Rovnaké tempo ako pri prvej sérií. Dostávame sa k viacerým informáciám, určité hmlisté skutočnosti sa začínajú vyjasňovať a zároveň sa z pasívnych charakterov stávajú aktívne. Zločinci sú naozaj veľký bad motherfuckers. A dobrákom sa dostáva v celej tej zmesi problémov aj akési zadosťučinenie. Seriál, ktorý stiera hranice medzi každou jednou frakciou, vytvárajúcou nenávisť a neznášanlivosť. Rúcanie bariér a posúvanie hraníc filmárčiny v rámci seriálovej, ale aj scenáristickej tvorby robia zo Sense8 jednu z najlepších udalostí na poli existenčnej, významovej, politickej a informačnej aká sa v súčasnosti mohla vôbec dostať do povedomia širšej verejnosti. Wachowski už nemajú Matrix, ale učia a posúvajú hranice. A ja im to žeriem zase raz s navijákom. Strašne moc si želám, aby som na tretiu sériu nemusel čakať tak dlho. 2. séria - 100%(9.5.2017)

Druhá řada originálního seriálu, který opět drží vysokou kvalitu. Znovu se setkáváme se všemi známými postavami z clustera, taktéž se všemi lokacemi, se kterými jsme se střetávali po celou první řadu. Hlavní dějová linie se vede kolem organizace BPO a toho, proč je vlastně tak důležitá. Samozřejmě také prožíváme všechny nelehké osudy propojených postav. Sledujeme tak Willa s našeptávačem, sociální vzestup Van Damma, Litův coming-out, Kalu a její problémy se snoubencem, pronásledování Wolfganga nebezpečnou ženou z jiného clustera či Sun a její nejlepší příběhovou linku, jaká může být, tedy její pokračující cestu za pomstou. Všechno, co se mi líbilo na první řadě se zase vrací. Propojení a jejich vzájemná spolupráce, která je zároveň jejich největší slabinou, jenž se naplno projeví hned na začátku druhé epizody, skvělá natřískaná akce, která se sice objeví pouze pár krát, ale když už se vyskytne, stojí opravdu za to, tak i neuvěřitelné pohrávání s časem a prostorem. Vše poté vyvrcholí v epickém finále poslední epizody. Snad ještě dostanou tentokrát už sestry Wachovské zelenou, aby mohli pokračovat v natočení třetí řady, jelikož takový to seriál odbyt pouze nějakým dvouhodinovým speciálem, by nebylo úplně normální.(14.8.2017)

Ve druhé řadě přichází vysvětlení, detailnější zaobírání se životy jednotlivých postav, hledání toho, kdo jsme, ale i rozvinutí hlavní dějové linky, která vyvrcholí válkou. Nechybí vymazlený obraz, zvuk i akce. K tomu pár pravdivých slov o tom, kdo vlastně je člověk a kdo se raději schová za kecy o černo - bílo - homokládách, než aby se podívali dál jak do vlastní prdele (a kteří nechybí v některých komentech k první sérii). I já jim to žeru i s tím navijákem.(15.5.2017)

Už vánoční speciál naznačil, co Lanu Wachowskou zajímá více než samotný příběh – akcentovaný společenský komentář, propojování skvostně vyprofilovaných postav mezi sebou a střihové montáže, platící skutečně za ty pravé atrakce seriálu. Celou novou sezónou se sice line jakýsi konvenční „velký“ příběh v pozadí, ten je nicméně podřízen epizodním zápletkám postav, které se potkávají v naprosto nečekaných souvislostech. Potěší i vtahující akční scény, s přimhouřením oka navazující na ty z Matrixu. Nejlepší epizoda: All I Want Right Now is One More Bullet (7)(8.2.2018)

Rozšiřování fiktivního světa mi zpočátku nesedělo, nemusím všechno vidět explicitně a některé zvraty trochu drhly. Vypsat všechna negativa bylo rychlejší a snazší, než vypisovat to, co se mi líbí, obdivuji a schraňuji. Jsem rád, že mé obavy byly nesprávné, a to natolik že druhou sérii řadím na stejnou úroveň jako první. A pokud bych měl nějakému zrušenému seriálu dopřát obnovení a další řadu, byl by to tento. (Netflix)(27.6.2017)