Nepohodlný svědek

Cut Bank

Thriller

USA, 2014, 93 min

• Lacike

Tak tu mame dalsi maly drsny film z vidlakova v style peciek od bratov Coenovych. Tvorcovia zohnali obdivuhodné obsadenie a dokonca sa im podarilo zostrihat pôsobivy trailer, ktory sluboval atmosfericku pecku. Lenze tu vsetky klady koncia. Prvym problemom je sterilna rezia. Shankmanovi sa nepodarilo nejak zaujimavo vykreslit atmosferu vidklakova a ani sceny v ktorych by ste od napätia nemali dychat nefunguju ale len tak nejak mimovolne plynú. Mohli by to zachranit aspon spickovi herci. Ale ani oni tu nemaju priestor zaziarit. Malkovich len gula ocami, Platt fuckuje a Thornton je tu tak nejak uplne zbytocny. Druhym hlavnym problemom je scenar. Hercom nedopraje ziadne pamätne sceny v ktorych by vynikli a absenciu poriadnej atmosfery sa snazivy nahradit imbecilnou prekombinovanostou. Coenovci tocia tiez filmy s absudnymi scenami, ale tie maju nejaky zmysluplny zaklad. Zvraty v tomto filme pôsobia vykonstruovane a nedôveryhodne. Najväcsim omylom je hlavny zaporak, ktory ani na sekundu nepôsobi hrozivo a jeho motivacia kvôli ktorej sa rozhodol, ze zabije kohokolvek stretne je jedno velke WTF. Jediny herec ktory napriek mizernemu scenaru a tuctovej rezii zaziari je Bruce Dern. Diky aspon za neho. Na opacnom konci je Liam Hemsworth, ktory ma cely film pohlad ranenej srnky. A to je hlavny hrdina, ktoremu mame drzat palce. Smutne. Takze vysledok je podpriemerny thriller z vidlakova, ktory ma zmysel vidiet len pokial mate velku slabost pre Bruca Derna 4/10.(5.5.2015)

Tak tohle mi přišlo k chuti a nejen proto, že mi podomní obchodníci taky lezou krkem. Zapadlá studená prdel kdesi v Montaně a v jednom z mnoha přilehlých národních parků dělala medvíďata brajgl. V tu chvíli se zrodil člověk, který dokáže pěkně zamíchat kartami v jakkoliv chytře promyšleném plánu, který se ale od začátku sype jak písek v hodinách. Správně vyšinutej človíček mi ve své mnohomluvnosti a vyřídilce připomínal Javiera Bardema v No Country for Old Men. A ačkoliv se to tváří jako Dwayneův příběh, hlavní postavou je tu Derby, který vlastně jen prochází dějem. Zajímavě postavený příběh se zajímavými postavami, které ztvárňují zajímaví herci. Plus za Malkoviche, Thortona i Platta, potud za kvalitní ***. Jedna extra hvězda za Stuhlbargova mimoně.(11.4.2015)

• Wacoslav1

Film sám o sobě není úplná kravina, ale ten vocasátor Hemsworth jehož upřímně nenávidím od doby kdy se objevil v Expendables 2, kdy při scéně ve které byl mučen hekal jak kdyby mu to někdo dělal, mi ten dojem prostě dokonale zkurvil. Hrát umí asi jako já a dokáže to svým precizním výkonem dokonale zajebat. Pak už to nezachrání ani dobří herci jako Malkovich, Thornton nebo Platt. Nemluvě o tom, že film se vleče jak noční sraní, aby děj pokročil od ničeho k ničemu. Uznávám asi nejsem objektivní, ale co už nadělám...30%(7.4.2015)

• bourec

Odpad tomu nedám!Proč?Z úcty k hereckejm ikonám,kterejch se tady sešlo dost na to,abych jim tu jednu hvězdu dal.Jinak úděsně nudná kravina z ňákýho vidlákova,kde chlapík s dvaceti dioptriema na každý bulvě řádí kvůli balíčku (asi bonbónky)Nevim co je náročnější,jestli bejt rejža ,a vypotit tuhle kokotinu,a nebo divák,a sjet to až na konec.Každopádně děs.20%.(25.6.2015)

Vidlácký thriller, jehož hlavním motivem měl být důmyslný podvod, který je ale na první pohled neskutečně hloupý a člověk se musí divit, že tohle někdo příčetný vůbec zkusil. To muselo vypadat blbě už na papíře a nejspíš si toho někdo všimul a proto poslal do amerického vidlákova odpovídajícího místního psychopata, aby to tam trošku rozčísnul. Sice tenhle slepenec psychotického vraha a podvodu působil občas nekompaktně, ale nakonec se na to koukat dalo, na čemž mají velkou zásluhu herci, kteří se tu sešli ve víc než slušné sestavě. Thrillerová jednohubka, u které se vyplatí vypnout mozek. 55%(12.5.2015)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával na severe USA, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii Alberta. (MikaelSVK)