Sense8 - Série 2 (série)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2018, 14 h 9 min (Minutáž: 51–124 min)

John Toll

Terrence Mann, Doo-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Jesus N. Jimenez, Emily Matheny, Toby Onwumere, Freema Agyeman, Anupam Kher, Naveen Andrews, Daryl Hannah, Alfonso Herrera, Max Mauff, Purab Kohli, Kurt Naebig, Lars Eidinger, Ari Brickman, Clive Wood, Annabelle Dowler, Satya Bhabha, Aidan McArdle, Valeria Bilello, Eréndira Ibarra, Yeo-jeong Yoon, Joe Pantoliano, Tony Dalton, Cecilia Suárez, Joseph Wairimu, Max Huang, Kick Gurry, Marco Treviño, Mita Vasisht, Sikander Kher, Martin Wuttke, Darshan Jariwala, Elsaphan Njora, Sylvester McCoy, Eduardo Semerjian, Rainer Sellien, Robert Maaser, Vanessa Ross, Raúl Méndez, Rafael Sánchez Navarro, Leticia Huijara, Juan Pablo Castañeda, Noemi Besedes, Dolores Heredia, Joshua Grothe, Danny Goldring, Vicki Saputo, Sanjay Bhatia, Ed Moy, Cheyenne Jackson, Andy Dick, Krysteen Savane, Marc Jacobs, Kyeong-yeong Lee, Molly Shaiken, Mary Beth Fisher, Paul Ogola, Teresa Navarro, Romane Portail, Vadhir Derbez, Douglas Reith, Livia Matthes, Dennis Musyoka, Amanda Walker, Lilja Þórisdóttir, Amira Ghazalla, Arly Jover, Erik Hayser, Antonio Giancarlo Zavatteri, Daren Nop, Oliver Juhrs, Ben Cole, Alexander Yassin, Mumbi Maina, Mathis Wernecke, Hakan Orbeyi, Eskindir Tesfay, Sara Sohn

Už vánoční speciál naznačil, co Lanu Wachowskou zajímá více než samotný příběh – akcentovaný společenský komentář, propojování skvostně vyprofilovaných postav mezi sebou a střihové montáže, platící skutečně za ty pravé atrakce seriálu. Celou novou sezónou se sice line jakýsi konvenční „velký“ příběh v pozadí, ten je nicméně podřízen epizodním zápletkám postav, které se potkávají v naprosto nečekaných souvislostech. Potěší i vtahující akční scény, s přimhouřením oka navazující na ty z Matrixu. Nejlepší epizoda: All I Want Right Now is One More Bullet (7)(8.2.2018)

Sense8 je srdcovka a pevne doufam, ze nejakym zazrakem 3 serie bude! Protoze tohle, tohle se nedela. To je, jak kdyby jste si pustili pisnicku a vypnuli ji uprostred refrenu, kterej si pri prvnim poslechu zamilujete.. 99%, 1% dolu, za posledni dil, jestli byl opravdu posledni. Jinak je to minimalne stejne tak dobry, jak serie prvni.(10.6.2017)

Druhá řada originálního seriálu, který opět drží vysokou kvalitu. Znovu se setkáváme se všemi známými postavami z clustera, taktéž se všemi lokacemi, se kterými jsme se střetávali po celou první řadu. Hlavní dějová linie se vede kolem organizace BPO a toho, proč je vlastně tak důležitá. Samozřejmě také prožíváme všechny nelehké osudy propojených postav. Sledujeme tak Willa s našeptávačem, sociální vzestup Van Damma, Litův coming-out, Kalu a její problémy se snoubencem, pronásledování Wolfganga nebezpečnou ženou z jiného clustera či Sun a její nejlepší příběhovou linku, jaká může být, tedy její pokračující cestu za pomstou. Všechno, co se mi líbilo na první řadě se zase vrací. Propojení a jejich vzájemná spolupráce, která je zároveň jejich největší slabinou, jenž se naplno projeví hned na začátku druhé epizody, skvělá natřískaná akce, která se sice objeví pouze pár krát, ale když už se vyskytne, stojí opravdu za to, tak i neuvěřitelné pohrávání s časem a prostorem. Vše poté vyvrcholí v epickém finále poslední epizody. Snad ještě dostanou tentokrát už sestry Wachovské zelenou, aby mohli pokračovat v natočení třetí řady, jelikož takový to seriál odbyt pouze nějakým dvouhodinovým speciálem, by nebylo úplně normální.(14.8.2017)

Jeden s nejpropracovanějších scifi seriálů, co jsem kdy viděl. Otázky dobra a zla a svobody svědomí zde střídá napětí, akce i romantika. Je neuvěřitelné, jak bravurně tvůrci vypráví příběh, který by byl těžko zvládnutelný už jen při promyšlení jeho složitosti. A tvůrcům se to ne jen povedlo, ale řekl bych , že vytvořili něco kultovního, co v kvalitě těžko někdo překoná. Když divák přijme , co mu tvůrci chtějí naservírovat, tj. příběh o lásce, která se musí probít přes veškerý odpor, příběh o svobodě za kterou se musí zaplatit životem, tak bude unešen každým dílem, jednou akcí , jindy dojat oduševnělou scénou.A co je skvělé, že druhá řada je lepší než první, což je zákon pro úspěch všeho. A že po druhé řadě seriál končí je asi i dobře, protože končí velmi kvalitní dílo, které už takhle nemůže být zkaženo další řadou.(11.10.2018)

"Look, we all know sapiens. I mean, some of my best friends are sapiens. When sapiens feel safe, they're the nicest people you could meet. However, feed their inner demons, frighten them, find reasons for them to divide themselves from otherness, and then watch those selfsame sapiens drop bombs on whole cities, drive planes into buildings and happily herd millions of their own kind into gas chambers. And that's just what they would do to each other. What wouldn't they do to a totally different species?"(7.9.2018)