Osmý smysl

(festivalový název) (seriál)
  • USA Sense8
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 24 h 57 min (Minutáž: 46–152 min)

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele Doomcourier k tomuto seriálu (27)

Osmý smysl (2015)

Osmý smysl je velmi zvláštní seriál, který má opravdu netradiční hlavní zápletku, několik super postav, výbornou hudbu a spoustu nezapomenutelných scén. Na mě byl ale seriál až moc sluníčkářský a taky mě dost štvala ta všudepřítomná LGBT propaganda, která dost často kazila atmosféru či tempo. ()

Série 1 (2015) (S01)

Pokud budete přehlížet tu všudepřítomnou LGBT propagandu, tak vám z Sense8 vznikne docela zajímavá podívaná s netradičním nápadem. Tvůrci hodně spoléhají na budování atmosféry a napětí, takže pokud nejste fanoušky seriálů, které si na atmosféře zakládají, tak tohle nebude kousek pro vás. ()

Limbic Resonance (2015) (S01E01)

Zaujal mě nápad, ale když už si seriál zvolí hodinou stopáž, tak by se tam taky něco mělo dít. Uvidím, jak to bude dál, třeba první díl byl jen o uvedení do děje. ()

I Am Also a We (2015) (S01E02)

Děj začíná být opravdu zajímavý, ale tolik LGBT propagandy v seriálu jsem ještě neviděl. Snad to nebude v příštích epizodách tak rušivé, jako to bylo v téhle. ()

What's Going On? (2015) (S01E04)

Zatím nejlepší epizoda série - téměř všechny dějové linky se vyhrocují. ()

Art Is Like Religion (2015) (S01E05)

Díl bylo sice potěšení sledovat, ale za celou dobu se pořádně neposunula společná dějová linka. Poslední scéna byla naprosto skvělá! ()

Demons (2015) (S01E06)

Ikdyž tam bylo spoustu vycpávky v podobě sexu a líbání, tak se děj aspoň trochu posunul. ()

W. W. N. Double D? (2015) (S01E07)

Linka v Berlíně byla společně s linkou dvou lesbiček v téhle epizodě skvělá! Díky výbornému konci dávám 5/5. ()

Death Doesn't Let You Say Goodbye (2015) (S01E09)

To proč se tvůrci soustředí na homosexuální vztahy víc než na hlavní zápletku, která je přece to nejdůležitější, fakt nikdy nepochopím. ()

What Is Human? (2015) (S01E10)

Podstatně lepší epizoda než ta minulá, ale pořád moc homosexuálů a málo akce. ()

I Can't Leave Her (2015) (S01E12)

Skvělé finále první série, které bylo plné povedené akce, jen tak dál! ()

Série 2 (2016) (S02)

Druhá série je o něco málo lepší než série první a to zejména díky více akčním scénám. Pořád jsem ale se seriálem měl stejný problém jako v první sérii - nezajímavé LGBT postavy tam dostávají zbytečně moc prostoru a když říkají "dojemnou" řeč, tak to na mě nemá vůbec žádný účinek, což rozhodně není dobře. ()

Happy F*cking New Year (2016) (S02E01)

Místo nějakých zbytečných bonusů by se tvůrci měli zaměřit na normální děj, protože tohle mně připadalo jako postradatelná dvouhodinová blbost. Některé scény byly super, to né že né, ale celkový pocit z toho dobrý nemám. ()

Who Am I? (2017) (S02E02)

Po minulém bonusu přichází skvělá epizoda, která funguje téměř ve všech dějových linkách skvěle ()

Obligate Mutualisms (2017) (S02E03)

Epizoda byla plná akce, která byla povedená. Ten útěk z vězení byl opravdu skvělý, takže zatím nejlepší epizoda seriálu. ()

Polyphony (2017) (S02E04)

Děj se posunul, na spolupráci celého clusteru se dobře dívá, takže tahle epizoda si zaslouží 5*. ()

Fear Never Fixed Anything (2017) (S02E05)

O trošku slabší epizoda než ta minulá, ale konec byl skvělý. ()