V říši divů

Eventyrland

It's Only Make Believe

Drama / Thriller

Norsko, 2013, 93 min

Celkom drsná dráma, ktorú snád' len zjemňovala muzika akoby z úplne žánrovo iného filmu a s dvoma bonusmi: kolotočiarskym vidlákom v úlohe záporáka a záverečnou jazdou na bikeu! To treba vidieť...(4.12.2013)

Hlavní hrdinka se po návratu z kriminálu snaží a i když to jde pomalu a ne bezbolestně, přináší to ovoce. Jenže kriminálnická minulost je kriminálnická minulost a celkem snadno může v mžiku veškerou snahu rozbít. Tradičně seversky syrové, občas podbarvené k tématu se muzikou, která se sem záhadně hodila, ale hlavně fantasticky zahrané. Silje Salomonsem neskutečná a podala svojí postavu tak, že mi nezbývalo nic jiného, než s ní prožívat všechny vzestupy i pády a fandit jí o stošest ve všem co dělala. už dlouho se mi nestalo, že bych filmové postavě přál tak moc, aby jí to dobře dopadlo. Předvším ona má velkou zásluhu na tom, že hodnotím hodně nadprůměrně. 85%(9.9.2015)

Těžké je měnit minulost v současnosti. Hrdinka se snaží, chce získat svoji dceru, ale bohužel. Cejch "krimu" je daleko silnější. Poměrně zajímavé dílo, výborná hlavní hrdinka a vůbec ****.(6.8.2015)

• dozana

FebioFest 2014(9.5.2014)

Do sraček se člověk dostane hrozně lehce, ze sraček se může hrabat klidně i celý život a stejně se to nemusí podařit na 100 %. V tomhle filmu je to velmi dovedně vykreslené a člověku se chce nad osudem Jenny chvílema brečet, chvílema řvát vzteky. Protože je to norský film, moc naděje Jenny na konci filmu nemá, ale malinký světýlko v tunelu přeci jenom svítí.(8.8.2015)

• - Arild Østin Ommundsen plnil u tohoto filmu role režiséra, scénáristy, kameramana, střihače a producenta. (Cheeker)

• - Arild Østin Ommundsen je ženatý s herečkou Silje Salomonsen, která hraje ve filmu hlavní roli. Dále se ve filmu objevila jeho dcera a sestra. (Cheeker)