Sense8 - Série 2 (série)

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016 - 2018, 14 h 9 min (Minutáž: 51–124 min)

John Toll

Terrence Mann, Doo-na Bae, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Jesus N. Jimenez, Emily Matheny, Toby Onwumere, Freema Agyeman, Anupam Kher, Naveen Andrews, Daryl Hannah, Alfonso Herrera, Max Mauff, Purab Kohli, Kurt Naebig, Lars Eidinger, Ari Brickman, Clive Wood, Annabelle Dowler, Satya Bhabha, Aidan McArdle, Valeria Bilello, Eréndira Ibarra, Yeo-jeong Yoon, Joe Pantoliano, Tony Dalton, Cecilia Suárez, Joseph Wairimu, Max Huang, Kick Gurry, Marco Treviño, Mita Vasisht, Sikander Kher, Martin Wuttke, Darshan Jariwala, Elsaphan Njora, Sylvester McCoy, Eduardo Semerjian, Rainer Sellien, Robert Maaser, Vanessa Ross, Raúl Méndez, Rafael Sánchez Navarro, Leticia Huijara, Juan Pablo Castañeda, Noemi Besedes, Dolores Heredia, Joshua Grothe, Danny Goldring, Vicki Saputo, Sanjay Bhatia, Ed Moy, Cheyenne Jackson, Andy Dick, Krysteen Savane, Marc Jacobs, Kyeong-yeong Lee, Molly Shaiken, Mary Beth Fisher, Paul Ogola, Teresa Navarro, Romane Portail, Vadhir Derbez, Douglas Reith, Livia Matthes, Dennis Musyoka, Amanda Walker, Lilja Þórisdóttir, Amira Ghazalla, Arly Jover, Erik Hayser, Antonio Giancarlo Zavatteri, Daren Nop, Oliver Juhrs, Ben Cole, Alexander Yassin, Mumbi Maina, Mathis Wernecke, Hakan Orbeyi, Eskindir Tesfay

Mnohem vybroušenější série, které již nepodráží nohy nutnost představit složité příběhy osmi zprvu nezávislých postav jako v té první. Celou sérií se více prolínají důležitá společenská témata, která dělají ze Sense8 mnohem emotivně nabitější a podstatnější seriál. Výborná a akce a skvělý náčrt mnohem většího příběhu, který mohl pokračovat třetí sérií, ale bohužel nebude. (nejlepší epizoda - All I Want Right Now Is One More Bullet)(22.2.2018)

Ve druhé řadě přichází vysvětlení, detailnější zaobírání se životy jednotlivých postav, hledání toho, kdo jsme, ale i rozvinutí hlavní dějové linky, která vyvrcholí válkou. Nechybí vymazlený obraz, zvuk i akce. K tomu pár pravdivých slov o tom, kdo vlastně je člověk a kdo se raději schová za kecy o černo - bílo - homokládách, než aby se podívali dál jak do vlastní prdele (a kteří nechybí v některých komentech k první sérii). I já jim to žeru i s tím navijákem.(15.5.2017)

Rovnaké tempo ako pri prvej sérií. Dostávame sa k viacerým informáciám, určité hmlisté skutočnosti sa začínajú vyjasňovať a zároveň sa z pasívnych charakterov stávajú aktívne. Zločinci sú naozaj veľký bad motherfuckers. A dobrákom sa dostáva v celej tej zmesi problémov aj akési zadosťučinenie. Seriál, ktorý stiera hranice medzi každou jednou frakciou, vytvárajúcou nenávisť a neznášanlivosť. Rúcanie bariér a posúvanie hraníc filmárčiny v rámci seriálovej, ale aj scenáristickej tvorby robia zo Sense8 jednu z najlepších udalostí na poli existenčnej, významovej, politickej a informačnej aká sa v súčasnosti mohla vôbec dostať do povedomia širšej verejnosti. Wachowski už nemajú Matrix, ale učia a posúvajú hranice. A ja im to žeriem zase raz s navijákom. Strašne moc si želám, aby som na tretiu sériu nemusel čakať tak dlho. 2. séria - 100%(9.5.2017)

Už vánoční speciál naznačil, co Lanu Wachowskou zajímá více než samotný příběh – akcentovaný společenský komentář, propojování skvostně vyprofilovaných postav mezi sebou a střihové montáže, platící skutečně za ty pravé atrakce seriálu. Celou novou sezónou se sice line jakýsi konvenční „velký“ příběh v pozadí, ten je nicméně podřízen epizodním zápletkám postav, které se potkávají v naprosto nečekaných souvislostech. Potěší i vtahující akční scény, s přimhouřením oka navazující na ty z Matrixu. Nejlepší epizoda: All I Want Right Now is One More Bullet (7)(8.2.2018)

Rozšiřování fiktivního světa mi zpočátku nesedělo, nemusím všechno vidět explicitně a některé zvraty trochu drhly. Vypsat všechna negativa bylo rychlejší a snazší, než vypisovat to, co se mi líbí, obdivuji a schraňuji. Jsem rád, že mé obavy byly nesprávné, a to natolik že druhou sérii řadím na stejnou úroveň jako první. A pokud bych měl nějakému zrušenému seriálu dopřát obnovení a další řadu, byl by to tento. (Netflix)(27.6.2017)