poster

V říši divů

 • Česko

  Eventyrland

  (festivalový název)
 • Norsko

  Eventyrland

 • anglický

  It's Only Make Believe

Drama / Thriller

Norsko, 2013, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jizvoun
  ****

  Drsnej příběh jako země, z níž pochází. Holka se jednou dostane do sraček a i přes veškerou snahu se z nich nedokáže vyhrabat. Mám rád takovýhle filmy, na který člověk narazí úplnou náhodou, nikdy o nich neslyšel a potom čumí jako péro z gauče. Slečna zahrála hlavní roli perfektně, člověk se do ní snadno dokáže vcítit, a to nejen pro to, že se tak krásně kouká na tu její sladkou tvářičku. Závěr filmu parádní. Jen víc podobných projektů.(12.12.2015)

 • markotter
  ****

  Do sraček se člověk dostane hrozně lehce, ze sraček se může hrabat klidně i celý život a stejně se to nemusí podařit na 100 %. V tomhle filmu je to velmi dovedně vykreslené a člověku se chce nad osudem Jenny chvílema brečet, chvílema řvát vzteky. Protože je to norský film, moc naděje Jenny na konci filmu nemá, ale malinký světýlko v tunelu přeci jenom svítí.(8.8.2015)

 • campix
  ***

  [Febiofest 2014] Seveřané drsná dramata mají prostě v krvi a tak se není čemu divit, že i Eventyrland není rozhodně špatný film. Jeho tvůrce Arild Ostin Ommundsen si každopádně zaslouží velké uznání za to, že film napsal, zrežiroval, natočil, sestříhal a také produkoval. To se již v dnešní době nevidí. Zároveň je vidět, jak lze natočit kvalitní film i bez velkých finančních prostředků. Tady by se naši filmaři mohli přiučit. Film se může chlubit velmi zajímavou a dynamickou kamerou, kvalitním soundtrackem a jak už tak u severských dramat bývá, tak i hutnou atmosférou. Bohužel jsou zde někdy až příliš nezřetelné motivace jednotlivých postav a jejich následní jednání.(25.3.2014)

 • Morholt
  ****

  Hlavní hrdinka se po návratu z kriminálu snaží a i když to jde pomalu a ne bezbolestně, přináší to ovoce. Jenže kriminálnická minulost je kriminálnická minulost a celkem snadno může v mžiku veškerou snahu rozbít. Tradičně seversky syrové, občas podbarvené k tématu se muzikou, která se sem záhadně hodila, ale hlavně fantasticky zahrané. Silje Salomonsem neskutečná a podala svojí postavu tak, že mi nezbývalo nic jiného, než s ní prožívat všechny vzestupy i pády a fandit jí o stošest ve všem co dělala. už dlouho se mi nestalo, že bych filmové postavě přál tak moc, aby jí to dobře dopadlo. Předvším ona má velkou zásluhu na tom, že hodnotím hodně nadprůměrně. 85%(9.9.2015)

 • Doutas
  ***

  Na severskou kinematografii, kterou mám docela rád, je tohle spíš průměrná záležitost, která scénáristicky a herecky trošku pokulhává. Nepříliš originální námět bývalého trestance, který se snaží v novém životě sekat dobrotu, ale nedaří se mu utéct své minulosti, je ozvláštněn jen tím, že hlavním protagonistou není muž ale žena. Avšak místo očekváné dávky hutné severské deprese a nemilosrdného rozemletí hlavní postavy zločinným podsvětím, vyznívá film spíše smířlivě a více prostoru věnuje vztahu matky a její zhruba desetileté dceři, která vyrůstá v pěstounské péči. Ommundsen svou ženu v tomto rodinném projektu sice moc nešetří, ale na závěr jí a své dcerce dává možnost šťastnějších zítřků, což na můj vkus působilo trošku křečovitě. Na druhou stranu musím pochválit krásnou kameru, která většinu času snímá ještě krásnější norskou přírodu (pro krimi drama trošku netypické), a úžasně roztomilou a bezprostřední Iben Ostin Hjelle. (P.S. pro ty, kterým vrtá hlavou, co znamená název filmu......eventyrland je "říše divů" v norském překladu Carrolovy Alenky)(25.3.2014)

 • - Arild Østin Ommundsen plnil u tohoto filmu role režiséra, scénáristy, kameramana, střihače a producenta. (Cheeker)

 • - Arild Østin Ommundsen je ženatý s herečkou Silje Salomonsen, která hraje ve filmu hlavní roli. Dále se ve filmu objevila jeho dcera a sestra. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace