Sense8 - Série 2 (série)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2018, 13 h 37 min (Minutáž: 51–124 min)

Už vánoční speciál naznačil, co Lanu Wachowskou zajímá více než samotný příběh – akcentovaný společenský komentář, propojování skvostně vyprofilovaných postav mezi sebou a střihové montáže, platící skutečně za ty pravé atrakce seriálu. Celou novou sezónou se sice line jakýsi konvenční „velký“ příběh v pozadí, ten je nicméně podřízen epizodním zápletkám postav, které se potkávají v naprosto nečekaných souvislostech. Potěší i vtahující akční scény, s přimhouřením oka navazující na ty z Matrixu. Nejlepší epizoda: All I Want Right Now is One More Bullet (7)(8.2.2018)

Rovnaké tempo ako pri prvej sérií. Dostávame sa k viacerým informáciám, určité hmlisté skutočnosti sa začínajú vyjasňovať a zároveň sa z pasívnych charakterov stávajú aktívne. Zločinci sú naozaj veľký bad motherfuckers. A dobrákom sa dostáva v celej tej zmesi problémov aj akési zadosťučinenie. Seriál, ktorý stiera hranice medzi každou jednou frakciou, vytvárajúcou nenávisť a neznášanlivosť. Rúcanie bariér a posúvanie hraníc filmárčiny v rámci seriálovej, ale aj scenáristickej tvorby robia zo Sense8 jednu z najlepších udalostí na poli existenčnej, významovej, politickej a informačnej aká sa v súčasnosti mohla vôbec dostať do povedomia širšej verejnosti. Wachowski už nemajú Matrix, ale učia a posúvajú hranice. A ja im to žeriem zase raz s navijákom. Strašne moc si želám, aby som na tretiu sériu nemusel čakať tak dlho. 2. séria - 100%(9.5.2017)

Druhá řada originálního seriálu, který opět drží vysokou kvalitu. Znovu se setkáváme se všemi známými postavami z clustera, taktéž se všemi lokacemi, se kterými jsme se střetávali po celou první řadu. Hlavní dějová linie se vede kolem organizace BPO a toho, proč je vlastně tak důležitá. Samozřejmě také prožíváme všechny nelehké osudy propojených postav. Sledujeme tak Willa s našeptávačem, sociální vzestup Van Damma, Litův coming-out, Kalu a její problémy se snoubencem, pronásledování Wolfganga nebezpečnou ženou z jiného clustera či Sun a její nejlepší příběhovou linku, jaká může být, tedy její pokračující cestu za pomstou. Všechno, co se mi líbilo na první řadě se zase vrací. Propojení a jejich vzájemná spolupráce, která je zároveň jejich největší slabinou, jenž se naplno projeví hned na začátku druhé epizody, skvělá natřískaná akce, která se sice objeví pouze pár krát, ale když už se vyskytne, stojí opravdu za to, tak i neuvěřitelné pohrávání s časem a prostorem. Vše poté vyvrcholí v epickém finále poslední epizody. Snad ještě dostanou tentokrát už sestry Wachovské zelenou, aby mohli pokračovat v natočení třetí řady, jelikož takový to seriál odbyt pouze nějakým dvouhodinovým speciálem, by nebylo úplně normální.(14.8.2017)

Sense8 je srdcovka a pevne doufam, ze nejakym zazrakem 3 serie bude! Protoze tohle, tohle se nedela. To je, jak kdyby jste si pustili pisnicku a vypnuli ji uprostred refrenu, kterej si pri prvnim poslechu zamilujete.. 99%, 1% dolu, za posledni dil, jestli byl opravdu posledni. Jinak je to minimalne stejne tak dobry, jak serie prvni.(10.6.2017)

Mnohem vybroušenější série, které již nepodráží nohy nutnost představit složité příběhy osmi zprvu nezávislých postav jako v té první. Celou sérií se více prolínají důležitá společenská témata, která dělají ze Sense8 mnohem emotivně nabitější a podstatnější seriál. Výborná a akce a skvělý náčrt mnohem většího příběhu, který mohl pokračovat třetí sérií, ale bohužel nebude. (nejlepší epizoda - All I Want Right Now Is One More Bullet)(22.2.2018)