Podfukáři 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

Dvojka sa viac tlačí do ako keby už nadprirodzených trikov a menej sa zdržuje ich následným odhalením. Najlepšou časťou filmu je pre mňa niekoľkonásobná výmena "karty". Najväčšou chybou je fakt, že keď nastane samotný záver a má teda prísť na pointu všetkých point, tak Podfukáři 2 hodia do placu nič nehovoriaci pohľad do/za/na...(26.11.2016)

Nakonec to nebylo tak špatné. Čekal jsem to teda horší po těch negativních reakcích. Bohužel to trpí věčným problémem většiny pokračování, je to moc překombinované. Tvůrci se snaží trumfovat 1 a moc se jim to nedaří. Je tu jakási snaha vysvětlit motivaci Marka Ruffala dostat Morgana Freemana atd. Ale časem všechno přestane dávat smysl. Daniel Radcliffe mi do role záporáka taky moc nesedl. Isla Fisher se v tomto díle sice neobjevuje, ale kouzelná Lizzy Caplan ji skvěle zastoupila. Brácha od Woodyho Harrelsona byl celkem trapný. Zbytek obsazení byl celkem v pohodě. Docela se tu i cestuje. Kromě New Yorku se podíváme i do Macaa a Londýna. Ale ty triky s kartou byly celkem slušné. Snad už nás další díl nečeká. Taky jsme se něco dozvěděli o ono záhadném Oku. "Kradeš holkám peněženky?" :D(3.11.2016)

• Hwaelos

"Good trick works on so many levels..." říká Morgan Freeman a má pravdu. Stejně jako špatný film na spoustě úrovní nefunguje. Tady nefungují už základy filmařiny, což zřejmě supluje neustále popojíždějící kamera se snahou nahradit soudržnost pocitem dynamiky. Jenže dynamiku nemá samotný scénář, který nahradil spektakulárnost a překvapivé momenty levnou, cheesy gangsterkou bez snahy o divácký mind-blowing. Zdaleka nejsmutnější je, že ani základní jiskření a špičkování hlavních postav pomocí cynického humoru nezůstalo. Namísto toho je divák svědkem pokusů o dojemné utužování party, z něhož se tak maximálně zvedá kufr.(12.9.2016)

,,DOSTANETE TO, CO SI ZASLOUŽÍTE! OKO ZA OKO!...“ /// Téměř rodinná skupinka dostala novýho člena (a po roce) i úkol. Věda (chvíli) poráží kouzla, připravte se na spoustu osobních vendet (do toho FBI, takže rozvětvenost jako prase – asi proto, že nejlepší trik funguje na mnoha vrstvách), naštěstí z nich v těch tunách keců vobčas vypadne i ftip. Není to brutální výjimečnost, jako jednička. Jen taková obstojná podívaná, která splní (alespoň pro jednou) svůj účel. A jestli jste zmatení…kupte si medvídka mývala! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Umím vytáhnout klobouk z králíka. 2.) Jedu jen kusy, ve kterých je Harrelson 2x! 3.) Thx za titule „playstick3 a Filiman“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(10.10.2016)

Nóó vytáhnout na mě Harryho, to byl dobrý trik. Ale neskočil jsem vám na to. Zase to bylo skvěle herecky a režijně zmáknuté, ale už si to chvílemi po jedničce namyšleně hrálo na něco, co to není. Tam alespoň byly ty triky věrohodné, ale tady to byly triky pouze filmové a to finále bylo doslova trapné. ... Cinestar Anděl(16.6.2016)

• - Původně byla obsazena Isla Fisher, která byla později kvůli těhotenství nahrazena Lizzy Caplan. (JORDY)

• - Film se původně jmenoval Now You See Me: The Second Act. (kellne)

• - Ve scéně, kdy utíkají jezdci z Octy a baví se na střeše, si Merritt McKinney (Woody Harrelson) sundavá sluchátko s mikrofonem, přičemž obviňuje J. Daniela Atlase (Jesse Eisenber), že je prásknul. Při záběru zezadu Woodyho, kdy v konverzaci pokračují, má zase sluchátko i s mikrofonem na hlavě. (Ace.A.T.L.)