Nepohodlný svědek

Cut Bank

Thriller

USA, 2014, 93 min

• Lacike

Tak tu mame dalsi maly drsny film z vidlakova v style peciek od bratov Coenovych. Tvorcovia zohnali obdivuhodné obsadenie a dokonca sa im podarilo zostrihat pôsobivy trailer, ktory sluboval atmosfericku pecku. Lenze tu vsetky klady koncia. Prvym problemom je sterilna rezia. Shankmanovi sa nepodarilo nejak zaujimavo vykreslit atmosferu vidklakova a ani sceny v ktorych by ste od napätia nemali dychat nefunguju ale len tak nejak mimovolne plynú. Mohli by to zachranit aspon spickovi herci. Ale ani oni tu nemaju priestor zaziarit. Malkovich len gula ocami, Platt fuckuje a Thornton je tu tak nejak uplne zbytocny. Druhym hlavnym problemom je scenar. Hercom nedopraje ziadne pamätne sceny v ktorych by vynikli a absenciu poriadnej atmosfery sa snazivy nahradit imbecilnou prekombinovanostou. Coenovci tocia tiez filmy s absudnymi scenami, ale tie maju nejaky zmysluplny zaklad. Zvraty v tomto filme pôsobia vykonstruovane a nedôveryhodne. Najväcsim omylom je hlavny zaporak, ktory ani na sekundu nepôsobi hrozivo a jeho motivacia kvôli ktorej sa rozhodol, ze zabije kohokolvek stretne je jedno velke WTF. Jediny herec ktory napriek mizernemu scenaru a tuctovej rezii zaziari je Bruce Dern. Diky aspon za neho. Na opacnom konci je Liam Hemsworth, ktory ma cely film pohlad ranenej srnky. A to je hlavny hrdina, ktoremu mame drzat palce. Smutne. Takze vysledok je podpriemerny thriller z vidlakova, ktory ma zmysel vidiet len pokial mate velku slabost pre Bruca Derna 4/10.(5.5.2015)

Kurde mám rád tyto nezávislé filmy. Bob a John se k sobě hodí, chtěl bych je vidět ještě v nějakém jiném snímku. Film se pomalu táhne s poměrně průhledným scénařem, ale, není tak průhledný jak se může zdát. Ten balíček, nebo ta kabelka či co to bylo, byla snad záhadnější než kufřík v Pulp Fiction. Nápad s přepadením poštěváka byl tragický, ale co... dioptrický Derby Milton...to je právě ta třešnička na dortu !(15.6.2015)

• kaylin

Kdyby to nemělo tak podivný scénář, který se snažil být až moc komplikovaný, tak je to celkem dobrý, venkovský thriller, který má zajímavé postavy. Například pošťák Bruce Derna je výborný, šerif Johna Malkoviche také. Jenže i když je vrah také docela zajímavou postavou, celé je to vedeno ke konci, který prostě nebaví. Nakonec ani ten průběh není velká zábava.(21.4.2015)

• Wacoslav1

Film sám o sobě není úplná kravina, ale ten vocasátor Hemsworth jehož upřímně nenávidím od doby kdy se objevil v Expendables 2, kdy při scéně ve které byl mučen hekal jak kdyby mu to někdo dělal, mi ten dojem prostě dokonale zkurvil. Hrát umí asi jako já a dokáže to svým precizním výkonem dokonale zajebat. Pak už to nezachrání ani dobří herci jako Malkovich, Thornton nebo Platt. Nemluvě o tom, že film se vleče jak noční sraní, aby děj pokročil od ničeho k ničemu. Uznávám asi nejsem objektivní, ale co už nadělám...30%(7.4.2015)

Díra, která má svá tajemství. Díra, ve které člověk aby někoho normálního pohledal. Možná mladý páreček, který chce z tohohle městečka vypadnout: servírka Cassandra a automechanik Dwayne. Jenže i v jeho případě je zatraceně snadné sjet z cesty. Maká u otce své přítelkyně, současný život ho vysává, stejně jako péče o umírajícího otce. Snímek se tváří, že na vše jde trpělivě a že má spoustu es v rukávu. Ano, leccos vytáhne, ale zároveň divákovi nedovolí, aby se mu postavy dostaly pod kůži, aby nad nimi víc přemýšlel, aby se o ně začal strachovat. Ve finále je tohle kriminální drama z ne zrovna pohostinného prostředí (prostě další americký zapadákov) až moc zbrklé v dávkování scén (a to tam dosud nikdy neměli žádnou vraždu), v budování atmosféry a vykreslování mezilidských vztahů. Herci jsou fajn, ale nemají prostor naplno prodat, co v nich je, od režiséra (má bohaté seriálové zkušenosti) bych zase čekal pevnější vedení několika scén. I tak slušné tři hvězdy!!(5.4.2015)

• - Napriek tomu, že sa dej filmu odohrával na severe USA, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii Alberta. (MikaelSVK)