12.2015)

• GASTON73

SPOILER ALERT!!!To jsem se takhle po ránu probudil a světě div se, po dvorku se mi procházela zmutovaná stará. Tak jsem si řekl, že lidstvo je pěkně v hajzlu a je mojí svatou povinností ho spasit. V naprosté tajnosti se mi povedlo vynaleznout převratnou kryogenickou technologii a pak přišla ta těžší část - vybrat hrstku vyvolených, kteří budou vzorkem lidské rasy. Nakonec jsem se rozhodl, že nepotřebuju světovou vědeckou, politickou či obchodní elitu a další zazobance. Jen ať se těma prachama udávěj! Nene, vezmu raději hodnou sousedku, co mi vybírala poštu, pohodového vrátného a další milé lidi. I když v budoucnosti asi s technologickým vývojem moc nepohnou, aspoň bude nová společnost bez kapitalistickejch parchantů a další havěti, že? Všichni šli tedy na dva tisíce let k ledu, včetně mě. Postupně jsem po probuzení všechny naházel do creepy městečka a myslel jsem, že to bude v cajku. Mezitím se namnožili ti zmutovaní zombíci (že jim budu řikat jinak nezmění fakt, že to prostě jsou zombíci) a co hůř, namnožili se i dost samolibí haranti. Jakoby už v 21. století netrpělo dost děcek komplexem vícecennosti, nějaká kráva jim to ve škole ještě přiživovala! Zjistil jsem že situace je vážně beznadějná, jelikož jejich debilní kecy dosáhli takové úrovně, že mi začali rozkazovat. Fuj! Prej jsou budoucnost nebo co... Pěkně beznadějná budoucnost musím říct. Dospěl jsem k závěru, že matka příroda asi věděla, co dělá a tak jsem s pocitem zadostiučinění nukenul i tenhle zbytek populace. To že seriál se vydal smířlivější cestou nám doufám zajistí druhou sérii, která bude snad srovnatelně napínavá, zábavná a všeobecně výborná, jako ta první. Příběh má sice svoje chyby, chování některých postav také, ale i tak plyne bez problémů a dokáže pohltit.(14.6.2016)

První série je docela dobrá,ale druhá značně pokulhává.(15.8.2016)

Tento seriál som začal sledovať tak, že som si o ňom vôbec nič neprečítal, len mi stačilo že je scifi a mysteriózny a že má slušné hodnotenie. Do 5 epizódy som nechápal ničomu čo sa tam vlastne deje, až ma to potom prišlo riadne vysvetlenie na okolnosti, čo sa to tam prvý 5 epizód vlastne deje a bude nezmeniteľne diať. Skvelý seriál ktorý má v sebe presne to, čo chcem. Už sa chystám na 2 sériu.(18.8.2016)

Prvá séria úplne dokonalá, atmosféra, postupné odhalovanie deja, šokujúce momenty, postavy, skrátka celkové spracovanie je na jednotku s hviezdičkou. To už sa ale vôbec nedá povedať o druhej sérii. Atmosféra sa vytratila, šokujúce momenty vymizli, postavy sú jedna velká katastrofa, nie je komu držať palce, oblúbenci z prvej série tu už nie sú a tí ktorí prežili prvú sériu zomrú hneď začiatkom druhej série. V popredí sú tu postavy ktoré sú na zlej strane, najradšej by ste tam osobne vtrhli a vysporiadali sa s nimi sami, pretože nie je tu nikto kto by sa s nimi mohol vysporiadať a keď aj je tak je vám úplne ukradnutý. Jediné čo je tam aspoň trochu zaujímavé sú mutanti. Skrátka druhá séria čistá katastrofa, pozeraná nasilu. Ak bude tretia tak v nádeji sa na ňu pozrem aspoň na prvé časti, potom končím s týmto seriálom úplne a budem si pamútať len tú dokonalú prvú sériu.(20.8.2016)

Do pátého dílu jde o vcelku lákavou podívanou, poté logika a zdravý úsudek dostává na zadek (ještě o něco víc než na začátku) a vzniká pěkná taškařice. Do určité míry i vykrádačka všeho možného (spoiler - zmutované příšery mi třeba dost připomněly The Strain). Ale i přesto má seriál příjemnou atmosféru a dobře se na něho dívá. Melissa Leo jako by pro roli v tomto seriálu byla přímo stvořená :) Hodnocení 3,5 *(5.8.2015)

Neuveritelné. Proste neuveritelné. Sračkár M. Night Shyamalan stvoril seriálový (skoro skvost) Od prvého dielu to má taký nádych tajomnosti, aký som u seriálu už dávno nevidel. Síce rozuzlenie som nečakal tak skoro, ale aj po tom má čo seriál ponúknuť. Síce je to uzavretá séria, ale po dopozeraní posledného dielu ma mrzí že nieje aspoň druhá séria. Matt Dillon v životnej úlohe !!!(9.8.2015)

• Lord.Filipus

Když jsem dočetl knihu Městečko Pines, těšil jsem se na srovnání se seriálem. Nastalo dosti značné zklamání...První půlka seriálu byla ještě obstojná, ale zbytek se nesl v duchu zdlouhavé nudy a stupidního chování postav. Pro toho, kdo četl knihu, naprostá ztráta času.(9.10.2015)

První půlka tajemná, mysteriózní podívaná, druhá pak spíše psychologické drama a sociologický průzkum, přičemž mi přišlo, že větším zlem než samotní mutanti je na pánaboha si hrající David Pilcher (takový méně sympatický Radar). Logiku to sice občas nedávalo, ale příběh byl zábavný, děj odsýpal a námět byl zajímavý. Nesympatická mi byla pouze jediná postava - Ethanův syn Ben. Naopak zajímavé mi přišly postavy spasitelovy sestry Pam a učitelky Megan. Jen jsem nepochopil dějový skok po probuzení Bena (otázka: proč jeho hibernaci nezabránily Kate s Pam?), ale to je můj problém.(31.10.2015)